Tema: World Cup 2006 - Vesti ~ Zanimljivosti ~ Izjave  (Pročitano 60430 puta)

Opera 8.54
HTC HD2
09/06/2006 | Izvor: B92

Nemačka - Kostarika 4:2 na startu

Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedom je otvorila osamnaesto Svetsko prvenstvo.

Nemci su na minhenskoj Alianc Areni bili bolji od selekcije Kostarike rezultatom 4:2.

Po dva gola u prvom meču šampionata postigao je Miroslav Klose, drugi na listi strelaca na prethodnom Mundijalu, i veteran Paolo Vončop, a po jedan Filip Lam i Torsten Frings.

U drugom meču grupe A, od 21 čas u Gelzenkirhenu, Poljska igra sa Ekvadorom.

Novi problem za Holandiju - V.Bomel

Reprezentativac Holandije i fudbaler Barselone Mark Van Bomel napustio je trening svog tima u petak zbog povrede.

Za sada nije poznato o čemu se radi, i zašto je jedan od ključnih igrača Holandije bio primoran da “skrati” jedan od poslednjih treninga pred meč sa SCG, jer nacionalni savez još uvek nije saopštio težinu povrede.

Pod znakom pitanje je i dalje i iskusni Koku jer je i on propustio trening u petak.

Medjutim, selektor Marko Van Basten nije se odlučio da pozove rezerve De Jonga i Skarsa.

Izvor: B92-Mundijal

Opera 8.54
Nokia E72
9. jun 2006. | 21:19 | Izvor: Reuters

Džerard igra protiv Paragvaja

Igrač sredine terena Stiven Džerard ipak će igrati na utakmici između Engleske i Paragvaja u subotu.

Kapiten Liverpula je u petak trenirao sa ekipom Engleske, kao i Vejn Runi. Pošto je zadobio povredu leđa na treningu u utorak, Džerard je izjavio da su šanse da zaigra protiv Paragvaja 50-50. Ipak, povreda je sanirana, pa i Džerard i selektor engleske reprezentacije tvrde da će ovaj igrač u subotu sigurno zaigrati.

Pridedio: Sonja Nikcevic

Opera 8.54
Nokia E72
10. jun 2006. | 00:11

Ekvador lako pobedio Poljsku - 2:0

Fudbalska reprezentacija Ekvadora pobedila je Poljsku rezultatom 2:0, u drugom meču grupe A Svetskog prvenstva.

Na stadionu u Gelzenkirhenu golove za tim iz Južne Amerike postigli su Karlos Tenoirio u 24. i Agustin Delgado u 80. minutu. Ekvador se tako izjednačio sa selekcijom Nemačke na vrhu tabele, pošto su oba tima ostvarila pobede u prvom kolu.

U sledećem kolu Ekvador igra sa Kostarikom, a Nemačka sa Poljskom.

Poljaci su i ovo svetsko prvenstvo počeli onako kako su završili prethodno – teškim razočarenjem za desetine hiljada svojih zemljaka u Veltins Areni. Iako je ceo stadion bio okićen belo-crvenim zastavama i odjekivao od pesme njihovih navijača, poljski tim je u dobrom delu utakmice izgledao potpuno bezvoljno, a probudili su se tek u drugom poluvremenu.

Poljaci su zaista dobro odigrali samo u poslednjih desetak minuta, kada je na semaforu već stajalo 0:2, ali tada nisu imali sreće da pogode protivničku mrežu.

Prvi gol najbolje dočarava situaciju na terenu. Engleska veza je proradila – Ulises de la Krus je odlično izveo aut, Agustin Delgado prebacuje glavom sa prve stative ka ivici peterca, gde je Karlos Tenorio lako nadvisio odbrambenog igrača i smestio loptu iza Boruca.

Usledila je dominacija Ekvadora, koja nije rezultirala novim pogotkom do poluvremena, a Delgado je propustio najbolju šansu. Poljaci su se tek u svlaćčionici osvestili, a Pavekl Janas je odustao od besmislene defanzivne taktike, prebacivši Eusebijuša Smolareka u napad.

Usledili su napadi igrača u belim dresovima, ali je odbrana Ekvadora funkcionisala odlično, osujećujući najopasnije napade sve do samog finiša. A tada, deset minuta pre kraja, Ekvadorci odrađuju sjajnu akciju na prvu, Kaviedes izbegava ofsajd zamku i nesebično dodaje Delgadu za lagano ubacivanje u mrežu. Delgado je tako proslavio četvrtu godišnjicu svog i ekvadorskog prvog gola na svetskim šampionatima.

I tek tad, u samoj završnici meča, Poljaci pronalaze put kroz ekvadorsku odbranu, ali ih tada izdaje sreća. Ireneuš Jelen je pogodio prečku, a Pavel Brozek stativu. Poljaci će sada mesto u drugoj fazi tražiti u utakmicama sa Nemačkom i Kostarikom.

