Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vlada ograničila cenu hleba  (Pročitano 6760 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Nije sve tako crno. Evo stiglo proleće, biće uskoro trave i lišća u izobilju.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Nije sve tako crno. Evo stiglo proleće, biće uskoro trave i lišća u izobilju.
   "Nije sve tako crno"-reče dželat,"samo su ti zavezane oči..." Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ne veruju ljudi više da će bilo koja vlast biti bolja. Svi iz vlasti i opozicije su se već izređali i pokazali koliko ništa ne valjaju.
Da ljudi glasaju za mene ja bi sve to pocistio. Doduse moji zakoni bi bili radikalni a potrebni, dok se ne pocisti talog.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Da ljudi glasaju za mene ja bi sve to pocistio
Ne moze,ja sam to prvi predlozio!  Smile  Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Sony 
ma on je to pričao za hranu uopšte...

inače hleb stvarno goji, al samo kad se jede sa nečim, jer neki tamo njegovi sastojci se vežu za neke tamo sastojke hrane i onda se stvara neki tamo proces i onda to kao goji... jednom mi čovek specijalista objašnjavao to, a ja sem blago telećeg pogleda nisam mogao da mu uzvratim bilo čim drugim, kamoli razumevanjem   Smile

uostalom, izbacivanjem hleba iz ishrane sam i ja smršao kad sam bio osmi razred.  Smile

No to me podsetilo na onaj fazon il je to istinita priča bem li ga... dolazi mali ciga na raskrsnici dok je crveno i prosi vozače... pita jednog "čiko imaš dinar"... a ovaj ga pita "što će ti dinar?", mali ciga kaže "pa da kupim leba"... a vozač "jedi bez leba"  Smile

Mogu ti reći dijeta bez hleba samo je vrlo korisna.... Probao sam i ja jednom i daje rezultate.... Smile
A ima još jedna fora na tu temu što si rekao...
Kaže 'vako  Smile :
Ide Zemunac ulicom i prilazi mu prosjak i kaže , daj mi koji dinar nisam jeo ništa 3 dana , a njemu će Zemunac na to tebra moraš jesti pa makar i na silu.... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Da ljudi glasaju za mene ja bi sve to pocistio
Ne moze,ja sam to prvi predlozio! Smile Smile

 Smile
Ima da nadljem kada sam ja izjavio a kada si ti pa da vidimo  Smile Smile Smile
ma on je to pričao za hranu uopšte...

inače hleb stvarno goji, al samo kad se jede sa nečim, jer neki tamo njegovi sastojci se vežu za neke tamo sastojke hrane i onda se stvara neki tamo proces i onda to kao goji... jednom mi čovek specijalista objašnjavao to, a ja sem blago telećeg pogleda nisam mogao da mu uzvratim bilo čim drugim, kamoli razumevanjem   Smile

uostalom, izbacivanjem hleba iz ishrane sam i ja smršao kad sam bio osmi razred.  Smile

No to me podsetilo na onaj fazon il je to istinita priča bem li ga... dolazi mali ciga na raskrsnici dok je crveno i prosi vozače... pita jednog "čiko imaš dinar"... a ovaj ga pita "što će ti dinar?", mali ciga kaže "pa da kupim leba"... a vozač "jedi bez leba"  Smile

Mogu ti reći dijeta bez hleba samo je vrlo korisna.... Probao sam i ja jednom i daje rezultate.... Smile
A ima još jedna fora na tu temu što si rekao...
Kaže 'vako Smile :
Ide Zemunac ulicom i prilazi mu prosjak i kaže , daj mi koji dinar nisam jeo ništa 3 dana , a njemu će Zemunac na to tebra moraš jesti pa makar i na silu.... Smile Smile
Pa sad imamo veverice, onolike kucice, komsije, sto da se gladuje kada ima mesista na sve strane  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Citat
Ide Zemunac ulicom i prilazi mu prosjak i kaže , daj mi koji dinar nisam jeo ništa 3 dana , a njemu će Zemunac na to tebra moraš jesti pa makar i na silu

 Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Od pemzioJonera bi moglo dobro da se živi. Svi lepo nagojeni i beskorisni  Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
A od cega su nagojeni? Ipak nije to amerika, gde moram da koristim motornu testeru ne bi li doshao do mesa, sekuci kroz metar sala Smile Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Зашто Београђани једу најскупљи хлеб

У унутрашњости су трошкови пословања нижи, закуп локала и комуналије јефтинији, плате запослених мање, па је и цена хлеба нижа, кажу у Унији пекара Србије.




Цена белог хлеба разликује се у градовима Србије и више од 15 динара. Најпопуларнија векна „сава” у трговинским ланцима кошта 54,22 динара, односно онолико колико је држава прописала, док се код приватних пекара цена разликује од града до града, јављају „Политикини” дописници.

У главном граду то је, у просеку, 50 динара, док у Крушевцу и Петровцу на Млави бела векна од 500 грама може да се купи за 40 динара. Исто је и у Нишу, док у Ужицу кошта 53 динара. У Чачку бели хлеб стаје 50 динара, исто колико и у Београду. У Куршумлији је прави хит најјефтинија векна која може да се нађе за 28 динара, док пекари у овом граду потрошачима за 22 динара нуде векне од 300 или 350 грама. На рафовима у Суботици за 44 динара се продаје килограмска векна „бечејског” хлеба, а ни у Београду цена беле векне од 500 грама није свуда иста.

– Код нас векна белог хлеба „сава” кошта 38,90 динара и нема најава да би ускоро могло да дође до померања цена – каже Милена Радуловић, директор маркетинга СОС маркета.

У Унији пекара Србије, која окупља 7.000 пекара са око 70.000 запослених широм земље, кажу да има много фактора који утичу на то да се цена хлеба разликује од града до града.

– Много тога у местима у унутрашњости кошта мање него у главном граду. Закуп локала је знатно нижи, трошкови пословања су мањи, комуналије су јефтиније, а и плате запослених су скромније. Према нашим информацијама, у појединим местима у јужној и централној Србији, плате пекара су до 50 одсто, а понегде и до 70 процената, ниже него у Београду. Сви ти фактори у великој мери утичу на цену хлеба – објаснио је Зоран Пралица, председник Уније пекара Србије.

На цену утичу понуда и тражња, додаје он, па су у мањим местима, где има мање потрошача, а стандард је нижи него у Београду, пекари принуђени да хлеб нуде по нижим ценама.

– У многим продавницама и пекарама бели хлеб продају и испод цене, како би привукли купце и навели их да пазаре и другу робу. Тачно је да у Куршумлији векна може да се нађе и за 28 динара због борбе пекара за тржиште. Трпе губитке на белој векни, док разлике у ценама пецива нису тако драстичне – каже Пралица.

У Институту за економику пољопривреде кажу да је цена брашна увек нижа за оне који купују у већим количинама, какав је случај са београдским пекарима.

– По тој логици, цена хлеба у Београду требало би да буде нижа него у мањим градовима. Али, није тако, јер се пекари вероватно прилагођавају стандарду локалног становништва – каже Драго Цвијановић, директор института.

Разлике у ценама беле векне типа „сава” потпуно су логичне, сматрају у Националној организацији потрошача Србије.

– Не можете у Белој Паланци или у Куршумлији где је плата 12.000 динара да наплаћујете хлеб 50 динара. Осим тога, то нам показује да приче пекара, који тврде да хлеб мора да буде још скупљи, нису тачне. Тамо где постоји конкуренција и где нема картелског удруживања, цене су ниже – каже Горан Паповић, председник Националне организације потрошача Србије.


Izvor : Политика
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.