Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: web profi hoby :D predlozi saveti? :)  (Pročitano 9311 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Naprotiv misa je pratio trendove,al ostao je nemocan pred novom tehnologijom koja se pojavila.nije zahtevala nikakav servis sve je bilo programirano elektronski,videci da nema vajde misa se baca na pecanje...
Poenta je da su na webu promene jako brze sto se danas mozda cini dobar posao sutra nece biti,ili ga nece biti uopste!
To za zdravlje mozemo do sutra da pisemo ali definitivno ce neko ko zeli da se bavi web developmentom morati mnogo vise da gleda u ekran nego neko ko studira ekonomiju.naravno da se iskustvom smanjuje vreme potrebno za rad na racunaru...
Svaka roba ima kupca- o tome bi dosta mogao da kazem,al nemam volje po tel da kucam mozda kad se vratim u bg.ukratko to je prica gubitnika i netacna skroz mozda lamburdzini ima svog kupca koji zeli da da milion zbog brenda ali kako ces ti naci kupca ako si jedan od milion koji nudi istu uslugu ili relativno istu,pritom nemas nista sto te razdvaja od ostalih jer je dizajn na webu postao sve slicniji,vrhunski sve lakse i jeftinije dostupan itd...
Slazem se za stalno usavrsavanje i to, sto bi rekla m petrovic : treba stalno podizati precagu!
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Misa nije pratio trendove jer bi se preorijentisao ili reorganizovao... mnogo pre nego sto su dosli aviomobili 95% popravki na kolima se radilo kompjuterom... To je proces koji vec sad traje 15 godina a promene o kojima pricas nece ni za 20, narocito ne kao nesto dostupno svima... I narocito ne ovde...

Promene na vebu jesu jako brze, zato i kazem da je formalno skolovanje u tom smeru los potez i bacanje para.. jer je upravo kljuc u pracenju sta se desava, kao i u brojnim drugim granama... na webu je to mozda najociglednije, ali se na webu tome covek moze i najlakse prilagoditi...

To za zdravlje je jasna stvar... ako ces ceo zivot da provedes kao "pripravnik", izgubices svo zdravlje i neces imati nista... kao sto bi bilo i u svim drugim delatnostima... ako ces napredovati, neces morati da radis satima i danima pred monitorom...

Svaka roba ima kupca je prekratko... sustina je da za svakog ko dobro profilise ono sto zeli ima mesta pod suncem... ako ne za svakog, onda za mnoge... Nije stvar u Lamborghiniju, stvar je u tome da ti za par dolara, pa ni par desetina, ne mozes da ocekujes postovanje normi, standarda, rokova, kvaliteta... Meni su najdrazi klijenti koji se opeku o filipince, kineze ili indijce... a opece ih se vecina.. Ogromna vecina... I to nije nesto sto ce moci lako da se resi i sto ce oni moci da ispeglaju... A naravno, i tamo ima ljudi koj dobro i kvalitetno rade, ali one drze cene u rangu onih koje su u ostatku sveta... Mozemo da ga razvlacimo, ali sustina je da je trziste dovoljno veliko i za indijce od 5$ i za srbe od 100$ i za amere od 500$... i da ce mnogo vode proteci dok se to drasticno ne promeni, jer nikome nije u interesu da se to drasticno menja Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
al odoste nadugacko i nasiroko Smile a poentu pitanja takoreci niko potrefio nije Smile sem sf-a koji je odmah izneo svoj stav ...

@anea mora se samo umreti zar ne? Smile poenta je da ja to zelim ... i da sebe tako vidim ... konkretno da li kao racunovodju, neku funkciju u banci ili na berzi nije bitno ... bitno je da je to oblast koja me zanima ...

na kraju osnovne dvoumio sam se upravo oko 2 stvari ... racunari ... ekonomija ... ono sto je odlucilo (pored zenskog pola Smile ) jeste to da sam se vodio sf-ovim misljenjem ... tj da cu racunare uvek moci samostalno donekle nauciti ... dok ekonomiju necu ...

a sada da se vratim na temu ... da zaokruzimo ... znaci ekonomija je primarna i sigurna ... jedina stvar koja moze da speci to je da dodje jos veca ekonomska kriza a ja ne upadnem na budzet ... ali to cemo zanemariti ...

