Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 93 94 96
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Wireless internet u Srbiji - Pitanja, problemi, saveti  (Pročitano 198255 puta)
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 18.0.1025.151
mob
Nokia 6630, valjda

Inace da dodam signal bezicnog neta hvatam samo sa terase, hoce li ova antenica moci da mi omoguci da predjem u stan (prvu sobu do terase).
Sto se tice tog proizvoda sto si mi naveo jel se tu spaja kablom ta antenica i laptop?

Nece ti pomoci, temporalna vremensko prostorna delokacija je josh uvek u povoju... Isto vazni i za fazni pomeraj i teleportaciju... Brut force prolazenje kroz zidove je poprilichno bolno ako ne koristish mehanizaciju ili makar hilti bushalicu...

Inache "antenica"  se bode u usb port, a da li ce nahvatati signal kroz zid?
Verovatno...
« Poslednja izmena: 04. Jun 2012, 13:23:19 od lerr »
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


"Jedino cega imamo da se plasimo je sam strah"

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Nece ti pomoci?

A onda druze kazes na kraju> Verovatno..............
Zbunio si me  Smile
Ne bih da bacim pare na tu antenicu ako u sobi nemam signal.

A da nema kakva antenica koja ima kabl tako da je postavim na terasu a kabal sprovedem u sobu i povezem ga sa laptopom?

Ja se izvinjavam na ovolikom smaranju i pitanjima, ali iz moje okoline nije niko kompetentan da mi da pravi odgovor. Pa sam se obrati vama.  Smile
« Poslednja izmena: 04. Jun 2012, 14:07:24 od Carobnjak021 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 18.0.1025.151
mob
Nokia 6630, valjda
Pa, nece ti antenica pomoci da prodjesh kroz zid...
Ali ce verovatno pomoci signalu da prodje kroz zid...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
LG Nexus 5
Mi ti predlazemo najjednostavnija resenja, ali ako bas ne znas sta ces sa parama, idemo dalje.


1. http://www.bizgram.com.sg/product_images/b/396/TL-ANT2405C__77331_zoom.jpg

Ovu antenicu mozes da postavis napolju ali ti onda treba posebna PCMCIA wifi kartica za laptop da bi mogao da je povezes sa antenom.



2. http://www.wlanantennas.com/images/yagi_2415.jpg

Ovo je jos bolje resenje, funkcionise sve isto kao i gore navedeno, s tim sto je ova bolja antena po svemu. I skuplja, naravno.



3. http://www.citytechnology.com.au/microbeam/images/19dBi%20Grid.jpg

Sve isto kao gore navedeno, s tim sto je ova jos bolja od prethodne dve i sto je jos skuplja od gornje dve zajedno.



4. http://www.productwiki.com/upload/images/tp_link_tl_wr543g.jpg

Kupis ovaj AP/ruter, ne treba ti posebna pcmcia kartica, postavis ga na terasu, zastitis od kise, moze da prima signal i da ga salje bezicno do tvog laptopa. Kosta oko 3000 din.



5. http://www.productwiki.com/upload/images/tp_link_tl_wr743nd.jpg

Ovaj je jos bolji i skuplji od prethodnog i podrzava n standard, brzi bezicni prenos.



Kao sto vidis, imas dosta mogucnosti, a najjeftinija je upravo ona prva predlozena, sa prethodne strane.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


"Jedino cega imamo da se plasimo je sam strah"

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
E ljudi kupio sam dobru antenu 2000 din, super radi, kazu da je mnogo jaca od one prve koju ste mi naveli, pa nisam stedeo jos par stotina dinara.

Radi se o ovoj http://www.tp-link.rs/Proizvodi/Wireless%20LAN/150Mbs%20Wireless%20LAN/TL-WN7200ND.aspx

Zelim svima da se zahvalim na savetima i pomoci.  Smile  Smile

PS: Lerr druze, steta sto ne mogu proci sa ovom antenom kroz zid, ali buducnost nudi sve vece mogucnosti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Nokia E52
Pozdrav.

Da li neko moze da preporuci wireless provajdera u Beogradu koji isporucuje signal do Bulevara Kralja Aleksandra, konkretno okolina Liona?

Pokusavam da nadjem alternativu kombinaciji KDS+PTT, koja je ubitacno losa.

Hvala unapred.
« Poslednja izmena: 08. Avg 2012, 11:16:36 od bandzy »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


skyser

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 122
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
HTC one x+
...dakle ovako imam bezicni KBC net i neki stari ruter...zanima me sledece hteo bih da da razbacam net po kuci,za lap top i mobilni...koja bi mi opcija bila najbolja...gledao sam neke opcije sto se tice usb adaptera ne znam koliko ce mi to pomoci...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Imam SBB kablovski internet i uz njega sam dobio ruter Tp-link tl wr740n koji mi je od početka pravio problem da nisam mogao da se na njemu, preko wireless mreže povežem sa laptopom (Presario CQ57-372EM) ... Dolazili su raznorazni "stručnjaci" i na kraju su otkrili da je u pitanju zaštita, tj. tek kad zaključam wireless sa WEP-om onda imam wireless konekciju. Ali, tu se javio još jedan problem ... Wireless ne mogu da uhvatim dalje od sobe u kojoj se nalazi računar i ruter ... Imam dvorište i ruter mi je daleko oko 4-5 metra, ali konecija dolazi i odlazi, dok ne nestane za stalno i ne mogu da je povratim, dok ne udjem u sobu ... Sve sam probao ... instalirao sam posebne drajvere za wireless, ali ne pomaže ... Šta da radim ... ???
« Poslednja izmena: 25. Avg 2012, 09:24:57 od sergejkg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
koja antena da mi baci kvalitetan signal na 5km?
http:|| www.  rst.  op.  rs/




« Poslednja izmena: 08. Apr 2013, 20:17:58 od sandra-saki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Jel SBB ukinuo hot spotove? Kad se zakacim na hotspot od lokalne kafane imam samo mogucnost da se prijavim kako SBB korisnik. Treba mi ono sto bi mogao da koristi svaki gost kafane uz sifru.

neko mi je ranije pomenuo neki user/pass koji vredi probati u takvim situacijama (nesto vezano za neki SBB jubilej) pa ako neko zna molim da me podseti Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 93 94 96
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.135 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.