Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: web profi hoby :D predlozi saveti? :)  (Pročitano 9333 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Project menadzer-slazem se jako dobro zanimanje i jos dovoljno nepoznato kod nas,ali i u isocnoj evropi,al to neces nauciti preko weba nego ces guliti djuricinovu knjigu na 4 godini ekon. Upravljanje projektima od 800strana i raditi i vezbati grupne prezentacije i studije slucaja kod ive ili nekog drugog
To, i vecinu drugih stvari koje nesto vrede, neces nauciti dok ne budes to radio u praksi, u realnim uslovima.
I sva ostala znanja i realne vestine koje imaju neku vrednost, sticu se kroz pravi rad u realnim uslovima, a ne kroz teoriju, knjige i vezbe.
Tu saznajes osnove, neke principe i teorije, a kada to treba da sprovedes u praksi to pada u vodu.

Isto tako i programiranje.. svako moze da nauci semantiku i sintaksu nekog jezika, ali to ne znaci da ce biti dobar programer.. kao sto ni to sto neko nauci principe dizajna, slaganja boja, sta koji oblik predstavlja - ne znaci da ce biti uspesan dizajner...

I u celoj toj prici, diplome su samo ulaznice... ne garantuju ni dobar posao, ni dobru platu, ni lep zivot... I kako svaka roba ima svog kupca u web developmentu, tako ima i u ekonomiji... ima ljudi koji su napredovali brzo i lako, ima ljudi koji su ceo zivot proveli u hrcak polozaju, radeci beskrajno dosadne poslove, za uvredljivo male plate....

I 90% tih ljudi ce se baviti zanatom... koji funkcionise u jednom sistemu, a ne mora funkcionisati u nekom drugom, bez krupnih prilagodjavanja i izmena...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Nisam,nisam iz bosne,iz bga sam ali nebitno Smiley
biti krojac,zidar,automehanicar,web dizajner je zanat
biti bankar advokat team menadzer... je profesija
nebitno ja ne mogu ubediti tebe ti ne mozes mene tako da je dalja diskusija na tu temu suvisna
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Pozemo da se lovimo koliko hocemo, ali... prosecan advokat ili prosecan bankar su zanatlije...
Da nije tako, zasto bi osnivali esnafe. Smiley

Ali nije vazno... mozes da se uveravas da je nesto profesija, a ne zanat, ali u realnim uslovima sve se to svodi na isto. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Hakuna Matata

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2682
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Nebih mnogo mozgao, naravno primarna stvar je da upises i zavrsis fakultet, kao sto si i sam ponudio, web bi ja uzeo kao hobi da imam tvoje opcije  Smile sto znaci, pored fakulteta koliko ti ostane vremena i mogucnosti, ti usavrsavaj web dev. i prati desavanja kao sto sf kaze.... nakon skolovanja, samo da si ziv i zdrav, uspeces i u web-u samo treba malo truda i zelje....
IP sačuvana
social share




Always follow the WWW rule:
What did you try? What did you get? What did you expect?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
moram da se ubacim kad sam vec ovde Smile

vise se slazem sa tagu-ovim misljenjem .... i ako cmeo prihvatiti i tvoj i njegov odgovor bice da su ekonomija, pravo, bankarstvo profesionalni zanati?  Smile ...

da budes zlatar naucis za tri godine i to veoma dobro ... kasnije ti ostaje samo da budes kreativan i da imas volju za rad ... i u svojih 17-18 god zavisi u kom periodu godine si rodjen mozes poceti ...

dok sa nekim od ova 2 sa 18 godina mozes raditi kao neki osrednji knjigovodja ili neku malu administraciju sta vec ... sto znaci  nije isto praksa kod zlatara i "guljenje" knjiga 8 godina na ekonomiji ... pritom sto i tu opet moras stalno da se usavrsavas ... evo gledam jednog racunovodju u mojoj blizini ... onaj sluzbeni glasnik valjda izlazi mesecno ... a to je knjiga veca i deblja od "izrade web aplikacija, php + mysql" pa vidite sta je to ... i on stalno nesto mora po njoj da trazi gleda resenja uci nove stvari, zakone ... ako misli da sve odradi ispravno ... pa zatim kada je dosao e-banking ... morao je nauciti da to koristi kako bi unapredio svoj posao ... itd isl ... ipak vise lici na neku profesiju, nauku nego na zanat zar ne?  Smile

a sto se tice on topic-a ...
Isto tako i programiranje.. svako moze da nauci semantiku i sintaksu nekog jezika, ali to ne znaci da ce biti dobar programer.. kao sto ni to sto neko nauci principe dizajna, slaganja boja, sta koji oblik predstavlja - ne znaci da ce biti uspesan dizajner...

