Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za nedelju dana nijedna kazna za pušenje  (Pročitano 9185 puta)
18. Nov 2010, 14:28:57
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
U Srbiji se u poslednjih sedam dana ili svi pridržavaju pravila iz Zakona zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu, ili inspektori nisu uspeli da uhvate pušače koji ne poštuju propisano.

Otkada je pušenje zabranjeno 11. novembra, očekivalo se da će strastveni pušači uprkos visokim kaznama kršiti zakon, ali se to očigledno nije dogodilo.

’Sanitarni inspektori Ministarstva zdravlja kontrolišu sva mesta na kojima je pušenje zabranjeno! Za sedam dana primene zakona nije izrečena nijedna kazna na području Beograda. Zdravstveni inspektori Ministarstva zdravlja u okviru svojih redovnih nadzora sprovode i nadzor nad sprovođenjem zabrane pušenja u zdravstvenim ustanovama. Takođe, u istom periodu nije izrečena nijedna kazna na području Srbije u zdravstvenim ustanovama’ rekli su u Ministarstvu zdravlja za ’Press’.

Da Beograđani poštuju novi zakon o pušenju potvrdio je i šef ’Odseka za sanitarni nadzor Beograd’, Radosav Mitrović. ’Utisak je za početak veoma pozitivan, iznad svih očekivanja, i čini mi se da se zakon maksimalno poštuje’ zadovoljan je Mitrović.

Da podsetimo, pojedinac kojeg inspektori zateknu da puši u zabranjenom prostoru na licu mesta plaća kaznu od 5.000 dinara, a odgovorno lice od 30.000 do 50.000 dinara. Za kršenje ovog zakona, preduzetnik mora da izdvoji 300.000 do 500.000 dinara, a firma od 500.000 do milion dinara.

Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
elem....  Smile

Prvih nedelju dana otkako je donesen Zakon za zaštitu stanovništva od posledica duvanskog dima, u Srbiji nije podnešena nijedna prijava. I dok se izgleda svi građani koji puše pridržavaju pravila, ’farmeri’ i producenti rijalitija to ne čine, zbog čega su upravo oni zaradili prvu kaznu.

Prema saznanjima medija, saintarni inspektrić će danas izreći kaznu Televiziji ’Pink’ zbog kršenja novog zakona o zabrani pušenja.

Kako piše ’Kurir’, krivci za to su producenti najgledanijeg rijaliti šoa ’Farma’, koji su uprkos upozorenjima, nastavili da prikazuju učesnike sa cigaretama u ustima, zbog čega će sada snositi finansijske posledice. Jedino nije poznato kolike, budući da se penali do milion dinara.

Pozvan za komentar, dr Radosav Mitrović, prvi čovek beogradske sanitarne inspekcije, nije želeo da govori o kažnjavanju TV ’Pink’. „Bićete blagovremeno obavešteni o preduzetim merama protiv te TV stanice,“ rekao je dr Mitrović.

Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Zasto me ovo ne cudi

Ovde ide ona narodna: "Tresla se gora, rodio se mis" Smiley
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
SonyEricsson K610i
Citat
U Srbiji se u poslednjih sedam dana ili svi pridržavaju pravila iz Zakona zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu, ili inspektori nisu uspeli da uhvate pušače koji ne poštuju propisano.

Rekao bih da je ovo drugo.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Biće da još uvek tolerišu.
Ja sam lično video više kršenja ovog zakona, sigurno su i inspektori.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.62
mob
Apple iPhone 3Gs
To se desava kada se donose zakoni samo da bi se ispunili odredjeni uslovi, a ustvari niko ne planira da ih sustinski primenjuje. Voleo bih da mislim da je ovo samo period u kome dopustaju gradjanima da se naviknu na nove odredbe zakona, te da ce ubuduce biti dovoljno kazni po danu da se za kratko vreme solidno napuni budzet. Nazalost, iskreno sumnjam u to.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Passion

Zodijak
Pol Žena
Poruke 27185
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia E72
Smile A ja sam verovala da nece smeti da se pusi ni na ulici...
Kad vidim da puse u parku gde se deca igraju, smuce mi se...
IP sačuvana
social share
Radi kako ti srce kaze
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.62
mob
Apple iPhone 3Gs
Smile A ja sam verovala da nece smeti da se pusi ni na ulici...
Kad vidim da puse u parku gde se deca igraju, smuce mi se...


Pusenje na ulici realno nemaju osnova zabraniti (koliko god nekulturno bilo), kao ni u parkovima jer jednostavno ne ugrozava nikoga. Pokusano je i to u nekoliko razvijenijih zemalja, ali su ti pokusaji propali iz vise razloga.
Ovo je sasvim ok zakon, naravno, ako se primenjuje. U suprotnom postaje besmislen.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
Qtek 小米
Закон се примењује само када је у питању радничка боранија, док ови мајмуни изнад се закључавају и настављају по старом.
Наравно за ових 7 дана инспекција није проверавала државне органе.
Како држава може да казни себе као послодавца ???
Smile

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.62
mob
Apple iPhone 3Gs
Закон се примењује само када је у питању радничка боранија, док ови мајмуни изнад се закључавају и настављају по старом.
Наравно за ових 7 дана инспекција није проверавала државне органе.
Како држава може да казни себе као послодавца ???
 Smile

Koja radnicka boranija covece, vidis da niko nije kaznjen? Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.