Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesti ~ Zanimljivosti  (Pročitano 41477 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Gojaznost "kolateralna šteta" SP u fudbalu

Sa prosečno dve utakmice dnevno koje će gledati sedeći zavaljeni u fotelji ispred televizora, kojima treba dodati i eventualne produžetke i neizbežne duge rasprave nakon mečeva, ljubiteljima fudbala preti opasnost da se tokom Svetskog prvenstva u Južnoj Africi ugoje i do tri kilograma.

Istraživači upozoravaju da bi ova "kolatelarna šteta" mogla da zadesi sve one koji će satima sedeti ispred malih ekrana, ispijajući pivo i gazirane sokove i konzumirajući ogromne količine raznih visokokaloričnih grickalica ne bi li smirili uzbuđenje.

Prema istraživanju koje je sprovelo Koldireti, italijansko udruženje za ispitivanje kvaliteta hrane, ljubitelji fudbala bi tokom SP mogli da akumuliraju i do 600 kilokalorija viška nedeljno.

Sa početkom Mundijala 2010, mnogi će zaboraviti na dobre odluke koje ljudi obično donose početkom leta u pogledu zdravije ishrane i telesnih vežbi, sa žaljenjem su konstatovali istraživači.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Čačanin posle 16.000 kilometara stigao u Kejptaun


Kejptaun, rt Dobre nade, konačni cilj

Čačanin Saša Jović krenuo je 6. aprila na dvomesečno putovanje ka Južnoj Africi, a ove nedelje je stigao na svoju krajnju destinaciju.

Jović je na dvomesečno putovanje krenuo kako bi prisustvovao Svetskom prvenstvu u fudbalu, a tokom njega je prešao oko 16.000 kilometara. Čačanin će prvo 13. juna biti na utakmici između Srbije i Gane u Pretoriji, a na isti način namerava da pređe još oko 8.000 kilometara po Južnoafričkoj republici.

Tokom puta Jović je išao samo peške i javnim prevozom, autobusima, vozovima, brodom i kamionom.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Uhapšen predsednik nacionalne federacije

Predsednik Fudbalske federacije Ruande general Žan Bosko Kazura uhapšen je zbog toga što je bez dozvole svog nadređenog želeo da prisustvuje Svetskom kupu u Južnoj Africi

Kazura je bivši savetnik za bezbednost predsednika Ruande Pola Kagame, a početkom sedmice otputovao je u Južnu Afriku, ali je dobio naređenje da se vrati u zemlju. Po dolasku na aerodrom uhapsila ga je vojna policija.
"General je otputovao u Južnu Afriku bez dozvole, koju je, kao pripadnik vojske, morao da traži. Zbog toga je po povratku u zemlju uhapšen. Formalni poziv koji je dobio kao predsednik fudbalske federacije nije opravdanje za nepoštovanje subordnacije", rekao je portparol vojske Žil Rutaremara.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Lom zbog poraza Srbije

Poraz Srbije od Gane toliko je iznervirao jednog Malezijca da je povredio rođenog oca.



Mohamad Rizal ime je 17-godišnjeg Malezijca kojeg je poraz srpske fudbalske reprezentacije na otvaranju Svetskog prvenstva toliko razljutio da je u napadu frustracije poslao sopstvenog oca u bolnicu.

U nedjeljnoj utakmici grupe D Srbija je izgubila od Gane 1:0, a trenutak u kojem je napadač Gijan zabio gol sa bele tačke prelio je čašu strpljenja i mirnoće mladića koji je opalio loptu u stanu i razbio prozor, prenosi malezijska agencija Bernama.

Rosli Mat Nor, njegov otac, sedeo je baš pod prozorom, kada ga je zasulo razasuto staklo. Tako je umalo frustraciju svog sina zbog loše igre Srbije platio uvom. Nakon ovog incidenta, komšije su nesrećnog Nora prevezli u obližnju bolnicu u kojoj su mu uz nekoliko šavova zakrpili uvo.

Očigledno, ni u Malziji nije svejedno kako igra Srbija na Svetskom prvenstvu.



