Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:22:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 32
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vodic za kupovinu televizora  (Pročitano 186543 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Moje pitanje je , dali cu moci ja sa ovim aparatom da gledam buducu RTS-ovu DVB-T2 digitalnu televiziju ?
LG plazma televizor 42PJ550
Dijagonala ekrana: 42" / 106 cm
Format ekrana: 16:9
Rezolucija: 1024 x 768
Odnos kontrasta: 3.000.000:1
Osvetljenost: 1500 cd/m2
Reprodukcija boja (R,G,B): 16bit
600Hz Sub-field Driving
Vrsta filtera (Jasni filter + CRF / Jasni filter / Staklo): Staklo
ISM („Lepljenje“ slike)
Životni vek (u časovima): 100,000h


Video:
DVB-T/C MPEG-4 AVC(H.264): Da (CI Type)



Dual XD Engine
Poboljšana redukcija buke (3D redukcija zvuka)
Kontrola temperature boje (Hladna, Srednja, Topla, Korisnik)
24p Real Cinema (24p 5:5 Pull down)
Filmski mod (3:2 / 2:2 Pull down)
Mod statusa slike (Dynamički/APS/THX/Standardni/Blagi/Korisnik1/Korisnik2): Da (-THX)
AV mod
Čarobnjak za sliku:
Ekspertski mod
Inteligentni senzor
Zvuk:
Izlazna snaga: 10W + 10W
Nevidljivi zvučnik
Sistem zvučnika: 1 Way 2 Speakers
Dolby Digital dekoder
Surround sistem: Infinite Sound
Bas/Treble/Balans
Pametno pojačivanje tona (Automatski nivo tona)
Clear Voice II
Funkcije:
USB 2.0 - Tip datoteke: Da (MP3,JPEG,DivX-MKV)
Ulaz za izvor 1080p: HDMI 60p/50p/30p/24p Component 60p/50p
Navigacija uređaja na AV ulazu (Auto Link)
SIMPLINK (HDMI CEC)
Mod za uštedu energije ( + ModulDPM)
Teletekst:
Broj stranica teleteksta: Max 1000
Interfejs - Bočni:
AV ulaz  1
HDMI ulaz 1
CI Slot: All Europe
USB (2.0): 1 (JPEG/MP3/Movie)
Interfejs - Strane:
RF ulaz sa zadnje 1
Scart 2
Komponentni ulaz (Y,Pb,Pr) + Audio 1
Digitalni audio izlaz (Koaksijalni / Optički): 1 (Optical)
HDMI/HDCP ulaz (verzija 1.3) 1
RGB ulaz (D-sub 15-pinski) – za PC 1
PC audio ulaz 1
RS-232C (Kontrola / SVC): 1 - CONTROL & SVC
Težina bez postolja/ sa postoljem: 20 kg / 21.6 kg
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia N8
ako imas kablovsku mocices, ako nemas onda  Smile (zato sto ti imas DVB-T, a treba ti DVB-T2)
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7269
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia 
Svaka cast za temu. Smile Smile

Kod mene na poslu ima u ponudi dosta razlicitih vrsta i kvalitetnijih i onih manje kvalitetnih kao sto su Vivax,Sencor,Weg,Orion,FOX,VOX....i sta ti ja znam.Mada danas ljudi gledaju samo cenu,ako ima nesto povljno,i obavezno ono pitanje "Jel Full HD ili nije"  Smile a oni koji se "malo bolje razumeju pitaju za DVB.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia N8
bilo je pre 10-15 dana na tv-u ko ima kablovsku da ce mu signal ostati isti, da nece biti razlike   Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
LG Nexus 5
bilo je pre 10-15 dana na tv-u ko ima kablovsku da ce mu signal ostati isti, da nece biti razlike   Smile  Smile

Kablovska dvb c i terestrijalna dvb t/t2 nemaju apsolutno nikakve veze medjusobno, tako da nisam razumeo sta si hteo da kazes. Srbija je jedna od retkih zemalja koja ce uvesti dvb t2, trenutno se koristi u Velikoj Britaniji, Italiji i Svedskoj, Ukraina, Danska i Srbija su sledece zemlje gde ce ovaj standard zaziveti.

Jeste da im se frekvencije delimicno poklapaju ali je kod standarda dvb t/t2 veca ekoloska i ekonomska korist, jer ce se sa digitalnim signalom gledati jednaka kolicina kanala uz manju potrosnju energije i manje radio zagadjenje.

Ko bude imao lcd/plasma prijemnike, moze da kulira, ko ima televizor star 20 godina, morace da kupi STB i to je to.

Svaka cast za temu. Smile Smile

Kod mene na poslu ima u ponudi dosta razlicitih vrsta i kvalitetnijih i onih manje kvalitetnih kao sto su Vivax,Sencor,Weg,Orion,FOX,VOX....i sta ti ja znam.Mada danas ljudi gledaju samo cenu,ako ima nesto povljno,i obavezno ono pitanje "Jel Full HD ili nije"  Smile a oni koji se "malo bolje razumeju pitaju za DVB.....

