Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Windows se ne podize dok se ne otvore vratanca DVD-a  (Pročitano 4500 puta)
14. Apr 2011, 05:19:17
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.00
Nakon ugradnje novog Sata DVD rezaca  (Samsung SH-S223) windows XP se zamrzava pri podizanju sistema
dok se ne otvore vratanca DVD-a i onda se podigne normalno.
Sa starim IDE rezacem nije bilo problema, a i ovaj novi radi ispravno u drugom racunaru.
Sve sam probao, tri vrste SATA kablova prikljucio na sve moguce SATA konektore na ploci i uvek isto.U BIOS-u
probao sva podesavanja, boot prioritete (izuzeo CD/DVD opciju),default opcije pa cak i izabrao HALT ON NO ERRORS pri cemu se sistem jednom i podigao, ali opet sve isto nako restarta.U Safe Modu se blokira pri MUP.sys
Posle svega sam resio da reinstaliram OS i ucinilo mi se da je napokon sve u redu (prilikom instalacionih restartovanja je sve bilo OK), kad odjednom na moj uzas opet isto.Blokira se prilikom ucitavanja Windowsa (onih crtica) i stoji tako dok se ne pritisne dugmence na vratima DVDRW-a.Svejedno je ima li CD-a ili ne unutra,da li se posle zatvore vratanca,vazno je samo da se otvore kad se blokira.Ploca je MSI K8N MS-7125+Athlon 3200+

Moze li neko ko se bolje razume da mi kaze dal' ne valja BIOS ili zasto uopste Windows reaguje na otvaranje vratanca kad je Boot priority podesen svuda HDD i izabrano Halt On No Errors ?

P.S: Nemam trenutno drugi SATA DVD da bih probao sa njime
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia c6
moguce je da je neispravan cd masa puta sam se susretao sa racunarima koji nece uopste da podignu sistem dok se ne otkaci cd fizicki, tako da probaj bez njega
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Nokia C5-00
moguce je da je neispravan cd masa puta sam se susretao sa racunarima koji nece uopste da podignu sistem dok se ne otkaci cd fizicki, tako da probaj bez njega

Sa starim IDE rezacem nije bilo problema, a i ovaj novi radi ispravno u drugom racunaru.


Не пратиш фабулу радње, или ја нисам разумео твој пост  Smile


Ја иначе немам појма, нисам овако нешто никад ни видео, ни чуо  Smile
« Poslednja izmena: 14. Apr 2011, 14:40:42 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia c6
Pratim pricu ali desavalo mi se da iako radi u drugom kod mene nece da podigne sistem dok ga ne otkacim jedino tu vidim da je problem pa sam predlozio da proba jer ne vidim drugo resenje, jer mislim da je u samom cd/dwd problem Smile
mislim treba dati sansu i da je nova komponenta neispravna pa ako je u garanciji da je zameni
« Poslednja izmena: 14. Apr 2011, 16:51:07 od geolog3 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Nokia C5-00
Мени само није јасно како компонента може да буде неисправна ако се извади, и стави у други рачунар, и на другом рачунару ради ?  Smile

Како закључујемо дал је нешто рикнуло у кућишту, или своје ставимо у туђе, или туђе ставимо у наше.. Ако не ради код нас, онда је или до кабла, или до самог конектора на плочи..

Мислим, није да те зезам, него ми просто није јасно.. Како ја да знам шта је цркло, ако ради на другом рачунару, а ипак је неисправно?  Smile

Кабл није, каже човек пробао, конектор није, каже човек пробао.. DVD ради на другом рачунару...  Smile

Делује да је ту ипак нешто друго поблесавило, али шта знам...
Слажем се у сваком случају да се проба дизање и рад без њега, па да се види како се понаша... Али ако све ради, онда је манјдфак неки, бар за мене  Smile
« Poslednja izmena: 14. Apr 2011, 18:17:28 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
Nakon ugradnje novog Sata DVD rezaca  (Samsung SH-S223) windows XP se zamrzava pri podizanju sistema
dok se ne otvore vratanca DVD-a i onda se podigne normalno.
Sa starim IDE rezacem nije bilo problema, a i ovaj novi radi ispravno u drugom racunaru.
Sve sam probao, tri vrste SATA kablova prikljucio na sve moguce SATA konektore na ploci i uvek isto.U BIOS-u
probao sva podesavanja, boot prioritete (izuzeo CD/DVD opciju),default opcije pa cak i izabrao HALT ON NO ERRORS pri cemu se sistem jednom i podigao, ali opet sve isto nako restarta.U Safe Modu se blokira pri MUP.sys
Posle svega sam resio da reinstaliram OS i ucinilo mi se da je napokon sve u redu (prilikom instalacionih restartovanja je sve bilo OK), kad odjednom na moj uzas opet isto.Blokira se prilikom ucitavanja Windowsa (onih crtica) i stoji tako dok se ne pritisne dugmence na vratima DVDRW-a.Svejedno je ima li CD-a ili ne unutra,da li se posle zatvore vratanca,vazno je samo da se otvore kad se blokira.Ploca je MSI K8N MS-7125+Athlon 3200+

 Moze li neko ko se bolje razume da mi kaze dal' ne valja BIOS ili zasto uopste Windows reaguje na otvaranje vratanca kad je Boot priority podesen svuda HDD i izabrano Halt On No Errors ?

