2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vlade Divac: Izložba za oproštaj  (Pročitano 17633 puta)
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs

Divac: Moj poslednji i najveći koš


Sve je spremno za veliku oproštajnu žurku Vlada Divca koja će se održati u subotu u centru Beograda. Prijatelji i bivši saigrači slavnog srpskog košarkaša polako pristižu u naš glavni grad, a u petak su Divčevi gosti bili bivši saigrači iz Sakramenta Kris Veber i Skot Polard, kao i šampionski trener San Antonija Greg Popović.

"Veliko mi je zadovoljstvo što sam ovde i zaista se radujem onome što nas čeka za vikend. Nadam se da će Divčeva akcija u potpunosti uspeti i drago mi je što mogu da pomognem u ovoj humanitarnoj akciji", rekao je Veber na konferenciji za novinare.

Košarkaš Detroita zakasnio je 15 minuta na konferenciju, a na pitanje da li je uzrok tome izlazak u neki od popularnih beogradskih klubova, Veber je kroz smeh rekao:

"Ne znam gde sam bio sinoć, a zakasnio sam na konferenciju zbog Skota Polarda".

Polard, koji sada nastupa za Klivlend, istakao je da je uzbudjen zbog toga što će biti u prilici da pomogne onima koji su bez "krova nad glavom".

"Vlade me je pozvao na žurku i ja sam, naravno, prihvatio jer do sada nisam bio u Srbiji. Šalu na stranu, drago mi je što mogu da pomognem ovu akciju, jer je Vlade sjajan košarkaš i još bolja osoba. Pozivam ljude da sutra dodju u što većem broju na koncert, da nam pomognu i da se dobro provedu", poručio je Polard i dodavši da bi, "kada poraste, voleo da bude kao Vlade".

Trofejni stručnjak Popović, koji je sa Sparsima osvojio četiri šampionska prstena, rekao je da se sjajno oseća u Beogradu i izrazio nadu da će se mnogo ljudi odazvati Divčevom pozivu.

"Sjajno je biti u Beogradu i veoma sam srećan što ponovo dolazim u Beograd. Svi želimo da pomognemo Divcu, on je bio dobar košarkaš, ali je bolji kao čovek. Nadam se da će mnogo ljudi doći sutra na žurku", izjavio je Popović.

Vlade Divac naveo je da će akcija "Možeš i ti" trajati do kraja decembra, do kada se očekuje da oko 7.850 izbeglica dobije krov nad glavom.

"Želeo bih da se zahvalim svima koji su nam pomogli u ovoj akciji, jer je ona namenjena najugroženijima. Danas imamo donatorsku večeru u Belom dvoru, sutra su takmičenja u Street basketu, pa koncert, a onda ćemo u nedelju da se preselimo u Prijepolje, gde ću ubaciti svoj poslednji koš", istakao je Divac.

U njegovoj akciji, pored većeg broja muzičara, učestvovaće Kukoč, Danilović, Djordjević, Paspalj, Stojaković, Marčuljonos.

"To biti najbolji i najlepši tim za koji sam igrao u karijeri, a ova akcija će biti moj poslednji i najveći koš koji je nemoguće promašiti", zaključio je Divac i u svom stilu dodao da su Polard i Popović pustili brade da bi izgledali kao on.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Divčevi prijatelji "pikali" s Beogradjanima

U sklopu manifestacije povodom zvaničnog završetka karijere proslavljenog srpskog košarkaša Vlada Divca i humanitarne akcije "Možeš i ti" namenjenoj zbrinjavanju raseljenih i izbeglih u Srbiji, centar Beograda bio je u subotu veliko igralište na kome su se takmičile ekipe igrača do 16 godina starosti.

Podršku akciji i svim mladim kosarkašima dali su Divčevi prijatelji - NBA zvezde, koji su zajedno Beogradjanima igrali košarku i delili autograme.

Na različitim punktovima u gradu smenjivali su se Vejn Kuper, Fasulas Panajotis, Pedja Stojaković, Saša Djordjević, Pedja Danilović, Toni Kukoč, Kris Veber, Šarunas Marčuljonis, Skot Polard i Greg Popović.

Pobedničke ekipe strit basket turnira u centru grada su “Tim ženskih snova Partizan” (punkt Slavija), "Stari DIF 3" (punkt kod Beogradjanke), "FMP 1" (punkt Terazije), "Vojvode Stepe 1" (punkt Knez Mihailova) i "Zemun 2" (punkt Trg Republike).

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Spektakularan oproštaj Divca

Jedan od najboljih evropskih košarkaša svih vremena Vlade Divac u subotu je u centru Beograda rekao definitivno "zbogom" košarci.

Na humanitarnom koncertu koji je organizovan u Divčevu čast ispred Doma narodne skupštine u Beogradu okupilo se više desetina hiljada ljudi.

Binom su prodefilovali Divčevi bivši saigrači i prijatelji, medju kojima i Kris Veber, Skot Polard, Glen Rajs, Dejan Bodiroga, Saša Djordjević, Žarko Paspalj, Panajotis Fasulas, Panajotis Janakis, Greg Popović i još mnogo poznatih lica iz sveta košarke.

Oni su se, zajedno sa Divcem prisetili najblistavijih trenutaka u karijeri, dok je veliki broj igrača i trenera iz NBA lige, kao i komesar tog takmičenja Dejvid Štern, video linkom poslao poruku podrške za nastavak dugogodišnjeg humanitarnog rada.