Opera 8.54
Nokia E72
9. jun 2006. | 21:29

Nemačka - Kostarika 4:2

Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedom je otvorila osamnaesto Svetsko prvenstvo. Nemci su na minhenskoj Alianc Areni bili bolji od selekcije Kostarike rezultatom 4:2. Po dva gola u prvom meču šampionata postigao je Miroslav Klose, drugi na listi strelaca na prethodnom Mundijalu, i veteran Paolo Vončop, a po jedan Filip Lam i Torsten Frings. U drugom meču grupe A, od 21 čas u Gelzenkirhenu, Poljska igra sa Ekvadorom.

“Panceri“ su već od prvog minuta počeli furiozno...Smenjivali su se napadi domaćih pred preterano uplašenim Kostarikancima i totalna ofanziva isplatila se već u 6.minutu.

Lam je prihvatio jednu loptu na levoj strani i posle solo prodora (niko od Kostarikanaca nije izašao u blok) fantastičnim udarcem u same desne rašlje otvorio je protokol sa strelcima na 18.Mundijalu.

Iako u narednih 7-8 minuta nisu prešli centar fudbaleri Kostarike su posle prvog ozbiljnijeg napada došli do izjednačenja.

Neuspelu ofsajd zamku poslednje linije Nemačke kaznio je Vončop prizemnim udarcem ispod  Lemana.

Medjutim, nošeni sjajnim navijanjem domaći se brzo „podižu“ i posle dobre akcije i asistencije Bastiana Švajnštajgera, Klose je imao lak zadatak da sa nekoliko metara plasiral loptu u praznu mrežu.

Do kraja poluvremena nije bilo mnogo uzbudjenja, a dekipa Kostarike uspela je da uspostavi kakvu takvu terensku ravnotežu.

Seriju golova u drugom poluvremenu otvorio je ponovo Klose koji je prvo glavom pokušao da ugrozi golmana Porasa (uglavnom nesiguran i slab na otvaranju). Ipak, ovaj šut golman Kostarike je odbranio, ali je Klose brzo odbitak zakucao u mrežu.

Igrao se 61.minut, a ponovo su gosti iz „ničim izazvanog napada“ došli do gola... Ponovo je slabo reagovala poslednja linija Nemačke ( iako je snimak pokazao da je asistencija Solisa ka Vončopu došla kasno kada je centarfor Kostarike bio u ofsajdu) ali je nekadašnji napadač više evropskih klubova vrlo spretno reagovao ispred Lemana i iznad njegove glave smanjio na 3:2.

Konačan rezultat i svaku rezultatsku neizvesnost (ako je i bilo) okončao je Torsten Frings topovskim udarcem sa 30 metara. Ponovo je kasnila odbrana Kostarike sa blokom, a slabo je reagovao i golman Poras koji je posmatrao „putovanje“ lopte ka njegovoj mreži i na kraju paradom je samo ulepšao četvrti gol Nemaca.

Opera 8.54
Nokia E72
9. jun 2006. | 22:20

Svi zadovoljni posle prvog meča

Nemački selektor Jirgen Klinsman zadovoljan je učinkom svoje selekcije na startu Svetskog prvenstva, posle pobede nad Kostarikom 4:2. “Bilo je važno da pobedimo u prvom meču. U takvim sitzuacijama logično je da postoji tenzija. Želeli smo da iz meča izađemo bez žutih kartona i da publici poklonimo atraktivnu fudbalsku predstavu”, rekao je Klinsman posle utakmice, koja je potvrdila da Nemci igraju znatno lepše za oko nego ranije. Klinsi je izdvojio mladog beka Filipa Lama.

“Mislim da je danas pokazao šta može na mestu levog beka. Bio je sjajan. Treba da bude ponosan na svoj učinak u prvom meču prvenstva”.

Filip Lam je postigao prvi gol na šampionatu, posle samo šest minuta uvodne utakmice.

“Vrlo je važno startovati pobedom, videli ste euforiju na tribinama. Publici treba odati posebnu počast, bili su naš dvanaesti igrač. Vratili smo im sa četiri gola, ali je jasno da moramo da radimo na odbrani, ne smemo primati golove tako lako”, rekao je 22-godišnjak koji iza sebe već ima dve sezone nastupa za prvi tim Štutgarta i jednu u dresu Bajerna.

Drugi heroj domaćeg tima bio je svakako Miroslav Klose, koji je na dan utakmice napunio 28 godina i postigao dva gola.

“Tačno sam ovako zamišljao svoj rođendan”, rekao je napadač Verdera. Klose je takođe obratio pažnju na odbranu, koju Nemci moraju da poprave, ako žele uspešan nastup na Svetskom prvenstvu.

