Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:34:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: windows install  (Pročitano 6550 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
Ja mislim da moze. Da se uradi klon i onda da se upise novi boot sektor. Ali zato kazem da se pokusa na drugom disku. Ako ne uspe, nikom nista Smiley

moze Smiley potvrdjujem ... danas acronis radi svasta ... hheheh  Smile

Eto, dzabe si reinstalirao Smile
Rekoh ja da cekas nekoga ko je probao Wink

pa pazi ovako .. znaci teoretski i u praksi je moguce samo mora da se prvo odradi FEW STEPS :
ovako ja radim i nikada do sada nisam imao problema osim jednom zato sto nisam znao sta sve moze jedno programce zvano EasyBCD

znaci sistem koji kloniras po nekom nepisanom pravilu bi trebao da bude sveze instaliran sa poslednjim updatovima i drajverima,uradis bekap preko akronisa bez problema na D (posle povuces ceo bekap na neki drugi hdd zbog sigurnosti podataka itd..)

sistemska particija je C:
sada ako menjas sa C na D... moras ovako .. ako je C manja od D onda uzmes Hirens boot i promenis D u C particiju (promenis slova drajvovima) i onda prikopcas taj drugi hdd ili usb i onda vratis sve na novi C disk.

kada sve vratis videces gresku da fali neki .dll
uradis repair sistema (2x) u windows 7 recovery (tako ja radim)
onda treci put udjes u recovery i u konzoli kucas :

bootrec/fixboot
bootrec/fixmbr
exit

i to bi bilo to .. ako ne mozes i dalje da udjes u sistem (ne bi trebalo da ne mozes) onda lepo pre toga skines hirens boot 10.6 (meni radi posao uvek (10.7 mora da se steluje i meni je to smaranje)) tako da ta verzija zavrsava poso bez problema
udjes u windows 7 boot (dugacak natpis nesto kao Start windows 7/vista (bootrec)) i tu bi trebao on svoje fajlove sa diska da povuce i digne sistem.
onda vrsis sve iz programa EasyBCD (popravis mbr(tako sto dodelis opet C particiji) i uradis nov mbr isto na C...
to bi bilo to kada sve snimis.

Mozda sada to deluje kao spansko selo za tebe i ostale koji nisu radili ali je veoma lako i nije ni malo tesko da uz par klika sve sredis kako je bilo i samim tim naucis nesto novo i korisno i spases jedan dan zivota stelujuci windows bez veze ... to je posao koji traje odprilike 1h zavisi od brzine upisa hdd-a i vracanja podataka...dok taj recreate boot fajlova oko 5-10 minuta.Posle samo uradis update drajvera novih,update windowsa itd itd...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia N-shurnaest
pa bas zbog toga moze da se radi samo klonom i nikako drugacije ako hoce da mu sve radi.

pozdrav

Kao sto rekoh aplikacija koja je pisana tako da se obratja C: ne radi kad se sistem prebci na D: ne bitno kojom metodom kloniras OS. I posle kloniranje ona se obraca C: particiji, ne radi...
Microsoft ima sve potrebne alate za bilo kakvu manipulaciju svojih sistema, acronis jeste ok, ali ja uvek preferiram njihove alate za njihove sisteme.
Hirens, EasyBCD i ostalo, to ti nista ne treba.
« Poslednja izmena: 10. Dec 2011, 18:18:44 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 73
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple Iphone 4
lepo je to sto si ti microsoft fan i sto dajes objasnjenje kao onaj stazista u doktor hausu sa gomilom nepoznatih reci i izraza obicnom korisniku koji nikad nije cuo za to sto pricas. bez uvrede ali ti objasnjavas bilo koju stvar kao da su oko tebe doktori nauka,a ne ljudi koji nikada nisu radili reinstalaciju sistema.  Smile

apply switch - norpix - sistemske varijable - kozistentna particija kao da si povadio izraze iz nekog udzbenika i kopirao ovde

i onda dodje miscevic i sa duzim tekstom objasni sve od a do b i bukvalno nacrta kako moze systemdrive d da bude c. ti sad procitaj ono sto si napisao, pa posle procitaj njegovo i nece ti biti tesko da zakljucis ko je bolje objasnio. Smile Smile opet kazem bez uvrede ali mi delujes ko kursista nekog mc kursa ali onaj zadrti. nema ljutnje, tako mi izgledas

pozdrav

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
pa bas zbog toga moze da se radi samo klonom i nikako drugacije ako hoce da mu sve radi.

pozdrav

Kao sto rekoh aplikacija koja je pisana tako da se obratja C: ne radi kad se sistem prebci na D: ne bitno kojom metodom kloniras OS. I posle kloniranje ona se obraca C: particiji, ne radi...
Microsoft ima sve potrebne alate za bilo kakvu manipulaciju svojih sistema, acronis jeste ok, ali ja uvek preferiram njihove alate za njihove sisteme.
Hirens, EasyBCD i ostalo, to ti nista ne treba.

