Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veterani nekadašnje Treće armije najavili masovan dolazak u Beograd  (Pročitano 20068 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
A, jel moze meni neko da objasni zasto se daju dnevnice ljudima koji brane svoju zemlju?
Jel' to znaci da i patriotizam ima cenu?


Zašto ne bi dobili? Zar patriote nemaju troškove i familije? Misliš da je patriota alien koji se samoobnavlja .....  Smile Smile

Primjer Hrvatske:

Dobijale su se plaće + terenske dnevnice, a nedavno je osnovan i fond u kojem dionice imaju svi koji imaju status branitelja.Zašto vi ne date to svojim vojnicima?

http://www.erste-invest.hr/default.aspx?id=345
« Poslednja izmena: 06. Avg 2008, 12:42:01 od nikola34 »
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Citat
A, jel moze meni neko da objasni zasto se daju dnevnice ljudima koji brane svoju zemlju?
Jel' to znaci da i patriotizam ima cenu?

Анеа, иако бих се у први мах слагао са тобом, сматрам да не треба да ускачеш са таквим коментарима а да претходно добро не размислиш о томе...
Сигурно постоји разлог зашто је то правило измишљено... Не можеш одмах доносити закључке...
Законодавци су сигурно узели много више ствари у обзир него оно што теби и мени прво падне на памет... Једна од тих ствари је и та што кад мушкарац оде у рат, често нема ко да храни породицу...

Безвезе је да се расправљамо а нико од нас нема појма о томе...

То је у фазону: Ја се залажем за смртне казне за силоватеље. Одмах по кратком поступку. Ја наравно немам појма о томе... Е онда ти која се мало боље разумеш од мене у то, кажеш да тако може да настрада и невин човек и да смртне казне нису добре због тога... Капираш?!

И тако о милион тема!
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 
A, jel moze meni neko da objasni zasto se daju dnevnice ljudima koji brane svoju zemlju?
Jel' to znaci da i patriotizam ima cenu?

Pa,ti prva rece meni na jednoj drugoj temi da je to samo posao....pa,zasto da ljudi ne budu placeni ako rade svoj posao?Ili mislis da je Srpski i Americki patriotizam razlicit... Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
A, jel moze meni neko da objasni zasto se daju dnevnice ljudima koji brane svoju zemlju?
Jel' to znaci da i patriotizam ima cenu?

Pa,ti prva rece meni na jednoj drugoj temi da je to samo posao....pa,zasto da ljudi ne budu placeni ako rade svoj posao?Ili mislis da je Srpski i Americki patriotizam razlicit... Smile

Profesionalni vojnici... vs. dobrovoljci i vojni obveznici... vidis li razliku? Smiley

Citat
A, jel moze meni neko da objasni zasto se daju dnevnice ljudima koji brane svoju zemlju?
Jel' to znaci da i patriotizam ima cenu?

Анеа, иако бих се у први мах слагао са тобом, сматрам да не треба да ускачеш са таквим коментарима а да претходно добро не размислиш о томе...
Сигурно постоји разлог зашто је то правило измишљено... Не можеш одмах доносити закључке...
Законодавци су сигурно узели много више ствари у обзир него оно што теби и мени прво падне на памет... Једна од тих ствари је и та што кад мушкарац оде у рат, често нема ко да храни породицу...

Безвезе је да се расправљамо а нико од нас нема појма о томе...

То је у фазону: Ја се залажем за смртне казне за силоватеље. Одмах по кратком поступку. Ја наравно немам појма о томе... Е онда ти која се мало боље разумеш од мене у то, кажеш да тако може да настрада и невин човек и да смртне казне нису добре због тога... Капираш?!

И тако о милион тема!

Zasto se ne isplati realna cena .... na osnovu prosecne plate u Srbiji u tome periodu, ako je vec potrebno nadoknaditi propustenu dobit...
2500e razlike (tj. doodatak na vec dobijeno) je ogromna cifra... Smile

JA bih razumela da se toliko i vise isplati porodicama svih onih koji su poginuli, sto civila, sto vojnika... ali... potrebno je stati na trenutak i razmisliti da li je to samo zelja da se postuje zakon ili jos i nesto drugo...

