Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Više od 500 povređenih u proslavi nove godine u Beogradu  (Pročitano 3761 puta)
02. Jan 2006, 20:00:58
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Više od 500 povređenih u proslavi nove godine u Beogradu

DRUŠTVO - HRONIKA - Nedelja, Januar 01, 2006 20:17  RTS

Oko 550 ljudi primljeno je u beogradski Urgentni centar zbog povreda zadobijenih u novogodišnjoj noći, što je najveći broj intervencija u prethodnih nekoliko godina, rečeno je u toj ustanovi.
Najveći broj pacijenata primljen je zbog prekomerne upotrebe alkohola, ali i zbog povreda zadobijenih usled nestručnog rukovanja petardama i drugim eksplozivnim napravama. Lekari Urgentnog centra uradili su dve amputacije prstiju ruke, sedam pacijanata podvrgnuto je većim hiruškim zahvatima, a urađeno je i oko 150 manjih hiruških intervencija.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Jel bilo mrtvih?
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Doček kao ratna zona
Povređeno 550 osoba, najviše povreda od petardi i trovanja alkoholom. Radnici JKP "Gradska čistoća" odneli desetine tona smeća

Doček Nove godine na beogradskim ulicama protekao je kao da se radi o ratu, a ne slavlju, pošto je u Urgentni centar tokom noći primljeno 550 povređenih osoba. Kako kažu iz Urgentnog centra, najviše pacijenata je primljeno zbog povreda od petardi i zbog trovanja alkoholom. Gužva je bila tokom cele noći, ali se najviše ljudi za pomoć obratilo pred jutro.

- Tokom novogodišnje noći primljen je veliki broj pacijenata sa povredama nanetim vatrenim oružjem, noževima, oštrim predmetima, eksplozivnim napravama, kao i mnogo pacijenata koji su povrede zadobili zbog pijanstva. Urađeno je sedam većih i 150 manjih hirurških intervencija, a kod dva pacijenta amputirani su prsti sa šake. Pored toga, bilo je 25 povreda koje su zahtevale hiruršku obradu, tako da je to veliki broj povreda zadobijenih eksplozivnim napravama. Najveći broj primljenih pacijenata bio je od 25 do 35 godina. Ova Nova godina protekla je gore nego prošle godine - kažu iz Urgentnog centra.

Pored petardi, u Beogradu se pucalo i iz vatrenog oružja. Kako se nezvanično saznaje, u beogradskom hotelu "Metropol" u ranim jutarnjim satima prvog dana 2006. godine izbila je masovna tuča i pucnjava u kojoj je jedna osoba ranjena u stomak, a druga u ruku i nogu. Milan Ilić (20) izvršio je samoubistvo neposredno pred ponoć skokom sa Brankovog mosta.
   
      

Pokradene jakne na "Tropikal partiju

Oko 300 Beograđana ostalo je bez jakni na "Tropikal partiju" organizovanom kod Brankovog mosta. Problemi su nastali kada je žurka završena i kada su posetioci pokušali da dobiju svoje jakne ostavljene u garderobi.
- Odmah se videlo da je organizacija veoma loša. Dobili smo brojeve za jakne na običnim papirićima koje je bilo ko mogao veoma lako da falsifikuje. Ispostavilo se da je puno ljudi to i uradilo, i odnelo tuđe jakne - rekao nam je jedan od gostiju koji je samo pukom srećom uspeo da pronađe svoj kaput.
Kada su ljudi shvatili da devojke koje su radile na garderobi ne mogu da pronađu sve jakne odlučili su da "stvar uzmu u svoje ruke". Srušen je pult iza kog se nalazila garderoba i u pravom stampedu mnogi su grabili prvo što im se našlo na putu tako da su mnogi otišli sa tuđim (i boljim) jaknama.
A.L.
      
      
      
   

Ivan Petrović (19) izbo je nožem M. B. (20) u zemunskoj Ulici Vlajka Ćuranovića, a Nikolu Kneževića (23) iz Plandišta pogodio je u butinu zalutali metak. Na Vračaru, u Rankeovoj ulici, izbio je požar na jednoj žurci. Na sreću niko nije povređen, ali je pričinjena veća materijalna šteta. U toku novogodišnje noći gradske ulice pohodile su horde mladih i starih željnih dobrog provoda.

Koncerti organizovani na centralnim trgovima osigurali su dobar provod, a radnicima JKP "Gradska čistoća" pune ruke posla. Iako je te iste radnike dočekalo brdo razbacane plastične ambalaže, staklo, ostaci na hiljade bačenih petardi i gomile pikavaca, već u nedelju ujutru ulice su bile čiste, kao da se Nova godina nije ni slavila.

Radnici "Gradske čistoće" na ulice su izašli već u 3 sata, a detaljno čišćenje grada počelo je u 6.
- Naše ekipe uspešno su odradile posao. Radili su po celom gradu, a naročito u onim delovima grada gde je bilo organizovano slavlje. Imali smo oko pedeset ekipa sa dvoje do troje ljudi. Pored radnika iz pogona Stari grad, angažovane su i druge ekipe jer smo morali da grupišemo radnu snagu - kaže Božidar Karastanković, pomoćnik direktora JKP "Gradska čistoća".

