Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:32:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vir (2012)  (Pročitano 4729 puta)
09. Nov 2012, 23:04:55
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
http://www.imdb.com/title/tt1576483/



............................................................................................................................................................

U „Vir“ devedesetih

Premijera filma „Vir“ Bojana Vuka Kosovčevića održaće se u nedelju u Sava centru, najavljeno je na konferenciji za štampu u sredu, u Domu omladine, pre koje je film premijerno prikazan za novinare.

Ovo debitantsko ostvarenje mladog scenariste i reditelja Vuka Kosovčevića govori o Beogradu posmatranom iz ugla tri čoveka, u tri posebne priče (Koreni mržnje, Sumrak idola i Vir) koje se međusobno prepliću, a koje povezuje ista problematika o kojoj film svedoči. Grof (Nenad Okanović), Bogdan (Nebojša Đorđević) i Kale (Srđan Pantelić) - tri su mlada čoveka čiji životi, vođeni „virom“ devedesetih, predstavljaju tipske sudbine mladih tog vremena, koji se, tražeći svoje mesto u društvu i izlaz iz psihološkog vrtloga prošlosti, uglavnom vode pogrešnim idealima. Devedesete su, čini se, samo inspiracija kako bi se publika lakše poistovetila sa psihološkim i ideološkim problemima koji nastaju kao posledica nasilja, nerazumevanja i nemanja međuljudske ljubavi i bliskosti. Kako je i sam reditelj rekao: „Film je metafora na cele devedesete, ne samo na kraj devedesetih koji je prikazan u filmu.“ Na pitanje novinara, zašto se baš sada bavi temom devedesetih, reditelj je odgovorio: „Bio sam dete, ali sam video šta se događa i to je ostavilo jak utisak. Devedesete se ne vraćaju, one nikada nisu ni otišle.“ Sam film, posredno, kroz lik Grofa nudi nadu, rešenje i izlaz iz nasilja, straha i naizgled bezizlaznih situacija.

Radnja filma je veoma dinamična, dramatična i obiluje sjajnim efektima, dijalozima i zapletima. Iako je veći deo glumačke ekipe prvi put na filmu, scene i dijalozi su veoma uverljivi. „Mislim da smo ostvarili 80, 90 odsto onoga što smo zamislili, što je fenomenalno“, rekao je reditelj, dodavši da se na filmu radilo punih pet godina i da nisu dozvoljavali sebi kompromise, već su se trudili da ostvare svoje zamisli.

Iako ne tako velike, ali ključne momente za rasvetljavanje filma, odigrali su Dragan Nikolić u ulozi moćnog i uticajnog čoveka bliskog vlasti i beogradskoj mafiji i Emir Kusturica, koji ulogom Bogdanovog oca ukazuje na važnost porodice u formiranju ličnosti mladih i na problem nasilja u porodici. U filmu se od velikana domaćeg glumišta pojavljuje i Mirjana Karanović. Ženske likove igraju i Marina Vodeničar, Ivana Jovanović, Jelena Matjašević...

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Kako je nastao "Vir"

Režiser Bojan Vuk Kosovčević za MONDO priča o nastanku svog prvenca.

U filmu "Vir", tri priče o Beogradu devedesetih iz ugla tri čoveka, igraju Nenad Okanović, Mirjana Karanović, Srđan Pantelić, Marin Vodeničar, Slobodan Pavelkić, Ivana Jovanović... Zapažene uloge imaju i velikani Dragan Nikolić, Emir Kusturica i Mirjana Karanović.

"Vir" je priča o Beogradu iz ugla troje mladih ljudi, u tri odvojene priče koje se tokom 48 sati prepliću i dopunjuju. Šta je bila inspiracija za ove priče?

"Inspiracija je prikupljena devedesetih, iz vremena u kojem smo živeli. Scenario je nastao još 2006, ali su brojni problemi oko realizacije, uglavnom finansijski, 'presudili' da prođu godine dok film ne bude snimljen. Deo po deo smo radili, kako su finansije dozvoljavale", kaže Kosovčević za MONDO.

