Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 04:14:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: VPS za sajt(ove)  (Pročitano 3630 puta)
29. Avg 2014, 23:55:54
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 66
Browser
Chrome 37.0.2062.94
Trenutno sam korisnik Adriahost biznis plus paketa (shared hosting  Smile) i bezim glavom bez obzira.
Ono sto trazim podrska 24h ili barem dve smene bez nocne.
Pouzdanost, ako pise 99,9 onda da stvarno bude toliko ako je 99,99  onda stvarno da bude toliko da se ne desi kao sa adriahostom (na dnu posta).
Beckup
DDoS zastita
cenovni rang koji bi mogao da ispratim je u visini mclout.rs (njihova podrska mi ne odgovara, poslao sam im isto ovo pitanje za ram i cpu u 17:30 i oni ne odgovaraju)

Sada imam maksimum 2500 poseta u pitanju su vise sajtova (4+) ali samo jedan sajt ima 2000 poseta ostalo je po 50 ili 30 na DNEVNOM nivou. Nema cron i nije wordpress u pitanju je php-fusion cist php sa malo javascript i jquery ne u toj meri kao wordpress i pozadinskih procesa koje radi. Mesecni protok (bandwidth) mi je 70-200gb.

Da li imate preporuku?
na ovom s...u  od hostinga imam 1gb virtualne memorije da li je to ram na vps? Koliko mi rama treba a koliko CPU?

U pitanju je malo ozbiljniji posao gde sajt ne sme da bude offline.

 Smile Smile Smile Smile
Iskustva sa Adriahost hostingom (mozda nekom pomogne):
Podrska im je: "Hvala, resicemo u najkracem roku" naravno ako postavis u 5 min do 17h odgovoros dobijes sutra ujutru oko 10.
Koji je ZAGARANTOVAN uptime? (U adriahostu 99,99 pa su smanjili zbog mojih zalbi na 99,9 i sada su mi telefonom rekli da ono sto ne zavisi od njih to ne spada u 99,9% tipa: neplanirano odrzavanje na serveru, DDoS napad, kvar hard diskova, nestanak struje...)
Kada sam zvao i pitao za ove probleme rekli su mi da uzmem VPS kod njih jer taj paket biznis + ne moze da izdrzi do 2500 poseta (ne udaram u limit!!!!!)
Pored toga sto mi je virtual memory kad god pogledam u cpanel skoro uvek 0 a cpu na max 16% serveri ne rade sajt nedostupan zbog raznih gluposti.
Kada sam imao najmanji paket rekli su da mi treba veci jer taj ne moze da izdrzi da bi mi kada sam uzeo taj veci posle mesec dana rekli ni on ne moze vec mi treba najveci biznis plus i da ce na njemu da lepo radi. Kada sam uzeo biznis plus posle 2 meseca se desili ponovo problemi gde su mi preporucili VPS.
A kada sam ih putem podrske pitao da li mogu uopste da rase posto su najbolji hosting provajder u srbiji onda je goran iz podrske samo zatvorio tiket bez odgovora.
Kada sam zvao telefonom rekao je da ne mogu da garantuju 99,9 i da n emogu da rese problem kada sam trazio da mi to napise na tiket kao odgovor on je morao hitno da ode ranije sa posla.
IP sačuvana
social share
i tako...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Mac OS X v: 10.9.4
Browser
Safari 537.77.4
mob
Apple iPhone 6s
Cao,

Za mission critical stvari, moja preporuka ti je www.mainstream.rs gde se i mi hostujemo.
Cena nije beznacajna, ali je bez glavobolje garantovano Wink
« Poslednja izmena: 30. Avg 2014, 01:08:21 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 66
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.94
Da, ali ja sam daaaaaleko od budzeta burek.com (mada nisam dobio ni otprilike cenu ali su dovoljno rekli: znatno skuplje od mServera na mcloud) Smile
IP sačuvana
social share
i tako...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
Prilično mi je nerealno da sajt za koji kažeš da je manje zahtevan od Wordpressa sa tom posetom moraš preći na VPS. Da sam na tvom mestu javio bih se momcima iz Plus-a i video šta oni imaju da ti kažu i ponude. Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 176
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
Nije poznat ali meni radi posao.
x3.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.124
mob
Samsung Galaxy S2
Imao sam Windows VPS kod:

https://www.hosteurope.de/en/

nije lose.
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 04:14:25
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: VPS ove sajt

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.