Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:30:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: windows nece da se digne  (Pročitano 5699 puta)
06. Jun 2011, 00:11:48
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Drugari,može pomoć?
Pre neki dan mi se komp iz čista mira ugasio.     Sedeo sam na netu i odjednom se sam od sebe ugasio.     Međutim struja nije nestajala.     Probao sam da ga odmah upalim ali nije hteo,tek posle 5 minuta je upalio.     Kad je upalio,počeo je da podiže sistem i pojavilo se ono gde pored ostalih opcija piše i START WINDOWS NORMALY i odbrojava 30 sekundi.   Udarim mu enter na ovu opciju i počne da vrti (prikaže natpis WINDOWS XP) i tu ga zakove i restartuje.   Pomislio sam da je možda do napona,ali kad sam priključio na ortakov UPS isto se desilo.  
Onda sam rešio da preinstaliram windows.   Ubacio sam disk,formatirao C:\ i krenuo je u dalju instalaciju.   Kad je došlo do onog odbrojavanja od 39 minuta do kraja instaliranja tu se opet restartovao odn.   ugasio.    :cry:
Mislim da nije crko hard disk jer očigledno pokušava da ga podigne windows.   Ali me buni što ne može da izvuče instalaciju.  .  .  .  ????? 
Inače,kofiguracija je sledeća:

MB Asus M2N68-AM VGA/PCIe/DDR2/SATA2  (grafička je integrisana)
AMD Athlon64 X2 Dual-core 4200+  2.  2GHz
Kingston 2Gb DDR2 800
HDD Sata2 7200 160Gb HITACHI
Frontirer 450W


Šta mi vi kažete da bi moglo da bude problem? Moja pretpostavka je da je možda nešto hardverski u pitanju. . . ?

Hvala unapred!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia c6
ili napajanje ili ploca probaj drugo napajanje, pozajmi od nekog i probaj ako se ponavlja o onda si dobro prosao, ako ne jbg onda gledaj plocu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ne znam kada cu da odem i drago mi je zbog toga

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 340
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Samsung L700
otišlo ti je napajanje jer verovatno nemaš UPS i kada god povuce procesor ili grafika vise struje on se gasi.

rešenje kupi napajanje
IP sačuvana
social share
Znam kad sam dosao ali ne znam kada cu da odem i drago mi je zbog toga
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Zaboravio sam da napomenem da sam isprva i ja posumnjao na napon odn. napajanje. Ali sam onda od drugara pozajmio njegov UPS i kompom prikačenim za njega započeo instalaciju windows-a ali onda mi se na početku instalacije restartovao kao što sam opisao.
Jutros sam zvao par servisa da pitam šta bi moglo da bude uzrok i da mi daju neki savet ali mi je većina rekla da izvadim RAM sa maične i da kontakte prebrišem gumicom za olovke jer je možda kao oksidiralo. Druga opcija je da flešujem BIOS što sam nikako ne želim da radim a iskreno i ne umem. Ako ova dva na pomognu,onda kažu matična je problem.   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Lepo otvoris racunar i ocistis kamaru prasine koja ti se nakupila ispod ventilatora od procesora, tvoj racunar ne moze da zavrsi instalaciju jer mu se CPU pregrije!

Ako ne umes to da uradis - otvori racunar i samo vidi da li imas kamaru prasine ispod ventilatora procesora (ja mislim da ces je naci u obilnim kolicinama) pa odnesi nekome ko to ume da uradi.

Hint: nista ne skidas niti demontiras oko ventilatora procesora, nego cackalicom za zube polako i pedantno izvuces svaku "guticu" prasine...

IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Naravno da ima dosta prašine iako koliko-toliko redovno usisavam prašinu iz unutrašnjosti kućišta.
Ako je do prašine ima da častim celu kafanu! 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Apple iPhone 12, S21
@zemunelo85 Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Netscape Navigator 9.0.0.
Kazes da si svestan da ima dosta prasine u kucistu racunara?
I ne nalazis nista cudno u tome?
Evo jedan mali hint: prasina mu zaista smeta! Smile
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Očistio sam skoro svu prašinu sa kulera procesora ali je sve bilo opet isto....malo poradi i ugasi se.
Ali sam na kraju sa drugim ortakovim napajanjem otkrio da je ipak napajanje problem. Sa njim sam bez problema instalirao windows i sve je prošlo ok.
By the way,sa starim napajanjem je bio običaj da se na kućištu javlja elektricitet odn. onaj osećaj na prstima kao blaga struja. Sa ovim ortakovim toga nema.
Svakako ću da menjam napajanje,samo mi recite otkud to da se javlja taj elektricitet?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
   Da li si, dok si koristio ortakovo napajanje, tada takodje koristio i njegov strujni kabl za racunar? Ili si koristio ISTI strujni kabl u oba slucaja (i sa tvojim i sa ortakovim napajanjem)?

   Posto mi je nelogicno (tacnije - malo verovatno) da imas elektricitet na kucistu racunara usled same napojne jedinice!

   U napojnu jedinicu ulaze 3 zice iz strujnog kabla. To su: Faza, Nula i Uzemljenje.

   Uzemljenje je u napojnoj odmah spojeno sa samom masom napojne jedinice (metalnom kutijom napojne jedinice) a dalje time samim kontaktom i sa ostatkom mase kutije kucista celog racunara.

   Ako si promenio napojnu i sa drugom nisi imao "statiku" na kucistu, a sa svojim starim napajanjem "statiku" imas - onda je u tvojoj napojnoj jedinici kontakt izmedju zice uzemljenja i mase napojne jedinice prekinut.

   Medjutim, to je obican lem, prosto je neverovatno da on bude prekinut (mada opet - sve je moguce).

   Mislim da ce pre biti problem defektan sam strujni kabl (ako si koristio razlicite strujne kablove u isprobavanjima napojnih jedinica).

   Ne znam da li si me shvatio? To bi trebalo biti objasnjenje na tvoje postavljeno pitanje Smiley

U svakom slucaju - drago mi je sto si lokalizovao problem.
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:30:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.