Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: „Вратите ми моју малу Ану“  (Pročitano 5396 puta)
18. Jan 2014, 23:47:43
Zvezda u usponu


Доживотни оптимиста :))P

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1605
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Samsung 
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile


Срђан са својом ћеркицом мало пре одузимања


„Вратите ми моју малу Ану“



Београд – Када је пре тачно три месеца први пут угледао своју највећу радост, тек рођену ћеркицу Ану, Срђан Балмазану није ни слутио да ће у Нову годину уместо са осмехом, ући пун очаја и туге, далеко од своје ћеркице у тишини и погледа упртог у празан креветић.

Када се тог дана, 31. децембра враћао кући није ни сањао да ће га задесити сценарио из најгорих филмова, а да ће његов тек остварени сан прерасти у кошмар.

„У стан је ушло 10 полицајаца, без налога, без ичега, узели су моју Ану јер је тако неко одлучио“, говори Срђан са очима пуним суза.



„Доставили су ми документ од социјалне службе да је на основу извештаја докторке Ђорђевић утврђен „немар“. Погледајте моје слике, то је моја срећа ту нема немара, она је мој живот, моја мала Ана. Несрећан сплет околности који се задесио, журба да се позавршавају неке ствари како би мојој Ани било све како треба..А где је сада, ко зна са ким је, да ли гладна, да ли има љубави..“

Срђан брише сузе и показује слике свог анђелчића : „Само да ми се врати, ја ни туђе дете не бих повредио а камоли сопствено, толико смо је ишчекивали и сада када нам је коначно Бог испунио жељу…“



На Фејсбуку Срђан је направио групу „Вратите ми моју малу Ану“ (https://www.facebook.com/groups/vratitenamnasuanu/), гомила слика, стихова, речи очајних родитеља који покушавају да врате отето дете а које леде срце и велика подршка пријатеља са свих страна.

„Не знам како бих без њих издржао, пријатељи су нам велика подршка, свакодневно ме зову, питају, храбре, а ја…Шта ћу морам да издржим због моје Ане“.

Да би оправдали своју одлуку, коју су донели у најкраћем могућем року, за само три дана, центар за социјални рад је Срђановој жени Дарији, на своју руку „пришили“ су дијагнозу Ф228 , што је иначе један од облика шизофреније, иако је несрећној жени дијагностикована тренутна постпорођајна депресија.



„Наш адвокат је покренуо тужбе и против  службе и лекара, надам се да ће се на крају све добро завршити и да ће наша мала Ана поново бити тамо где и припада, са својим родитељима. “

Да мука буде још већа, Срђана су из Центра позвали пре два дана и понудили му да учествује у финансирању хранитељске породице:

„Звали су ме да дођем и потпишем решење и питали да ли желим да учествујем у финансирању неке породице која ће се бринути о мојој Ани. Па зар може ико боље да брине о њој од нас њених родитеља? За крај рекао бих само : Вратите нам нашу Ану!“

tekst preuzet sa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Nekome se beba ocigledno dopala.

Odvalite drzavu od odstete... svaki momenat razdvojenosti uvesti u tuzbu...
I ne samo drzavnu sluzbu, vec i licno svakog sluzbenika koji je delovao u interesu nekoga ko je dobro podmazao...

Kakve veze ima sto majka ima postporodjajnu depresiju?

Dete ima dva roditelja i rodbinu...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Nokia 
Dakle ne odes kod lekara zbog postporodjajne depresije -onda si zatucana, neuka, glupa, luda.
Odes kod lekara, da potrazis pomoc - oduzmu ti dete.

Jadni, jadni ljudi.

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Bilo u novinama pre neki dan ,nesto o drasticnom porastu hraniteljskih porodica..30,40.000 .
Ti socijalni radnici rade sa tim porodicama ..posle se tale za pare dobijene iz budzeta.