Kako je došlo do saradnje sa velikanima glumačke scene na jednom debitantskom projektu?

"Oni su nam svi bukvalno izašli u susret. Pretpostavljam da su prepoznali mlade ljude, pune entuzijazma, i da im se to svidelo. Jasno je bilo da tu neće biti neke ekonomske satisfakcije (smeh), ali dopala im se ekipa i, pre svega, priča".

"Sećam se da sam išao kod Emira Kusturice, koji igra jednu neobičnu ulogu, i razmišljao - šta li će da mi kaže? Hoće li prihvatiti? Hoće li imati neki komentar? Šta ako nas otera kada čuje šta mu nudimo", seća se Kosovčević, koji kaže da se sa Kustom, Gagom Nikolićem i Mirjanom Karanović lakše dogovorio oko saradnje nego što je očekivao.

Prošlo je manje od mesec dana od premijere, pa nije merodavno sada davati ocenu gledanosti, ali šta misliš o tome kako su kritika i publika prihvatili "Vir"?

"Za gledanost je zaista prerano pričati. Mediji koji nešto znače, koji su ozbiljni i ugledni, lepo su ocenili film. Ljudi koji su gledali film takođe dobro reaguju".

Kako je domaća publika prihvatila jednu ovako neobičnu priču?

"Činjenica je da ljudi na našim prostorima vole da odu u bioskop i pogledaju nešto što će zaboraviti čim izađu iz sale. Vole filmove koji opuštaju, u koje ne moraju da se udube, koji ih neće podstaći na razmišljanje. 'Vir' nije takav film".

Da li će film zaživeti i na festivalima?

"Hoće, imamo već pozive i radujemo se tome da 'Vir' bude prikazan raznim publikama".
Imate li već ideju za neki naredni projekat?

"Imam, razmišljam o nekoliko ideja, ali nezahvalno je pričati o njima dok se stvari ne zahuktaju, jer se često dogodi da ljudi pričaju o planovima od kojih, zbog raznih okolnosti, na kraju ne bude ništa", zaključuje Kosovčević.

"Vir" je trenutno u domaćim bioskopima. Ne propustite.



Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
ех...још један филм о геноцидним србима и ескадронима смрти слободана милошевића Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
mob
Apple 5
Pogledao sam ga i prijatno se iznenadio.
Ne kazem da je dobar film,nego je mnogo bolji nego sto sam ocekivao  Smile
Preporuka svakom da ga pogleda a onda komentarise
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
  Za naše uslove solidan film. Pod tim mislim na specijalne efekte, režiju i glumce. Čak se i Sin Dragan (N. Okanović) pokazao. Ono što mi se nije svidelo je pšojava nauljenog i kajlama ukrašenog i.ivanovića i njemu po profesiji sličnih kolega.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
boze kakvo smece. evo sad ide na prvoj. zna li neko ko je dao pare za ovo govno? ustvari, mene interesuje da li sam ja od poreza i doprinosa doprineo da se snimi ovo smece?

samo jedna scena:
skins se priseca kako je kao klinac (tipa 12g) obesio nekog cigu jer su se potkli. ali bukvalno visi spremna omca sa drveta u blokovskon dvoristu i ovaj op oko cige i ciga visi sa drveta. jer kod nas u beogradu svaki blok ima tako omce okacene oko drveta kako bi mogli klinci da se bese po potrebi.
a ako nema once onda roditelji tako postave omce. nek se deca igraju jebes ga... Smile
radnja je btw sa pocetka 90ih sto bi znacilo da se to desava 80-82.
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
mob
LG Frizider
Napisao sam negde vec da gluma ne postoji pre i posle scene sa Mirom Karanovic.

A prica je realno dobra samo sto je izvedba ocajna. Sad bas gledam drugi put pa bih rekao i da fotografija nije losa.

Al gluma i reditelj ubise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:32:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.