Ne bilo ti zapovedjeno, mogao bi da napises nesto o tim markama, tj koji je best buy, odnos cena/kvalitet i slicno. Dosta ljudi se odlucuje za kupovinu slicnih marki, tako da verujem da ce biti korisno da bude napisana i po neka rec o tome.
« Poslednja izmena: 15. Feb 2012, 10:34:39 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7269
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia 
Ne bilo ti zapovedjeno, mogao bi da napises nesto o tim markama, tj koji je best buy, odnos cena/kvalitet i slicno. Dosta ljudi se odlucuje za kupovinu slicnih marki, tako da verujem da ce biti korisno da bude napisana i po neka rec o tome.
Pokusacu neke da nabrojim,mada,kazem opet da ljudi gledaju samo sta je povoljno da je na nekoj "Akciji","Snizenju" i tako to...i to sto pitaju "Da li je Full HD ili nije?"  Smile Od Samsunga recimo ovih par komada:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-lcd-televizor-le-32d400.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-televizor-lcd-le-32c450.html
Ovo recimo nisu Full HD alli zbog cene,opet kazem,pristupacni i dosta se dobro prodaju.
Ovaj recimo isto Samsung ali Full HD :
http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-televizor-lcd-le-32c550.html

E sad,jednom prilikom sam bio u servisu kod mene u gradu,i koliko sam uspeo da vidim dosta LG LCD televizora bilo na popravci,mada i LG se prodaje dosta jer ljudi ipak smatraju da je to dobra marka.
Ovaj LG nije los,a i cena mu je pristupacna:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-televizor-lcd-32ld350.html
Kao i ovaj:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-televizor-lcd-32lk430.html

Mada,moje neko misljenje je,jer stvarno na poslu sam imo dosta vrsta,modela televizora da vidim i da gledam,i to sa zemljaskom antenom,mozda se neki i nece sloziti sa tim,da su Plazma televizori bolji od LCD-a. Smile E sad,mozda i ovako da napisem,odprilike ako se zeli kupiti dijagonala do 32'' onda je to LCD ili LED,za sve preko je bolja Plazma.Plazma ima mnogo bolji kontrast,recimo 2.000.000:1,5.000.000:1....,odziv koji je recimo 0.001 msec itd...Opet kazem,to je neko moje misljenje i recimo ja mislim da trenutno na nasem trzistu Panasonic Plazme su najbolje.

Ove karakteristike sam uzeo sa Link mada ne radim u toj firmi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia N8
bilo je pre 10-15 dana na tv-u ko ima kablovsku da ce mu signal ostati isti, da nece biti razlike   Smile  Smile

Kablovska dvb c i terestrijalna dvb t/t2 nemaju apsolutno nikakve veze medjusobno, tako da nisam razumeo sta si hteo da kazes. Srbija je jedna od retkih zemalja koja ce uvesti dvb t2, trenutno se koristi u Velikoj Britaniji, Italiji i Svedskoj, Ukraina, Danska i Srbija su sledece zemlje gde ce ovaj standard zaziveti.

Jeste da im se frekvencije delimicno poklapaju ali je kod standarda dvb t/t2 veca ekoloska i ekonomska korist, jer ce se sa digitalnim signalom gledati jednaka kolicina kanala uz manju potrosnju energije i manje radio zagadjenje.

Ko bude imao lcd/plasma prijemnike, moze da kulira, ko ima televizor star 20 godina, morace da kupi STB i to je to.



na ovo sam mislio

digitalizacija
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
LG Nexus 5
@Cane

Mislio sam na marke Vivax, Sencor, Weg, Orion, FOX, VOX. Sta od toga preporucujes ljudima koji ne mogu bas da daju 40, 50k dinara?

na ovo sam mislio

digitalizacija

Ovo je obicna gomila slosera, priucenih ljudi i marginalnih kablovskih operatera na celu sa malim France Presetnikom direktorom jos manjeg AVcom-a. Smiley

Sve ono sto su rekli stoji, osim najbitnije stvari. Zamisli korisnika kablovske televizije koji ima EI Nis televizor iz osamdeset i neke, npr:


Kako ce meni France dokazati da ovaj televizor, buduci da ima samo RF ulaz, moze da pusta sve digitalne kanale? Nikako, zato sto je to neizvodljivo. Kako ce takav ili slican TV prijemnik moci da mi pusti 120 kanala koje neki kablovski operater ima u ponudi koje ce slati terestrijalno? Smiley

Korisnici ce primetiti osetno bolji kvalitet slike, narocito na novijim modelima televizora, dakle, netacno je da nece nista primetiti. Razlog digitalizacije nije samo cinjenica da neki kablovski operateri ili drzava zgrnu bogatstvo, valjajuci ljudima STBox-ove, jednostavno digitalizacijom se postize mnogo stosta, umesto jednog analognog kanala koji zauzima odredjenu frekvenciju moze da se napakuje mnogo vise digitalnih itd, vec sam objasnjavao na drugoj temi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Apple iPhone
LJudi, planiram da za koj dan kupim TV pa bi mi dobro dosla pomoc oko izbora.budzet mi je do 35000din.

moj izbor je pao na ova dva televizora, pa bih vas molio da mi neko napravi razliku izmedju njih i kaze koj je bolji.naravno moze neko da mi preporuci i neki drugi televizor u ovoj ceni.

http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-lcd-televizor-le-32d400.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/sharp-televizor-lcd-lc-32sh130ev.html

unapred hvala  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7269
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia 
Citat
Mislio sam na marke Vivax, Sencor, Weg, Orion, FOX, VOX. Sta od toga preporucujes ljudima koji ne mogu bas da daju 40, 50k dinara?
Smile
To ti je kao kad kupujes "macku u dzaku",razliciti proizvodjaci a npr Menu potpuno isti.Znam da je najvise ''reklamacija" bilo na Fox i Vox,e sad za ostale nisam siguran.Mada su televizori tipa Vox,Fox,Sencor,Orion,WEG malo povoljniji sa cenama ali,kazem,tesko je tu reci sta valja a sta ne valja. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 32
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:22:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.