Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:35:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 29 30 32 33 ... 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vikings - serija (2013 - )  (Pročitano 85907 puta)
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
cek jel ono stvarno mrtav i jel ovo zadnja sezona

Pa,serija se zove "Vikings",a ne Ragnar...imaćemo,bar, još 5 epizoda bez njega...Jeste on bio glavni za ovu seriju,ali nije Džems Bond...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
mob
Samsung 
cek jel ono stvarno mrtav i jel ovo zadnja sezona

Према изворима је погубљен тако што је бачен у јаму пуну змија Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
Тек следи крљање, Ивар је познатији од Рагнара тако да следи свашта. Далеко да је ово крај серије.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29017
Dobar zavrsetak price oko Ragnara. Sad da vidimo kako ce Ivar da se osveti i sta ce biti sa Lagertom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Kreator Vikinga komentariše šokantna dešavanja u seriji


Ove nedelje zvezda Vikinga Travis Fimmel napustio je seriju u epskom stilu. Ragnar je poginuo žrtvujući se za svoj narod. Tim povodom smo pričali sa kreatorom Vikinga Michaelom Hirstom o epizodi "All His Angels" koja će promeniti sve.

Da li je oduvek postojao plan da Ragnar pogine?

Michael Hirst: Da, zato što se trudim da se što više držim istorijskih činjenica. Znam da je bilo dosta spekulacija na društvenim mrežama da li to treba učiniti, ali oduvek mi je bila namera da to uradim. To jedna od stvari koje znamo o Ragnaru Lothbroku. Razlika je što je kad sam pripremao TV seriju ovo trebalo da se desi na kraju prve sezone! (smeh) Kada je Travis Fimmel došao prvi put na snimanje imao scenarije za prve dve epizode i sinopsis serije u kojoj je pisalo da gine na kraju 10. epizode. Kad smo krenuli sa snimanjem shvatili smo šta imamo u rukama i da nam se otvorila mogućnost za nešto veće. Svejedno sam hteo da se držim inicijalne ideje da pratimo istorijske beleške, ma koliko one bile nemilosrdne. Zaista nam je bitno da serija bude utemeljena u stvarnosti.

Serija se naravno zove "Vikinzi" a ne "Ragnar", tako da priča može da ide i bez njega, ali u kom smeru će ona da ide? Da li se ton serije menja sa njegovim odlaskom?

Hirst: Naravno, promene su neizbežne. Od početka sam bio jasan - kako prema History kanalu tako i u intervjuima - ovo je priča o Ragnaru i njegovim sinovima. Bar dva njegova sina, Ivar i Bjorn, su dostigla veću slavu od Ragnara. Iz tog razloga sam veoma uzbuđen da pređem na njih. Snimili smo skoro 25 epizoda nakon Ragnarove smrti i u skroz smo drugom svetu sada. Cela saga se nastavila. Iako je Ragnar mrtav, on nikad neće nestati. On živi kroz uticaj na ljude, kroz ambicije i snove koje je preneo na sinove. Tako se dešava u životu. Mislim da se ton nije promenio. Imamo ove nove mlade ljude koji su fantastični, ali u isto vreme tu su i centralne figure Floki i Lagertha. Imamo kontinuitet, a on je veoma bitan u ovakvoj seriji.

Još jedna stvar koju želim da istaknem je da ovo nije fantazija. U fantaziji niko ne stari i vrlo malo ljudi umre. Čak i kad umru, mogu da se vrate u život. Ipak, ovo je šou o pravim ljudima koji stare. Ako biste se vratili i pogledali kako je Ragnar izgledao u prvoj sezoni, što sam i sam uradio nedavno, bili biste šokirani. Tamo deluje tako mlado i sveže. Onda pogledate šta je postao. Njegovo iskustvo mu je iscrtano po licu. Travis je maestralno pokazao svu težinu koju je Ragnar nosio na svojim plećima. Ova smrt je veoma bitna. Nas dvojica smo proveli dosta vremena pričajući o ovoj epizodi. U jednom trenutku sam ga pitao:"Da li ti smeta što ćeš poginuti?" i on je samo rekao:"Ne, sve će biti u redu." Bio je veoma posvećen, naročito na dan kad smo snimali scenu smrti. To je bio neverovatan dan za sve nas. Bilo je to u Irskoj usred zime, ledeno, sa kišurinom. On je bio u kavezu. Svi su znali da je to neverovatan trenutak.

Pre nego što pogine, Ragnar je imao veliki govor o Valhali i bogovima. Znamo da on više ne veruje u to. Da li je sve to bila predstava?

Hirst: Upravo tako. On kaže Ecbertu da će njegova smrt biti prilika da priča o osveti, bogovima i Valhali, našta Ecbert kaže:"Pa ti u to više ne veruješ", Ragnar mu na to odgovara:"Da, ali moji sinovi i narod veruju." Dakle, ovo je delom neverovatna hrabrost Ragnara da se obraća direktno svojim sinovima, pozivajući se na stvari u koje ne veruje više. Ironija je da je jedini način da viking uđe u Valhalu hrabra smrt, a on čini upravo to. On strada hrabro, odbijajući da bude slomljen od strane kralja Ælla koji čini sve da ga ponizi ali ne uspeva. Ragnar umire trijumfalno, što znači da je zaslužio Valhalu. Iako se odrekao bogova pred Ecbertom, on je usvari učinio ono što svaki bi pravi viking uradio.

izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Citat
Snimili smo skoro 25 epizoda nakon Ragnarove smrti i u skroz smo drugom svetu sada.

Opa, nisam znao da ce biti ovoliko.

Citat
Iako je Ragnar mrtav, on nikad neće nestati.

Znaci, pojavljivace se skoro u svakoj epizodi kros secanje pretpostavljam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
Ragnar mulo...
Doduše,znali smo da će završiti u jami sa zmijama,jer je pokazana još u S1,a i to je,po legendi,tačno.
Ubi me smor dijalog izmedju Ragnara i Ekberta,kao i putovanje ka jami,u trajanju od 20min epizode.
Ostalo je OK.
Čekamo "La armee grande" i "crvenog orla"...

meni dijalog izmedju njih dvojice fenomenalan... potpuno je nebitno da li bog (bogovi) postoji, i da li njih dvojica veruju u to, sve dok narod veruje oni to mogu da iskoriste za potpaljivanje mase Smile kako bi inace naterali ljude da ratuju za njih ako nema religije

napili se i poceli da pricaju o religiji, klasicna prica  Smile
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
dobro je umro, na pravi nacin sa svrhom, samo je ovako mogao da natera sinove da krenu na englesku
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
dobro je umro, na pravi nacin sa svrhom, samo je ovako mogao da natera sinove da krenu na englesku
ja mislim da mu to bio i plan od pocetka.
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12054
Zastava
I tako ,sretose vikinzi muslimane....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 29 30 32 33 ... 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:35:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.