I u celoj toj prici, diplome su samo ulaznice... ne garantuju ni dobar posao, ni dobru platu, ni lep zivot... I kako svaka roba ima svog kupca u web developmentu, tako ima i u ekonomiji... ima ljudi koji su napredovali brzo i lako, ima ljudi koji su ceo zivot proveli u hrcak polozaju, radeci beskrajno dosadne poslove, za uvredljivo male plate...

mislim da je ovo jedino sigurno tacno u ovoj temi ... bez prakse nema nicega, a do nje se relativno tesko stice svuda ... zato bi diploma dobro dosla kao ulaz, ko sto rece sf ... ali moze i bez nje, ali teze ... to je jos jedna stvar koja me je povukla da upisem ove godine it-akademiju ... ali odustao sam od toga ... pokusacu da sam pored skole sto vise vremena provedem na ucenju ... a odmah to i sprovodim u prakticno znanje pokusavajuci da nesto i napravim ... kada steknem odredjen nivo znanja ... pocecu da koristim savete iz teme za zaradu ... pa tim mozda i steci neku praksu ...  Smile

@ravac tako ce i biti najverovatnije Smiley  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Apple IPhone 3GS,
@ Fman - slusaj batice bilo je i pametnih stvari sto ti je receno ovde, ali ima i onih koji samo filozofiraju a ne znaju sta su argumenti.... Sam sa sobom vidi mozes li nesto postici, Ok tvoj izbor je ekonomja, uzmi uci zavrsi radi ono sto zelis ... Ako te zanima samo polje Web Development to mozes postici bez obzira sta ucis, uzmi finu literaturu za pocetak  i po par sati dnevno vjezbas i za nekih par mjeseci bice pozitivni rezultati... Iskreno ja ti ne bi preporucio da upisujes Akademiju jer sto je reko SF za edukaciju koju dobijes od njih cijena kursa je previsoka, a sto se tice diplome vec smo pricali da nasj struci diploma iz dana u dan se sve manje gleda ..... Ko zna mozda je dobro sto ces paralelno da radis 2 oblasti  mozda jednog dana smislis bolje resenje za ekonomiju od SAP-a Smiley php nece jos za dosta godina pasti jer je tesko trzistu ponuditi nesto bolje a besplatno... usput ne znam odakle si i dje ces studirati ali za beograd znam da Dragan Varagic radi dosta dobre seminre za razvoj web-a i e-marketinga a to mozes detaljno se uputiti na njegovom blogu i to ti je mnogo bolje da posjetis par puta godisnje nego neka skola za web a cijena je znatno povoljnija a korist znatno veca... Napred !!!

@tagu ja sam se osjeco napadnutim sa tvoje strane, nije mi jasno sta ti imas protiv Internet Tehnologija, imas neki problem sa tim. Siguran sam da svaki programer koristi vise matematiku nego ijedan ekonomista na svijetu a to je jednom bilo i potvrdjeno ... Nemogu da svatim kako mozes da omalovazavas "ovaj zanat" svaki dan se sve vise paznje posvecuje razvoju we trzista, iz danan u dan imas vece mogucnosti, omogucava da smanjis troskove.... uhvatio si se tog mise i automobila, da je taj miso mjesto sto je posle posla iso u kafano otiso u knjizaru i kupio neku knjigu o novim automobilima i tim sistemima 2020 godine covjek bi mozda imo i nesto vise od atomehanicarske radionice sto reko SF nije htio da se do edukuje... nauka koja iza sebe ima najvise brendova( google-#1 u 2009, youtube facebook, myspace, twitter ... ) , jedna od nauka koja ima najvise bogatasa na svijetu i koja okuplja zvanicno ljude nad-prosecno inteligentne ti nazivas sitno sa "zanatom" i govoris momku da uzme samo ekonomiju koja iz dana u dan zaposljava sve manje ljudi i iz dana u dan je sve vise nezaposlenih u toj oblasti pritom zvanicno je priznato da je americki ekonomski sistem puko ....
I jos jednu gresku da ti ispravim, na pocetku potrebe za web stranicama nisu bile velike jer se smatralo prevelikim luxuzom tek je sad iz godine u godinu to trziste sve vece i vece i moze mnogo vise da se profitira i ima vise novca za sve... Web trziste je sve vece, njegove mogcnosti se tolko prosiruju da sigurno vecina  nije ni svesna ... ima jost toga....
Koji pojmovi za tebe nisu jasni, zbog cega omalovazavas web programere i stavljas ekonomiju na vece mjesto, ako se kaze dans da su programeri najbolje ekonomiste Smile

---za ostale ----
Ne bi voli da mi iko zamjeri ako sam ga uvrijedi nisam imo namjeru, ali me je iznerviralo to sto je neko omalovazavao struku od koje zivim i mogu reci da sebi obezbecujem kolko tolko pristojan zivot tako da cu se unaprijed izvinuti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Sta znaci biti bankar?
Raditi u banci za nekim stolom?
Eto da skratimo salterske sluzbenike kao fizikalce...
Ili pricamo o menadzmentu banke?
Koliko promila, u odnosu na broj ukupno zaposlenih, spada u menadzment?

