Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:52:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: VHS u DVD - dodatna obrada  (Pročitano 2542 puta)
11. Feb 2008, 20:34:28
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Gospodo, kao sto se iz naslova, vidi pozeleo sam da prebacim neku deciju priredbu sa VHS kamere na DVD, a da pri tome obradim snimak tako da na pocetak ubacim scenu sa belim slovima na crnoj pozadini u kojoj pise moje ime, da na kraj ubacim scenu u kojoj pise KRAJ, i da pri tome DVD ima meni za start filma.      Po struci sam programer i nikada nisam radio ovakav posao pa su mi potrebni saveti iskusnijih korisnika.      Oni manje iskusni mogu da prate redosled mojih koraka.      Rezultat je DVD koji je prilicno dobro ispao.      Snimak traje 35 min, a meni je za ceo posao trebalo 5 sati, pa me zanima gre gresim i da li to moze brze?

Prebacio sam VHS materijal koristeci TV tuner.      Kartica ima nekoliko nacina snimanja, a najkvalitetniji je DVD PAL.      Rezultat je mpg fajl od 1.     2GB rezolucije 720x576, framerate 25, bitrate 4000.      Sada sam hteo da dodam scene.      U corelu sam nacrtao odovarajuce crne pravougaonike sa belim tekstom i eksportovao ih kao gif.      Ove slike sam ubacio na pocetak i kraj mpg snimka.      Za ovo sam koristio VEGAS.      Namerno sam sa neta skinuo staru verziju 5.     0 posto je dosta manja.      Odsekao sam kraj filma koji je bio visak.      Sada je to trebalo snimiti ponovo.      Izbor je bio AVI, MPEG1 ili MPEG2.      
Prvo pitanje za korisnike Vegasa.      Zasto MPEG2 ne radi u ovom slucaju?

AVI i MPEG1 rade.      Ja sam izabrao MPEG1.      Greska ili NE? Rezultat je MPG fajl priblizne velicine originalu.      Potupak je trajao 90 minuta.      Pre toga sam koristio VIRTUAL DUB MOD.      On moze da otvori MPG ali ne moze da ga snimi u istom obliku.      Ako zelim da odsecem visak sa kraja onda moram da snimim na kraju kao AVI sto dugo traje.      Opcija Direct Stream Copy ne radi.      Radi Full Processing Mode gde mogu da izaberem neki Codec.      Ja koristim XVID.      Od DUBA sam ostao zbog toga sto nisam pronasao nacin na ubacim scene, odnosno u mom slucaju GIF slike.      Moze li dub da prihvati gif slike i kako? Pocetnicima kojima treba samo odsecanje kraja fajla preporucujem MPG2Cut.      Program je mali i brz.      Rezultat ce biti isto MPG fajl.      Dobija se na brzini posto nema AVI konverzije.      Fajl od 1.     2gb je odsekao za manje od 5 minuta.     

Sledeci problem je vezan za XViD.      Hoce da radi samo ako je izabrana opcija Encoding Type: Single pass.      Ako izaberem Twopass – 1 st pass ne dobijam sliku, ali imam korektan zvuk.      Twopass – 2 nd pass ne radi uopste jer dobijam neku poruku o gresci.      Isto je i u MODU i u VEGASU, sto znaci da je problem do kodeka ili do neceg drugog? Koristim verziju 1.     13.       Na poslu sve radi i nema razlike osim sto na poslu pise FOURCC code: yv12, a kod kuce xvid.      U cemu je ovde razlika?

Na kraju sam koristio Nero Vision Express jos 90 minuta da napravim DVD menije.      Postupak je lak, jedino nisam zadovoljan sto mi je u istoj rezoluciji kao na pocetku (ona je kroz sve korake ostala 720X576), ubacio neke crne okvire koji se jedno 2cm vide u punom ekranu.      Ima li ovde resenja?

Kao sto rekoh na pocetku, postigao sam ja zadovoljavajuce kvalitetno resenje, ali se pitam ima li neceg jednostavnijeg?

Pozdrav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
Citat
U corelu sam nacrtao odovarajuce crne pravougaonike sa belim tekstom i eksportovao ih kao gif.      Ove slike sam ubacio na pocetak i kraj mpg snimka.

To nisi mrao. Moze se to odmah u Vegas-u uraditi.

Citat
Zasto MPEG2 ne radi u ovom slucaju?

Najverovatnije neregistrovan kodek.

Citat
Ja sam izabrao MPEG1.      Greska ili NE?

Greska. Mpeg1 je za VCD format

Citat
Sledeci problem je vezan za XViD.      Hoce da radi samo ako je izabrana opcija Encoding Type: Single pass.      Ako izaberem Twopass – 1 st pass ne dobijam sliku, ali imam korektan zvuk.      Twopass – 2 nd pass ne radi uopste jer dobijam neku poruku o gresci.      Isto je i u MODU i u VEGASU, sto znaci da je problem do kodeka ili do neceg drugog? Koristim verziju 1.     13.       Na poslu sve radi i nema razlike osim sto na poslu pise FOURCC code: yv12, a kod kuce xvid.      U cemu je ovde razlika?

