Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Водич за опасно понашање  (Pročitano 716 puta)
10. Okt 2007, 11:18:36
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 
Из дамског угла


Принцеза Јелисавета Карађорђевић

Ако се човек добро осећа у сопственој кожи, биће толерантан, благ и љубазан према свету. Нико се не боји срећне особе и нико не заслужује осмех више од онога ко не може да га покаже

Пре неколико година један Енглез је ручао под шатором заједно са припадницима једног племена у Арабијској пустињи. На крају гозбе гласно је подригнуо, што је много обрадовало домаћине као леп манир којим је показао захвалност. Међутим, отишао је корак даље и пустио ветар. То је била најстрашнија увреда и одмах му је стрела убачена у ректум, што је био његов крај. У Француској је сасвим прихватљиво омазати тањир комадићем хлеба, док је у Енглеској то ружан манир. У Енглеској исто тако постоји изрека да прави џентлмен користи ножић за бутер чак и кад вечера сам. Ја сигурно нисам енглески џентлмен.

Тешко је стално све радити како треба. Обичаји су свуда различити, али је осмех свуда прихватљив. Човек чак и преко телефона може да препозна да ли је неко с друге стране жице пријатељски расположен и насмејан. Приметила сам понекад, када седим са срдачним и драгим људима који се смеју и добро проводе, оног тренутка кад се јаве на телефон њихов глас се промени. Од веома љубазног, глас постаје хладан, оштар и агресиван или просто пасиван и депресиван. Чим спусте слушалицу, опет су весели.

Свако заслужује осмех, онај од срца, а ако вам не узврате на исти начин, знајте да нико не заслужује осмех више од онога ко не може да га покаже. Усне не служе само да затворе уста. Људи у Србији често кажу „Поштовање“ кад се с неким сретну, што је диван и ласкав поздрав. Оно што је увредљиво јесте када позовете неку јавну установу, новине, универзитет (или неког од наших конзулата у иностранству), а особа која се јави не каже назив фирме или установе, него одговори на врло непријатан начин вичући „да“ или агресивно „молим“ што је могуће јаче. То оставља ужасан утисак о нашој земљи. Да ли је он љут или није не представља никакав изговор, пошто је то веома непристојно!

Љутња, наравно, ствара унутрашњи конфликт који се мора брзо решити пре него што почне да повређује друге људе. То је горе од лоших манира, због тога што у таквим изливима има много поноса и ега. Ја то зовем „експлозијом поноса“ и она више личи на снажну олују или цунами, који изазива велику штету и разарања. Можда се питате какве везе има овај чланак са манирима, а ја кажем да су добри манири обично синоним за пажњу и поштовање према себи и према другима. Ако се човек добро осећа у сопственој кожи, биће толерантан, благ и љубазан према свету, а нико се не боји срећне особе.
Да не би било проблема током путовања, предлажем да за сваку земљу постоје водичи за лепо, ружно и опасно понашање. Ако стопирате у Ирану, не показујте возачу палац, пошто је то исто као да сте на Западу подигли средњи прст. На Блиском истоку не седите тако да вам ђонови буду окренути према другој особи, то је ужасна увреда, мада су отисци стопала Буде свети. У Сингапуру је жвакање жваке у јавности горе од ружног понашања, то је незаконито! У Јапану је учтив наклон без стискања руку, што је, мислим, веома хигијенски поздрав, посебно зими! Ето, видите, свет је пун фасцинантних навика и обичаја, а исто тако и лепих и ружних манира.

[објављено: 10.10.2007.]


Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Običaji su zaista izvor nesporazuma:
-Obratite pažnju ako nosite cveće negde na zapadu uvek treba da uzmete paran broj cvetova. Neparan se tamo nosi mrtvima.
-Verenički prsten neudata devojka kod nasnosi na desnoj a udata žena na levoj ruci. Na zapadu je i to obrnuto.
-Ako vas u Britaniji pozovu na čaj računajte da je vama namenjen jedan keksić ili sendvič i nije pristojno da se poslužite više puta osim ako se domaćin ne posluži više puta. Kod nas je za domaćicu kompliment ako se poslužite više puta, kod njih je izraz alapljivosti.
-Normalno je da svako u kafani plati svoj račun, vrlo retko u slučaju da je neko izričito naglašeno počasni gost on ne plaća svoj račun. Kod nas je suprotno običaj da u kafani računi ne budu podeljeni po gostima i obično jedna osoba plati račun za celu turu ili celo društvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 627
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
SonyEricsson K - 700i
Običaji su zaista izvor nesporazuma:
-Obratite pažnju ako nosite cveće negde na zapadu uvek treba da uzmete paran broj cvetova. Neparan se tamo nosi mrtvima.
-Verenički prsten neudata devojka kod nasnosi na desnoj a udata žena na levoj ruci. Na zapadu je i to obrnuto.
-Ako vas u Britaniji pozovu na čaj računajte da je vama namenjen jedan keksić ili sendvič i nije pristojno da se poslužite više puta osim ako se domaćin ne posluži više puta. Kod nas je za domaćicu kompliment ako se poslužite više puta, kod njih je izraz alapljivosti.
-Normalno je da svako u kafani plati svoj račun, vrlo retko u slučaju da je neko izričito naglašeno počasni gost on ne plaća svoj račun. Kod nas je suprotno običaj da u kafani računi ne budu podeljeni po gostima i obično jedna osoba plati račun za celu turu ili celo društvo.

E ovo je potpuno tacno! Kada sam letos bio kod brata od tetke u Londonu izaso sam sa jos njegova 2 druga da mi pokazu grad svratili na pice ja sam platio za sve kao da ostavim dobar utisak medjtim ispalo je obrnuto gledali su me u fazonu "vidi ga hvalisavac sto se razbacuje"  Smile !

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.