Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:39:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: WAN Prosledjivanje porta  (Pročitano 2243 puta)
01. Dec 2011, 18:55:56
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Nokia N97 Mini
Pozdrav svima,

Imam dva kompa... Desktop i LapTop...

1. Imam modem za ADSL 'TD 8817' i u njemu sam ukljucio DMZ (da bi mogao da mi radi jedan program na portu 81, jer obican port forward ne radi)...
2. Na DeskTop-u normalno radi taj program...
3. Modem je spojen preko LAN-a
4. Na DeskTop-u sam share-ovao konekciju sa LAN-a na Wireless Network Connection na kom sam kreirao Ad Hoc
5. LapTop se povezuje na DeskTop preko Wireless karte na preko Ad Hoc-a

Problem:
Ne radi mi taj program na portu 81...

Pitanje:
Kako proslediti port kroz Wireless karticu, ili kroz cega vec treba...


Pozzz...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia 6630, valjda
DMZ znachi da samo JEDNA IP adresa ima prosledjene portove.
na stranu to shto si na dva rutera... 1 ruter ti je telekomov modem, drugo ruter ti je desktop windows mashina. Lepo si ti sve portove forwardovao na desktop ali nisi na windowsu forwardovao na laptop. Kako je to pomocu internet sheringa nemoguce uraditi osudjen si na to da kupish normalan ruter na kojem opet necesh moci da forwardujesh isti port na dva rachunara...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Nokia N97 Mini
Hvala na brzom odgovoru...

1. Meni je pre najnormalnije radio taj program na oba kompa, ali jednostavno jednog momenta prestao...
2. Ja imam opciju za DMZ da se pusti na vise IP-a
3. Zasto obican Port Forward NE radi?

Evo neke slicice...

Single:



Multiple:





Znaci, moguce je da radi na oba kompa, samo sam ja zaboravio kako sam to bio jos pre namestio....

Ajde sada da ste na mom mestu, sta biste pokusali i kako biste podesili?
« Poslednja izmena: 01. Dec 2011, 19:46:04 od Milan97 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia 6630, valjda
Pazi, ako program po portu 81 komunucira sa nekim serverom onda ti ne treba port forwarding... Dovoljno je da ukljuchish NAT i on radi maskaradu...
Port forward ti je potreban ako kod sebe na rachunaru drzish neki server pa neko sa interneta hoce da pristupi tebi po odredjenom portu... To uvek vazi samo za jednu IP adresu. Moguce je napraviti port forward na dve adrese ali morash da tagujesh svaki paket i da imash postrouting koji ce na osnovu tagova da odradi posao forwardovanja. Ti to ne mozesh uraditi zbog dve stvari, TP linkov ruter ne radi taging i trebalo bi jedno 3-4 strane sitno kucanog teksta da bi uopshte shvatio shta je shta pa josh 15 strana da bi ushao u prichu oko taginga i chitanja IP zaglavlja...

Ako je u pitanju da tvoj rachunar tj. neka aplikacija sa tvog rachunara treba da pristupi nekom serveru na internetu a ne moze, pogledaj prvo podeshavanja windows firewall-a i firewall-a na tom TP linku, i ako imash neshto tipa kaspersky internet sekjuriti pogledaj u njegovom firewall-u da li je omoguceno da neka aplikacija komunicira po tom portu.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Nokia N97 Mini
Vidi druze ovako...

1. Preko neta se kompjuter konektuje na mene... Znaci on je 'server' a ja sam 'klijent', i on se konektuje na mene... Znaci, potreban je Port Forward...
2. Pre je program radio sasvim normalno (na DeskTop-u) sa samo obicnim prosledjivanjem porta i gasenjem firewall-a u modemu... Ali je od jednom prestao... Morao sam da ukljucim DMZ, i slobodno sam mogao da ukljucim firewall modema i da iskljucim prosledjivanje porta, i program je opet radio...
2.1. Dok je radio ovako kako sam gore naveo, radio je normalno i na LapTop-u, ali je prestao...
3. Firewall mi je non-stop iskljucen a nemam nista od programa za zastitu (msm, kao vid Firewall-a)

Znaci moguce je da se namesti da radi na oba kompa, ali nzm zasto nece (da radi na LapTop-u sa DMZ, ili na DeskTop-u sa port forward-om).. Ako zelis, pokusacu opet kao pre, znaci jednostavan port forward i da iskljucim firewall modema i da ti uslikam da vidis...


Edit: Sada sam video da sam pogresio...
Ja sam server a on je klijent...
« Poslednja izmena: 01. Dec 2011, 20:55:59 od Milan97 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
1. Preko neta se kompjuter konektuje na mene... Znaci on je 'server' a ja sam 'klijent', i on se konektuje na mene... Znaci, potreban je Port Forward...

Ne znam tacno u cemu je problme, ali se ovo nikako ne slaze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Nokia N97 Mini
1. Preko neta se kompjuter konektuje na mene... Znaci on je 'server' a ja sam 'klijent', i on se konektuje na mene... Znaci, potreban je Port Forward...

Ne znam tacno u cemu je problme, ali se ovo nikako ne slaze.

Nmg da objasnjvam ovde sada na javno o cemu se radi...  Smile

Edit: Sada sam video da sam pogresio...
Ja sam server a on je klijent... Smile
« Poslednja izmena: 01. Dec 2011, 20:55:20 od Milan97 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia 6630, valjda
Kao shto rekoh Smile

Recimo na laptopu mozesh da namestish da bude na portu 82 i radi ce ti onda i na laptopu Smile
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Nokia N97 Mini
Evo sada sam upalio firewall modema i prosledio port i radi na DeskTop-u... DMZ je iskljucen...

Ali NECE na LapTop-u...


Kako je onda pre radio? Imas li neko objasnjenje xDD
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia 6630, valjda
po drugom portu...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:39:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.