Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:20:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veza znači mnogo truda?  (Pročitano 1592 puta)
29. Mar 2010, 14:28:32
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Često je moguće čuti da je neophodno u vezu uložiti jako mnogo truda kako bi ona uspela, da ne možete samo da se neodgovorno ponašate onako kako je vama zgodno. I premda to nije sasvim pogrešno, nije ni zaista tačno - jer kad volite, to što pružate voljenoj osobi ne osećate kao trud.

Tačno je, u vezi je potrebno da oboje puno pružaju. Da se dogovore o nekim stvarima. Da nekad stave potrebe voljene osobe na prvo mesto, čak i ako to znači da na neko vreme neće zadovoljiti sopstvene potrebe. Sve to stoji. Ali, trud? Taj deo ne stoji - zato što ga ne osećate kao trud, zato što pružate ono što želite da pružite osobi koju volite više od bilo koga drugog. Zadovoljstvo vam je i radost da joj pružate, pa kakav je to onda trud?

To je slično kao sa onom izrekom da bez muke nema nauke. Jasno, da biste bili dobri u nekoj nauci, potrebno je dosta rada - ali taj rad nije nikakva muka ako vi tu nauku volite, ako vam je zadovoljstvo da se time bavite. Kad se bavite poslom koji zaista volite, veselo "lipsavate od napora", jer vam je zadovoljstvo što ste u tome. Zaboravićete na to kad ste poslednji put jeli (pod pretpostavkom da se ne onesvestite od gladi), odlagaćete odlazak u toalet dok ne proučite "samo još ovo", neće vam biti do izlazaka niti do mnogo čega drugog - šta će vam nekakva tamo zabava, kad vam je ta nauka mnogo zanimljivija?

Tako je i s vezom. Radost je pružati voljenoj osobi. Sad, ima onih koji će reći: "A ja, kad će on/a meni da pruži?", ali tu je već manje reč o ljubavi, ako ljubavi uopšte ima, a više o "ja tebi - ti meni" razmeni. Tada je, zaista, napor u pitanju, trudite se silno oko nečega i nestrpljivo iščekujete da dobijete zauzvrat. Samo, da li vam to "ja tebi - ti meni" zaista zvuči kao ljubav?

Ljubav je divna. Ljubav je radost. I nije napor - onda kada postane napor, tu je već manje ljubavi.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 266
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson xperia
Tacno je. Za vezu treba mnogo truda! Toga nismo svesni dok veza traje. Cim se pojave nekakvi problemcici ili neke ne daj Boze krupnije stvari tad nastaju problemi. Setimo se svega onoga cega smo se odrekli u korist veze ili nekih ustupaka koje smo ucinili za nju. To je najgore.... Druga strana, uglavnom, nije svesna toga ili to ne primecuje. Moramo joj nekako to reci ali tada ide  ono ......... da smo dosadni i preuvelicavamo stvari ili da prenjujemo svoje ustupke i ............ to je  VRZINO KOLO
                   Ali se ipak  teba truditi oko veze pa sta bude.....   
                                Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:20:15
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Veza zna truda mnogo

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.