Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za nedelju dana nijedna kazna za pušenje  (Pročitano 9184 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia ispo iz modu
Smile A ja sam verovala da nece smeti da se pusi ni na ulici...
Kad vidim da puse u parku gde se deca igraju, smuce mi se...


Pusenje na ulici realno nemaju osnova zabraniti (koliko god nekulturno bilo), kao ni u parkovima jer jednostavno ne ugrozava nikoga. Pokusano je i to u nekoliko razvijenijih zemalja, ali su ti pokusaji propali iz vise razloga.
Ovo je sasvim ok zakon, naravno, ako se primenjuje. U suprotnom postaje besmislen.


Овај закон је иначе бесмислен јер је шупаљ и тумачи га како се коме дигне к...ц.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.62
mob
Apple iPhone 3Gs
Smile A ja sam verovala da nece smeti da se pusi ni na ulici...
Kad vidim da puse u parku gde se deca igraju, smuce mi se...


Pusenje na ulici realno nemaju osnova zabraniti (koliko god nekulturno bilo), kao ni u parkovima jer jednostavno ne ugrozava nikoga. Pokusano je i to u nekoliko razvijenijih zemalja, ali su ti pokusaji propali iz vise razloga.
Ovo je sasvim ok zakon, naravno, ako se primenjuje. U suprotnom postaje besmislen.


Овај закон је иначе бесмислен јер је шупаљ и тумачи га како се коме дигне к...ц.

Koje odredbe u zakonu su slobodne za tumacenje tako da mogu da se shvate visestruko?
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia ispo iz modu
Нисам читао закон тако да не могу да ти наведем конкретне одредбе али навешћу ти конкретан пример како то изгледа у пракси па ћеш уколико си га читао вероватно знати и које су одредбе.

У кафићима у склопу Меркатора није дозвољено пушење. У кафићима у склопу СПЕНС-а је дозвољено пушење. Обарзложење прво је ТЦ друго није ТЦ или ти разлика је у називу. Бесмислено тотално али по закону је ето тако.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Нисам читао закон тако да не могу да ти наведем конкретне одредбе али навешћу ти конкретан пример како то изгледа у пракси па ћеш уколико си га читао вероватно знати и које су одредбе.

У кафићима у склопу Меркатора није дозвољено пушење. У кафићима у склопу СПЕНС-а је дозвољено пушење. Обарзложење прво је ТЦ друго није ТЦ или ти разлика је у називу. Бесмислено тотално али по закону је ето тако.

Hvala na informaciji sugradjanine Smile Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.62
mob
Apple iPhone 3Gs
Нисам читао закон тако да не могу да ти наведем конкретне одредбе али навешћу ти конкретан пример како то изгледа у пракси па ћеш уколико си га читао вероватно знати и које су одредбе.

У кафићима у склопу Меркатора није дозвољено пушење. У кафићима у склопу СПЕНС-а је дозвољено пушење. Обарзложење прво је ТЦ друго није ТЦ или ти разлика је у називу. Бесмислено тотално али по закону је ето тако.

Znaci komentarises zakon koji nisi procitao? Super. Ne znam koja je poenta diskutovati o bilo cemu kada pricas o necemu u sta si, izvini, ali neupucen.
Uglavnom, razlika kada su kafici u pitanju ne postoji u tome gde su isti smesteni, vec od kvadrature prostora. Kafic manji od 80 metara kvadratnih je onaj u kome sme da se pusi, dok svaki koji ima vecu kvadraturu moze obezbediti prostor za pusace, ali on se ne sme nalaziti do ulaznih vrata vec u drugom delu lokala. U tome je razlika u slucaju koji si naveo. To gde su smesteni u ovom slucaju nema veze.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
mislim da je hteo da ironicno prokomentarise cinjenicu da je SPENS, izmedju ostalog, sportski centar. Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia ispo iz modu
Нисам читао закон тако да не могу да ти наведем конкретне одредбе али навешћу ти конкретан пример како то изгледа у пракси па ћеш уколико си га читао вероватно знати и које су одредбе.

У кафићима у склопу Меркатора није дозвољено пушење. У кафићима у склопу СПЕНС-а је дозвољено пушење. Обарзложење прво је ТЦ друго није ТЦ или ти разлика је у називу. Бесмислено тотално али по закону је ето тако.

