Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: web profi hoby :D predlozi saveti? :)  (Pročitano 9289 puta)
10. Avg 2009, 13:35:44
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
Evo posto sam ovde dobijao uvek najbolje savete ... pogotovu u ovom delu ... bilo bi lepo da jos jednom podelite vase misljenje sa mnom Smile

znaci od pocetka ove godine poceo sam stvarno dosta vremena da provodim uceci "web development" i stvarno me mnogo zanima i cak sta vise cini mi se da se ok snalazim za sada ...

krajem skolske godine naisao sam na kurs Milice Sekulic ... i prijavio se ... ali zbog ispitnih rokova morao je da se odlozi (odrzavao se na fakultetu) ... mislim da sam nadmasio nivo znanja koji bi dobio na tom kursu i da ne bi bilo smisla da sada idem na njega ... naravno da bih dobio dodatno znanje i video rad drugih ljudi ... ali ipak mislim da bi bacio pare najvise ...

od skoro sam poceo i php da ucim polako, citoa njegove mogucnosti i sve vise me je zainteresovao ... a najvise zato sto mi sam deo web dizajna koji podrazumeva kod ... ide sasvim ok ... dok se u ps-u ne snalazim nikako ... i mnogo bih vise voleo da vreme provedem u ucenju koda nego rada u ps-u ... samim tim posle citanja o mogucnostima php-a i ovog ostalog sto sam do sada naucio ... shvatio sam da bi ipak mogao da se baziram samo na code sa malo ucenja ps-a ... pa bi nasao nekog ko bi u timu radio grafiku ... a i sve bi bilo lakse timski ...

takodje sam pocekom leta dosao nekako do it akademije ... i prijavio se za njihova obavestenja ... i dobijao sam veoma kvalitetne textove ... koji su me zaista mnogo zainteresovali ... i razmisljao sam kako bih voleo da tamo pohadjam recimo web dizajn ili programiranje, deo za php ali tada jos o tome nista nisam znao ...

e sada postoji drugi problem, a to je drugi deo mog zivota, idem u ekonomsku skolu, i planiram nakon toga da upisem ekonomski fakultet ... samim tim ako bih ovo upisao odmah nakon zavrsene srednje skole verovatno me posle zavrsavanja ne bi interesovao ekonomski fakultet (jos 4 godine  Smile ) ... a to ne zelim ...

kako su mi sve vise stizala obavestenja o mogucnostima, sve vise me je zanimalo, a i paralelno sam sticao sve vise znanja o web-u ... i dosao sam na ideju da paralelno sa srednjom ekonomskom ove godine upisem i ovo ... ucenje na daljinu ... kako bi imao pristup njihovoj bazi ... lekcijama ... podrsci ... svemu ... i na kraju uzeo sertifikat ... priznat u celom svetu ...

e sada uputio sam vas u celu pricu Smiley pa me interesuje vase misljenje ... da li se isplati ... da li cu moci da postignem ... koliko je tesko ... da li je dobar redosled kojim sam krenuo (u principu vodeci se temom odave "hocu da ucim i naucim" ) ... sta bi ste mi savetovali cime da se bavim na ovom polju ... kakva je prolaznost ... sta se trazi ...

takodje da dodam da sam kontaktirao mail-om akademiju ... i da sam od njih dobio pozitivan odgovor, kako mogu ici paralelno sa srednjom kao sto sam planirao ... da se moze postici ... i da skola i godine nisu prepreka ...

i da ... ovde je bila tema o nasem strucnjaku iz oblasti php-a koji radi negde u americi vise se tacno ne secam ... tema interview-a je bila da li php polak izumire ... i sve se svelo na to da je to presiroka oblast da ce uvek biti mesta i da ima sta da se radi ... da ima i problema kod nje i losih strana ... ali da ce se ipak uvek koristiti ... u tom fazonu ...

eto teme za razmisljanje Smile cekam vase odgovore Smiley  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
In the end... to je samo tvoja odluka i mi tu u principu nemamo sta mnogo da mudrujemo Smiley

Uprkost tome sto je IT-akademija dobra, mislim da to prosto ne vredi kolicinu novca koju kosta...
Verovatno nisam prava osoba za razgovor oko toga, ali prosto, po meni malo koja skola, zaista vredi onoliko koliko kosta, u ovom nasem Web svetu.
Prosto, smatram da je ovo nesto sto covek treba da uci sam. Da se samostalno usavrsava, prati trendove i sve sto uz to ide. Skola je tu da te nauci osnove, da ti da papir.. ali stvarno ne mislim da za taj papir vredi dati par hiljada eura. Skola i sve - vrede, ali prosto to su stvari koje mozes nauciti sam, i za sta ces naci mnogo vise materijala samostalno, nego sto oni mogu da pripreme.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
A sto moras da upises ekonomski fakultet? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
A zasto ne?pa ide u ekonomsku skolu. Ekonomija je ipak nauka za razliku od zanata zvanog web development
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Keep the wheelz rollin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Slazem se sa.. SF. Imam prijatelja,ne bih da ga imenujem,mozda ima i acc ovde, decko je ucio sam,i php,i photoshop i neznam sta vec (nisam u web design vodama), i sada fino zaradjuje od toga,trazi posao po freelance sajtovima.

Poenta, ne treba ti skola, ako imas 10% talenta/mozga ostalih 90% ce da dodju kroz trud.
IP sačuvana
social share
Sometimes the truth is not good enough, sometimes people deserve more, sometimes people deserve to have their fate rewarded ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Poenta, ne treba ti skola, ako imas 10% talenta/mozga ostalih 90% ce da dodju kroz trud.
U mnogim zanimanjima ne, ali u ovom konkretno - apsolutno.

