Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:51:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Volan u veštim rukama žena  (Pročitano 854 puta)
12. Sep 2008, 03:23:10
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ljiljana Cerović-Milojević, Vesna Babić, Sanja Stefanović i Biljana Savić dame su koje se nalaze u ulozi netipičnoj za pripadnice lepšeg pola. Radno vreme provode za volanom, vešto vladaju saobraćajem, čak i avionskim i čine sve da se njihovi putnici osećaju sigurno. Saglasne su u jednom - žene su podjednako dobri vozači kao i muškarci.

VESNA BABIĆ
Sve češće u saobraćaju viđamo žene koje voze tramvaj. U Beogradu ih ima 60. Jedna od njih je Vesna Babić, koja drži pod kontrolom 20 tona težak i isto toliko metara dug tramvaj.
- Već šest godina vozim tramvaj. Kolege su me od prvog dana odlično prihvatile, izuzetni su. Sugrađani mi daju komplimente, drago im je kada vide ženu da vozi tramvaj i već su navikli da viđaju pripadnice lepšeg pola u toj ulozi. Ovaj posao ne možete da radite ako ga ne volite. Za njega su potrebni staloženost, koncentracija, znanje da prepoznate ako dođe do kvara. Uvek se maksimalno trudim da smenu odradim bez problema. Često ustajem i u pola tri i dok vozim uživam u rađanju jutra u Beogradu - napominje Vesna.

BILJANA SAVIĆ
U svetu je samo dva odsto žena pilota. Jedna od njih je Biljana Savić (22), koja je završila Akademiju za pilote u Vršcu i sada polaže ispite koji će joj biti potrebni za dobijanje zvanja kapetana kada bude napunila dovoljan broj sati letenja.
- Oduvek sam želela da budem pilot i dugo mi prijatelji, rodbina nisu verovali. Kada sam upisivala srednju školu u Australiji, odabrala sam matematiku, fiziku, predmete za koje sam znala da će mi trebati za Akademiju. Za ovaj posao uvek moram da budem odmorna, koncentrisana, jer u svakom trenutku moraš da budeš spreman i da znaš kako da reaguješ. Ogromno je zadovoljstvo kada lepo poletim ili sletim. Svi su oduševljeni kad čuju da sam pilot, odmah me pitaju kada ću da ih vozim. Dešava se i da me pomešaju sa stjuardesom, a ja tada kažem da piloti ne nose suknje - kaže Biljana.

SANJA STEFANOVIĆ
Punih 18 godina Sanja Stefanović uči Beograđane vožnji.
- Kao instruktor sam počela da radim već sa 25 godina, a za volanom sam od kada sam napunila 14 godina i počela da vozim motor. Kao instruktor, oduvek sam imala đake po preporuci. Kada dođu na obuku, ljudi različito reaguju kada vide da će žena da ih obučava. Ima i onih kojima je drago, ali i onih drugih. Neki se zaista oduševe i čim čuju prihvate. Trudim se da kandidate opustim dok voze, da ih naučim da uživaju u vožnji. Kažu da sam kao instruktor autoritativna, ali smirena - kaže Sanja, koja radi u Auto-školi „Pozitiv”.

LJILJANA CEROVIĆ-MILOJEVIĆ
Prošle godine za taksistu godine proglašena je Ljiljana Cerović-Milojević iz Beogradskog taksija. Laskavo priznanje dodelile su joj kolege taksi udruženja.
- Ljudi različito reaguju kada uđu u taksi i vide da žena vozi. Nekima je neobično, drugi se iznenade, a nekima je drago, naročito ženama. Otkako se bavim ovim poslom, već punih sedam godina, saznala sam mnogo o ljudima. Bilo je i onih koji su plakali, radovali se, smejali. Muškarci nekad ne znaju šta bi pričali sa ženom taksistom, pa razgovor započinju o kolima. Uvek mi je simpatično kada zatraže savet, kao da sam mehaničar. Žene ovaj posao mogu da rade podjednako dobro kao muškarci - kaže Ljiljana.

Izvor: 24sata
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 1234
Ja trenutno wozim za C, a uci me instruktorka :-)
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo polako...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12015
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung galaxy s4
nemam nista protiv...
IP sačuvana
social share
U cik zore zviždi voz, njime odlazim u OZ
Neću da se vratim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:51:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.