Znaci komentarises zakon koji nisi procitao? Super. Ne znam koja je poenta diskutovati o bilo cemu kada pricas o necemu u sta si, izvini, ali neupucen.
Uglavnom, razlika kada su kafici u pitanju ne postoji u tome gde su isti smesteni, vec od kvadrature prostora. Kafic manji od 80 metara kvadratnih je onaj u kome sme da se pusi, dok svaki koji ima vecu kvadraturu moze obezbediti prostor za pusace, ali on se ne sme nalaziti do ulaznih vrata vec u drugom delu lokala. U tome je razlika u slucaju koji si naveo. To gde su smesteni u ovom slucaju nema veze.


Отприлике сам знао шта ћеш да паламудиш али то све што ти пискараш не мења чињеницу да је у пракси онако како сам ја написао, а не тако како ти паламудиш.

Или да ти упростим ако ти је оно било компликовано да схватиш. Кафић у склопу Меркатора и кафић у склопу СПЕНСА не третирају се исто по том закону у који ти јеси, а ја нисам упућен. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
Нисам читао закон тако да не могу да ти наведем конкретне одредбе али навешћу ти конкретан пример како то изгледа у пракси па ћеш уколико си га читао вероватно знати и које су одредбе.

У кафићима у склопу Меркатора није дозвољено пушење. У кафићима у склопу СПЕНС-а је дозвољено пушење. Обарзложење прво је ТЦ друго није ТЦ или ти разлика је у називу. Бесмислено тотално али по закону је ето тако.

Znaci komentarises zakon koji nisi procitao? Super. Ne znam koja je poenta diskutovati o bilo cemu kada pricas o necemu u sta si, izvini, ali neupucen.
Uglavnom, razlika kada su kafici u pitanju ne postoji u tome gde su isti smesteni, vec od kvadrature prostora. Kafic manji od 80 metara kvadratnih je onaj u kome sme da se pusi, dok svaki koji ima vecu kvadraturu moze obezbediti prostor za pusace, ali on se ne sme nalaziti do ulaznih vrata vec u drugom delu lokala. U tome je razlika u slucaju koji si naveo. To gde su smesteni u ovom slucaju nema veze.


Отприлике сам знао шта ћеш да паламудиш али то све што ти пискараш не мења чињеницу да је у пракси онако како сам ја написао, а не тако како ти паламудиш.

Или да ти упростим ако ти је оно било компликовано да схватиш. Кафић у склопу Меркатора и кафић у склопу СПЕНСА не третирају се исто по том закону у који ти јеси, а ја нисам упућен. Wink
Ja sam vec upozoravao cenjene forumase da postoji realna opasnost da tvajs, usled povecane koncentracije besa i sekiracije iskoci (bane!) kroz ekran, pravac u te vase odaje! Njega ne zanima rezolucija ekrana, protok kroz opticke kablove, provajder i ta cuda ... ne  Smile Kad resi da iskoci, on iskoci, a onda ste jebali jeza u ledja  Smile Ne sekirajte ga! funkcionise na fazon Hulka, sto ga vise drazis, sve si blize da dobijes po pikani. Jedina razlika je sto tvajs, za raliku od Hulka, ima tu cudnu naviku da iskace kroz ekrane. Ne treba mu zameriti.
Info:On je uvek u pravu! u v e k, cak i kad nije.

Mora sad kao, malo i o temi: Zakon je do jaja, samo se plasim da ce posle par meseci biti fazon "ajd dobro ne mora da se postuje zabrana"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
Citat
Kafic manji od 80 metara kvadratnih je onaj u kome sme da se pusi

није тачно коки....власник таквог локала се опредељује да ли ће у његовом локалу бити дозвољено пушење или не...опредељење се ради на начин да се лепе беле налепнице (забрањено пушење) или црне (дозвољено пушење)
е сад...друга је ствар што ће 99,9% локала тог типа дозволити пушење Smile
пре неки дан сам био у једном већем ресторану у зрењанину...део за пушаче крцат...у делу за непушаче није било никог Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
u Uzicu nisam video nikoga da je prekrsio zakon do sada Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.