e sada kako naslov teme glasi web profi hoby ... znaci izneo sam gore sta ce biti sa ekonomijom ... a pored toga mislim da sada imam dosta vremena da steknem u sledecih godinu dana jos veoma dobru osnovu i mnogo vise od toga po pitanju web-a ... kako bih kasnije upravo mogao da pratim nadolazece tehnologije i trendove ... a takodje ako nista drugo ako za to vreme naucim kako treba mogu zaraditi nesto ... sto ce uz stipendiju koji vec sada imam verovatno biti dovoljno da platim sebi barem pola godine ako ne i celu na ekonomskom fax-u ... ili kupim neki stariji auto ... ili bilo sta ... sve u svemu necu morati kao vecina ovog sveta da se grebem o roditelje (sto ni sada ne radim ili minimalno ako moram) ...

znaci zelim postati koliko je moguce profi na web-u ... i interesovali su me vasi saveti po pitanju onog sto sam izneo vezano za grafiku i kod ... koji deo web-a mislite da bi odgovarao ... ja sam izneo svoje misljenje ... ali vi ste bolje upuceni sta sa takvim sposobnostima bi bilo najbolje ...

sto neko rece ... 10% talenta i 90% truda ... ako je tako ... onda mi je zivot zagarantovan debelo hehehe Smile

a onda nakon zavrsenog fax-a ... zaposlio bih se u struci (nemojte samo ulaziti u pricu koliko je tesko naci zaposlenje pls Smiley ) ...  a za web bi bilo prostora sigurno ... u krajnjem slucaju mesecno po 1 projekat nek bude ... od 200-300e a ne vise (gledao sam malo cene ... ako je stavar ozbiljna to je extremno nisko) ... pa ce biti dosta ... to je onaj deo kada kazem hoby ...

eto objasnio sam potrebe mogucnosti zelje ... ono sto rekoh interesovalo me je da li mislite da je konkretno npr. ozbiljnije obucavanje za php korisno i dobro? ili imate neke druge preporuke? asp.net ... mysql ... ruby? nesto peto? znaci interesuje me sta vam trenutno i u buducnost izgleda kao najtrazenije i u koju bi ste mi oblast savetovali da se vise obucim ...

a u skolu bi isao iz razloga sto mislim da brze mogu steci potrebno znanje i zato sto se uvek mogu posavetovati sa drugim ljudima ili jednostavno podeliti misljenje ... jeste da je burek uvek tu kao i neki drugi forumi ... ali ipak mislim da to nije pravi nacin za takvu komunikaciju ...  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Cost per benefit... Ako je hobi, onda je hobi... Nema smisla ulagati toliko, tako olako, u to...
A koju oblast da odaberes... Kako to neko moze da ti kaze? To je nesto sto sam moras da odlucis...
Sta ce biti glavno u buducnosti? Bice glavno da pratis sta se desava, a to ces uraditi tako sto ces nauciti osnove... a osnove su trenutno php...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 11462
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6300
Ovako, jeste da sam ja mali, i da ce se moj post smatrati kao " glup " , ne razumem se puno u ovoj oblasti,ali sam poceo da ucim isto sto i fman radi.. Poceo sam od teme " Hocu da ucim i naucim "..

E sad komentar na ovu temu je sledeci:

Ti dobro znas da je izbor tvoj, ne pitamo se mi, mi smo tu da predlozimo, ali svakako ti odlucujes,ako ti svi predlozimo nesto sto se tebi ne svidja,ili ti ne odgovara jednostavno, onda ti neces to uciniti , nego ces postupiti kako mislis da je dobro..

Ja ti predlazem,zavrsi skolu, fakultet , i sve ostalo,bice vremena za net.. naucices to.. Imas ceo zivot pred sobom,mlad si i treba da ucis, i da steknes znanje..  Smile
Ma da ne bi bilo lose, da istovremeno ucis i to na netu i da ucis ono sto ti je vezano za fakultet, vaznije bi ti bilo da postanes neko i nesto u daljem zivotu, da imas svoju kancelariju, i da ne radis po ceo dan , vec da radiš  30 minuta dnevno, a onda uzmeš štapove i odeš da igraš golf.
A ne da budeš loš menadžer koji radi 12 sati dnevno.

( Sf , stvarno sam iznenadjen kolko ti znas , i kako mozes da izdrzis sve ovo, alal vera.. )


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
@sf mudro zboris Smiley ... mislim da cu te poslusati i nastaviti da ucim kako sam i poceo sam Smiley ali onda se pazi slozenijih pitanja xaxaxa salim se Wink ... sto se tice oblasti Smiley naravno da nisam reko da mi neko kaze nego koji je njegov savet sta bi on uradio ... da cujem razlicita misljenja ...
sto se tice php-a drago mi je da je tako Smiley i planiram sto bolje da ih nauicm (osnove) Wink

pozdrav! Smiley  Smile

edit (malo smeha) : za one koji ne zele da se trude i uce uvek postoji alternativa ... http://hr.cashgenerationpro.com/  Smile  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 11. Avg 2009, 02:12:17 od Fman »
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Msm stvarno SF kako mozes da izdrzis sve ovo lol
elem vratio bih se na misu al on je na pecanju pa da ga nediramo (kad sa 45god shvatis da ono sto si ucio 25god pada u vodu i da su se pojavili racunari,nova tehnologija i da treba sad ispocetka da ucis jer se totalno razlikuje od automobila,malo teze ide!)

