Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vlade Divac stvara novi tim ~ Akcija "Mozes i ti!"  (Pročitano 18993 puta)
11. Sep 2007, 13:24:51
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Humanitarna akcija slavnog košarkaša
Divac kupuje seoska domaćinstva za izbeglice
Autor: Beta | 10.09.2007 - 15:53

Proslavljeni srpski košarkaš Vlade Divac izjavio je danas da je cilj njegove humanitarne akcije pod sloganom "Možeš i ti" biti trajno rešavanje stambenih problema izbeglica u Srbiji.

Sredstva prikupljena od akcije, koja će početi 21. septembra Divčevim zvaničnim oproštajem od košarke i trajati četiri meseca, biće iskorišćena za kupovinu seoskih domaćinstava u koja će se useliti osobe sada nastanjene u izbegličkim kampovima.
"Želim da svoj status i ugled iskoristim kako bih skrenuo pažnju na veliki problem. Krajnje je vreme da kao država i kao narod preduzmemo nešto. Prvi smo u Evropi po broju izbeglica, koje polako zaboravljamo", rekao je Divac na konferenciji za novinare.
Divčeva žena Snežana, predsednica humanitarne organizacije "Divac", naglasila je da će akcija biti potpuno uspešna ako obezbedi "krov nad glavom" za otprilike 7.500 osoba trenutno naseljenih u izbegličkim kampovima.
U akciju će, između ostalih, biti uključeni i srpski Komesarijat za izbeglice, institucije Ujedinjenih nacija, američki Refjudži centar, kao i brojni sponzori.
Trošenje sredstava koja budu prikupljena biće transparentno i pod nadzorom nadležnih organa.
Građani će moći da novčano doprinesu akciji pozivima na telefonske brojeve 6312 za mobilnu mrežu Telenor i 6412 za Telekom.
Prva velika akcija u sklopu kampanje biće održana od 21. do 23. septembra u Beogradu i Divčevom rodnom gradu Prijepolju, a njoj će prisustvovati proslavljeni košarkaši poput Krisa Vebera, Skota Polarda, Šarunasa Marčuljonisa, Tonija Kukoča, Dina Rađe, Aleksandra Đorđevića, Aleksandra Danilovića i Dejana Bodiroge.
Akcija će početi 21. septembra donatorskom večerom na Belom dvoru.
Dan kasnije na pet lokacija u Beogradu biće organizovani ulični košarkaški turniri za decu do 16 godina, a uveče će na platou ispred gradske Skupštine biti organizovan koncert na kome će, između ostalih, svirati Džejms Braun Femili, Mori Kante, Bajaga, Van Gog.
Manifestacija će se završiti 23. septembra u Prijepolju gde će Divac sa svojim prijateljima stečenim tokom košarkaške karijere otvoriti postavku muzeja "Vlade Divac" i posetiti manastir Mileševo.
"Želim i da pokažem da za uspeh nije neophodno biti rođen u Beogradu", istakao je nekadašnji reprezentativac Jugoslavije.

Izvor: Blic

« Poslednja izmena: 22. Sep 2007, 22:46:44 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
lepa ideja Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
KOSOVSKA MITROVICA PODRŽAVA DIVČEVU AKCIJU 'MOŽEŠ I TI'

KOSOVSKA MITROVICA (Tanjug) - Kosovska Mitrovica, gradski sportski savez i Košarkaški savez Kosova i Metohije uključiće se u humanitarnu akciju proslavljenog srpskog košarkaša Vlade Divca ''Možeš i ti'', čiji je cilj pomoć izbeglim i raseljenim licima koja čine socijalno najugroženiju kategoriju stanovništva u Srbiji.

Kako je na današnjoj konferenciji za novinare u Kosovskoj Mitrovici istakao predsednik savetodavnog odbora grada Srboljub Milenković, Divčevom pozivu da aktivno učestvuju u predstojećoj akciji rado su se odazvali svi nadležni gradski organi.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
VLADE DIVAC EKSLUZIVNO ZA „BLIC“
Neću ulaziti u politiku
Autor: A. Novaković - S. Vrakela | 15.09.2007 - 08:10