Izem (da ne kazem drugu rec) takve aplikacije. Ako je neki strucnjak tako napisao program, onda i bolje ne koristiti ga. Evo meni je e sistemska particija. Sve sta sam probao do sada (2 godine) mi radi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
@warboss
e da nikako se klon ne mece na drugu masinu .. (cpu,mb,gpu) da ne duzim dalje .. onda lepo kada pravis sistem ghost radis SAMO za svoju masinu ... zamisli da stavis sistem od recimo bartona na amd phenom .. pa ne moze.. konfiguracija nije ista

ovo sto sam objasnio mozes da isprobas mnogo je lakse kada ukapiras da sve moze brze i jednostavnije da se uradi umesto da radis svasta... danas nije potrebno da kucas u konzoli recimo popravi to i to .. vec je neko napravio program koji to uz dva tri klika uradi ocas posla .. zamisli sada da kucas string u dos-u da popravlja tamo neke fajlove itd.. pa ja bi imao glavu kao TC Piramida u BG-u koliko bi to sve morao da naucim ... ne fala ...ovako je lakse,brze itd.. danas je ipak tehnika napredovala i zaista za svaki posao koji radis treba ti brzina.Tako da je ono "jedan dan da oborim sistem" za mene davna proslost..

e ovako molim chelavog da zakljuca.. ovo prelazi u dalju raspravu i prepucavanje,sto dovodi do hronicnog smaranja,gubljenja vremena i zivaca.. decko je resio problem koji je imao,ja sam objasnio kako se to radi na laksi nacin a svi ostali sada lepo krecu da se prepucavaju...OVO nije ni blablaonica ni psihijatrija a kamoli nesto drugo.. ovo je PC Klinika i tako treba i da ostane.. ko hoce da se raspravlja tu je lepo blablaonica i PM pa nek se raspravlja do mile volje Smiley
« Poslednja izmena: 10. Dec 2011, 18:42:16 od misewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia N-shurnaest
lepo je to sto si ti microsoft fan i sto dajes objasnjenje kao onaj stazista u doktor hausu sa gomilom nepoznatih reci i izraza obicnom korisniku koji nikad nije cuo za to sto pricas. bez uvrede ali ti objasnjavas bilo koju stvar kao da su oko tebe doktori nauka,a ne ljudi koji nikada nisu radili reinstalaciju sistema.  Smile

apply switch - norpix - sistemske varijable - kozistentna particija kao da si povadio izraze iz nekog udzbenika i kopirao ovde

i onda dodje miscevic i sa duzim tekstom objasni sve od a do b i bukvalno nacrta kako moze systemdrive d da bude c. ti sad procitaj ono sto si napisao, pa posle procitaj njegovo i nece ti biti tesko da zakljucis ko je bolje objasnio. Smile Smile opet kazem bez uvrede ali mi delujes ko kursista nekog mc kursa ali onaj zadrti. nema ljutnje, tako mi izgledas

pozdrav
Pa ja nisam ni krenuo da objasnjavam samo sam reko sta preferiram, sta moze, i sta ne treba, iz mog ugla naravno. Sticajem okolnosti dosta sam testirao razna boot okruzenja, pa znam kako se to zaista radi i IT obrzovanom svetu.
Misewic covek to radi kako on misli da treba, kako zna, nista tu nije lose. Ne razumem zasto si se tako defanzivno postavio? Ja sam  samo ti u dve recenice rakao kako nisi razume zahtevnost neke aplikacije sa selidbom sistema na drugo slovo (nadam se da pricam razumljivo.) Moj ego ni izbliza nije toliko izopacen da gubim vreme pretumbavajucu po glavi slicne stvari. Svi smo ovde u potrazi za znanjem, verovatno ...

Izrazi koje koristim su IT izrazi, nista fancy, nekome ko je radio Windows Deployment dobro poznati. Tema je usko vezana za isti.
Zasto bih se osecao sada ostrakizovanim zbog nekog ko ima nesto manji IT vokabular.
Inace ovde ima ljudi koji se bave IT-em, ako necu ovde da pricam na svom jeziku , gde bih drugde mogao.

Da li ti nedostaje ono sto nemas?