Sta znaci biti advokat?
Zavrsiti pravni ili FPN, poloziti advokaturu, raditi nesto u tom smislu?
Okvirno 99% advokata svoj posao svodi na cisti zanat, pisanje zalbi, tuzbi, ugovora, odluka, resenja...
Da ne pricamo za desetine i stotine hiljada pravnika koji u raznim drzavnim firmama ne rade ama bas nista, u vezi sa njihovim fakultetima..

Sta znaci biti team manager?
Koji fakultet treba za to?
Izmedju coveka koji zna sa ljudima i onoga sto ima papir na kome pise FON ili nesto drugo, svako ce izabrati onoga ko zaista zna da radi sa ljudima, kakvo god da mu je formalno obrazovanje. Normalno, zavisi od timova, ali prosto, people skills, nisu nesto sto se stice citanjem knjiga, vec nesto sto se stice kroz rad.

To vazi za sve vestine koje nesto vrede...

I da... postoje ljudi koji ce uspeti... i ljudi koji nece...
Postoje ljudi koji ce uspeti pa taman se svet 100 puta srusio i promenio sve svoje zakone...
Zato u drustvu postoje oni koji su uspesni, i oni koji nisu...
Zato postoje ljudi ciji jedan telefonski poziv vredi vise nego ceo radni vek celog jednog sektora od par stotina radnika.
I zato postoje ljudi koji ce uprkos fakultetima, raditi bedne poslove... u svakoj oblasti...
Prirodna selekcija...

Inace... da budes zlatar - juvelir, i da taj tvoj rad ima neku vrednost, potrebne su godine, cesto i generacije Smiley
Diplome su ulaznice u neke svetove...
Logicno da covek ne moze da bude dobar zubar bez formalne edukacije i prakse...
Ne moze, po zakonu, da bude advokat bez pravosudnog ispita...
Ali za mnoga zanimanja covek ne mora imati ama bas nikakav papir, da bi bio izuzetan...
Najbolji novinari, nisu ni prisli zurnalistici i FPN-u...
Najbolji pisci, obicno su studirali nesto potpuno nevezano za to...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Nema citata pa da pokusam ovako:
@SF
Normalno,samo praksom mozes da postignes nesto.fakultet samo sluzi da te upozna sa materijom.od tebe zavisi koliko i sta ces uspeti.pa ipak proslo je vreme iz serije bolji zivot kako izgledaju preduzeca i sta rade ekonomisti.prva stvar 60% onih koji zavrse ovaj fak. Ode u inostranstvo,na mom smeru je jos drasticnije 90%.a tamo je ipak malo drugacije
druga stvar  sve zavisi od licnih ambicija i sposobnosti.ono sto nekog zadovoljava drugog ne.ne mogu svi da imaju sestocifrenu godisnju platu,sve zavisi od necijeg rada i onoga koliko se taj rad verdnuje.svakako kao ekonomista po profesiji imaces vecu platu u proseku nego web devloper.govorim u proseku u pojedinacnim slucajevima moze da bude i obrnuto..
I napomenuo bih jos da se na ekonomskom pogotovu na zavrsnim godinama jako dobro radi,dakle real situation,real problems,ides u prava preduzeca itd...
@anea
esnafe su osnovali zanatlije sad se to malo drugacije zove...
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
svakako kao ekonomista po profesiji imaces vecu platu u proseku nego web devloper
Svakako ces kao IT profesionalac u proseku imati vecu platu nego ekonomista.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Da, zovu se profesionalna udruzenja... razlika?
Nema razlike...

I kao sto rekoh... ono sto te uce na fakultetu i ono sto dobijes u diplomi, nema veze sa onim sto se stvarno radi u praksi... znam to iz prve ruke...

I ja sam zavrsila ekonomsku... pola moje generacije je zavrsilo na ekonomiji, 1/4 na pravnom, a 1/4 na FON... tek poneko se odvazio i otisao da radi ono sto zaista zeli...  Smiley

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.