Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Više cene mleka, kafe, sokova, jeftina garderoba iz Turske  (Pročitano 6948 puta)
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
TOoooo Srbija nezadrživo srlja u progres !!!    Smile    Smile    Smile 
« Poslednja izmena: 06. Jan 2011, 14:02:54 od gottago »
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
ja se zajebavam sa "porezom na vazduh",no kako vreme tece,sve vise strepim da ce to zaista i da nam se dogodi.  Smile


nego...ne znam sto mi stalno u glavi odzvanja "5. oktobar... 5. oktobar..."  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Sreca moja pa zivim blizu madjarske granice, preko mogu da nakupujem hrane vise od upola jeftinije  Smile
« Poslednja izmena: 06. Jan 2011, 14:12:44 od sandra80 »
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
mob
Nokia 1800
Jos jedna lepa vest  Smile

Porez veći 100 odsto

Ministarstvo finansija na mala vrata, preko amandmana proturilo drakonske odredbe u Zakonu o porezu na imovinu. Za stan od 50 kvadrata u Beogradu namet 11.000 dinara


POREZ na nekretnine u ovoj godini je, posle izmena Zakona o porezu na imovinu, povećan, a koliko ćemo više plaćati zavisi, pre svega, od opština i gradova u kojima živimo. Zasada nas, delimično, od značajnijeg povećanja štiti i samo jedna od odredbi zakona, a koja kaže da iznosi poreza ne mogu biti viši od 60 odsto, ali će važiti samo u ovoj godini. Već dogodine na uplatnicama će biti i 100 odsto veći iznosi.

Osnov za obračun poreza je vrednost nekretnina koja se formira na bazi procene: korisne površine, prosečne tržišne cene kvadrata slične nepokretnosti na teritoriji opštine. Na visinu utvrđene vrednosti utiču i lokacija nepokretnosti, kao i njen kvalitet.

Za razliku od rešenja koje je na usvajanje Skupštini ponudila Vlada Srbije, izmene zakona o porezu na imovinu, a koje je predviđao jedinstvenu poresku stopu od 0,4 odsto na sve nepokretnosti, rešenje koje je parlament i usvojio, posle podnetih amandmana, ipak predviđa da se zadrži progresivna poreska stopa. Tako će, recimo, onaj ko ima nepokretnost čija je vrednost procenjena do 10 miliona plaćati porez po stopi od samo 0,4 odsto. Ali, onaj ko ima nekretninu vrednu do 25 miliona osim stope od 0,4 odsto plaćaće dodatno i porez od 0,6 odsto na vrednost više od deset miliona, dok će onaj ko ima nekretninu vrednu do 500.000 evra plaćati čak dodatna dva procenta na vrednost više od 250.000 evra. Time će se - prema mišljenju onih koji su u parlamentu kroz amandmane korigovali prvobitni predlog izmena Zakona - postići prava progresivnost u naplati ove dažbine.

Od ove godine, olakšice koje se primenjuju zbog starosti nekretnine mogu biti 0,8 odsto po godini starosti stana ili kuće, ali, za razliku od dosadašnjeg zakonskog rešenja, do maksimalnih 40 odsto, umesto 70 odsto. U parlamentu su izmenjeni i predlozi Vladinih rešenja koji se odnose na olakšicu primenjenu u slučaju da u nekretnini za koju se plaća porez neko i živi. Tako će se umesto dosadašnjeg rešenja prema kom se obveznik poreza na imovinu oslobađa 40 odsto utvrđenog poreza zbog činjenice da u nekretnini živi, a njegovi članovi domaćinstva sa dodatnih deset odsto po svakom članu do maksimalnih 70 odsto primeniti nešto restriktivnije pravilo. Maksimalno oslobođenje će biti 50 odsto, odnosno 20.000 dinara.

Ako se ovo rešenje primeni na slučaj stana od 50 kvadrata u centru Beograda, star više od 50 godina u kome živi samo vlasnik stana, a za koji je porez, do sada, bio oko 5.000 dinara, dažbina će biti više od 11.000 dinara. Taj iznos se neće primeniti u ovoj godini, već će vlasnik navedenog stana sada platiti porez od oko 8.000 dinara. Sledeće godine, plaćaće kompletan iznos. Vlasnici skupocenih nekretnina će namet plaćati više nego do sada, pa će, recimo, vlasnik vile od 500.000 evra, porez plaćati gotovo 4.000 evra. Ali, i oni će, u ovoj godini biti “zaštićeni” odredbom da im rešenja za 2011. godinu mogu glasiti samo na iznos koji je do 60 odsto veći od prošlogodišnjeg.

I dalje ostaje obaveza svih vlasnika nekretnina da porez za godinu koja je u toku plaćaju kroz akontacije, odnosno i pre nego što im stigne rešenje. Tako već 15. februara ove godine treba uplatiti prvu ratu poreza na imovinu i to u iznosu koji čini četvrti deo onoga što nam je naznačeno u rešenju o naplati poreza na nepokretnost u prošloj godini.

Izvor: Novosti

Ja ne znam... Oni naprosto mole narod da ih razapne na trgu  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Nokia 
Ja ne znam... Oni naprosto mole narod da ih razapne na trgu  Smile
Do toga ce verovatno doci, ali najgore je sto promena vlasti nece popraviti ekonomsku situaciju u zemlji. U principu razlike izmedju DS-a i SNS-a koji ce verovatno doci na vlast sledeci gotovo da ne postoje. Niti oni imaju drugacije ciljeve, niti se zalazu za razlicite stvari niti imaju sposobnije ljude, jedino sto ce promena vlasti malo umiriti narod. Do ovakve ekonomske situacije je doslo pre svega zbog visedeceniskog vodjenja drzave bez ikakvog plana i strategije razvoja i da bi se to ispravilo potrebno je mnogo vise od promene stranke koja ce da bude u vlasti.
Cenim da ce tog 4. februara biti zajebana situacija, ne bi me cudilo da opet vidimo tenkove na ulicama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Citat
Ja ne znam... Oni naprosto mole narod da ih razapne na trgu

Ja nikako ne bih..ali...izgleda mi...sprema se uveliko  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Bice opasno za vladajucu koaliciju ove godine,kao sto qcko rece kao da,narodski receno,"traze djavola".Radim u trgovini pa sam na neki nacin upucen sa kretanjem cena,nenormalno je koliko su prosle godine "divljale" cene,ja ne znam kako su ovi u Vladi dosli do cifre od,ako se ne varam,11% inflacije u 2010.-oj godini. Smile  Da ne pricam o platama koje miruju vec dyuzi period i cak su, barem u firmi gde ja radim,pred kraj godine bile i smanjene. Smile
Jbt,nasi ministri izgleda sede samo u cetiri zida pa ne mogu da vide koliko je teska situacija u zemlji sto se tice ekonomije.Tacno rade na tome da ovaj narod izadje na ulicu sa motkama u ruci.Ja ne pamtim da je nekada bila ovako teska situacija,dobro mozda '93-e i u vreme hiperinflacije,ali opet.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
ne znam koji ratar moze nama da pomogne, ali ova njiva zvana Srbija je toliko zapustena i u qrcu da mi se sve cini da se situacija nikada ne moze promeniti na bolje, vec da samo mozemo zestoko da se trudimo da ostane ovako i ne bude jos gore...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5

Cenim da ce tog 4. februara biti zajebana situacija, ne bi me cudilo da opet vidimo tenkove na ulicama.

Koji tenkovi? Koja vojska? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
mob
Nokia 1800

Koji tenkovi? Koja vojska? Smile

Poenta  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.