Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:59:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Windows 7 problem  (Pročitano 2770 puta)
09. Jan 2013, 22:00:27
Ucesnik diskusija


Ako je trava droga - krave su narkomani -.-

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 80
Zastava Sarajevo
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Sony Xperia U
Dakle imam problem sa instalacijom Windows 7.
Naime kada uradim sve korake, instaliram sistem na C:Disk, i podesim jezik i sve stvari, dodje do instalacije sistema, koja protekne bez ikakvih problema.
Eh sada se javlja problem. Nakon sto se racunar restartuje dodje do dijela na kojem pise nesto kao:"Preparing system for first boot (ili nešto slično)."
Nakon toga dodje do dijela na kojem se unosi Username, password, datum itd. I na tom dijelu racunar jednostavno zablokira, a nekada se pojavi i BSOD. I pokusavao sam resetovati racunar vise puta ali uvijek zablokira na tom dijelu, ne znam u cemu bi mogao biti problem.?
Da je do DVD-a (a vjerovatno nije) nebi uošte ni krenula instalacija ili bi se zaustavila na pola...
Instalirao sam 32-bitnu verziju a moj procesor podrzava i 64-bitnu, ali ne vjerujem da to moze uzrokovati problem...
Pomislio sam da je problem mozda negdje u hardveru, pa sam instalirao Windows XP kako bi provjerio da li ce sve raditi, i sve funkcionise kako bi trebalo, dakle problem nije u hardveru sigurno...

Ako neko zna u cemu bi mogao biti problem, neka napise...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Za pocetak, skini drugi instalacioni disk i probaj sa njim, da iskljucis opciju lose instalacionog diska, tog koji imas.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ako je trava droga - krave su narkomani -.-

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 80
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Sony Xperia U
Opet je isto. Probao sam i sa drugim DVD-om i opet ista stvar, zablokira (ili se restartuje) kada dodje do dijela za unos Username, datuma itd.
Malo sam "citao" i vidio sam da kod dijela za odabir particije za instalaciju Windows-a 7, treba postojati 100 MB Unallocated Space? Da li je to istina ili ne? Imam sliku kako to izgleda kod mene:

Kod mene je taj Unallocated Space samo 9 MB i mozda to prouzrokuje problem?
Ako je do toga, kako da podesim taj prostor koji je potreban sistemu da bude vise od ovih 9 MB?
Ne bih da se igram oko toga jer se i ne razumijem bas u te stvari, a jos imam puno vaznih podataka na Particiji 2, pa se bojim da ih mogu izbrisati nekim "potezom"...
Ako moze neko da napise odgovor, bit cu mu jako zahvalan  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Tu drugu particiju i ne diraj tokom instalacije, a ove dve spoji, obrisi i tu Disk0 Particiju1 i imaces samo jednu unallocated particiju, pa kreni ponovo instalaciju.
Ako prodjes opet isto, bez da kreira tu sistemsku particiju, a desi se da mozes da udjes u sistem, onda mozes peske da je kreiras iz samog win-a.

Proveri sve kablove, kako je sta povezano.
Jesi testirao taj hard?
KOja je konfiguracija?
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ako je trava droga - krave su narkomani -.-

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 80
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Sony Xperia U
Evo ovako, nakon dugo vremena problem i dalje nisam otklonio, i dalje se javlja svaki put kada svjeze instaliram Windows 7 tj. nakon dijela na kojem pise "Preparing system for first use" te kada treba unijeti neke podatke (Username, password itd.) racunar zablokira i javlja se BSOD te se restartuje i sve tako...
Da krenem redom.
Prvo, nakon sto se pojavi BSOD uspio sam izvuci recenicu: "Dumping physical memory to disk" te krene od 1 i kad dodje na 100 racunar se restartuje (to se desi za 3-4 sekunde).
Konfiguracija je:
- Intel Pentium DualCore E2160 1.80 GHz
- ATI Radeon HD 4350 512 MB
- RAM 2GB DDR2 (1xKingston + 1xCrucial)
- MAXTOR 250 GB (Tacan model se moze vidjeti sa slika ispod)

Svi kablovi su povezani kako treba, racunar je cist od prasine (skoro je bio na "ispuhavanju").
DVD cd je potpuno ispravan jer isti radi perfektno na drugom racunaru tj. na laptopu.
Prvo sam pomislio da je do RAM memorije, jer skoro sam kupio novu Crucial plocicu isto 1GB DDR2, pa sam pomislio da zbog razlicitih proizvodjaca se desava problem, ali nije do toga, jer sam probao i sa jednom i sa drugom pojedinacno (znaci izvadim jednu a drugu ostavim) i opet racunar zablokira.