"Zahvaljujem se svima koji su mi pomogli u toku karijere. Ovde sam počeo da igram košarku, ovde ću i završiti i početi novu karijeru", rekao je Divac okupljenim gradjanima.

Dok su se na video bimu emitovali kratki filmovi iz Divčeve karijere, okupljene su zabavljali i muzičari - Aleksandra Kovač, Deca Loših Muzičara, Džejms Braun Femili, kao i velikani romske muzike Esma Redžepova, Šaban Bajramović i orkestar Bobana Markovića.

Posebno raspoloženi za provod bili su Kris Veber i Skot Polard, koji su pevali zajedno sa publikom.

"Ja sam jedini crnac Srbin, Kris Veberović", rekao je Divčev bivši saigrač iz Sakramenta visoko dižući tri prsta i pozdravljajući publiku.

Okupljenima su se obratile i dve devojke u ime raseljenih lica, zbog kojih je Divac i organizovao akciju "Možeš i ti" namenjenu za zbrinjavanje izbeglih i raseljenih u Srbiji.

U sklopu manifestacije centar Beograda bio je u subotu tokom dana pretvoren u veliko igralište na kome su se takmičile ekipe igrača do 16 godina starosti.

Podršku akciji i svim mladim kosarkašima dali su Divčevi prijatelji - NBA zvezde, koji su zajedno Beogradjanima igrali košarku i delili autograme.

Pobedničke ekipe strit basket turnira u centru grada su "Tim ženskih snova Partizan" (punkt Slavija), "Stari DIF 3" (punkt kod Beogradjanke), "FMP 1" (punkt Terazije), "Vojvode Stepe 1" (punkt Knez Mihailova) i "Zemun 2" (punkt Trg Republike).

Divčeva akcija u nedelju će se preseliti u njegovo rodno Prijepolje, gde će simbolično na "svom" terenu postići poslednji koš u karijeri.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
 Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Само ти...У моме срцу си...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 15336
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6303
Свака част Дивцу. Показао је да је велики човек и велики кошаркаш и што је своју славу подредио томе да помогне људима који немају.Апсолутно га подржавам а свима онима који причају да он све хоће то да искористи,кажем: Можете да га дувате!

  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Steta sto prestaje da igra
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
HTC Desire HD
Poslednji koš Vlada Divca

Proslavljeni košarkaški as Vlade Divac u nedelju se definitivno oprostio od profesionalne karijere postigavši simbolično poslednji koš u svom rodnom Prijepolju.

Gotovo svi stanovnici Prijepolja dočekali su ovacijama Divca i njegove prijatelje Krisa Vebera, Glena Tajsa, Kota Polarda, Vejna Kupera, Sašu Djordjevića, Pedraga Danilovića, Savu Miloševića i druge sportske asove, koji su čuvenim "Plavim vozom" doputovali iz Beograda.

Divac je na montažnom košu simbolično postigao svoj poslednji pogodak, držeći u rukama maliišana iz publike, koji je izbacio loptu.

"Nije bitno gde je čovek rodjen. Svako može da dodje do svojih snova. Iako je Prijepolje mali grad, iako nije metropola čovek ipak može da dodje do svojih snova i želja koje sam i ja imao kao mali, ovde
gde je Lim i Mileševka", rekao je Divac, zahvaljujući se prijateljima koji su došli sa njim u Prijepolje i koji su mu mnogo u životu značili.

"Neki su već bili, nekima je ovo prvi put, a zahvalio bi se supruzi Snežani, deci Luki, Matiji i Petri, roditeljima, braći, prijateljima, svima, celoj Srbiji. Hvala vam puno", rekao je Divac.

Njegova supruga Snežana pozvala je sve da se uključe u humanitarnu akciju "Možeš i ti", u kojoj se prikuplja pomoć za kupovinu napuštenih kuća po Srbiji za izbegle i raseljene osobe.

Predsednik opštine Prijepolje Nedžad Turković uručio je Divcu, prvi put u istoriji tog grada, povelju u znak zahvalnosti za sve što je učinio i kao čovek i kao sportista.

Na putu do muzeja, koji je u nedelju otvoren Divcu u čast, veliki broj ljudi je skandirao njegovo ime, pokušavajući da se priobije kroz gužvu i da ga pozdravi.

Najbolja učenica prijepoljske gimnazije zvanično je otvorila muzejsku izložbu sa stvarima koje su obeležile Divčevu sportsku karijeru.

U muzeju je izložen veliki broj fotografija, novinskih članaka, medalja, trofeja i odlikovanja, kao i sportskih rekvizita.

Muzej u Ulici Vladimira Perića Valtera, posvećen Divcu, jedini je muzej u Prijepolju.

Divac je prethodno, u pratnji svojih prijatelja, manastar Mileševu nadomak Prijepolja, gde se sreo sa vladikom mileševskim Filaretom i poklonio pred manastirskim svetinjama.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3167
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple 
Imali neke slike sa tog oprostaja il neki video zapis?
hvala

Btw, dal neko ima sliku divca u dresu zvezde??
puno vam hvala
« Poslednja izmena: 27. Sep 2007, 22:37:54 od dusicad »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N95
Imali neke slike sa tog oprostaja il neki video zapis?
hvala

Btw, dal neko ima sliku divca u dresu zvezde??
puno vam hvala
Mislis s pocetka karijere il ono kad je dosao da odigra 5 utakmica?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.