Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:27:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojska Srbije kupuje BTR-90  (Pročitano 39888 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol
Poruke 133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
imao je navigacioni uređaj od firme Teldix, a nije imao teleprinter.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Kako izgleda Vlado taj navigacioni uredjaj Teldix i gde je smesten?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson z1010
i sto sad ovi pederi ne zovu vladu kad su ostavili u upotrebi samo M84?on je najbolji izbor za odrzavanje tih tenkova...izbacis jednog politicara iz skupstine(iovako ih ima 250) i das vladi njegovu platu..vlado nadam se da te ne vredjam sa tim parama...ne znam koliko ti placali kinezi,nadam se da ti nasa poslanicka plata ne bi bila mala...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol
Poruke 133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5;M
Tenkove više ne radim. Dosta mi je toga. To se moglo nekad prije 20 godina. Sada više volim doći kući i biti sa porodicom, nego biti na relaciji Senje, Pasuljanske livade, Kraljevo, Niš itd. Uđi ti sad u tenk na -10, pa radi u njemu nekoliko sati. Dosta je bilo. A ja sam jednom radio na -34 C na Pasuljanskim livadama sa VP 6592 NIš. Možda je bilo i manje, ali meteosenzor ne mjeri manje temperature. Ili na + 60 u Kuvajtu na tenku koji je čitav dan bio na suncu u sred pustinje.

Navigacioni uređaj je bio iza prednjeg desnog unutrašnjeg rezervoara na šasiji tenka, negdje otprilike ispred nogu komandira kad je kopola u položaju 12 sati. Komandna tabla je pored komandira tenka, pored pulta popune tenka, na kupoli. Navigacioni uređaj je uzimao podatke sa prednjeg desnog lenjivca tenka. Na NATO vojnim kartama sa kojima sam nekad radio postoje dva označavanja. Oznake crnom bojom su za pješadiju, a plave oznake su za navigacione sisteme. Sve te silne NATO vojne karte koje sam donio iz Pustinjske oluje predao sam jednom mom rođaku koji radi u Vojnogeografskom institutu u Beogradu. Neka malo prouče.

Pozdrav

Vlado
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
Malo ste izgleda skrenuli sa teme.....ali nema veze bitno je baviti se naoruzanjem i opremom sa kojom raspolaze Vojska Srbije.Ako je tacno to sto se prica da ce nasa vojska nabaviti 200 oklopnih vozila,to je onda dobra vest jer zadnjih 20-ak godina nije bilo tako velikih ulaganja i kupovine opreme.Glegao sam na You Tube kako izgledaju ta vozila BTR 90 i Vodnik i mislim da su sasvim OK za nase potrebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6120
neka oni prvo nabave vodnike a za oklopni transporter treba malo pogledati i ostale, nije btr-90 najbolje resenje... ima i boljih za slicne pare... a treba videti hocemo li mi ista od toga sklapati ili ce sve stici gotovo za upotrebu!
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson z1010
ovi iz zandarmerije imaju nekoliko LAV-25...a BTR-90 je Azdaja na tockovima...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
Pa mozda ima i boljih od BTR 90 bitno je da se nabave nova vozila i oklopna i transportna."Vodnik" je sasvim OK,za nasu Zandarmeriju,SAJ ili neku drugu specijalnu jedinicu-dusu dalo....Posle toliko godina ne ulaganja u vojsku,mislim da je ovo svasvim uredu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Nisam nikakav strucnjak za ove stvari, ali pratim ovu temu od pocetka. Zanima me kakva smo vozila do sada koristili a koja su iole slicna "Vodniku". I z vojske (daleka 1983.) ja se secam samo "Pincgauera" i nekih (valjda) ruskih "djipova" koji su mi izgledali prastaro. Nista slicno "Vodniku" ili "Hameru" kao da i nije postojalo.
Oklopni transporteri to je nesto drugo.
Nadam se da nije tupavo pitanje. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson z1010
i danas vozimo pincgauera i TAm110 i TAM150...doduse i nesto malo PUCH dzipova...ma kakva zandarmerija..oni imaju i vise nego sto im treba..dajte sve vojsci... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:27:04
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.