A zasto ne? pa ide u ekonomsku skolu. Ekonomija je ipak nauka za razliku od zanata zvanog web development
Zato sto je tesko biti posvecen dvema ozbiljnim stvarima u dovoljnoj meri...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Lepo napisah ekonomija je nauka a development je zanat.decko treba da odabere sta ce dalje savetujes da odabere zanat umesto fakulteta? Ko ti garantuje da indijci ili kinezi za 5 godina nece pisati kodove praviti sajtove itd za 5 evra po projektu?da ne pominjem koliko je zdravo provoditi deset sati dnevno za racunarom i tako do kraja zivota?
Da li se ove dve stvari mogu obavljati istovremeno?
Ja ne mogu zato je i web kod mene na pauzi.Da li neko moze? Ne znam,zavisi od licnih sposobnosti.
Treba sam da odluci sta hoce...
U zivotu ne postoji dugme reset kao na racunaru!
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Lepo napisah ekonomija je nauka a development je zanat.
Koliko promila svrsenih ekonomista se zaista bavi naukom?
Citat
Decko treba da odabere sta ce dalje savetujes da odabere zanat umesto fakulteta?
Ja savetujem da odabere jedno... dva su rasipanje.
Citat
Ko ti garantuje da indijci ili kinezi za 5 godina nece pisati kodove praviti sajtove itd za 5 evra po projektu?
To rade vec 5 godina, za 20$, i nivo na kome to rade i na kome ce to raditi ce uvek biti takav da ce biti prostora za kvalitet, pouzdanost, ozbiljnost.
Citat
da ne pominjem koliko je zdravo provoditi deset sati dnevno za racunarom i tako do kraja zivota?
I kao ekonomista provodice isto toliko vremena za racunarom, i kao pravnik, i kao mnogo drugih profila.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Ne mogu da koristim citat pa cu odgovoriti ovako
-nisi shvatio poentu.nije nauka u tom smislu reci.
Kratka prica. misa je automehanicar.on je vredno ucio svoj zanat od 15 god.on se time bavi od 1980 i pojave veceg broja automobila na ulicama.iako konkurencija moze brze i jeftinije da popravi automobil ljudi vole misu jer radi marljivo,kvalitetno i daju mu 100e vise nego sto bi mogli kod drugih. 2020godina je i neko je izmislio teleportaciju.automobile vise niko ne koristi.misa sa 55god nema od cega da zivi?
Poenta nikad ne odaberi ono sto je trenutno aktelno pogotovu zanat! Odaberi fakultet sigurnije je
-sto se zdravlja tice znam mnoge ekonomiste koji ne provode vise od 1-2h dnevno za racunarom.radno vreme je 8-10h ti ces max 4h provoditi za racunarom.druga stvar radno vreme.kao ekonomista radis od 8-17 primer.kao freelancer radis kad hoces,Ali to je uglavnom nocu ono 10h za racunarom sam naveo kao minimum cesto je mnogo vise,sta mislis kako ce se odraziti na zdravlje ako nocu gledas u ekran a danju spavas npr.sta mislis da je radno uobicajno vreme od 9-17 npr slucajno postavljeno.ovim putem necu da napomenem kakve psihicke posledice to moze da ostavi
-i da kazem nesto u vezi indijaca i kineza.nikad ne potcenjuj konkurenciju.verovatno su se ovi iz sonija smejali kad je samsung poceo da pravi  Tv .al gledaj sad! Sony mozda jos uvek pravi bolje tv al ko ima veci udeo.ima milion takvih primera
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Misa moze da ostane bez posla jer eto vise nema neceg kao sto je automobil.
On ne moze da se presalta na nesto novije, jer nije pratio sta se desava u svetu vec je gulio Golfa II poslednjih 50 godina...
To je Misina krivica, jer poenta svakog posla je upravo u tome da mora da prati sta se desava da bi to sto radi imalo ikakvog smisla i ikakve buducnosti.
Automobili nece nestati preko noci, internet nece nestati preko noci. Postojace dug prelazni period, proces adaptacije, kao sto ce postojati i u mnogim drugim situacijama...

To nije zanat... to je znanje... vestina...
Da li ces da ostanes jeftini koder fizikalac ili ces da budes nesto ili mnogo vise zavisi od tebe, i to nije problem zanimanja, vec problem licnih ambicija i mogucnosti.

Sto se tice toga, ko ce koliko sati provoditi za racunarom...
Ja znam masu ljudi kojima je internet osnovni kanal komunikacije, i alat za posao, koji se bave IT delatnoscu, pa opet provode ne vise od 2-3 sata dnevno za racunarom... I to sto provode, provode u savrsenom ambijentu... Ljudima je to bio cilj - za to su se izborili... Isto tako, ti znas ekonomiste koji ne provode mnogo vremena... Ali vecina pocetnika ce provesti sate i sate i dane i dane za racunarom, a pre toga sate i sate ckiljeci u hiljade stranica knjiga nakon kojih nece znati nista Smiley

“Kako razlikovati vrhunskog, dobrog i lošeg menadžera?”

Loš menadžer radi 12 sati dnevno. Dobar radi 6 sati dnevno. Vrhunski radi 30 minuta dnevno, a onda uzme štapove i ode da igra golf.

Sto se tice poredjenja televizora...
Stvar je jasna...
Kvalitet ima cenu...
Svaka roba ima kupca...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.139 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.