Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 07:15:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Wireless ruter problem?!  (Pročitano 7874 puta)
20. Dec 2010, 22:26:18
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Nisam bas siguran da li cu na pravi nacin da iznesem svoj problem, ali pokusacu. Rec je o tome da nemogu da namestim wireless ruter.

- prvo sam pre par meseci kupio novi ruter za ADSL TP-link
- a evo sad pre par dana sam kupi Wireless ruter, takodje TP-link proizvodjac
- sad treba da podesim ruter odem na adresu "http://192.168.1.1/" i browser mi otvori podesavanja ADSL rutera, a ne Wireless rutera, posto su podesavanj na istoj adresi (http://192.168.1.1/)

Da li bi mogao nego da mi pomogne, sta da uradim da bi usao u podesavanja wireless rutera?  Smile  Smile


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Crowz (Vreme: 21. Dec 2010, 03:35:53)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG Nexus 5
Racunar ti je povezan UTP(LAN) kablom sa tim dsl tp-linkom. Izvadi kabl iz tog dsl rutera i tim istim kablom povezi racunar sa wifi ruterom (lan port).

I onda otvoris browser i kucas 192.168.1.1 i tako ces moci da podesis wifi ruter.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.19
Nisam bas siguran da li cu na pravi nacin da iznesem svoj problem, ali pokusacu. Rec je o tome da nemogu da namestim wireless ruter.

- prvo sam pre par meseci kupio novi ruter za ADSL TP-link
- a evo sad pre par dana sam kupi Wireless ruter, takodje TP-link proizvodjac
- sad treba da podesim ruter odem na adresu "http://192.168.1.1/" i browser mi otvori podesavanja ADSL rutera, a ne Wireless rutera, posto su podesavanj na istoj adresi (http://192.168.1.1/)

Da li bi mogao nego da mi pomogne, sta da uradim da bi usao u podesavanja wireless rutera?  Smile  Smile

<hr />
Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Crowz (Vreme: 21. Dec 2010, 03:35:53)

Za pocetak udji u ADSL modem, uradi backup podesavanja i onda namesti da modem radi u Bridge mode-u (da premosti/prosledi konekciju iz modema u router) i onda uradi sto ti je @Crowz napisao, pristupi router-u sa istom ip adresom i pod Quick Setup idi na PPPoE konekciju, unesi username i password konekcije, par podesavanja za Wireless i to je to  Smile
 p.s. moras pronaci username i password tvoje PPPoE konekcije, ako je nemas u ugovoru, onda kontaktiraj tehnicku podrsku da ti daju potrebne podatke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
Zasto coveku komplikujemo?

Sasvim je dovoljno podesiti wifi da dobija signal od adsl modema/rutera i da ga bezicno salje. Bas iz razloga jednostavnosti nema potrebe da prosledjuje na wifi ruter sve, pogotovo nema potrebe za pravljenjem pppoe konekcije na istom.

A obzirom da ne zna kako da dodje do podesavanja wifi rutera, cisto sumnjam da zna da bridzuje konekciju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.19
Zasto coveku komplikujemo?

Sasvim je dovoljno podesiti wifi da dobija signal od adsl modema/rutera i da ga bezicno salje. Bas iz razloga jednostavnosti nema potrebe da prosledjuje na wifi ruter sve, pogotovo nema potrebe za pravljenjem pppoe konekcije na istom.

A obzirom da ne zna kako da dodje do podesavanja wifi rutera, cisto sumnjam da zna da bridzuje konekciju.
A sta ako coveku treba da umrezi vise racunara, da deli net? U tom slucaju mora uraditi ovo sto sam mu napisao a i koliko ja znam, ADSL modem i WiFi Router, ne mogu se drugacije povezati nego da se uradi Bridge. Da nije lako, nije.
 Mada najteze je nabaviti password same konekcije. posto ima TP-Linkov modem, najverovatnije nije telekomov korisnik, jer kod njih je prava muka dobiti potrebne inf.  Smile
 Bas sam im juce poslao "kulturan" mail u vezi sa siframa modema/routera i konekcije   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6000
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Uopste nisi u pravu.
Wireless ruter treba da podesi na neku drugu adresu, tipa 192.168.1.2 i da stavi gateway na 192.168.1.1
I onda samo spoji bilo koji Lan iz modema u Wan ulaz u wirelesss i dobice internet preko wreleess signala.
IP sačuvana
social share
Čović: "Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd, odnosno Telekom i tako dalje..."
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
Uopste nisi u pravu.
Wireless ruter treba da podesi na neku drugu adresu, tipa 192.168.1.2 i da stavi gateway na 192.168.1.1
I onda samo spoji bilo koji Lan iz modema u Wan ulaz u wirelesss i dobice internet preko wreleess signala.

Upravo. Mada ima i jednostavnije.

Ja imam kuci adsl ruter (neki krs conexant) i imam tp-link wifi ruter. Iz lan porta adsl rutera u lan port wifi rutera i to je sve. Jos na tp-linku stavim mac filtering, da mogu samo ja da pristupim mom ssid-u i to je sve. Tako jednostavno, a radi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Lako sam resio problem oko "ruter podesavanja", i sad mogu da udjem i u wireless i u ADSL ruter podesavanja. Ali imam novi problem.

- Posto ima brdo podesavanja vezana za wireless ruter stavio sam sve na defult.
- Da li bi neko moga da mi kaze sta je najbitnije za podesavanje rutera. Siguran sam da nemora da se sve podesava nego samo ono "osnovno", zasto bi uopste nesto bilo komplikovano?!
- Ja cu sve da iznesem sto treba, samo da mi neko pomogne, a i mislim da ta "mala" pomoc nece dobro doci samo meni, nego mnogima.



* sad sam dosao do nivo kada mogu da "uhvatim" wireless signal, ali interneta nema, cak ni na "glavnom" kompu"  Smile

Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6000
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Nema tu Bog zna kakvih podesavanja! Nadji podesavanaj sa slike (negde pod WAN) i to je to.
Eventualno jos security... neka WEP/WAP kljuc + MAC filtriranje i miran si!  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.JPG
(42.56 KB, 1274x705)
IP sačuvana
social share
Čović: "Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd, odnosno Telekom i tako dalje..."
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Nema tu Bog zna kakvih podesavanja! Nadji podesavanaj sa slike (negde pod WAN) i to je to.
Eventualno jos security... neka WEP/WAP kljuc + MAC filtriranje i miran si!  Smile

Sve sam odradio tako kako je na slici, pa "save" i ovu sam poruku dobio:

* WAN IP address and LAN IP address cannot exist at a same subnet. Please input another IP address.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 07:15:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.