Ako hoces dobar DVD uvek renderuj u mpeg2

Citat
Na kraju sam koristio Nero Vision Express jos 90 minuta da napravim DVD menije.

Isuvise dugo. Mpeg2 iz Vegasa se odlicno slaze sa Nero-om. Nero startuje ultra buffer i to ne traji za tvojih 35min duze od 3-4 min.

Citat
ubacio neke crne okvire koji se jedno 2cm vide u punom ekranu.      Ima li ovde resenja?

Ipak negde nije podeseno kako treba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ok. Hvala na savetima. Jos samo par napomena. Problem XVida je resen. Izgleda da je u pitanju bio KLITE mega codec pack 3.75. Posle njegovog brisanja (bez cackanja po reg bazi) i jednostavne instalacije xvida 1.13 sve je proradilo kako treba. Nisam se usudio da posle dodam neki codec pack vec cu rucno da dodam neke pojedinacne kodeke. Da li je to razumno resenje za ovakvu kucnu upotrebu?

U vegasu 5 nisam nasao nacin da ubacim scenu sa tekstom. Mozes li mi reci kojom opcijom da pokusam?

U pravu si za kvalitet kod mpg2. I to je proradilo. Nije bio neregistrovan codec nego moja greska jer sam za template izabrao default, a trebalo je dvd pal, s obzirom da je tv kartica snimala u tom formatu.

I na kraju u Vegsu nisam nasao ni opciju za izradu menija. U helpu se pominje samo DVD arhitect. Moze li Vegas direktno da napravi menije? Opcija? Verovatno si mislio da menije treba kreirati u Neru, ali da sam postupak krace traje zbog njegove kompatibilnosti sa Vegasom.

Hvala i pozdrav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
Citat
U vegasu 5 nisam nasao nacin da ubacim scenu sa tekstom. Mozes li mi reci kojom opcijom da pokusam?

Ako sam te dobro razumeo, hoces na neku scenu dodati text.
Idi na jezicak Media Generators. Sa leve strane na Text i od ponudjenih povuci koji hoces na video liniju. Otvorice ti prozor za menjanje teksta i parametra.

Citat
I na kraju u Vegsu nisam nasao ni opciju za izradu menija. U helpu se pominje samo DVD arhitect. Moze li Vegas direktno da napravi menije? Opcija? Verovatno si mislio da menije treba kreirati u Neru, ali da sam postupak krace traje zbog njegove kompatibilnosti sa Vegasom.

Nema, pogresno si shvatio. Vegas sluzi za video montazu. Program DVD archtekt je njihov, kao sto je Adobe-ov, Encore DVD. U bilo kojem to mozes raditi kao i u Nero vision. Razlika je u tome, ako to radis u Architekt-u, predhodno mozes u Vegas-u, dodeliti tacke koje ce Architekt registrovati kao capter-e. To mozes uraditi i naknadno u Architektu. Ako su zasebni video fajlovi, i njih ce registrovati kao zasebne capter-e. Zatim u Architektu mozes skracivati video, ali ako ti se nesto ne svidja, pa hoces odseci, mozes kroz njega "pozvati" Vegas gde to uradis. Nakon sejvovanja, promena se automatski azurira u Architektu. Znaci bez ponovnog rendanja. Postoje jos mali milion opcija za menjanje svega i svacega.

E sada ono sto rekoh za brzinu. Proces enkodinga, pretvaranje mpeg-a ili nekog drugog formata u DVD, zna biti dug proces. Medjutim, mpeg, koji da Vegas, odlicno se slaze sa Nero Vision-om, pa taj proces konverzije traje mnogo krace.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Sve jasno, isprobano i radi. U pravu si za scene sa tekstom, veoma je jednostavno. Naravno moze i sa gif sliciicama, ali je ovako mnogo bolje. Ostalo mi je da probam Nero Vision (nemam vremena da skidam i proucavam dvd arhitect), odnosno mpeg2 od 35min u dvd za manje od 5min sa sve menijima. Posto ne sumnjam u tebe verujem da cu uspeti. Ceo postupak dobijanja DVD-a sam ovime skratio na 2,5 sata od pocetnih 5 sati, sto mi je i bio cilj (za filmo od 35-40min). Mozda moze i brze, ali je ovako dobijeni kvalitet odlican, pa tate i mame mogu da uzivaju u klincima do mile volje.

Iako sve ovo koristim 2-3 puta godisnje, nije moja specijalnost, niti sfera interesovanja, zadovoljstvo mi je sto sam ovladao necim novim. Ne moze da skodi, a mozda zatreba.

Hvala ti na svoj pomoci! Pozdrav!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
Ziv i zdrav bio  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:52:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.