Izvor: SvetskoPrvenstvo
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Policija privela 17 huligana, koje će deportovati

Južnoafrička policija izvršila je raciju školskog hostela u kome su tokom Svetskog prvenstva odseli poznati argentinski izgrednici, posle čega je zadržala 17 osoba koje će deportovati

Oko 30 policajaca i imigracionih radnika upalo je u hostel u Pretoriji u kome je odselo 165 navijača Argentine.
"Iznenadili smo ih. Spavali su. Bilo je malo galame i gurkanja, ali je sve prošlo fino", rekao je načelnik južnoafričke policije Sali de Ber.
On je rekao da su policajci imali oklope, ali da nije bilo nasilja tokom racije. Južnoafričkim čuvarima reda pomoglo je osam predstavnika argentinske policije, koji su otkrili da su neki od navijača u hostelu izuzetno mladi, čak i od 15 godina.
Policija je pratila ponašanje te grupe navijača da bi ocenila njihovo ponašanje. Zaključeno je da su bili grubi sa drugim navijačima, da su se nedolično ponašali i izazivali nevolju.
"Pratili smo ih da bismo izgradili profil. Odlučili smo da to nije tip ljudi koje želimo na utakmicama Svetskog prvenstva. Mogli bi da unesu nestabilnost", rekao je De Ber.
Policija je objavila da je pet drugih građana Argentine dobrovljno jutros napustilo zemlju.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Deca izgorela u požaru dok su im roditelji gledali fudbal

Dvoje dece nastradalo je u požaru u Ugandi, dok su njihovi roditelji otišli u lokalni tržni centar da posmatraju utakmicu na fudbalskom prvenstvu sveta u Južnoj Africi
Lokalni mediji prenose da deca koja su umrla u požaru bila stara osam i deset godina i da su spavali u trenutku kada je buknula vatra.
"Majka i otac su ostavili upaljenu sveću i otišli da gledaju prenos iz Južne Afrike. Sveća je pala, zapalila prekrivač za sto, pa se vatra brzo proširila na čitavu kuću", izjavio je portaprol policije.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
“Орлови” међу “лавовима”

У свакодневном новинарском речнику синоним за репрезентацију Србије је реч "орлови", по грбу на државном дресу. Раније су били "плави", по боји дреса а шпанска штампа, по навици, и данас репрезентацију Србије, која одавно игра у црвеним дресовима назива "плави".

Ако су наши „орлови", шта су друге репрезентације ? Мало истраживање довело је до поделе надимака учесника 19. мундијала у, условно речено, четири групе:

- Надимци по животињама и птицама

- Надимци по националним бојама

- „Ратнички" надимци

- Специфични надимци

Уз Србију, "летећи" надимак, и то врло сличан, има Нигерија чије фудбалере штампа зове „Супер орлови". Фудбалери Обале Слоноваче су „слонови", Камеруна „Неукротиви лавови", Алжирци су „Пустињске лисице", Словенци „Змајеви" а Енглези на грбу имају „Три лава" па их неки зову „Три лајонс". У ову групу можемо сврстати и тим Северне Кореје чији је надимак „Ћолима" по легендарном сибирском коњу који је био „бржи од ветра".

Што се боја тиче, Новозеланђани су „All white" (сви у белом), Чиле и Шпанија су „La Roha" (црвени), Аргентинци су „албацелесте" (бело-плави, по бојама пругастих дресова), Бразилци су „Канариња" (по жутој боји), Французи „Блу" (плави), Уругвајци „целесте" (нежно плава боја, по дресовима) док су Мексиканци познати као „Три" што долази од „триколор" или три боје. Холанђани су „орање" по наранџастој боји мајица, Парагвајци су „албироха" (по бело-црвеним пругама на дресовима) док су Италијани одавно познати као „сцуадра азура", односно „плава екипа".

Инспирацију у ратничкој прошлости својих народа или митологији нашли су Јапанци који су „Плави самураји", Јужнокореанци су „Ратници таеоук" што долази од источњачке борилачке вештине „теквондо". У ову групу можемо да сврстамо и Грчку која је после неочекиваног освајања титуле првака Европе 2004. названа „Брод пирата", ваљда зато што су онако на „препад" изненадили све противнике.

