Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za dobar dan nakon instalacije Windowsa  (Pročitano 20388 puta)
16. Nov 2004, 14:42:37
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Windows posle instaliranja ima gomilu mogućnosti koje vam nikada neće zatrebati, od famoznog Messengera preko narezivanja diskova iz Explorera pa sve do nadasve "korisne" opcije Automatic Update (prosto mogu da zamislim jadnika koji čuči uz računar na kome je Windows baš tog trenutka poželeo da skine najnoviji Microsoft security patch verzija win-13x5236cnid12935gs od brat bratu 10-ak megabajta). Ima rešenja.



Idite na Start->Run i otkucajte gpedit.msc. Pokrenuće se slabo poznat sistem za upravljanja polisama. To vam dođu nekakvi ugovori/polise koje sklapate sa sistemom (Gospode Bože) u vezi raznoraznih sitnica (neću Messanger - sklopi ugovor, neću splash ekran u Outlooku - sklopi ugovor). Elem, tu postoje dve grane User Configuration i Computer Configuration, promene u prvoj grani pogađaju samo trenutnog korisnika (ukoliko imate sistem sa više korisničkih naloga) dok druga grana, pretpostavljate, pogađa sve korisnike. U principu je svako podešavanje detaljno objašnjeno a moguća su tri podešavanja za svaku polisu Not
Configured, Enabled i Disabled. Dajem primer za neka, po mom mišljenju, interesantna i korisna podešavanja:


Trajno isključite System Restore



Computer Configuration\Administrative Templates\System\System Restore
(obe polise stavite na Enabled)




Isključi narezivanje iz Windows Explorera (podešavanja neće pogoditi Nero ili sličan program za narezivanje koji koristite več isključivo onemogućava isto iz Windows Explorera)



User Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Explorer\"Remove CD Burning Features"

(Enabled)



Uklonite Shared Documents Folder iz My Computera



User Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Explorer\"Remove Shared Documents from My Computer"

(Enabled)



Uklonite Shutdown/Logoff/Restart poruke



Computer Configuration\Administrative Templates\System\"Remove boot /Shutdown /Logon / Logoff messages"

(Enabled)



Isključite praćenje korisnika (onemogućiće personalizovane menije, po meni, koještarija)



User Configuration\Administrative Templates\Start Menu and Taskbar\"Turn off user tracking"

(Enabled)



Isključite CD/DVD Autoplay



Computer Configuration\Administrative Templates\System\"Turn off Autoplay"

(Enabled)



Isključite Internet Explorer splashscreen



Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Internet Explorer\"Disable Showing the Splash Screen"

(Enabled)



Isključite Windows Messenger



Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Messenger\

(obe polise na Enabled)



Možete i dalje istraživati i igrati se sa polisama ali upamtite šta ste menjali - nikada ne znaš kad će ti zatrebati uvodni ekran (splashscreen) u IE-u.


Autor: Milan Manojlovic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Genijalno.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
Citat

Windows posle instaliranja ima gomilu mogućnosti koje vam nikada neće zatrebati, od .... narezivanja diskova iz Explorera pa ...


heh... nikad ne reci nikad Smiley
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
Totalno Zo Zo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Superstar foruma


Званични Лоодак ::Бурек:: Форума

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 78747
Zastava Beograd
mob
SonyEricsson k800i
A ja kao mislio da se razumem u Windows ...
* ebo te otkud ovo ? Nije lose ...
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
E ima tu jos mnogo toga  Smile.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Blago kuci koju zaobidjem :D

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5996
Zastava Tako blizu a tako daleko
mob
Nokia 6130
Loše USB-Flash veze

PROBLEM: Kupio sam jedan od onih malih uređaja sa izmenjivim fleš medijima. On može da prihvati samo 16 MB podataka, ali je jeftin i može da posluži umesto diskete. Ipak, ne sviđa mi se što stalno moram da se zavlačim ispod stola da bih ga povezao na USB priključak.

REŠENJE: Fleš uređaji većeg kapaciteta po pravilu imaju vlastite USB kablove, ali ih neki jeftini modeli nemaju. Ja sam na lokaciji www.greatcable.com za pet dolara kupio produžni kabl ("ženski na muški") dužine dva metra i sada ponovo radim na stolu, a ne ispod njega.

Nesreća s kablovima

PROBLEM: Slika na monitoru povremeno treperi. Kada ponovo pokrenem sistem, monitor dobro radi, ali posle nekoliko sati slika ponovo počne da titra.

REŠENJE: Ja bih prvo proverio kablove. Mislite da labavi kablovi ne mogu da izazovu probleme? Jednom prilikom sam pola dana tražio uzrok loše modemske veze, da bih na kraju otkrio da je telefonski kabl bio povezan na pogrešan priključak na modemu. Isti problem može nastati i s vašim modemom, skenerom, štampačem ili bilo kojim drugim uređajem koji je priključen pomoću kabla. Većina kablova ima dva zavrtnja za pričvršćivanje, pa zato proverite da li su oni dobro pritegnuti.

Sprečite automatsko otvaranje CD uređaja

PROBLEM: Win XP besmisleno insistira na otvaranju CD-RW uređaja svaki put kada se završi upisivanje podataka na kompakt disk ne hajući za moje mišljenje.

REŠENJE: Sprečio sam tu njegovu naviku i poštedeo svoj uređaj dodatnog habanja pomoću nekoliko pritisaka na taster miša. Otvorite My Computer, pritisnite oznaku CD-RW uređaja desnim tasterom miša, pritisnite Properties-Recording i poništite potvrdu polja Automatically eject the CD after writing.