P.S: Nemam trenutno drugi SATA DVD da bih probao sa njime

Verovatno je problem do samog systema jer nema SATA potrebne/dobre diver-e.
Prvo probaj sa resetovanjem BIOS-a (izvadi bateriju na ploci na 2 min.), to je pozeljno raditi svki put kad se nesto cacka oko konfiguracije.
Ako ne,onda ako ti je dobra masina, instaliraj Windows 7 pa vidi sta se onda desava.

Na kraju, javi mi se na pp ako hoces da ti posaljem gde i kako da skines XP sa SATA driver-ima...pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia c6
Мени само није јасно како компонента може да буде неисправна ако се извади, и стави у други рачунар, и на другом рачунару ради ?  Smile

Како закључујемо дал је нешто рикнуло у кућишту, или своје ставимо у туђе, или туђе ставимо у наше.. Ако не ради код нас, онда је или до кабла, или до самог конектора на плочи..

Мислим, није да те зезам, него ми просто није јасно.. Како ја да знам шта је цркло, ако ради на другом рачунару, а ипак је неисправно?  Smile

Кабл није, каже човек пробао, конектор није, каже човек пробао.. DVD ради на другом рачунару...  Smile

Делује да је ту ипак нешто друго поблесавило, али шта знам...
Слажем се у сваком случају да се проба дизање и рад без њега, па да се види како се понаша... Али ако све ради, онда је манјдфак неки, бар за мене  Smile
sad kad tako napisano procitam slazem se, bazuka je dao dobar odgovor koji mi nije pao na pamet
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.00
Bez DVD rezaca radi normalno kao i sa starim IDE rezacem (koji ne reze dobro pa je izbacen), ono sto mene
cudi je da se Windows podigao par puta bez kocenja ali posle restarta ili gasenja opet zamrzne.Taman kad pomislim da sam promenom nekih opcija u BIOS-u resio problem nakon restarta opet isto.
Sa novim SATA rezacem sam i reinstalirao Windows i tih nekoliko restarta pri instalaciji Windows-a  i kasnije drajvera i par osnovnih programa sistem se dizao bez problema i mislio sam da je problem resen. Kad sam kasnije ukljucio racunar ponovo je blokirao na istom mestu kao i pre reinstalacije. Onda stavim u BIOS-u HALT ON NO ERRORS i on podigne sistem jednom kako treba, a nakon restarta opet zamrzava dok se ne pikne DVD dugme.

Ne znam da li se neispravni/stari SATA drajveri uklapaju u tu pricu ali SATA Hard disk radi vec 4 godine u njemu.

.Mene buni to sto nema pravila i logicnog sleda koji ukazuje na to zasto u jednom trenutku podigne sistem a u sledecem ne

Hvala na savetima, probacu to sa baterijom a i pozajmicu od druga njegov SATA rezac da vidim kako ce se onda ponasati komp

Windows 7 nije opcija za ovaj racunar, a novi SATA drajveri posle, prvo da probam jos neki SATA rezac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Netscape Navigator 9.0.0.
Nemoj stavljati novi Windows jer stari WinXP ako ima neku komponentu u kucistu racunara za koju on nema drajver - jednostavno tu komponentu nece ni adresirati...
Dalje, drajveri se koriste tek kad se sistem podigne. Tebi problem pravi njegovo samo dizanje.
Evo ti jedna moja ideja kako bi eventualno mogao da ustanovis da li je stvarno CD rom kriv u ovoj prici:
Ostavi CD Rom prikljucen na njegov SATA kabl ali mu iskopcaj strujni kabl od CD roma. Dakle CD rom da NE dobija napajanje!
Probaj onda par paljenja-gasenja i restarta racunara da vidis da li ce te ukociti...
Ja licno nagadjam da ti je mozda na maticnoj ploci tvog racunara SATA konektor nesto bagljav...
Ako CD Rom radi OK na drugom racunaru - mozes li ti na svoj racunar da ugradis cisto probe radi neki DRUGI SATA CD rom? Samo za probu?
Mislim da nista u BIOSovim podesavanjima neces naci da ti resi ovaj problem. Vrati BIOS na njegov default, mislim da tu samo gubis vreme...
Javi sta si uradio shodno nekoliko ovih mojih (i ostalih) sugestija.
Sretno.
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 181
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ja bih tu pregledao i napajanje, probaj neko drugo napajanje ma koliko ti ovo zvucalo nelogicno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.