Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vođa policijske patrole pretukao psihičkog bolesnika  (Pročitano 933 puta)
01. Avg 2010, 16:11:57
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Vođa policijske patrole OUP-a Rakovica pretprošlog četvrtka je bez ikakvog razloga, naočigled porodice i komšija, pretukao mog sina B. L. (32) koji je psihički bolesnik, tvrdi za “Blic nedelje” Beograđanin Vukota L., i dodaje da je o ovom slučaju pismom obavestio ministra policije Ivicu Dačića.

– Uveče 15. jula pozvao sam Hitnu pomoć da odvede mog sina u duševnu bolnicu na terapiju i lekarski pregled. Pošto Hitna pomoć nije dolazila više od sat i po vremena, odlučio sam da zatražim pomoć od pripadnika MUP-a. Njima se nisam obratio da bi ga odveli u bolnicu, već zato što Hitna pomoć odmah dođe na njihov poziv. Pojavila su se dvojica policajaca koji su ušli u stan komšija gde je moj sin pio kafu. Čim je zakoračio u sobu, vođa patrole je, umesto pozdrava, viknuo: “Ko je taj majmun B. L?” Nakon što se moj sin oglasio, taj policajac ga je snažno dlanom udario po licu – priča Vukota L.


Policajac je, tvrdi još Vukota L., nastavio da tuče mladića, a kada je B. L. počeo da se opire, on i njegov mlađi kolega su mu stavili lisice na ruke.


– Izveli su ga iz komšijinog stana, a vođa patrole je nastavio da ga snažno udara po čitavom telu i da mu u isto vreme lupa glavu o beton. Kad se umorio, izašao je napolje da se rashladi, rekavši komšijama i meni da se preznojio. Nakon odmora, nastavljao bi da ga šutira po nogama, leđima i glavi – dodaje Vukota.


Zajedno s komšinicom, otac je pokušao da smiri policajca, ali je ovaj ženu gurnuo u njen stan, a Vukotu L. udario pesnicom u grudi.


– Policajcu sam rekla da je sve bilo u redu i da ne treba tako da se ponaša. B. L. je bio zavezan i nije bilo potrebe da ga nakon toga bije. Policajac se poneo kao da ništa nisam rekla, odgovorio je da me se to ne tiče i gurnuo me nazad u stan – kaže komšinica Vukote L.


Posle sat i po vremena, policajci nisu više hteli da čekaju Hitnu pomoć, već su B. L. službenim kolima odveli u stanicu.


– Vođa patrole je sve vreme vožnje udarao po telu i glavi mog vezanog sina. Situacija nije bila drugačija ni u policijskoj stanici. Odmah ga je uveo u neku prostoriju u prizemlju i nastavio da ga bije. Pošto sam čuo jauke, vikao sam da prestane to da radi jer će mi ubiti sina. Tada su četvorica policajaca izbacili moju suprugu i mene iz stanice – žali se Vukota L.


Posle nekog vremena B. L. je policija odvela u bolnicu, a Vukota L. za “Blic nedelje” tvrdi da je od ljudi u bolnici saznao da je isti policajac i tamo terorisao njegovog sina.


– Slomio mu je zube, a oko mu je skroz naduveno i crveno. Ima modrice po čitavom telu. Toliko ga je tukao i šutirao, da se bojim da će mi dete umreti – kaže naš sagovornik, i najavljuje da će protiv policajca podneti krivičnu prijavu.

MUP: Nije bilo nasilja

Ministarstvo unutrašnjih poslova tvrdi da njihovi pripadnici prilikom intervencije u Rakovici nisu primenjivali silu. U dopisu MUP-a stoji: „Policijski službenici su na licu mesta zatekli B. L. kako galami i viče. Iako su pokušali da ga smire, nastavio je s agresivnim ponašanjem, galamom i negodovanjem, zbog čega su se i komšije iz zgrade okupile. Tokom intervencije policijski službenici nisu upotrebili sredstva prinude. Takođe, obavljeni su razgovori i s prisutnim građanima tokom intervencije, koji su izjavili da, iako se B. L. agresivno ponašao, policijski službenici ga nisu udarali ili na drugi način maltretirali.“ Međutim u izveštaju ambulante bolnice “Dr Laza Lazarević” navodi se da B. L. ima “na licu, čelu, po leđima i ramenima vidljive hematome koje je pacijent zadobio prilikom dovođenja u bolnicu”. U izveštaju takođe stoji da se hematomi nalaze i po rukama mladića, da mu je otečena desna šaka, kao i da ima hematom ispod desnog oka.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
Очигледно да је мурија нешто гадно засрала(можда овај случај,можда и неки други),чим се јуче на дневнику 2 појавила мала репортажа о припадницама Интервентне бригаде.
Па сад следи прича на коју смо навикавани 20 година са режимских медија како су они"педантни,акције и деловања се снимају,све у служби грађана,бла,бла.."
Не би се  они ни снимали да нису нешто претходно гадно засрали,стока пандурска!
То,да смо јасни!
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 14494
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Страшно! Докле давати тај посао искомплексираним мајмунима и идиотима да ми је знати? Где нас то води? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Комплекс - Искуство за које је везана снажна емоција, спој овог когнитивног садржаја и емоције снажно утиче на понашање, нарочито када је из свесног потиснут у несвесни део психе.

Љубазно вас молим да, ако нисте схватили, без преке потребе не употребљавате термин.
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.125
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako mi smrdi ova prica, pa to je strasno...

Pazi, molim te... ovu recenicu:
". Pošto Hitna pomoć nije dolazila više od sat i po vremena, odlučio sam da zatražim pomoć od pripadnika MUP-a. Njima se nisam obratio da bi ga odveli u bolnicu, već zato što Hitna pomoć odmah dođe na njihov poziv."

Na sta idu moje pare... tz...tz..tz..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ja u ovo ne verujem..nema šanse da bi patrola uopšte dolazila da bi odvezla na pregled psihčkog bolesnika koji inače mirno pije kafu u komšiluku.Rekli bi im da sačekaju hitnu pomoć ili da uzmu taksi.
Ne znam koje je oboljenje bilo u pitanju, ali je vrlo lako mogao da nanese i sam sebi te povrede.
Nisu u policiji baš svi sjajni, ali mi je stvarno malo neverovatno da neko upadne u tuš stan i pred svedocima tuče bolesnog čoveka.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
mob
Alcatel 258
Онда ти никад ниси видела полицајце на задатку...
Сведоци су овде не битна ствар.. битно је саопштење полиције, то је једини доказ и снимак и исказ окачи мачку о реп...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.