Naš proslavljeni košarkaš Vlade Divac će se nizom manifestacija, koje se od 21. do 23. septembra održavaju u Beogradu i Prijepolju, oprostiti od zvaničnog igranja košarke, ali u prvom planu je humanitarna akcija „Možeš i ti“, čiji je cilj da se prikupe sredstva za zbrinjavanje izbeglih i raseljenih lica koja žive u kampovima širom Srbije. Reporteri „Blica“ posetili su slavnog košarkaša i njegovu suprugu Snežanu. Vlade tvrdi da je ova humanitarna akcija najvažnija utakmica u njegovom životu jer, kako kaže, košarka je bila zabava, a ovde su životi u pitanju. Specijalni gosti na njegovom oproštaju biće brojni saigrači iz NBA lige i reprezentacije. Porodica Divac trenutno živi u Madridu (Vlade je savetnik u košarkaškom klubu Real), zbog čega su prodali restoran u Sakramentu, a Vlade priča da je sin Matija talentovan za košarku, kao i da su se deca odavno navikla na stalna putovanja...

Fondacija „Divac“, koju vodi Snežana Divac, pokrenula je akciju „Možeš i ti“ za prikupljanje sredstava za izbeglice i raseljena lica koja će se iskoristiti za otkup napuštenih seoskih domaćinstava. U akciju, koja traje do početka januara, možete se uključiti ako na telefone 6412 (za 064 i 065 mrežu) i 6312 (za 063 i 062 mrežu) pošaljete SMS koja vredi 100 dinara.
- Ti ljudi su zaboravljeni i želimo da ovom akcijom skrenemo pažnju ljudima da oni ipak postoje. Ti ljudi ni posle 10, 15 godina nisu rešili problem krova nad glavom i oni traže našu pomoć jer i oni bi voleli da budu deo društva, da rade, da stvaraju familiju, što ne mogu da ostvare kada većina ljudi i ne zna da oni postoje - rekao nam je Vlade i dodao:
- Mislim da će akcija uspeti. Verujem i uvek sam verovao da ovde ima dobrih ljudi, mnogo više nego što to mi mislimo. I ovo je šansa da krenemo sa akcijom u kojoj mi sami odlučujemo o najvažnijim stvarima. Da nam bude bolje, da ne čekamo da nam neko sa strane pomogne. Svako od nas može da se nađe u istoj situaciji kao ljudi koji su trenutno u kampovima. Svi pričaju o mojoj oproštajnoj utakmici, ali ovo što se sada dešava je nešto više, u ovoj humanitarnoj akciji životi su u pitanju - priča Divac, dok Snežana donosi kaficu.

Dolaze zvezde
Inače, Vlade će se od aktivnog igranja košarke oprostiti trodnevnom manifestacijom.
- Počinjemo 21. septembra donatorskom večerom na Belom dvoru, 22. septembra se na pet lokacija u Beogradu igra ulični basket, a moji gosti, nekadašnji saigrači, biće na tim punktovima i provesti vreme sa decom. U 20 časova ispred Skupštine Srbije biće održan koncert na kojem će svirati Mori Kante, „James Brown Family“, nekoliko jamajkanskih muzičara i naše najpoznatije grupe. Naravno, svi su pozvani, a ovim besplatnim koncertom želim da se zahvalim svim ljudima koji su me podržavali tokom moje karijere. Za Prijepolje idemo 23. septembra ujutru, tamo ćemo provesti ceo dan, a biće otvoren muzej kojem sam poklonio sve moje trofeje, pehare, dresove... sve što je obeležilo moju karijeru - objašnjava Divac.
Specijalni gosti Vlade Divca biće njegovi nekadašnji saigrači i kolege iz reprezentacije - Skot Polard, Kris Veber, Glen Rajs, Hido Turkoglu, Peđa Stojaković, Aleksandar Đorđević, Predrag Danilović, Dejan Bodiroga, Žarko Paspalj, Zoran Savić, Toni Kukoč, Aleksandar Volkov, Dino Rađa, Šarunas Marčuljonis, Panajotis Janakis...
- Mislim da sam završio karijeru u pravom trenutku. Uvek sam želeo da igram dok mi to bude prestavljalo zadovoljstvo, i onog trenutka kada sam osetio da to nedostaje, znao sam da je vreme da se povučem - kaže Divac koji je svoje čuveno padanje posle (navodnog) faula, koje su Amerikanci prozvali „flopingom“, prokomentarisao:
- Najgore je kada ljudima stavite etiketu. Da biste pobedili, morate da uključite mozak. Kada počne utakmica, sve je dozvoljeno, sve što sudija ne sankcioniše.

