Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: bsod kod igranja dote2 WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR  (Pročitano 1117 puta)
31. Avg 2014, 19:53:35
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
LG T385
Pri igraju dote2, pojavio se bsod, i to nije jedini put(ali drugi posle ciscenja). Prvo sam mislio da je zbog grejanja laptopa, ali sam nosio na ciscenje, bilo je oko 69,70 stepeni.
bsod iz whocrashed
Kod:

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Sun 8/31/2014 9:22:47 AM GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\083114-22542-01.dmp
This was probably caused by the following module: hal.dll (hal+0x12A3B)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA800466B038, 0xB6000000, 0x10015)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
file path: C:\Windows\system32\hal.dll
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Hardware Abstraction Layer DLL
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

SS iz BlueScreenView

Slika pre ciscenja


Nosio sam da se izduva od prasine...
Pustio sam opterecenje na 100%, i posle 10ak minuta rezultat je
Posle ciscenja

Takodje, evo rezultat sa fur mark-a.


To je bilo 22.avgusta..Sada samo mozda par stepeni veca temperatura..
Pustio sam PRIME95 test, i radi mi vec malo jace od 1sat.

Sta moze biti problem? Drajver za graficku je update-ovan. Na steam-u ima opcija za apdejt drajver graficke...Pa sam tako i koristio, i sve je radilo OK...
« Poslednja izmena: 31. Avg 2014, 19:58:50 od tomislav91 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You can't kill me, i'm already dead!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1009
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.102
Problem je kod nekog hardvera.
1. Ako overklokujes, prestani da overklokujes bilo koju komponentu.
2. Proveri temperature svih komponenti (mozes da skines Speccy da proveris).
3. Update-uj sve drajvere.
4. Moze da se desi da taj bsod ne izaziva hardver vec Windows zbog nekog baga. Zato ukljuci Windows update i update-uj Windows.
5. Testiraj RAM i HDD.
6. Ocisti racunar od prasine.
7. Probaj da izvadis jedan RAM i da igras samo sa drugim ako opet izbaci onda vrati taj RAM i izvadi drugi pa onda igraj sa njim. Na taj nacin mozes da znas do kojeg RAM-a je problem. Oprezno!
8. Ako nista ne uspe onda reinstaliraj sistem.
9. Ako nakon reinstaliranja sistema i dalje izbacuje onda update-uj BIOS. Oprezno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
LG T385
Problem je kod nekog hardvera.
1. Ako overklokujes, prestani da overklokujes bilo koju komponentu.
2. Proveri temperature svih komponenti (mozes da skines Speccy da proveris).
3. Update-uj sve drajvere.
4. Moze da se desi da taj bsod ne izaziva hardver vec Windows zbog nekog baga. Zato ukljuci Windows update i update-uj Windows.
5. Testiraj RAM i HDD.
6. Ocisti racunar od prasine.
7. Probaj da izvadis jedan RAM i da igras samo sa drugim ako opet izbaci onda vrati taj RAM i izvadi drugi pa onda igraj sa njim. Na taj nacin mozes da znas do kojeg RAM-a je problem. Oprezno!
8. Ako nista ne uspe onda reinstaliraj sistem.
9. Ako nakon reinstaliranja sistema i dalje izbacuje onda update-uj BIOS. Oprezno!
Pozdrav, hvala na odgovoru. Koristim legalan windows, tako da mi update radi redovno. Update graficku radim preko STEAM, ima opciju za download update. Laptop je ociscen od prasine, kuler sam skinuo i swe ocistio lepo, temperatura u normalnom radu je oko 48 stepeni, u igri oko 60. Kuler radi super.
Sto se tice RAM memorije, testirao sam je mem testom(imam dva modula od 2GB) i radio je malo jace od 3 sata i jedan PASS je prosao i reklo je da je bez greske. Da li treba duze da ostavim?
Hard disk mi pokazivao health status OK.
Update BIOS ne bih radio, jer nemam mnogo iskustva na tome, radio sam samo 2,3 puta, a i sumnjam da je do toga. Reinstalaciju WINDOWS-a takodje nisam odradio. Pustio sam stress test za CPU, na 100% i nije dolazilo do bsod.
Medjutim, bio sam usao u igru, igroa mozda 5 minuta i bacio mi plavi ekran, upalio sam ponovo PC, i odmah se vratio u igru i odigrao jos 3,4(sve ukupno 2.5 h) i bez greske, tako da mi izgleda kao nasumicno.
Sto se drajvera tice ima par drajvera koji imaju !.

Ne znam sta je ovo kod graficke, neka druga? Ta koju sam uokvirio, to nije bilo, mada stoji na disabled, mogu da je enable, ali ne znam odakle je tu, nisam je pre vidjao. Da nema mozda veze sa

Jer sam bio to ukljucio pa iskljucio, da nije mozda zbog toga se pojavila? Mozda je jaca od one, i imam 2?
Ima i program u hirens boot: Remove all non present drivers. ali mi izbaci 120 i kusur drajvera da obrisem? Da li je pouzdano ovo uraditi?

« Poslednja izmena: 05. Sep 2014, 17:17:15 od tomislav91 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You can't kill me, i'm already dead!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1009
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.103
Ti drajveri sto imaju  Smile nisu instalirani. Treba da ih instaliras. Nije dovoljno da update-ujes samo graficku, treba da update-ujes sve drajvere. Najbolji programi za instaliranje i update-ovanje drajvera su Driver Max i Driver pack solution koristi jedan od ta dva, onaj koji ti vise odgovara. Nisam nikada koristio memtest tako da ne znam koliko dugo bi trebalo da testira, cekacemo da odgovori neko drugi na to pitanje. I ja imam dve graficke u laptopu, isto mi prikazuje kao tebi samo sto su obe na enabled. Sto znaci da je tebi jedna graficka iskljucena. Stavio si "power saving gpu" sto znaci da ti graficka stedi bateriju, verovatno je druga iskljucena da bi se baterija ustedela. Treba da stavis na "high performance gpu" da bi imao najbolje performanse, jedino sto ce vise trositi bateriju. Ne moze odjednom da se pojavi nova graficka i sigurno nije uzrok to sto si stavio "power saving". Problem je sto ne znam kakvu konfiguraciju imas. Pretpostavljam da imas jednu integrisanu graficku i jednu neintegrisanu, trebalo bi obe da budu ukljucene. Ali verovatno nisu zbog "power saving", ali ti ne znas odakle ona tu. Najbolje je da skines Speccy i da vidimo da li imas dve graficke. Kad skines Speccy, instaliraj ga, pokreni ga i slikaj pa postavi ovde da vidimo.
Mislim da nije pouzdano da koristis hirens boot da bi izbrisao drajvere jer ne znas sta ces da obrises.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
LG T385
Evo trenutno stanje, digao sistem, novi, win7, sve instalirao normalno i radilo sve do neki dan, kada je opet zakucalo, nije plavi ekran ali se cuje kao zujanje i samo se zamrzne..
tesirao ram 6:54 sati, i nije nasao gresku. Procesor sam doveo do stanja opterecenja jedno pola sata, i tako ostavio, tj testirao ga stress test i nije se desilo nista...
stvarno ne znam u cemu moze biti problem...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.