Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vrh opštine Derventa bavio se sex trafikingom!  (Pročitano 19943 puta)
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Ericsson T28
Majke tri maloljetne djevojčice, koje su pod prijetnjom prisiljavane na prostituciju, organizovale su u petak protestno okupljanje u Derventi, na kojem se okupilo oko stotinu građana koji su im pružili podršku.

Ogorčene su, kako kažu, postupkom Okružnog tužilaštva u Doboju, koje nije zatražilo pritvor za sva uhapšena lica, nego je to učinilo samo u slučaju hapšenja Gorana Jeftića iz Dervente i Slaviše Vukovića iz Prnjavora.

"One su žrtve trgovine ljudima. Dva su mjeseca kako smo odvojene od njih. Direktor Jamedžija sve je to znao, ćutao i mirno posmatrao. Mislite da parama i položajem možete sve? Ja vam poručujem da ne možete. Ne vjerujem više ni tužilaštvu. Kako mogu izjaviti da nemaju dovoljno dokaza? Oni bi trebalo da nas štite, a ne da pomažu kriminalcima da se slobodno šetaju. Djeci su uskraćena sva prava, budemo li ćutali, biće nam gore", rekla je majka jedne od tri djevojčice, Nusreta Spasenić i poručila drugim roditeljima da čuvaju svoju djecu, da im se ne dogodi isto.

"Draga djeco, pazite gdje pijete piće i šta vam se u njega sipa, jer može da vam se desi ono najgore, što se desilo mojoj djeci", poručila je Spasenićeva, prenosi banjalučki "Fokus".

Majka druge maloljetne djevojčice, Snježana Minić, kaže da je ogorčena što su počinioci ovog gnusnog djela pušteni na slobodu, ali da je dodatno povrijeđena i saznanjem da je direktor škole, Slobodan Jamedžija, naredio da se zatvore ulazne kapije u školu, što je dodatni dokaz da je upleten u ovu organizaciju.

Milodanka Borčić, udovica iz Dervente, čija je maloljetna kćerka žrtva makroa iz ove opštine, kaže da se aktivnosti nje i druge dvije majke neće završiti ovim protestima.

"Nećemo odustati u potrazi za istinom. Planiramo već u ponedjeljak da krenemo pješke u Doboj, u njihovo tužilaštvo, da tražimo pravdu. Ako nas tu odbiju, krenućemo prema Sarajevu. Ništa nas neće zaustaviti, jer je majčinska ljubav najjača i pobijediće svaku nepravdu", kategorična je Borčićeva.

Majka troje djece, koja je sahranila muža i dva rođena brata za slobodu RS, kaže da se ne boji Mila Novića i Čede Markelića, koji su drogirali i na prostituciju naveli njenu kćerku.

"Uzalud im svi milioni! Njihovo mjesto biće u zatvoru i u to sam sigurna. Samo se plašim za život svoje troje djece, jer mafijaši iz Dervente spremni su na sve", dodala je Borčićeva.

Okružno tužilaštvo u Doboju zatražilo je pritvor do mjesec dana za Gorana Jevtića i Slavišu Vukovića, koji su uhapšeni u utorak na području Dervente zbog sumnje da su primoravali maloljetnice da se bave prostitucijom.

Istovremeno, Tužilaštvo je nakon saslušanja pustilo na slobodu Čedu Markelića Markelu, vlasnika motela "Na babinom brdu" u naselju Bijelo Brdo kod Dervente i benzinske pumpe "Mark Petrol", te biznismena Milivoja Novića, vlasnika više objekata u Derventi među kojima i benzinske pumpe i Auto-centra "Nović", koji su uhapšeni u istoj akciji.

Akcija policije pokrenuta je nakon što su tri maloljetnice sa područja Dervente prijavile da su prisiljavane na prostituciju. Maloljetnice su potom smještene u "sigurnu kuću" u Sarajevu, a policija je počela pratiti i nadzirati osumnjičene osobe.