Porodica na putu
Vlade i Snežana Divac i njihova deca Luka, Matija i Petra trenutno žive u Madridu, zbog čega su nedavno prodali restoran „Tunel 21“ koji su držali u Sakramentu, a Vlade kaže da je veoma teško voditi posao na daljinu.
- Deca su se navikla na putovanja, bar se nadam. Odmalena su morali da žive s tim... Matija je pokazao neku vrstu talenta, ima želju da se bavi košarkom. Ja ću ga podržati, ali najvažnije je da on pronađe sebe, da bude srećan, zadovoljan i da želi to da uradi. Međutim, ako imate talenta, a nećete da radite od toga nema vajde - otkriva nam Divac koji se odlično snalazi i kao glumac (igrao je u nekoliko serija i filmova, prim. nov).
- Imao sam od koga da naučim, supruga mi je glumica... dok smo se zabavljali dosta vremena sam provodio na njenom fakultetu. Šalim se, gluma je za mene hobi, a ne pravi posao - uz smeh kaže Vlade.

Srpska košarka
Naravno, neizbežno je bilo i pitanje u vezi sa aktuelnim stanjem u srpkoj košarci.
- Najkraće rečeno, ne vidim sebe u Košarkaškom savezu Srbije. Jednostavno, nije izvodljivo da se bavim humanitarnim radom i u isto vreme obavljam neku funkciju u Savezu, jer taj posao zahteva puno odricanja. Bilo je priča na tu temu mnogo pre Evropskog prvenstva u Španiji i tada sam predsedniku Saveza Draganu Kapičiću rekao da želim da vidim kako se tamo radi i da ću onda odlučiti da li sam spreman da se angažujem jer nisam želeo da budem ničija marioneta. Svi se pitaju zašto mi, bivši igrači reprezentacije, ne preuzmemo srpsku košarku, a ja odgovaram ko može da garantuje da bi Đorđević, Paspalj ili Divac bili uspešni funkcioneri kao što su bili uspešni sportisti? Mnogo mi je draže da se bavim nekim zdravijim i lepšim poslom kao što je pomaganje drugim ljudima.

Real Madrid i planovi
- U kraljevskom klubu trenutno obavljam funkciju savetnika predsednika Real Madrida za košarkaška pitanja. Praktično, savetujem Ramona Kalderona (predsednik i vlasnik) jer košarkaški klub predstavlja samo jednu od sekcija fudbalskog kluba. Smatrali su da im moje iskustvo može pomoći u stvaranju velikog tima. Međutim, trenutno se nalazim na raskrsnici da li da ostanem u Realu ili da budem skaut Los Anđeles Lejkersa. Mislim da sam bliži Lejkersima jer mi taj posao omogućava više slobodnog vremena koje bi koristio za humanitarni rad.

Političke ambicije
U martu, u intervjuu hrvatskom magazinu „Globus“, Vlade je nagovestio da bi uskoro mogao da se kandiduje za predsednika Srbije, a ovih dana se priča kako Divac planira da se kandiduje prvo za gradonačelnika Beograda, a zatim i za predsednika...
- U intervjuu „Globusu“ moja rečenica je izvađena iz konteksta, ako se sećate, ja sam rekao da ne bih ulazio u politiku, ali ako je to cena da će sutra biti bolje, mogao bih to i da uradim. Pošto je očigledno da je to u ovom trenutku nemoguće, žao mi je što se ljudi tim pričama odvlače od teme (zbog čega je ova akcija napravljena), negativno utiču na cilj, ne zbog mene, već zbog tih ljudi kojima je pomoć potrebna. Ako ne mogu da pomognu, onda bih bar voleo da ne odmažu. Ne vidim sebe u bliskoj budućnosti u politici... Ljudi pokušavaju na sve načine da ili sami sebe reklamiraju ili da me iz nekih razloga sputaju, ali ne bih ulazio u to - priča Divac.

Snežana Nikada nisam u drugom planu
Na naše pitanje da li je bilo teško biti u drugom planu, Snežana Divac, supruga proslavljenog košarkaša, odgovorila je:
- Nikada se nisam osećala kao da sam u drugom planu. Svako ima svoj život, zna se ko šta radi, a ostatak je zajednički. Svaka žena mora da odluči da li će ostati sa decom u kući ili će se posvetiti poslu. Nikada se nisam pokajala zbog toga jer Vlade je imao sjajnu karijeru i bilo je normalno da mu ja u tome pomognem, jer on je, ipak, bio mnogo uspešniji od mene. A i više je zarađivao... A ja sam mogla da se usmerim na materinstvo, u kojem uživam.
Bračni par Divac ima troje dece, sinove Luku i Matiju i usvojenu kćerku Petru, a Snežana smatra da će deci kada odrastu biti velika prednost, ali i mana, slavno prezime njihovog oca.
- Imaju mnogo prednosti u životu zbog poznatog oca, ali moraju da nauče da se nose s tim - kaže Snežana Divac.