Onda sam preko Hirens Boot-a (verzija 15.1) testirao RAM i HDD jer to su prve stvari koje bi mogle prouzrokovati problem. Dakle, testovi su bili uspjesni i evo rezultata:






Znaci RAM sam testirao (preko memtest-a) 1 sat i 40 min. tj. testirana su ta 2 Pass-a, i nije pronadjen nijedan error/greska, i mislim da su 2 Pass-a sasvim dovoljna za testiranje RAM-a, jer da nije ispravan odmah bi se pojavili Error-i.

HDD sam isto testirao (preko HDAT2) isto nekih sat vremena, i pronadjen je samo 1 Bad sector. I taj jedan je isto popravljen sto se moze vidjeti sa slika (na drugoj slici testiranja HDD-a sam testiranje zaustavio nakon sto sam vidio da je i taj jedan Bad sector popravljen). Ne mislim da je ovaj 1 Bad sector mogao da utice na cijeli sistem Win 7, jer sam ovaj test uradio nakon sto sam ponovo instalirao XP.

Znaci ne znam u cemu bi mogao biti problem?
Jos jednom napominjem, Windows XP SP3 sam instalirao 5-6 puta i svaki put radi bez ikakvih problema (znaci perfektno).

Jedino kada instaliram Win 7 i dodjem do dijela sa particijama, chelavi1 mi je rekao da obrisem particiju "Disk0 Partition 1" (slika ima u postovima iznad) kako bi se dvije particije spojile u jednu Unallocated Space, jer sedmica trazi 100 MB Unallocated space za svoje potrebe. I kada obrisem tu particiju ona postane Unallocated Space, ali se i dalje ne spoji sa onom dole od 9 MB (a nju ne mogu niti obrisati niti formatirati). Jedino to, ali mislim da nije u tome stvar...

Na drugim forumima sam citao o istom problemu koji se javljao kod drugih korisnika (samo sto se kod njih javljao isti BSOD ali nakon sto su uspjesno instalirali Win 7, za razliku od mene koji nikako da zavrsim instalaciju).
Njihov problem je bio u ATI grafickoj kartici, naime, samo je trebalo da potpuno izbrisu drivere za grafu, te da ponovo instaliraju najnovije drivere (ali u Safe Modu).
Isto sam probao i ja, nakon sto se racunar posle instalacije ponovo zablokirao i restartovao usao sam u Safe Mode u nadi da mogu uciniti isto, ali bezuspjesno jer uopste nisam mogao uci u Safe Mode. Razlog je bio taj sto se instalacija nije zavrsila, te mi je izbacilo gresku "Windows 7 can not complete installation in Safe Mode, setup will continue after restarting computer." I nakon sto se klikne OK (a nema druge opcije) racunar se resetuje i opet dodje do dijela za unos osnovnih informacija gdje zablokira sa BSOD "Dumping physical memory to disk".

Ja stvarno ne znam u cemu je ovaj problem, uradio sam sve sto sam mogao, ali i dalje necu odustati dok ne otkrijem problem i rijesim ga.

Molim vas za pomoc jer ovo mi je stvarno potrebno.
« Poslednja izmena: 24. Jan 2013, 15:05:34 od Rommanov »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Sada se hvatam za slamke...

Na kojim brzinama reses diskove sa kojih instaliras sistem?
Da li postoji opcija da promenis hard disk/kablove/optiku, pa da tu sistemom eliminacije probas da vidis sta te zeza...

