Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:43:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vjersko obrazovanje  (Pročitano 5315 puta)
18. Avg 2005, 03:13:27
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Vjerojatno je većina vas čula, u Zagrebu od jeseni počinje raditi gimnazija, čiji će "vlasnik" biti Srpska pravoslavna crkva.

U Zagrebu već dugo djeluju dvije škole u vlasništvu katoličke crkve (obje imaju izrazito dugu tradiciju), a diljem Hrvatske postoji ih još nekoliko. Slično je i u mnogim europskim zemljama, bez obzira o kojoj je konfesiji riječ.

Kakvo je vaš mišljenje o vjerskom obrazovanju? Znači ne mislim na vjeronauk, nego na općenito škole čiji je duh prožet vjerskim osjećajem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
O kakvom tipu ustanove pricamo... "zamena" za klasicnu osnovnu / srednju skolu? Bogoslovski fakultet?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Dosta pozitivno misljenje, pod uslovom da te skole nisu na videlu realne, a iza paravana verske. Dakle ideja da se djacima kroz duh vere podari opste znaje je odlicno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
 Bolje bi bilo da Srbi u Hrvatskoj, izgrade svoju ateisticku skolu, koja ce biti nezavisna od hrvatske.
 
@costa.
Molim te razjasni mi kako vidis opste znanje u duhu vere?
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
@ SF

"Zamjena" za klasičnu osnovnu ili srednju školu.

@ Komunista

Kako ti to zamišljaš koncept ateističke škole?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nisam bas siguran sta (posebno u osnovnoj) skoli takva ustanova moze doneti, srednja jos i nekako, kao neka priprema za bogoslovski fakultet, ali osnovna... sta konkretno fali sadasnjem obrazovanju, sto bi crkva mogla poboljsati?!
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Upravo je poanta u tome da vjerske škole nisu samo priprema za bogosloviju, tj. za izobrazbu svećeničkog ili redovničkog kadra.

Mislim da donose ipak jednu specifičniju atmosferu. Obično upisuju manje učenika, te se profesori mogu u većoj mjeri posvetiti radu s njima. (lakše je u razredu s 20-25 djece, nego 35-40).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Prvo sam pomislila da kazem ne... drzava, a samim tim i obrazovanje, trebalo bi da bude odvojena od bilo koje crkve i tako to.. Sto je i dalje mislim... Ali sam razmislila o tome da u, sto bi se reklo "razvijenim zapadnim demokratijama" postoje verske osnovne i srednje skole i to sasvim fino funkcionise...

Ali, mislim da razlog zasto je jos uvek rano da se tako nesto formira je to sto sve crkve na ovim prostorima nemaju jake temelje... Brojne jesu, svestenicki kadar postoji, vernici postoje, prihod postoji, ali da li za tako znacajnu ulogu u obrazovanju postoji stvarno pokrice?   
Cini mi se da je devedestih godina pocela kampanja promovisanja crkve gde treba i gde ne treba...  Pogledajte koliko samo novovernika ima... To je strasno... Zbog toga se ugled crkvi u mojim ocima srozao... S druge strane, bez uvrede takvo je vreme bilo... danasnji svestenicki kadar, iako znam da u tim skolama ne rade samo svestenici i monahinje, tj. casne sestre, oni ipak cine neku okosnicu tih skola, nije na nekom preteranom obrazovno-kulturnom nivou... Cini mi se da svestenici vise nisu najprosveceniji sloj drustva... Mnogo je tu kukolja koji bi lose uticao na mlade narastaje...

Da zakljucim.. Iako ta ideja nije meni bliska,  iako svoju decu ne bih upucivala u takvu skolu, ta ideja sama po sebi nije losa.. Ali, treba sacekati jos neko vreme da se stvari iskristalisu i stasa neka nova generacija... Smile
« Poslednja izmena: 19. Avg 2005, 01:21:44 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa pitam, sta bi ta skola donela konkretno, sem to mozda malo vise paznje, a da je to pozitivno po sve?
Postojanje 2-3 takve skole u milionskom gradu nisu nista, tj imalo bi za njih interesovanja kako god okrenes, ali ne znam sta bi to one toliko vazno donele
Nisam bas siguran sta takva ustanova opste obrazovnog karaktera moze da donese.
Kao neki dodatak nastave u fakultativnoj formi da, svakako, posebno u zemljama gde je odredjena vera jaka, to je u redu, mozda cak i neka varijanta da se svake nedelje na tako nekom skupu diskutuje o onome sto se ucilo ili sta znam.. ali neka zvanicna takva skolska ustanova kao zamena za osnovnu / srednju... kad bi mi malo pojasnio kako bi to sve izgledalo pa da razmislim, ovako, ja to nisam imao prilike da vidim, a bujnu mastu imam, tako da ono sto ja smislim u tom smislu, treba zakonom zabraniti i pre nego sto progovorim.  Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
Ako je u pitanju pluralizam i demokratija, odgovor je da (sve dok su samo pare vernika trose u njihove izgradnje i odrzavanja). Medjutim, ako je u pitanju koja skola je bolja, koja pravi sposobnije i obrazovanije djake, mislim da ateisticka nema alternativu:

Zamislite odgovore dva djaka, jedan je bio u verskoj skoli a drugi u ateistickoj, na pitanje kako se razvijao odnos kontinenta i mora do danas.

Verski djak: Jednostavno, biblija kaze da je bog stvorio Zemlju pa i kontinente i mora za 7 dana. Nije tu bilo nikakvog razvoja. Sve je to stvoreno odjednom... (tako pise u Biblije cini mi se, ako nije tako ispravite me, posto mi ona i nije jaca strana, jer u verskim skolama sve pocinje od Biblije)

Ateisticki djak: Sve je krenulo od superkontinenta, nazvan Pangea u Mezozojiku. Razbijanjem kontinenta Pangea nastala je Euroazija i Gondvanaland ... Zatvaranje okeana Paratetisa...Teorija tektonike ploca...Nastanak Himalaja zbog subdukcije Indijske ploce pod Evroazijsku ....

Znaci imacemo potpuno suprotne skole jednu Kreacionisticku (ukljucuje kreatora),a drugu revolutivno-evolutivnu (Darvinovu), koje su u prilicnoj suprotnosti morate priznati.....

Jadna nasa deca, bice razapeta od samog pocetka. Kome ce da veruju?
« Poslednja izmena: 19. Avg 2005, 04:47:36 od komunista »
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:43:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.