(BLLIVE)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Alcatel 258
Citat

Majka troje djece, koja je sahranila muža i dva rođena brata za slobodu RS, kaže da se ne boji Mila Novića i Čede Markelića, koji su drogirali i na prostituciju naveli njenu kćerku.
Smile

Кад смо ми пичке, лепо мољотољеви коктели на пумпу, јој силовати им децу од 2 киле  Smile а неће у затвору завршити нема шансе  Smile само поклати кашикама, вилама

Citat
Oni vjeruju da su za podvođenje djevojčica odgovorni svi koji su u utorak privedeni u policijskoj akciji: Čedo Markelić, vlasnik benzinske pumpe i motela na Babinom brdu, Milivoje Nović, vlasnik Auto-centra i benzinske pumpe, njegov sin Branislav, Slobodan Jamedžija, direktor Srednje škole za radnička zanimanja i bivši načelniku MUP-a u Derventi, radnici ustanove za Socijalno staranje Maja Golub i Miloš Vračević, te Husein Selvić, Goran Jeftić i Slaviša Vuković.

Маму им јебем жандарску  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
90% ljudi u Derventi je znalo sta se desava. .



Šta ste čekali? Čekali ste da vam počmu otimat djecu iz kuće? Dajte zajebite taj malogradjanski mentalitet i branite svoju djecu kao ljudi.
« Poslednja izmena: 23. Dec 2007, 01:05:05 od nikola34 »
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
90% ljudi u Derventi je znalo sta se desava. .



Šta ste čekali? Čekali ste da vam počmu otimat djecu iz kuće? Dajte zajebite taj malogradjanski mentalitet i branite svoju djecu kao ljudi.

Ajde sad ti razmisli,koliko znas dilera,ljudi koji uzimaju bilo koju vrstu droge.Pa da li si ikoga od njih prijavio,a cijeli grad zna Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


крв југа - душа истока

Zodijak
Pol
Poruke 1224
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Koji je to ološ, a smrtnu kaznu ukidaju. Samo se bojim da će ti moćnici zataškati cijelu stvar, imqaju oni veze i te kakve.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Dok sam slusao prije par minuta na rdiu o ovome pada me na pamet,sta ako neko od njih starno nije kriv i ako je nekome od njih namjesteno? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Borimo se za našu djecu

DOBOJ - Majke djevojčica prisiljavanih na prostituciju protestovale su juče ispred sjedišta Okružnog tužilaštva u Doboju tražeći da iza rešetaka završi svih devet osumnjičenih u ovom slučaju, među njima i uticajni derventski biznismeni.

Salih Memić, glavni dobojski tužilac, primio je porodice zlostavljanih djevojčica i rekao im da je u toku određivanja pritvora za osumnjičene sve urađeno po zakonu.

Nusreta Spasenić i ostale majke čije su kćerke bile natjerane na prostituciju najavile su da će zaštitu svojih prava tražiti kod viših sudsko-tužilačkih organa u Republici Srpskoj i BiH, te kod međunarodnih organizacija.

Članovi porodica su ogorčeni što je pritvor određen samo za dvojicu od devet osumnjičenih, koji su prošle sedmice uhapšeni, pa ekspresno pušteni na slobodu, zbog sumnje da su prisiljavali na prostitucije tri maloljetnice.

"Oni imaju pare, a mi imamo naš ponos, našu djecu i borimo se za njih. A, oni neka se nađu iza rešetaka", rekla je Snježana Mimić, majka jedne od tri djevojke, navodno prisiljavane na seksualno iživljavanje od strane bogatih Dervenćana.

Nusreta Spasenić, majka jedne od djevojčica, kazala je da Tužilaštvo mora da radi svoj posao i da traži dokaze kako bi osumnjičeni završili iza brave.

Majke djevojčica tvrde da trpe pritisak osumnjičenih, ali da se ne plaše jer, tvrde, imaju dokaze da su njihove kćerke žrtve zlostavljanja.

"Mi se njih ne bojimo. Nas odavde, ispred Tužilaštva, mogu samo mrtve da odnesu", poručila je Velinka Velimir, tetka jedne od djevojaka.

Nakon razgovora sa majkama, Salih Memić, glavni dobojski tužilac, nije želio da izađe pred novinare, jer je službeno otputovao u Banjaluku. Iz Tužilaštva su samo kazali da je Tužilaštvu BiH upućen izvještaj protiv Čede Markelića i Milivoja Novića, koji su među najbogatijim Dervenćanima, zbog sumnje da su umješani u trgovinu ljudima.