Takodje mozes probati da testiras memoriju, ali da ispraznis cache, zbog integrisane.
Stisni slovo c pa odaberi opciju 3 - memory sizing i odaberi opciju Probe i pustii da tako testira.


Takodje bi taj disk mogao testirati sa MHDD-om, on mi je pouzdaniji alat:
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ako je trava droga - krave su narkomani -.-

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 80
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Sony Xperia U
Probat cu i to, ali evo jutros sam uradio Dual Boot sa XP-om i 7 i sedmica naravno opet ne radi.
Uspio sam uslikati BSoD koji se stalno desava:



Ja stvarno ne znam sta je problem jer XP radi perfektno i nikada mi nije izbacio BSoD...  Smile

Edit:
To ispod je slika koja mi se pojavljuje kada ide taj zavrsni dio instalacije, nakon cega racunar zablokira ili se restartuje:


 Smile
« Poslednja izmena: 25. Jan 2013, 16:40:06 od Rommanov »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
HTC 
Moguce da je grafika.
Ako mozes od nekog da pozajmis graficku i da proveris.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ako je trava droga - krave su narkomani -.-

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 80
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Sony Xperia U
Moguce da je grafika.
Ako mozes od nekog da pozajmis graficku i da proveris.

Jel ima neki program za provjeravanje graficke? Samo mi nije jasno kako onda XP radi bez problema, i sa zahtjevnijim programima i sl.?
btw. jel ima mozda nesto neobicno ovdje na slikama, jer se ne razumijem bas u graficke?



I potpuno sam zaboravio napomenuti, Windows 7 je bio instaliran na ovom racunaru prije mozda 1 do 1,5 god. i sve je radilo perfektno, znaci bez problema...
« Poslednja izmena: 25. Jan 2013, 19:09:59 od Rommanov »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ako je trava droga - krave su narkomani -.-

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 80
Zastava Sarajevo
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
mob
Sony Xperia U
Bilo kako bilo, ja sam uspio instalirati Windows 7 (64 bit, mada sam mislio 32 bit ali eto...)
Na koji nacin?
Negdje sam procitao da prilikom te zavrsne instalacije Win 7-ice treba iskljuciti sve uredjaje koji su prikljuceni na USB (u mom slucaju i mis i tastatura) te sam prikljucio staru tastaturu sa PS/2 konektorom te uspio uspjesno instalirati Win 7, ali ne do kraja, nakon sto se pojavio DOS/CMD ekran malo je proslo i racunar se opet zablokirao.
Ali sva sreca izgleda da je to bilo zavrseno, te sam uspio uci u Safe Mode (znaci na Normal Mode opet racunar zablokira).

U neku ruku sam otkrio u cemu je problem, a to je izgleda u grafickoj kartici ili u njenim driverima.
Sada dok sam na sedmici, iskljuceni su driveri za graficku (a to su najnoviji 13.1) jer ako aktiviram drivere za grafu, nakon restarta racunara, na Normal Mode racunar opet zablokira i to na Welcome Screen-u (okrece se onaj krugic, te racunar zablokira).
Jedino ne blokira kada udjem u Safe Mode, te odatle idem na Disable drivere za grafu, i tek onda mogu uci u normal mode (naravno isto kao da i nemam graficku ovako).

I da zaboravio sam napomenuti, nakon sto se racunar prvi put zablokirao (to je onaj dio posle zavrsne instalacije) uopste nisam imao nikakve drivere za grafu instalirane.
Naime, usao sam u Safe Mode i u Device Manageru sam isao na Disable opciju pod Display Adapters a pisalo je nesto kao MICROSOFT ATI WDM 1.0 tako nesto ne mogu se tacno sjetiti.
Znaci isao sam na Disable tu, te sam bez problema usao u Normal Mode (gdje sam i sada).

Dakle, definitivno je problem u grafickoj, ali prije bih rekao da je problem u Driverima za graficku, jer na XP-u grafa radi perfektno.
Driveri su tacno za 64 bit Windows 7, ATI 13.1

Ako neko ima ideju u cemu bi mogao biti problem, neka se izjasni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:59:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.