Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:36:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: WLAN rad-pomoc  (Pročitano 1282 puta)
09. Avg 2008, 00:50:42
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1368
Zastava Zrenjanin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC 
Ovako uzeo sam temu WLAN (mogao sam i meni poznatiju temu ali morao sam tako-verujte mi) za diplomski, i sada ja picim tu teoriju, sve je to lako naci, ali cuo sam da ce mi trebati neki praktican rad, i sad tu trazim vasu pomoc, kako bi ja povezao dva racunara pred komisijom u bezicnu mrezu najlakse, znam da mi je potrebna mrezna kartica i AP, za to bi pitao profesora da mi "pozajmi"...molim pomozite mi posto ne znam da li je to izvodljivo!!!
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ako je dotle doslo, evo ti !






                                      Ad Hoc Internet Connection Sharing (ICS) - Windows XP



                                                 

               



Sve sto vam je potrebno za ovakvu mrezu je da imate vezu sa provajderom na jednom racunaru,slobodnu wireless kartu na istom I wireless kartice na ostalim racunarima.


                                                                       

Napomena : sve wireless mrezne karte moraju da zadovoljavaju isti mrezni protocol  ( 802.11 WLAN… )




Primera radi,recimo da imate vezu sa provajderom preko lana I slobodnu wireless konekciju na vasem kompu. Sada samo treba sve da se podesi I da uzivate u koriscenju vase w-lan mreze.
Prvo ukljucite sharing na lanu ( mrezna karta )na sledeci nacin:

1 - Sa desktopa kliknite Start,  Control Panel,  Network and Internet Connections, a onda Network Connections

2 - Desni klik na lan konekciju pa idite na Properties

3 - kliknite na tab Advanced , izaberite(stiklirajte) Allow other network users to connect through this computer's Internet connection ,a odstiklirajte Allow other network users to control or disable this shared Internet connection

                                                                     

4 - Kliknite ok da sacuvate

5 - Ako se pojavi poruka koja objasnjava podesenja  koja ste obavili,samo kliknite Yes

Ovde je zavrsen internet connection shering. Dozvolili smo da internet konekcija bude dostupna i ostalom hardveru na racunaru.
U ovom slucaju wireless kartici.






Sada mozete da aktivirate vasu Ad Hoc Internet konekciju:




- Za Windows XP sa SP2 ili Windows XP sa SP1 i WPA Wireless Security Update in Windows XP:


1 - Sa desktopa kliknite Start,  Control Panel,  Network and Internet Connections, a onda Network Connections

2 - Kliknite desnim klikom na wireless mreznu konekciju I izaberite Properties

3 - kliknite na tab Wireless Networks
4 - idite na tab Association, ukucajte ime(po zelji) vase ad hoc bezicne mreze u polju Network name (SSID).

5 - u delu Preferred networks kliknite na dugme Add

6 - Izaberite opciju This is a computer-to-computer (ad hoc) network ,a odstiklirajte The key is provided for me automatically

7 - u Network Authentication, izaberite Open

8 - u Data encryption, izaberite WEP

9 - U Network key ukucajte sifru koju ce te koristiti za pristup mrezi

10 - Confirm network key, ponovo ukucajte istu sifru

                          

11 - Kliknite Ok da sacuvate

12 - Pa jos jednom Kliknite Ok da sacuvate




- Za Windows XP sa SP1:

1 - Sa desktopa kliknite Start,  Control Panel,  Network and Internet Connections, a onda Network Connections

2 - Kliknite desnim klikom na wireless mreznu konekciju I izaberite Properties

3 - kliknite na tab Wireless Networks

4 - idite na tab Association, ukucajte ime(po zelji) vase ad hoc bezicne mreze u polju Network name (SSID).

5 - u delu Preferred networks kliknite na dugme Add

6 - izaberite Data encryption (WEP enabled) i This is a computer-to-computer (ad hoc) network ,a odstiklirajte The key is provided for me automatically

7 - U Network key ukucajte sifru koju ce te koristiti za pristup mrezi

8 - U Confirm network key ponovo ukucajte istu sifru

9 - Kliknite Ok da sacuvate

10 - Pa jos jednom Kliknite Ok da sacuvate




- Za Windows XP:

1 - Sa desktopa kliknite Start,  Control Panel,  Network and Internet Connections, a onda Network Connections

2 - Kliknite desnim klikom na wireless mreznu konekciju I izaberite Properties

3 - kliknite na tab Wireless Networks

4 - idite na tab Association, ukucajte ime(po zelji) vase ad hoc bezicne mreze u polju Network name (SSID).

5 - u delu Preferred networks kliknite na dugme Add

6 - izaberite Data encryption (WEP enabled) i This is a computer-to-computer (ad hoc) network ,a odstiklirajte The key is provided for me automatically

7 - U Key format izaberite format sifre.

8 - U Key length izaberite duzinu sifre

9 - U Network key ukucajte sifru koju ce te koristiti za pristup mrezi

10 - Kliknite Ok da sacuvate

11 - Pa jos jednom Kliknite Ok da sacuvate

Napomena: Ovim podesavanjima ste zastitili vasu mrezu i ako zelite da jos neko od vasih prijatelja koristi vasu mrezu moracete da im date sifru(WEP key)




Ip adress

Ip adrese mozete konfigurisati na sledeci nacin :

Desktop racunar koji je direktno povezan na internet ip adrese dobija od provajdera..

Desktop racunar za w-lan mrezu stavite :

Ip                       192.168.1.1
Subnet mask        255.255.255.0


Ip adrese na klientima :

Ip                       192.168.1.10 ...
Subnet mask        255.255.255.0
Default Gateway   192.168.1.1

Dns-ove saznajte od vaseg provajdera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:36:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.