Prema rečima Karastankovića vanredno su radile četiri manje autocisterne i jedna velika, dva rol-kipera, koja mogu da nose velike kontejnere, veliki broj smećarskih vozila, šest otvorenih transportnih vozila svih veličina i četiri auto-cisterne.
- Rol-kiperi odneli su u šest tura rasuto smeće sa ulica, a smećarska vozila u pet tura odnela su preko 40 tona smeća. Nakon odnošenja smeća četiri auto-cisterne 1. januara uveče oprale su trgove i platoe, dok je Knez Mihailova ulica oprana ručnim šmrkovima - dodaje Karastanković.

Za doček Nove godine, rukovodioci JKP "Gradska čistoća" organizovali su rad treće smene nešto ranije, pa je tako ona počela od 14 sati, kako se ne bi remetilo novogodišnje slavlje. Zbog manifestacije "Ulica otvorenog srca", koja je organizovana 1. januara, vanredno i pojačano je održavana čistoća na području opštine Stari grad.
   
      

Platili karte za lažnu žurku

I dok su neki lečili rane zadobijene od petardi ili metaka na nekoj od silnih žurki u gradu, pojedinci nisu ni uspeli da uđu na žurku gde su ulaz platili. Našoj redakciji juče se javilo nekoliko sugrađana koji su novac za doček Nove godine uplatili kafiću "Kuća umetnosti" u ulici Zmaja od Noćaja.
- Uplatili smo 700 dinara u ovom kafiću za doček Nove godine. Međutim, kada smo se za novogodišnju noć pojavili ispred kafića, dočekalo nas je neprijatno iznenađenje. Vrata kafića bila su zatvorena. Uzalud smo čekali i lupali na vrata. "Izvisilo" je nas tridesetak. Pokušavali smo na sve načine da dobijemo nekoga na fiksni i mobilni telefon koji su nam dali, ali bezuspešno. Na fiksni telefon se niko nije javljao, a mobilni je bio nedostupan. Prijavili smo i policiji, ali novac nećemo moći da dobijemo nazad - rekao nam je Vladimir Stanković, jedan od prevarenih.
Na fiksni telefon ovog kafića juče se niko nije javljao, dok je mobilni, ostavljen za informacije bio nedostupan.
I. Z.
   
I.Z. - N.Č

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Novi Beograd je bio poznat po novogodisnjim pogibijama!!

Naucili smo izgleda da pucamo!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Petarde osakatile mladiće

U samo jednoj sekundi novogodišnje noći Vojislavu Milićeviću i Milošu Laziću iz Beograda život se promenio iz korena. Obojici su petarde eksplodirale u desnoj ruci i ostali su osakaćeni za ceo život. Trenutno se oporavljaju na Odeljenju mikrohirurgije u Urgentnom centru.

Vojislav Milićević (29), profesionalni dreser pasa, ostao je bez domalog prsta, a od malog je spasen samo jedan deo.

- Bio sam sa prijateljima na ulici, gde smo čekali Novu godinu. Sve je bilo idealno do momenta kada sam poželeo da bacim petardu. Čim sam prvu uzeo i zapalio je, eksplodirala mi je u ruci. Bila je to bela, veoma debela petarda, koju zovu „topovski udar“. Bio sam potpuno šokiran i oduzet, ali, začudo, nisam osećao bol. U momentu sam video prasak, parčići mesa leteli su oko mene i nedugo zatim našao sam se u kolima Hitne pomoći, a zatim u Urgentnom centru - rekao nam je Vojislav koji se nada da ga ovaj hendikep, po izlasku iz bolnice, neće ometati u poslu.

Miloš Lazić (23) je imao nešto više sreće i ostao je bez domalog prsta. I njemu je već prva petarda koju je hteo da baci eksplodirala u ruci.

- Bio sam na ski-stazi i odlično smo se provodili. Sve do momenta dok nisam izašao napolje da bih bacio petardu, i to onu veliku dinamitaru, od 200 dinara, koju sam kupio na Zelenom vencu. Ma... sve mi je preselo. I Nova godina i provod. Čim sam je upalio, raznela mi je šaku, osetio sam vrelinu, a krv je liptala na sve strane. Strašno. Bilo, ne ponovilo se - ispričao nam je vidno uznemiren Miloš.

U Urgentnom centru razgovarali smo i sa dr Duškom Spasovskim, koji je operisao Vojislava Milićevića.

- To su mladi ljudi koji su trajno onesposobljeni. Njihov život više nikada neće biti isti. Pričali su mi pacijenti koji su proživeli istu situaciju i ostali bez delova tela da su godinama nakon povrede sanjali trenutak kada su zapalili petardu. Valjda je ova priča dovoljna za nauk svima - rekao je dr Spasovski.


Izvor: Blic \ I. Mišković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Dobro prezivelo se moglo je i gore
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
BlackBerry 
Koja smo mi stoka...
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
i na trgu u podgorici je pogodjena djevojka u grudi od zalutalog metka. bruka
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.