inace situacija sa web dizajnom je jasna sa ekonomske strane.u pocetku je bilo malo ponudjaca za izradu sajta, a velika traznja,cena je bila visoka,povuceni time i drugi ljudi pocinju da uce ulaze na trziste cena pada.to se zove zivotni ciklus proizvoda,poenta je da trziste ili proizvod kad tad nestaje!
Sto se tice pitanja sta je trenutno aktelno.mislim da flash + action script prolaze odlicno
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
A zasto ne?pa ide u ekonomsku skolu. Ekonomija je ipak nauka za razliku od zanata zvanog web development

Ne znam kakvo je stanje u Bosni, ali u ostatku Evrope i ex-Yu uvode se master studije.
Master studije nisu nista vise od prkaticnog osposobljavanja za obavljanje odredjenog posla... drugim recima, svodjenje opsteg obrazovanja na zanat.
Mozda je taj naziv master fensi, pa skriva pravo znacenje, ali danas je jako malo poslodavaca koji zele da prime nekoga bez iskustva, nekoga ko nije zanatlija.

E, sad... ako je do diplome i na tim fakultetima se dobija diploma.

Citat
-sto se zdravlja tice znam mnoge ekonomiste koji ne provode vise od 1-2h dnevno za racunarom.radno vreme je 8-10h ti ces max 4h provoditi za racunarom.druga stvar radno vreme.kao ekonomista radis od 8-17 primer.kao freelancer radis kad hoces,Ali to je uglavnom nocu ono 10h za racunarom sam naveo kao minimum cesto je mnogo vise,sta mislis kako ce se odraziti na zdravlje ako nocu gledas u ekran a danju spavas npr.sta mislis da je radno uobicajno vreme od 9-17 npr slucajno postavljeno.ovim putem necu da napomenem kakve psihicke posledice to moze da ostavi

Bice da je razlika u kvalitetu...

Oni ekonimsti koje ja poznajem nisu cate koje pola radnog vremena provedu puseci i pijuci kafu.
Ekonomista, kvalitetni ekonomista (racunovodja, bankar, broker), provodi vise od 1-2h dnevno uz racunar.
On retko kada radi 8h 5 dana nedeljno. Uglavnom se to svodi na ostajanje posle posla i rad subotom, nedeljom i praznikom.

Kao i dobar web developer, on zaradjuje vise od 5-20$ po projektu i to upravo zbog toga sto je posvecen poslu.

E, zbog toga je jedna od najboljih karijera karijera project managera... to zahtva mnogo skolovanja i mnogo ulozenog novca, ali vraca se neverovatno.
Inace u ne tako dalekoj proslosti, u citavoj Srbiji je postojao jedan (i slovima: jedan) project manager osposbljen za razvoj kompjuterskih mreza, a potraznja je bila uzasno velika.

S druge strane, sto se tice ekonomije, jedino sta vredi juriti je karijera portfolio managera...

Ali... opet... za to su potrebne godine skolovanja i velika finansijska sredstva i mnogo vise od 1-2h za racunarom.

« Poslednja izmena: 11. Avg 2009, 10:37:09 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
U Bosni?
otkud ja znam kakvo je tamo stanje?
Master studije=zanat? Gresis zanat je biti krojac,automehanicar,zidar.biti u npr u nekoj banci risk menadzer je tako daleko od zanata.
Master te slazem se usmeri na neko podrucije,ali da je master zanat moze da prica samo neko kod nije studirao (izvini ako te na bilo koji nacin vredjam nije mi cilj).ima ona u nasem narodu: nema skolu ali ima znat...
Project menadzer-slazem se jako dobro zanimanje i jos dovoljno nepoznato kod nas,ali i u isocnoj evropi,al to neces nauciti preko weba nego ces guliti djuricinovu knjigu na 4 godini ekon. Upravljanje projektima od 800strana i raditi i vezbati grupne prezentacije i studije slucaja kod ive ili nekog drugog
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Moja greska... moguce je da sam te pomesala sa nekim, ali... ono sto sam napisala stoji.

Biti bankar nije nauka, vec zanat. Smiley
Biti advokat nije nauka, vec zanat. Smiley

I tako dalje... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.