Nović i Markelić, zbog nedostatka dokaza, nakon hapšenja 19. decembra pušteni su na slobodu. Istog dana u policijskoj akciji uhapšeni su i Goran Jevtić i Slaviša Vuković, koji se nalaze u pritvoru. Protiv uhapšenih Maje Golub, psihologa derventskog Centra za socijalni rad, i Slobodana Jamadžije, direktora Stručne škole za radnička zanimanja, biće podnesene prijave za povredu ljudskog dostojanstva i zloupotrebu službenog položaja.

Policijska akcija je uslijedila po prijavi tri maloljetnice da su godinama primoravane na prostituciju.

Pala u nesvijest poslije razgovora sa tužiocem

Snježana Mimić, majka jedne od seksualno zlostavljanih djevojčica iz Dervente, onesvijestila se tokom protesta ispred Okružnog tužilaštva u Doboju i smještena je u gradsku bolnicu "Sveti Apostol Luka".

Njoj je pozlilo nakon, kako je navela, neprofesionalnog prijema i razgovora sa glavnim tužiocem dobojskog Okružnog suda Salihom Memićem.

Neprofesionalno Tužilaštvo

Okružno tužilaštvo u Doboju nije profesionalno i stručno odradilo svoj dio posla u slučaju maloljetnica iz Dervente koje su bile prisiljavane na prostituciju, smatra predsjednik nevladine organizacije "Centar za humanu politiku" u Doboju Momir Dejanović.

"Šturi odgovor glavnog tužioca iz Doboja da je rađeno sve po zakonu ne odgovara stvarnosti", rekao je Dejanović.

Dejanović je istakao da je MUP Republike Srpske visokoprofesionalno uradio svoj dio posla, ali da je dobojsko Okružno tužilaštvo "palo na profesionalnom i stručnom dijelu ispita".

"Centar za humanu politiku" u Doboju više godina vrši monitoring opštinske vlasti, sudskih i tužilačkih organa, te drugih organizacija, pisanih i elektronskih medija u Doboju i o tome dostavlja izvještaje nadležnim domaćim i međunarodnim institucijama.

Izvor:     Nezavisne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Dok sam slusao prije par minuta na rdiu o ovome pada me na pamet,sta ako neko od njih starno nije kriv i ako je nekome od njih namjesteno? Smile

Moguća je i takva vrsta pranja savjesti od strane roditelja, vidjet ćemo šta će biti istina.
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Kolika ja vidim ovim banditima ce se jos i osteta morati platiti.  To su lokalni mocnici kako rece jedna od majki koji sve mogu da kupe a pogotovo tuzilastvo i policiju(to je valjda kod nas najjeftinije).  To je nasa stvarnost samo sto se mi pravimo da ne vidimo i ne cujemo.  Taj profiter Markelic je bio i poslanik u skupstini Republike Srpske a nevjerujem i osnovnu skolu da je zavrsio.  Nazalost takvi kao on i taj prolupali sminker Novic imaju vlast u rukama i policija u Derventi im nista ne smije.  Ako nisam u pravu neka mi neko od njih odgovori kada su poslednji put zaustavili i kaznili sina od Milivoja Novica-Mladenka koji ih vrijedja i ismijava na ulici.  Kada bi neko od onog napacenog i gladnog naroda ukrao kiflu da pojede mislim da bi se policija stvorila na licu mjesta sa televizijskim ekipama da pricaju kako su uhapsili velikog lopova.  Nazalost to je nasa stvarnost, i misljenja sam da ce ovaj jadni narod jenom morati progledati i mnoge stvari preuzeti u svoje ruke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Bilo veceras na vijestima kako je Miloje Novic pokrenu tuzbu protiv medija koji su pominjali njegovo ime i protiv majki ovih zrtava uz kao obrazlozenje :"Ja imam dokaze i izjave ljudi koji su koristili usluge.Njihove majke su ih cak nekada i izdzeparili.One su se prodavale i za 1 marku ili dopunu".Ovo je toliko jadno,da ako sam ikada sumnjao da li su krivi,sad sam siguran Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.