Meč života

Sutra, ne daj bože, svako od nas može da se nađe u istoj situaciji kao ljudi koji su trenutno u kampovima. Za mene je košarka bila igra... svi su pričali o mojoj oproštajnoj utakmici, ali ovo što se sada dešava, ova humanitarna akcija, to je moja najvažnija utakmica. Ono je bio sport, zabava, a u ovoj utakmici su životi u pitanju - kaže Divac.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla GranParadiso 3.0a
Odlična ideja. Nadam se samo da je iskrena i od srca. Konačno da neko preduzme nešto, pošto od ovih govana nema ništa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
„LEJKERSI“ POSLALI 8.000 DOLARA KAO POMOĆ ZA AKCIJU VLADE DIVCA

BEOGRAD – Humanitarna akcija proslavljenog srpskog košarkaša Vlade Divca pod naslovom „Možeš i ti” našla je odziva ne samo u zemlji, nego i u inostranstvu.

Tako su košarkaši Los Anđeles-Lejkersa, čiji je boje Divac branio sa velikim uspehom, uplatili u fond 8.000 dolara.

Prethodno, komesar NBA Dejvid Stern poslao je, u ime klubova ove profesionalne lige, 7.000 dolara.

Cilj Divčeve akcije je obezbeđivanje krova nad glavom ljudima iz izbegličkih kampova.

Povodom Divčevog oproštaja od profesionalne košarkaške karijere u subotu, 22. septembra, na platou ispred Skupštine u Beogradu održaće se - velika žurka.

Tanjug
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia ispo iz modu
Овако нешто од Дивца ме уопште не чуди, у Србији су спортисти одувек били ти који су својим делима показивали хуманост. Зачудило би ме кад би господа из власти (бивше, садашње, будуће) урадила нешто хумано за свој народ. Свака част Владе!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Vlade Divac stvara novi tim - posaljite poruku na 6312/6412

cena poruke ~ 100dinara


« Poslednja izmena: 23. Sep 2007, 00:14:40 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Divac nastavio humanitarnu akciju u Grčkoj
Autor: Beta | 25.09.2007 - 11:12

Bivši košarkaš Vlade Divac i i većina njegovih gostiju koja je u Srbiji učestvovala u akciji "Možeš i ti" nalazi se u Grčkoj gde nastavljaju sa humanitarnim radom.

Oni su sinoć u Atini prisustvovali donatorskoj večeri u organizaciji Fondacije princeze Katarine Karađorđević i Košarkaške lige Grčke, kojom su prikupljana sredstva za pomoć ljudima koji su letos ostali bez kuća u požarima.
Kako navodi agencija "Nju moment" (New moment"), Divac je na donatorskoj večeri istakao da je njegov fond osnovan za pomoć ljudima u Srbiji koji su izgubili svoje domove, ali da mu je drago što može da pomogne i narodu Grčke.
"Znam koliko je Grčka pomagala Srbiji u teškim vremenima i ovom malom pomoći žalimo da pokažemo da mislimo na vas", rekao je Divac i zahvalio se bivšim grčkim košarkaškim reprezentativcima Panajotisu Janakisu i Panajotisu Fasulasu šsto su došli prošle subote u Beograd, a zatim dodao: "Sada smo mi tu da pomognemo njihovom narodu".
Sa Divcem u Atinu su otputovali Dušan Ivković, Skot Polarad, Glen Rajs, Predrag Danilović, Žarko Paspalj, Ven Kuper, Čak Piterson, Džef Luts, a donatorskoj večeri su prisustvovale i brojne zvanice iz grčke košarke.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 9820
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Z240
Овако нешто од Дивца ме уопште не чуди, у Србији су спортисти одувек били ти који су својим делима показивали хуманост. Зачудило би ме кад би господа из власти (бивше, садашње, будуће) урадила нешто хумано за свој народ. Свака част Владе! Smile

Slažem se...

Ja sam poslala poruku. A vi?
IP sačuvana
social share
sve je ovo igra,šala,volim te budalo mala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.