S druge strane... ako te osobe vec insistiraju na postovanju zakona, zasto sledeci put kada ih zaustavi policija ne bi platili kaznu...

Citava ova prica je pomalo...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 
Citat
Profesionalni vojnici... vs. dobrovoljci i vojni obveznici... vidis li razliku?
A,jel to znaci da treba zena i deca da im salju pare za cigare i pivo dok ratuju za drzavu...valjda drzava ima neke obaveze prema tim ljudima i ako su dobrovoljci,pa cak i vojni obveznici Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia E
A, jel moze meni neko da objasni zasto se daju dnevnice ljudima koji brane svoju zemlju?
Jel' to znaci da i patriotizam ima cenu?

anea za ta pitanje najbolje je potraziti odgovor u zakonima Republike Srbije
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


^^

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 17395
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung Galaxy Note 4
Citat
Profesionalni vojnici... vs. dobrovoljci i vojni obveznici... vidis li razliku?
A,jel to znaci da treba zena i deca da im salju pare za cigare i pivo dok ratuju za drzavu...valjda drzava ima neke obaveze prema tim ljudima i ako su dobrovoljci,pa cak i vojni obveznici Smile

Meni slali otac i majka  Smile Smile Smile

Nemaju oni pare kojima će da plate strah, traume, vijetnamske sindrome, odsečene ruke i noge. Iskreno te pare koje nam ne daju ne bi mi mnogo popravile kvalitet života , ali ima mnogo veterana koji  žive kao beda. Ni ovi moji zemljaci u Kruševcu koji štrajkovaše glađu nisu to počeli iz obesti. Dosta njih znam i lično.

U Kuršumliji se vlast nagodila sa veteranima pre izbora, i isplaćuju im pare. Zaboravili su da nije samo tih par hiljada rezervista iz Kuršumlije učestvovalo u ratu, ako su mogli da se otvore pa da im daju njihovo moraće sad svima da plate.

Za vreme rata je isplaćivano učešće na vojnoj vežbi, ne sećam se sad kolike su to bile pare, recimo 40-50 maraka za mesec  Smile .
« Poslednja izmena: 08. Avg 2008, 01:03:32 od cakki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
RATNE DNEVNICE NAJESEN "U PAPIRIMA"


JAGODINA , 12. avgusta (Tanjug) - Predsednik Udruženja ratnih veterana Jagodine Dobrica Stojanović izjavio je danas Tanjugu da će veterani tokom jeseni dobiti ratne dnevnice ili socijalnu pomoć u iznoso od 1.000 evra u papirima koje će moći da korisie za plaćanje struje, gasa, grejanja.

"Postignut je načelan dogovor između predsednika ratnih veterana Srbije Željka Vasiljevića i potpredsednika i predsednika Vlade Ivice dačića i Mirka Cvetkovića o tome, i tokom jeseni biće donesena Uredba Vlade kojom će svim veteranima Srbije biti dodeljena neka socijalna pomoć", rekao je Stojanović i dodao da su "s obzirom na ovaj dogovor protesti rezervista, koji se sada organizuju, nepotrebni".

Stojanović je rekao da je u Jagodini prijavljeno 7.500 ljudi za ratne dnevnice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
REZERVISTI TRAŽE TELEFONSKU SEDNICU VLADE SRBIJE
14.8.2008 13:50 BEOGRAD (Tanjug) - Oko 3.000 bivših rezervista, koji danas protestuju ispred zgrade Vlade Srbije, traže od premijera Mirka Cvetkovića da odmah sazove telefonsku sednicu na kojoj će doneti odluku o ispunjenju njihovog zahteva.
Ukoliko sednica Vlade ne bude zakazana u roku od pola sata, veterani najavljuju da će razapeti šator u parku ispod zgrade srpske vlade i da će tu ostati sve do ispunjenja zahteva, rekao je predsednik Jedinstvenog štrajkačkog odbora Gorjan Jakovljević.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
Ericsson T28
Ovo je jadno, ja da sam na njihovm mjestu sljedeći rat bih ostao kod kuće i gledao ga sa televizije.

Ne bih uzimao pušku sve dok mi ne bi isplatili sve zaostatke. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.