Oba gola za Kostariku postigao je veteran Paulo Vončop, takođe bio zadovoljan prikazanim.

“Uprkos porazu, nisam nezadovoljan. Odigrali smo dobro i sada ne smemo posustati. Imamo zadatak pred sobom i sve ćemo učiniti da ga izvršimo”, rekao je fudbaler koji je afirmaciju u Evropi doživeo u dresu Derbi Kauntija.

Duel Nemačke i Kostarike oborio je rekord Svetskih prvenstava, kao najefikasnija uvodna utakmica jednog šampionata sveta. Do sada rekord sutakođe držali predstavnici Evrope i Konkakafa - na prvom šampionatu 1930. godine Francuska je pobedila Meksiko 4:1.
Pridedio: Vladimir Novaković

Opera 8.54
Nokia E72
9. jun 2006. | 22:29 | Izvor: eurosport

Pekerman imenovao ekipu

Selektor reprezentacije Argentine, Hose Pekerman imenovao je ekipu koja će zaigrati protiv Obale Slonovače u subotu.

Pekerman je iz startne jedanaestorice izostavio prvotimca Barselone Lionela Mesija. Mesi je u februaru pretrpeo povredu butine i još uvek se ne nalazi u odgovarajućoj formi. Iz startne postave je takođe izostavljen napadač Karlos Teves, umesto koga će zaigrati Havijer Saviola.

Startnu postavu čine:

1-Roberto Abondancijeri; 21-Nikolas Burdiso, 2-Roberto Ajala, 6-Gabriel Hajnce, 3-Huan Pablo Sorin; 18-Maksi Rodriges, 8-Havier Maščerano, 5-Esteban Cambiaso, 10 Huan Roman Rikelme; 7-Havier Saviola, 9-Hernan Crespo
Pridedio: Sonja Nikčević

Opera 8.54
Nokia E72
9. jun 2006. | 22:28 | Izvor: Beta

Mišel: Ključan susret sa Argentinom

Prva utakmica Obale Slonovače, protiv Argentine u subotu, predstavlja finale za ovu ekipu, rekao je selektor Anri Mišel.

"Za nas je to 'dan D', to će biti naše finale", rekao je Mišel novinarima dan pred utakmicu, prvu u Grupi C . "Ali, mi smo spremni za 'dan D', spremni da pišemo istoriju".

Prema njegovim rečima, utakmica sa Argentinom je ključna za Obalu Slonovače, jer ako pobede, mogu da odu daleko.

Obala Slonovače je debitant na SP, a u Grupi C, jednoj od najtežih u Nemačkoj, igra i sa Holandijom i Srbijom i Crnom Gorom.

Zodijak Leo
Poruke 3927
Opera 8.54
HTC HD2
10/06/2006 | Izvor: B92

SP,dan dva: 3 utakmice, 2 debitanta

Drugog dana SP u Nemačkoj na programu su 3 utakmice. U grupi B, gledaćemo dupli program. U derbiju igraju Engleska i Paragvaj (15h) u Frankfurtu. Erikson će na tom meču moći da računa na sve igrače, osim na Runija, s obzirom da se Džerard oporavio od lakše povrede ledja. Sa druge strane, Paragvajci će biti bez Hosea Kardosa, dok će napad predvoditi najveća zvezda ove ekipe Santa Kruz, pored koga će igrati Valdes.

U drugom meču gledaćemo prvog od dva današnja debitanta na SP. Selekcija Trinidada i Tobaga potpuni je autsajder u duelu sa Švedjanima u Dortmundu (18h).

Drugi debitant je Obala Slonovače. Njihov duel sa Argentincima (Hamburg, 21h) biće naročito interesentan, s obzirom da se igra u okviru grupe C, u kojoj je i SCG. Selektor Pekerman je već objavio sastav za taj duel i iznenadio mnoge. Umesto sjajnog Teveza u napadu će igrati Saviola, dok će talentovani Mesi biti na klupi.

Zodijak Leo
Poruke 3927
Opera 8.54
HTC HD2

Plavi stigli u Lajpcig

Fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore doputovala je danas oko 10 sati u Lajpcig, gde će u nedelju igrati protiv Holandije, prvi meč u grupi C, na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj. Plavi će u vreme odigravanja meča, u 15 sati održati trening na Zentralstadion-u.

Govoreći na jučerašnjoj konferenciji za novinare, Mateja Kežman i Dejan Stanković bili su oprezni u izjavama oko ishoda duela sa Holandijom, ali su pokazali i odredjenu samouverenost u mogućnosti našeg nacionalnog tima na tom meču.

Izvor:B92-Mundijal

Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.