Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za predugo studiranje krivi su profesori  (Pročitano 8074 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Za slabu prolaznost su krivi fakulteti zbog toga sto dozvoljavaju losim djacima da ih upisu. A i kod nas se fakulteti ne upisuju samo zato da bi se zavrsili nego ih mnogi upisuju da bi jos par godina ziveli od maminih i tatinih para. A i kul im je kad kazu da su studenti.
Profesorima mogu samo da zamerim na losoj organizaciji nastave (cast izuzecima) koja moze jako da steti studente koji imaju malo slobodnog vremena. Tako da mnogi studenti koji imaju malo ozbiljniji posao batale fakultet vrlo brzo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Tel.Me Your.Number
A ti su u tolikoj većini da se odražava na prolaznost?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
A ti su u tolikoj većini da se odražava na prolaznost?
Na koje mislis? Ovih sto upisuju fakultet zato sto ne znaju sta ce pametnije da rade ima dosta.

Isto se mora maksimalno izaci u susret zaposlenim studentima. Svako predavanje bi trebalo da bude duplo. Jedno pre podne drugo popodne. Isto vazi i za konsultacije. Organizacija nastave mora biti mnogo bolja i ozbiljnija. Ne sme da bude cekanja i gubljenja vremena. Ja sam isto vremena proveo cekajuci nesto na fakultetu koliko sam proveo i na predavanjima. A koliko vidim na mnogim fakultetima je isti slucaj.

Kakva nam je drzava takvo nam je i skolstvo pa i prolaznost na fakultetima.

« Poslednja izmena: 10. Apr 2011, 23:16:50 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Pa takvih imaš svuda, ne samo u Srbiji, pa je opet prolaznost svuda bolja.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Pa takvih imaš svuda, ne samo u Srbiji, pa je opet prolaznost svuda bolja.
Ljudima se ne zuri da zavrse faklutet kada znaju da tesko da ih ceka neki dobar posao. Mnogo je razloga zasto je prolaznost losa. Kao sto rekoh kakva drzava takva i prolaznost.
Ja sa pomenuo neke probleme koje bi mogli relativno lako da resimo ali mi ih ne resavamo nego se ponasamo neozbiljno. Meni je neverovatno da profesor na primer zakaze ispit za 100 studenata, a da zna da nema sanse da ispita svih 100 taj dan i onda kada tih 100 dodje na ispit mrtav ladan kaze dodjite vas 50 sutra. Pa to je totalna neozbiljnost i nepostovanje tudjeg vremena, pa bukvalno ja bi ih tukao zbog toga. To su neverovatne stvari. Ili dodjes na konsultacije, a profesora nema. Za nekoga ko mora da radi dok studira to je pravo mucenje.
Profesori i fakulteti moraju maksimalno da izadju u susret studentu sto se tice vremena, predavanja.. Ali nikako nebi smeli da imaju blazi kriterijum samo da bi prolaznost bila veca. Isto uslovi za upisivanje fakulteta bi morali biti stroziji.
« Poslednja izmena: 10. Apr 2011, 23:34:12 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Tel.Me Your.Number
Znači predlažeš da se odreknu školarine samofinansirajućih studenata? Od koga posle da uzimaju novac? Od ovih sa budžeta?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Znači predlažeš da se odreknu školarine samofinansirajućih studenata? Od koga posle da uzimaju novac? Od ovih sa budžeta?
Ozbiljnijom i kvalitetnijom organizacijom nastave fakulteti bi privukli neke nove sudente. Isto tako bi strozijim upisom izgubili neke studente. U krajnjem slucaju neke budzetlije bi presle na samofinasirajuce. To bi bilo prelazno resenje dok se ne napravi sistem gde bi jedini uslov za fakultet bilo znanje i zelja, a ne novac.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Citat
Meni je neverovatno da profesor na primer zakaze ispit za 100 studenata, a da zna da nema sanse da ispita svih 100 taj dan i onda kada tih 100 dodje na ispit mrtav ladan kaze dodjite vas 50 sutra. Pa to je totalna neozbiljnost i nepostovanje tudjeg vremena, pa bukvalno ja bi ih tukao zbog toga. To su neverovatne stvari. Ili dodjes na konsultacije, a profesora nema.
Ово помаже младом човеку да очврсне! Smile
-----------
НАЈБОЉИ ПРОСЕК
Студенти  који су завршили у року имају и високе просечне оцене. На нивоу Београдског универзитета, просечна оцена дипломираних из последње генерације је 8,74. Највиши просек постигли су студенти Факултета за спорт и физичко васпитање - 9,55, а са просецима изнад девет су и ФОН, економски, богословски, физички, хемијски и Факултет за физичку хемију.
И. МИЋЕВИЋ
http://www.unijasprs.org.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=15400&Itemid=36
Кад студије иду споро, одакле овако добре оцене?
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
 Smile

Pa to su prosečne ocene ljudi koji su u roku završili fakultet. To su naši najbolji studenti. Da bi u roku završio fakultet u Srbiji, prosto moraš da budeš odličan student. Bilo bi iznenađujuće i zabrinjavajuće, kada bi ta prosečna ocena bila niska.

Citat
Највиши просек постигли су студенти Факултета за спорт и физичко васпитање - 9,55

Otkad je DIF fakultet?  Smile


@Marco V

Na odeljenju za psihologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu, nisam siguran, ali ako se dobro sećam reči jedne devojke, prvu godinu obnovi mislim četvrtina studenata, neka me isprave oni koji znaju pouzdano.

A da bi upao u budžet na psihologiji u Beogradu na prijemnom je po pravilu potrebno minimum 89 poena ako se dobro sećam.

Dakle, taj smer upisuje crem della crem srednjoškolaca, pa opet četvrtina obnovi prvu godinu. I dalje verovatno opet deo obnovi  drugu, pa treću...


Na mom fakultetu, od 120 ljudi drugu godinu je upisalo 48. Samo 3 čoveka u proseku godišnje diplomira u roku... i ti meni hoćeš da kažeš da je krivica samo na studentima? Neće biti...
« Poslednja izmena: 11. Apr 2011, 00:23:30 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Citat
Pa to su prosečne ocene ljudi koji su u roku završili fakultet. To su naši najbolji studenti. Da bi u roku završio fakultet u Srbiji, prosto moraš da budeš odličan student. Bilo bi iznenađujuće i zabrinjavajuće, kada bi ta prosečna ocena bila niska.
Свеједно, оцене су баш високе.
Citat
Na mom fakultetu, od 120 ljudi drugu godinu je upisalo 48. Samo 3 čoveka u proseku godišnje diplomira u roku... i ti meni hoćeš da je krivica samo na studentima?
Не знам, који је факултет и шта се учи,али генерално су мени ''кривљи'' ђаци. Smile
То кад је човек млад па нема друге бриге, али у стварном животу има много више ''смарача'', толико да кад завршиш факултет ових твојих нећеш ни да се сећаш.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2011, 00:30:26 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.