Ovo je tezak zlocin,oteti nekom dete.
Ovo bi trebalo da se zakonski sankcionise gore nego ubistvo ukoliko se ispostave gore dogovorene radnje.
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Jel mogu ja jedini da ne verujem u "zaveru" i da kazem da socijalne sluzbe ne oduzimaju tek tako decu? Smiley
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Jel mogu ja jedini da ne verujem u "zaveru" i da kazem da socijalne sluzbe ne oduzimaju tek tako decu? Smiley
Ja isto,nesto mi nedostaje u prici...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Jel mogu ja jedini da ne verujem u "zaveru" i da kazem da socijalne sluzbe ne oduzimaju tek tako decu? Smiley
Ja isto,nesto mi nedostaje u prici...

Meni nedostaje detaljnije obrazlozenje socijalne sluzbe koje se nece svoditi na samo jednu rec"nemar".
Ukoliko vas 2 smatrate da je to sasvim dovoljno dok se broj hraniteljskih porodica tako drasticno povecava(kao..toliko mnooogo dece zivi pod tim"nemarom") i da nije u pitanju kradja budzetskih para..tu ste onda u pravoj zabludi.

Pa pre neku godinu su radnici Hitne Pomoci,u nekim tipovanim slucajevima,svesno ubijali stare i nemocne kako bi se ili oni ili njihovi naslednici sto pre domogli njihovih stanova u centru grada.
Bar ovo je daleko lakse doci do para.
Neki socijalni skot napise"nemar",lupi pecat..i lova samo kaplje.
Kod mene bi Bogami radilo vruce olovo.
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Pa vidis problem je sto imas samo jednu stranu price. Ne znas kakav je on covek, da li majka stvarno ima neki oblik sizofrenije, kakvi su uslovi istih itd. Sve sto imas su njegova kuknjava i reci kako su njih 10 policajaca dosli, uzeli mu cerku i sada niko nece da mu je vrati. Kao sto rekoh, ne oduzimaju se deca roditeljima tek tako. Mi smo cak rigorozniji od Zapada po tom pitanju pa ne oduzimamo decu roditeljima zato sto su ih ostavili jedan dan same kuci i komsije prijavile kako deca kukaju itd vec ti stvarno treba valjan razlog za to. Tipa da su stvarno neadekvatni za cuvanje istog.

Tako da dok ne cujem drugu stranu price osim njegove ne mogu da poverujem da mu je dete tek tako oduzeto samo zato da bi ga prodali u "belo roblje" ili neko uzeo par hiljada dinara mesecno za isto. Smiley
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Доживотни оптимиста :))P

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1605
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Samsung 

Jel mogu ja jedini da ne verujem u "zaveru" i da kazem da socijalne sluzbe ne oduzimaju tek tako decu? Smiley
Ja isto,nesto mi nedostaje u prici...

da ne znam gde zivim mozda bi se i slozio sa vama  Smile
moze svako ovde da nagadja sta bi bilo kad bi bilo kad se ne nalazi u njihovoj kozi nedao bog nikome
ovo je za svaku osudu , i posle se cudimo kad neko pocne da uzima pravdu u svoje ruke
meni je cudno ovih 10 policajaca , da ti zivot zavisi od njih ne bi mogao toliko da ih vidis na gomili sem ukoliko treba da se cuva neki kriminalac ili kad treba da se obezbedjuju peder-balovi , siptarske izlozbe u centru beograda ili kad ti neko nesto oduzima
i jos na kraju zajebavaju coveka sto su mu oduzeli dete strasno  Smile


Meni nedostaje detaljnije obrazlozenje socijalne sluzbe koje se nece svoditi na samo jednu rec"nemar".
Kod mene bi Bogami radilo vruce olovo.

slazem se sa tobom  Smile
mozda sud moze da ih oslobodi , bog da im oprosti ali ja ne bi mogao da predjem preko ovoga  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
није овде све речено гарант
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.