@Misewic
Klon windowsa mozes da stavis na Mars.
Vezanost sistema za hardware se  uklaja sysprep.exe alatom koji se nalazi \windows\system32\sysprep\sysprep.exe
I projektovan je za selibnu jednog OS-a na drugu. Uklanja Security ID jednu od najvaznijih stavki koju vezuje OS za neko parce hardwera, resetuje aktivacioni sat, prazni event logove etc. Uklanja , ajde da uprostim (posto me ovaj gore nesto kao nakrpio) deinstalira ceo hardver od OS-a ,deinstalira drajvere, sprema sistem za novi hardver. Moze i da ostavi drajvere, to postizes tako sto pravis jedan mali fajl u XML-u koga editujes kroz WINDOWS AIK. WAIK sa unattend.xml fajlovima je spas za srednja i veca okruzenja.Mozes da uradis sta ti padne na pamet, gotovo, ako znas.
« Poslednja izmena: 10. Dec 2011, 18:55:10 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
Zasto bih se osecao sada ostrakizovanim zbog neko ko ima nesto manji IT vokabular.

zato sto covek nije obucen da radi zahtevne stvari .. vidis .. nisu svi administratori,analiticari i developeri ovde ... ima onih ljudi kojima je dovoljno da pogledaju film,otkucaju nesto u wordu,igraju igrice,narezu disk i nista vise ....zato ti ljudi se i bave drugim delatnostima(pisci,naucnici,doktori,domari,gradjevinari) i tako dalje .. ovo stvarno pocinje da mi ide na ganglije..
elem.. evo jedne price posto ste me izprovocirali...Znaci prica je istinita 100%
Ja sam zvanicno 2005-te dobio prvi racunar,Sempron 2600+,ati radeon 9600,80gb hdd...
Moja sestra od daljeg rodjaka (ziveli u istoj zgradi) ima racunar od 2003-ce godine.Ona i dan danas nema pojma da radi na njemu (ne ume da obori sistem,podesava itd...) znaci tupson totalni.Ja od 2005 te ucim do dan danas o racunarima,upisao pre dve godine Inf. tehnologije odsek Development.(Ona je upisala Politicke nauke na FPN)
Poenta price je : Svako radi ono sto zeli u zivotu,neko voli politicke nauke,neko da peva,neko racunare.. nisu svi isti i niko ne moze da zna sta nosi sutra... tako da vas molim da od sada ovima koji pojma nemaju prevodite sa spanskog na srpski jezik i to onaj prost posto ovaj obican nasa manja masa na bureku ne razume...molim lepo
Hvala i domindzenja.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
@Misewic
Klon windowsa mozes da stavis na Mars.
Vezanost sistema za hardware se  uklaja sysprep.exe alatom koji se nalazi \windows\system32\sysprep\sysprep.exe
I projektovan je za selibnu jednog OS-a na drugu. Uklanja Security ID jednu od najvaznijih stavki koju vezuje OS za neko parce hardwera, resetuje aktivacioni sat, prazni event logove etc. Uklanja , ajde da uprostim (posto me ovaj gore nesto kao nakrpio) deinstalira ceo hardver od OS-a ,deinstalira drajvere, sprema sistem za novi hardver. Moze i da ostavi drajvere, to postizes tako sto pravis jedan mali fajl u XML-u koga editujes kroz WINDOWS AIK. Mozes da uradis sta ti padne na padem gotovo, ako znas.

@warboss
e vidis ovo nisam znao.. tnx ... eto sta covek moze da nauci svakog dana .. hvala ti puno za ovo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 73
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple Iphone 4
za warbrosa

bez nervoze,nemoj puno da se nerviras hehe

samo sam dao svoje misljenje i izgleda sam pogodio da si kursadzija. imam obrazovanje kao i stalni posao vec neko vreme,u struci, naravno. verujem da sem kursa nemas nista drugo,ne sekiraj se za mene. ja radim nesto kao Network Deployment u tvom stilu.
super je sto ti je IT vokabular dobar ali izgleda nisi ukapirao da sam mislio da tebe ovde malo ljudi razume,a ne razumeju te bas oni kojima pomoc treba. nije fora da te razume nas par,a da se ostali pitaju o cemu ti ustvari pricas. samo to.

haha ali dobar si  "Da li ti nedostaje ono sto nemas?"
« Poslednja izmena: 10. Dec 2011, 18:57:24 od Slower86 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
mob
Nokia 6630, valjda
Zar se Windows Deployment ne radi preko RIS servera?  Smile

Ili josh uvek ono, CD u svaki komp i flopi sa unattended.txt (unattended.xml)?  Smile

EDIT: sysprep ne menja HAL...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:34:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.