Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 06:45:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: YouTube mi iskasapi video :(  (Pročitano 1394 puta)
06. Nov 2008, 17:29:10
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Imam problem sa upload-om video materijala na YouTube. Do sada sam dosta eksperimentisao, trazio po netu, ali nisam se bas usrecio, problem me jako nervira a resenje ni ne nazirem, mada je verovatno nesto do tipa kompresije...

Prvo sto me nervira je odsecanje kraja videa, sto YouTube konstantno radi. Fajlove pripremam u Adobe Premiere-u, i snimam ih u .avi sa DivX kompresijom (najcesce tako), ili u .avi bez kompresije, a nakon toga preko Adobe Flash CS3 Video Converter-a prebacujem to u .flv.

Ovo odsecanje i `ajde, ostavim da na kraju bude malo "nicega", produzim trajanje za nekih 5 - 10 sekundi, i dobro, to odradi posao. Medjutim, skoro sam prebacio video fajl koji je pravljen od video klipova, medjusobno razdvojenim slikama sa tekstom (koje stoje na ekranu 5 sekundi), sa crossfade efektom. Kod mene na kompjuteru sve je OK, ide video, pa slika stoji 5 sekundi, pa video, pa slika... itd, sve traje oko 1'05''. Problem se javlja kada ovaj fajl prebacim na YouTube - prilikom svog reenkodovanja, snimak se "skrati" na oko 40'', i to tako sto slike (izmedju vido klipova) na ekranu stoje samo delic sekunde, kolike da se vidi kao neka promena prilikom prelaska na sledeci video klip, ali se ne moze nista procitati jer brzo nestane.

Ovo mi je sad enigma i problem, pravio sam bez veze neki tutorijal i to mi se desilo, sta ce biti kada se budem potrudio da nesto stvarno napravim da lici, hoce li se isto ovo desavati? Kako da resim problem?

Probao sam da upload-ujem koristeci razlicite kompresije prilikom pretvaranja u .flv na svom kompjuteru, i kod mene je uvek dobro, a na YouTube uvek "preleti" kad naidje slika koju treba zadrzati. Ne razumem... Smile Da li ima neke veze sto sam prilikom exporta iz Premier-a iskljucio ton, obzirom da ga na videu ni nema?

Evo i primera da vidite o cemu pricam:

klip sa YouTube: YouTube video
originalni fajl: download (2.72 MB, .flv, 640x480)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC 
Probaj ovaj tut.

Koristi program MediaCoder http://mediacoder.sourceforge.net/

prevuci fajl koji ces konvertovati u prozor mediacodera i podesi na sledeci nacin:

- Na kartici Audio izaberi LAME MP3
- Na kartici LAME izaberi sledece:
Rate Mode: CBR
Channel: Auto ili Mono
Bitrate/Quality: 80 kbps
Algorythm Quality: 0 Best Quality
- Na kartici Video izaberi sledece:
Mode: Two-pass
500 kbps
Format: XviD
Container: AVI
- Na kartici Picture izaberi sledece:
stavi kvacicu ispred resize
izaberi 320x240
Crop: Disabled
Frame rate: 25.000
stavi kvacicu ispred Aspect Ratio
izaberi aspect ratio od tvog videa. Ako je obicna slika izaberi 4:3 ako je izduzena izaberi 16:9
- opcije koje nisam pomenuo ne diraj

Sada klkni na start i enkodiranje ce biti gotovo za par minuta. Fajl ce biti nesto manji od 15 MB a imace odlican kvalitet za tu rezoluciju. Rezoluciju smo smanjili na 320x240 jer YouTube ne prikazuje vece rezolucije pa je bespotrebno koristiti vece. Nakon uploadovanja njihov softver ce video ponovo automatski enkodirati i pretvoriti u flash video format. Pri toj konverziji ce malo smanjiti kvalitet ali to je normalno.

Moguci problem moze nastati ukoliko je tvoj video u 16:9 formatu a YouTube bude ignorisao taj podatak. Uz tom slucaju ce biti potrebno koristiti cropping ili ubacivanje crnih linija ali nadam se da nece biti potrebne te komplikacije. Za sada probaj ovaj predlog, najverovatnije ce sve biti u redu.

Iskoristi jos jednu mogucnost mediacodera: udji u fajl meni i izaberi opciju Save Preset As i snimi preset na primer pod imenom "video za YouTube". Kasnije kada ti bude trebala ista stvar samo ides na Load Preset i opet ces dobiti ta podesavanja da ne moras da ih pamtis na pamet
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Hehe, nasao sam ovaj tutorial na par foruma do sada... Cak i originalni forum na kome je bio postavljen, kao odgovor liku koji je hteo da spakuje video od nekih 800 MB, cini mi se. Ovo je pisano shodno karakteristikama video fajla koji je on imao, tako da ne verujem da vazi generalno za svaki slucaj.

Probacu, nista me ne kosta, ali velika greska ovde je to sto pise da YouTube ne podrzava video veci od 320x240, to je nekada bilo, sada se preporucuje 480x360, pa cak i 640x480, zbog one opcije "High quality". Meni je video u 640x480, probacu i da ga smanjim, i da ga ostavim na tu velicinu, pa cu javiti ima li rezultata.

EDIT: Ma jok, ne radi kako treba, jedino je dobra stvar sto dobijam identican video kao na YouTube, isto se preko staticnih slika (koje treba zadrzati po 5 sec svaku) preleti, pa se stoga trajanje sa 1'05'' skrati na 40''. Ovo mogu koristiti kao proveru, da znam kako ce biti na YouTube, da ne postavljam dzabe ako nece valjati.

Stvarno mi nije jasno zasto se ovo desava...? Smile Ako se neko razume, molio bih da pogleda ona dva filmica sto sam postavio u prvom postu, pa da resimo misteriju. Zasto je originalni filmic OK, a kada se reenkoduje pobrljavi?
« Poslednja izmena: 06. Nov 2008, 21:00:14 od _BugA_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC 
Ne znam, ja sam sam radio po ovom tutorialu jedan video i ispao je super, e sad sta je kod tebe problem ne bih znao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 06:45:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.