Previše punjača za baterije

PROBLEM: Na put ne volim da nosim punjač za mobilni telefon - skoro uvek ga zaboravim i tako završim s praznim telefonom.

REŠENJE: Ja na put nosim i prenosivi računar, pa su mi neophodna dva punjača. Cellular Phone USB Charger kompanije American Power Conversion omogućava punjenje mobilnog telefona direktno iz prenosivog računara preko USB priključka. Ovaj uređaj košta između 8 i 14 USD, u zavisnosti od marke mobilnog telefona. Posetite adresu find.pcworld.com/37400 da biste pronašli model koji odgovara vašem telefonu.

Predupredite nestanke struje

PROBLEM: Bilo da nastane zbog kvara ili oluje, nestanak struje je ozbiljan problem.

REŠENJE: Kupio sam izvor besprekidnog napajanja (UPS), veliku bateriju pomoću koje računar može da radi dovoljno dugo da bi se pravilno isključio. Mali UPS (od četrdesetak dolara) omogućava da sistem radi oko pet minuta, što je dovoljno da zatvorite otvorene datoteke i aplikacije pre nego što ga isključite. Back-UPS ES725 (100 USD) kompanije American Power Conversion omogućava računaru da radi 10 minuta posle nestanka struje. Posetite adresu find.pcworld.com/37403 da biste saznali koji vam UPS treba.

Loše podešeni monitori

PROBLEM: Boje na novom LCD monitoru nisu ispravne, slika nije oštra kao što sam mislio da će biti.

REŠENJE: Proizvođači često ne pomažu mnogo prilikom preciznog podešavanja monitora. Ja još od 1991. godine koristim DisplayMate, besplatan uslužni program kompanije DisplayMate Technologies. On je sjajan za podešavanje oštrine, boja, kontrasta i desetine drugih parametara CRT i LCD monitora. Preuzmite ga s adrese find.pcworld.com/37406.


NEVALJALI AUDIO I VIDEO

Nevolje s konverzijom audio datoteka

PROBLEM: Easy CD Creator kompanije Roxio je sjajan program, ali nije pogodan za konverziju samo jedne jedine audio datoteke.

REŠENJE: Nema smisla potrošiti više vremena na učitavanje programa nego na njegovo korišćenje za konverziju datoteke. Besplatan program DBpowerAMP Music Converter kompanije Illustrate konvertuje .wav datoteke u format MP3 (i obrnuto) za samo nekoliko sekundi.

Pritisnite muzičku datoteku desnim tasterom miša u Windows Exploreru, izaberite Convert To i pritisnite Mp3 ili Wave. Ovaj program omogućava menjanje izlaznog direktorijuma i promenu imena konvertovanih datoteka. Možete ga preuzeti s adrese find. pcworld.com/37409.

Lepljivi MP3 adapteri za automobilski kasetofon

PROBLEM: Kad god sam pokušao da MP3 plejer kompanije Creative ubacim u automobilski kasetofon pomoću odgovarajućeg adaptera, on bi se zaglavio. To me toliko nervira da ga više i ne nosim.

REŠENJE: Uređaj AudioBug (35 USD) kompanije Aerielle reprodukuje datoteke s MP3 plejera na radiju. On radi sa svim uređajima koji imaju standardni 3,5-inčni izlazni audio priključak (a imaju ga svi kućni muzički stubovi). Ja sam izabrao model koji podržava četiri FM frekvencije: 88,1, 88,3, 88,5 i 88,7 MHz. Detaljnije informacije o ovoj "audio bubi" potražite na Web adresi www.aerielle.com.

Jačina zvuka na nivou

PROBLEM: Većinu pesama iz moje kolekcije prebacio sam s kompakt diskova u format MP3. PROBLEM je u tome što je pesma "Fanfare for the Common Man" bila preterano glasna, dok je sledeća pesma "Take Five" bila previše tiha.

REŠENJE: Trik je da podesite (ili normalizujete) nivo zvuka prilikom prebacivanja MP3 datoteka na disk. Međutim, kada pesmu presnimite s kompakt diska, problem je u plejeru. Microsoftov Windows Media Player normalizuje nivo zvuka MP3 datoteka prilikom reprodukcije. Pritisnite View-Enhancements-Crossfading and Auto Volume Leveling. Ako želite trajno rešenje problema, iskoristite MP3Gain, besplatan i vrlo zgodan uslužni program koji analizira i normalizuje nivo zvuka svih MP3 datoteka. Program možete preuzeti s adrese find.pcworld.com/37412.

Neposlušni video zapisi

PROBLEM: Moja borba s Windows Media Playerom se rasplamsava.

REŠENJE: Postoji obilje formata za digitalni video, ali svaki od njih zahteva drugačiji kodek za reprodukovanje (program koji komprimuje i dekomprimuje video zapise). Otvorite Windows Media Player, pritisnite Tools-Options-Player i potvrdite polje Download codecs automatically, zatim pokušajte da reprodukujete video zapis.

I dalje nemate sreće? Možda nemate baš onaj kodek koji vam treba. Proverite da li imate Windows Media Plyer 9 za Windows XP ili verziju 7.1 za Windows 98, Me i 2000. Posetite adresu find.pcworld.com/37415 da biste preuzeli odgovarajuću verziju.

Ima toga jos.....
« Poslednja izmena: 05. Jul 2005, 19:36:17 od srdjank »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
odlican guide.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Hvala puno.   Smile

Btw, procitaj malo pravilnik, onaj deo o temama koje su starije.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Born to be wild

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4116
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
SonyEricsson k770
hvala ti SF, napokon sam maknuo messengera!!! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.