Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: WD HDD probelm, presporo bootovanje  (Pročitano 3538 puta)
02. Dec 2009, 22:32:16
Ucesnik diskusija


If You Don't Believe In Yourself, No One Else Will

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 148
Zastava Pristina
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple Iphone
Nakon formatiranja celog HDD-a (WD 160GB, SATA), dakle obe particije su potpuno ciste, pristupio sam instaliranju OS-a XP professional sp2. Odmah nakon formatiranja i kopiranja sistemskih fajlova, kao po obicaju masina se resetuje i ulazi u instalaciju OS-a. Tu sam primetio da neverovatno sporo loaduje, dakle govorim o onom crnom screenu gde se pojavi beli loading bar, pre podizanja sistema. E tu se ceka nekih 10 min, onda je sve u redu, nema kocenja u radu, dakle sve je posle normalno. HDD sam ubacio u drugu masinu, gde je isto loadovanje bilo sporo, takodje sam uzeo drugi HDD, Hitachi 250GB SATA, i njega stavio u ovo prvo kuciste, gde je load isao normalno, bez poteskoca. Dakle, zakljucak je logican, HDD je pred crkavanje ili gresim, sta je u pitanju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Sony xperia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


If You Don't Believe In Yourself, No One Else Will

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 148
Zastava Pristina
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple Iphone
Naravno da duplu temu nisam otvorio namerno, greska je u pitanju. @Moderatori izvinjavam se  Smile

Dakle, sta mi je ciniti sa HDD-om i ima li neko kakav odgovor na prvi post?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Sony xperia
Probaj ovako, mozda nesto iscitava "ispod", ... obori obe particije, i oformi nove koje nisu iste. Pa formatiraj na full ne na brzi format.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


If You Don't Believe In Yourself, No One Else Will

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 148
Zastava Pristina
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple Iphone
To sam vec uradio, obrisao particije, pa oformio nove, mislim da nisu iste velicine, ako na velicinu mislis kad kazes "koje nisu iste", zatim formatirao, ali opet isto. Ne znam da li da pokusam sa nekim alatom tipa WD HDD Tool, Mechanic ili kako li se vec zovu ti programcici za tu namenu, da li neko zna?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
imas na njiihovom sajtu tool za dijagnostikovanje i repair (bar je bilo) pa mozes da odradis i popravis nesto ako eventualno moze, mada ja imam potpuno isti problem na 160GB Seagate i morala sam da instaliram sistem na drugom HDD-u a taj je ostao samo kao spremiste za za serije Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


If You Don't Believe In Yourself, No One Else Will

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 148
Zastava Pristina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Apple Iphone
mada ja imam potpuno isti problem na 160GB Seagate i morala sam da instaliram sistem na drugom HDD-u a taj je ostao samo kao spremiste za za serije Smile

Koliko je od tada proslo vremena, posto sam cuo da diskovi sa ovim problemom ubrzo posle toga crkavaju ili su neupotrebljivi za storage?

Ovaj alat Data Lifeguard Diagnostic for Windows mi prilikom skena (odmah na pocetku) pokazuje sledecu gresku:

Test Result: FAIL
Test Error Code: 06-Quick Test on drive 1 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 65 (Error Log Test) SMART self-test did not complete on drive 1!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Najvise volim ove sto citaju selektivno postove...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mada ja imam potpuno isti problem na 160GB Seagate i morala sam da instaliram sistem na drugom HDD-u a taj je ostao samo kao spremiste za za serije Smile

Koliko je od tada proslo vremena, posto sam cuo da diskovi sa ovim problemom ubrzo posle toga crkavaju ili su neupotrebljivi za storage?

pa pocelo je da se desava pre par meseci, postalo sve gore, na sve kraci vremenski period nije hteo da podigne win, pa sam stalno instalirala novi win .. i pre dve nedelje prebacila win na drugi hard, a taj mali sljaka, na njemu su samo serije i filmovi, pa koliko pozivi pozivi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.