Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:34:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vrednost zivota  (Pročitano 11677 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Niko nije naivan pa da ga zavede sporednost. A ti to upravo i pokusavas.

Biti svestenik, to znaci rjesiti sva licna egzistencijalna pitanja! Kada poziv svestenik ne bi rjesavao i sva licna egzistencijalna pitanja istog, onda jedna licnost ne bi ni mogla funkcionisati kao svestenik. Nemoj mi pricati o tome kako jedan svestenik, e htijevsi postati svestenik, nije svjestan toga, kako ce, time, imati rjesena sva licna egzistencijalna pitanja.

Njihova egzistencijalna pitanja su rjesena, ali nisu rjesena egzistencijalna pitanja naroda. I onda oni porucuju narodu kako egzistencijalna pitanja nisu ni vazna, kako ce im biti bajno - kada umru!

Rjesiti svoja egzistencijalna pitanja, pa savjetovati narod kako egzistencijalna pitanja nisu ni vazna - kakva podlost! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Je li neki svestenik materijalno obezbedjen, to me ne tangira. Jel neki svestenik vozi mercedesa ili rols rojsa uopste me ne tangira. Jesam li ja gladan, a on sit, ni tome ne tangira. Je li posti ili ne posti, ni to me ne tangira.

Ako je on pohlepan, gord, srebroljubiv to njemu ide na sud ne meni. I to nije greh Crkve, nego greh prema Crkvi.

Ako ja nemam kruha za jesti, a on ima, zapitacu se jesam li sto god rdjavo ucinio i razgnevio Gospoda, nego sto cu se zapitati Boze gde je pravda.
Ako ja nemam kruha, a on ima, zapitacu se imam li snage zablgodariti Gospodu sto me ucvrscuje u veri,a ne ocajavati.

Jer ne molim se svesteniku nego Bogu! Ne slavim sebe nego Boga.


« Poslednja izmena: 21. Feb 2006, 19:30:11 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I sta god da se kaze, i kako god da se kaze, i kome god da se kaze, i gdje god da se kaze - svi se foliraju da nisu svjesni kako vecina covjecanstva nema zivotne uslove koji su primjereni covjeku, kako ogroman broj ljudi naprosto umire od gladi, zivi u necovjecnim uslovima, jedva prezivljava itd.

Kako je podlo ovo ljudsko drustvo! Kako je nehumano! Kako je necovjecno!

Ali, pa`i  sad, upravo svi tvrde, kako svaki pojedinac, tako i sve institucije, da su, i humani, i covjecni, i dobri, itd. Hebote! niko nije odavde! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Mislis da ja sad ne bih da mogu otisao u Afriku i nahranio gladne ljude, a? Ispada da ti jedini vidis nepravdu, a ostali je nevide.

Sto petljas svestenstvo i Crkvu sa egzistencijalnim pitanjima! Sto ne pitas bracu Amerikance sto ima u svetu gladnih ljudi, sto ne pitas ljude poput Karica, Abramovica, Gatesa, sve sami bezboznici i ostale koji imaju para koliko cela Srbija, a neostavis na miru proste ljude.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nemoj ti sada uvoditi u pricu one koji su nam nedostupni. A, izmedu ostalog, svi koje si pomenuo, su, pretpostavljam, vjernici. I djecu su im krstili, pretpostavljam, najveci svestenici. I kuce su im osvestali, pretpostavljam, najveci svestenici.Itd. I onaj pilot koji je istresao one bombe, pretpostavljam, bio je u crkvi pred poletanje. I onaj koji je naredio bombardovanje, pretpostavljam, bio je u crkvi. Itd.

Svi vjernici, svi hriscani, svi sa bogom, svi dobrice itd. Pa ko to onda bombarduje! Pa od kuda to onda gladni! Pa od kuda to onda beskucnici! Itd.


P.S. Ne moras u afriku da bi nahranio gladne. Tu su oni. Blize. Mnogo blize. Samo, cini mi se da ti nemas oci za njih. Kao ni crkva. A crkva se najvise    trsi da je sa gladnima, uz gladne. Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
A jel nemam oci? Sta su to nehriscani uradili dobro po tom pitanju? Jesi ti nesto znacajno uradio po pitanju resavanja tudjih egistencijalnih pitanja? Da jesi ne bi toliko roptao.

Dodji pa cemo ici zajedno deliti sirotinju, ja cu priloziti sta imam i ti ponesi sta imas iz Austrije, sa dobrom platom dosta toga cemo uciniti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ah, pusti sada te prazne price, te fazone trlababalan.

Ja nisam ni vjernik ni svestenik. Svestenik bi trebalo da se aktivira oko dobrobiti covjeka, jer on se trsi kako je dobar. A, u ostalom, i zivi na racun covjeka. On zivi na racun covjeka, a onda, govoreci mu kako ce uzivati kada umre, unistava mu svaku mogucnost da se izbori za covjeku primjereniji zivot.

Ja da te hranim, a ti da mi pricas kako cu uzivati kada umrem; ja da te hranim, a ti da me sprecavas da se izborim za covjeku primjereniji zivot; ja da te hranim, a ti da mi pricas kako ishrana nije ni vazna itd. - pa ko je tu onda lud! a ko zbunjen! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Hehe, nisu to trla baba lan price.

Svestenik se ne trsi, to si izmislio. Oni propovedaju Jevandjelje, Jevandjelje nije njihova licna rec nego Bozija, i nisu madjionicari da stvore hranu i pice. On samo vrsi sluzbu Bogu. Kraljevi su nekada, a danas predstavnici moderne vlasti ti koji treba da rese pitanje sirotinje.  S toga ti kazem vati se politicara da kritikujes ako zelis, ne svestenka i ne mesaj politicare da toboze rade nesto u ime hriscanstva, a ne rade, nego rade samo za svoj dzep.

Neces da pomazes, a terao bi druge. Izvini ali to je licemerno. Kao ona Zikina" Joj sto volim ovaj rezim, dok svi rade a ja lezim".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Odakle novac koji omogucava svestenicima da rjesavaju egzistencijalna pitanja? Pao s kruske!

Kobajagi, egzistencijalna pitanja nisu njihova stvar, to njih, jelda, ni ne zanima (ah, ta glupa egzistencija), a za svoju vlastitu egzistenciju dobijaju pare od naroda! I jos, pri tom, narodu salju poruke koje ga sprecavaju da trazi svoj dio kolaca. Kakva kombinacija! Nevideno!

"Nebo nam je gore,
zemlja nam je dole.
Sta je u sredini?
Fazoni i fore
..." Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


442 do Beograda,gume shkripe bluz...

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 435
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Hm...
Da oni u manastirima shto imaju para...
Sve se rasipaju...
A shto jedu duvna jela,sve post do posta,da bash oni uzivaju u zivotu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:34:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.