Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:48:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Virtuelna memorija  (Pročitano 4502 puta)
23. Jun 2008, 22:32:11
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 84
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N70 Music
Da li nekako mogu da nateram sistem da koristi vise ram memorije umesto virtuelne? Imam 768 MB rama i virtuelnu memoriju deklarisanu na 100 MB. Vise puta mi se desilo da iskoci baloncic iz s. tray-a koji kaze da je virtuelna memorija suvise mala i da je sistem povecava, a da je u istom trenutku zauzece ram-a oko 30-40%! Znam da virtuelnu mogu da iskljucim u potpunosti, ali bi to sigurno dovelo do pucanja nekih aplikacija koje je ipak zahtevaju. Mene zanima da li postoji neka vrednost u registarskoj bazi ili neki programcic koji bi naterao Win da sve prvo unosi u ram, a da se memorija na disku upotrebljava u krajnjem nedostatku rama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Zasto jednostvno ne povecas vrednost paging file? stavis od 768-1536mb i nece vise da ti koci i da ti se pojavljuju baloncici  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 84
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N70 Music
Nije meni problem da povecam page file, meni je problem da nateram (ukoliko je to uopste moguce) Windows da u potpunosti koristi ram, a page file u krajnjoj nuzdi. Time bi se performanse znatno poboljsale.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
teshko da bi to mogao da odradish ,jer to ipak ulazi u sistemske funkcije kernela ...  Smile jednosravno win je tako pisan da koristi swap chak i kad ima dovoljno RAM-a ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
LG Nexus 5
Obratiti paznju na TOP teme. U ovom slucaju, treci pasus...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 133
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia x6
Obratiti paznju na TOP teme. U ovom slucaju, treci pasus...

U vezi ove teme...
Pebacio sam page file na drugi hard kao sto pise, ali me interesuje koliki (velicina) Page file treba da bude na sistemskoj particiji (onaj sto ostaje zbog Memory.dmp-a)???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Diamond
15.   Ubrzavanje procesa(256Mb RAM i vise): HKEY_LOCAL_MACHINE  - System -CurrentControlSet -  Control -  SessionManager -  Memory Management....                Naci DWORD (DisablePagingExecutive).Vrednost je 1....Naci tu i DWORD (LargeSystemCache) i postaviti vrednost na 1(ucitavanje windowsa u ram mem.).Tu napraviti i novi DWORD pod imenom(lOPageLockLimit).Vrednosti su 64 MB - 1000; 128 MB - 4000; 256 MB - 10.000; 512 MB ili više: 40.000.(Ovo zadnje ako nesto pocne da zeza u win-u vrati na default vrednost.Znaci prvo zapamti default vrednost pa onda upisi novu)...Nadam se da je pomoglo.
Mozes i da procitas ovu temu.. http://forum.burek.com/index.php/topic,335397.0.html  Smile
« Poslednja izmena: 26. Jun 2008, 14:25:01 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:48:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.