Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: VGA standard driver problem ati drajveri.....  (Pročitano 9125 puta)
Ucesnik diskusija

Don't drink and drive,take a join and fly!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 83
Zastava Smederevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Sendo 1100
Hm Smile
P.S.
Klikni na smajli
u jeeeeeee  Smile Smile de ga nadje???  Smile probacu pa cu da javim.....hvala.....
« Poslednja izmena: 13. Jun 2006, 18:46:39 od obrensd »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ocigledno je da XP nema u sebi drajvere za tu AGP Ati-jevu karticu. Da ima, ti ne bi imao tih problema. Jos ociglednije je da i ti sam ne znas sta hoces. Kada se Windows nema u sebi "ugradjene" drajvere za graficku karticu odredjenog tipa onda ti ponudi da je instaliras kao "standard VGA adapter" Problem je u tome sto je prvo napravljen XP a posle njega tvoja graficka, odnosno taj tip kartice. Znaci tebi ne trebaju standardni drajveri za Windowsove graficke kartice, jer to i ne postoji (bar ne onako kako ti mislis). Tako ti on nudi instalaciju za nesto sto ne zna sta je a pretpostavlja da je graficka jer je ubodeno u AGP slot. Za tvoju informaciju VGA znaci vizual grafik adapter
Za pocetak instaliraj ServicePack2 za XP. Mislim da bi to vec moglo da resi problem. Druga stvar je da trazis od onog od koga si kupio karticu (pretpostavljam da je nova) da ti da i instalacioni CD za nju. Svaka normalna firma to daje.
Kada to uradis, otidji na Start-Setings-ControlPanel-System-Hardwer-DeviceMenager i odradi Uninstal graficke kartice ma kako ona bila instalirana. Resetuj racunar. Ako se nakon podizanja sistema pojavi da je XP nasao novi hardver i sam ga instalira onda je sve OK, a ako ne sta god da te pita reci "Cancel" ili No, onda ubaci CD koji si dobio osa karticom i pokreni Setup. Ostalo ce samo da ti se kaze.   Nadam se da sam bio dovoljno iscrpan.    Sledeci put pokusaj da koristis precizniju terminologiju i nemoj za dzabe da formatiras hard diskove jer to ima isto toliko veze sa karticom koliko i zapremina kotlića u tvom WC-u. Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Don't drink and drive,take a join and fly!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 83
Zastava Smederevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Sendo 1100
 Smile Smile Smile ko te rodi tako pametnog???????Ja sam dobio drajvere uz karticu (nisam jos cuo za biser da neko kupi komp bez drajvera za graf). VGA=visual grafic adapter??? ja mislio Vidi Ga Ati  Smile Imam SP2,instalirao sam drajvere koje sam dobio,kartica radi bez problema...ali hocu sad da instaliram noce drajvere...ako niko nema nista protiv.Ja neznam koliko preciznije mogu da objasnim  Smile dakle: asusp5p800s,MSI ATI rx9600,celeron D 331+ 2.67Mhz....ostalo je nbtno..kad probam da instaliram drajvere za graf (probao sam nove catalyst sa atijevog sajta i MSI drajvere) kad probam da instaliram izbaci mi poruku neki error valjda nfo tako nesto i posle toga please install VGA STANDARD DRIVERS ! ! ! ! ! !Pre toga sam izbrisao stare naravno.Kako ja da instaliram te J&^%(*^* drajvere????? Probao sam da u biosu prebacim da mi primarna kartica bude PCI,probao sam i ono sto mi je lazacar pokazao....kartica je enable...imam XP a na F8 nisam nasao ono VGA mod....nema toga...kako se to ukljucuje???  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Prilikom dizanja sistema, pritiskaj F8. Tako ces dobiti onu varijantu, Normal, SafeMod i slicno, pa odaberi VGA mod

Nisam probao sve sto sam video, ali prosto mi je neverevotano da kada "poteras" google i ukucas free download  pa naziv tvoje kartice ne dobijes ni u jednoj varijanti ono sto hoces.
Da li si probao sa drajverima na
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1119
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Don't drink and drive,take a join and fly!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 83
Zastava Smederevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Sendo 1100
Probao sam....F8 dobijes safe mode,safe mode sa network conn,last known settings.....bla bla bla ali ne daje opciju VGA MOD ! ! ! ! ! ! nije problem u drajverima...sa atijevog sajta su....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Don't drink and drive,take a join and fly!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 83
Zastava Smederevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Sendo 1100
ok nasao sam vga mode  Smile ali o5 nista!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.