У последњу групу спадају Аустралија чији је надимак „Socceroos", једна комбинација англосанског израза „soccer" који означава фудбал и речи „aussies" (кенгури). Фудбалери Гане су „црне звезде", Јужнa Африка је „Бафана, бафана" што на језику „зулу" значи „момци, младићи". Словаци су „Репре", од репрезентација, Американци „Јенки" док су Швајцарци „Нати" што је скраћеница од „national manschaft".

Исту идеју, али без „натионал" имају и Немци који су за своју штампу углавном "маншафт" („manschaft") док су Португалци „Das Qуintas" по 5 грбова у амблему. Португалци такође имају и алтернативни надимак „Лос луситанос". Репрезентација Данске добила је надимак „Олсенових 11" по дугододишњем селектору Мортену Олсену а надимак Хондураса (мада је правилније рећи Ондурас) нисам успео да дешифрујем до краја.

У неким шпанским изворима нашао сам израз „лос катраћос" али ни распитивања код јужноамеричких колега није помогло да се тај израз дешифрује.

„Репре" (Словачка) и "All white" (Нови Зеланд) уђоше у уторак у историју освајањем првог бода на светским првенствима, „змајеви" (Словенци) учинили су то победом над Алжиром, камерунски „дивљи лавови" пали су пред јапанским „плавим самурајима" , „Три лава" нису могла против „Јенкија" а нас сада највише занима шта „орлови" могу против „маншафта"...

Да ли сте знали?

- Први ТВ-пренос фудбалске утакмице обављен је у Енглеској 1938. када је преношен финални меч ФА Купа. Први пренос са светског првенства реализован је 16 година касније, 1954. из Швајцарске.

- Десет Уругвајаца и три Италијана имају у биографији титуле олимпијског победника и светског првака, Уругвајци су то остварили 1924. и 1928 (олимпијаде) и 1930 (светско првенство), Италијани 1934. и 1938 (светска првенства), односно 1936 (олимпијске игре).

- Прва маскота на једном светском првенству био је лавић Вили у Енглеској 1966.

- У историји 18 претходних завршних турнира постигнуто је 47 хет-трикова (три узастопна гола). Мадјар Кочиш (1954), Француз Фонтен (1958) и Немац Герд Милер (1970) остварили су то по два пута, исто као и Аргентинац Габриел Батистута али је он једини који је то урадио на два турнира (1990,1994).

- Најбржи хет-трик остварио је Мадјар Ласло Киш 1982. против Ел Салвадора: три гола дао је за 7 минута!


Један од најпознатијих европских спортских новинара Владимир Станковић само за Интернет портал РТС-а о Светском првенству у Јужној Африци.



Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 927
Zastava Topola - Srbija
OS
Linux
Browser
Mozilla (lucid)
mob
HTC Desire
Čačanin posle 16.000 kilometara stigao u Kejptaun


Kejptaun, rt Dobre nade, konačni cilj

Čačanin Saša Jović krenuo je 6. aprila na dvomesečno putovanje ka Južnoj Africi, a ove nedelje je stigao na svoju krajnju destinaciju.

Jović je na dvomesečno putovanje krenuo kako bi prisustvovao Svetskom prvenstvu u fudbalu, a tokom njega je prešao oko 16.000 kilometara. Čačanin će prvo 13. juna biti na utakmici između Srbije i Gane u Pretoriji, a na isti način namerava da pređe još oko 8.000 kilometara po Južnoafričkoj republici.

Tokom puta Jović je išao samo peške i javnim prevozom, autobusima, vozovima, brodom i kamionom.



Izvor: B92

Mogao je da krene biciklom.
IP sačuvana
social share
Intel Pentium P6200 (2.13GHz, 3MB, no HT) / nVIDIA GeForce GT540M 1GB GDDR3 Fermi DX11 / 4 GB DDR3 1066 MHz / 320GB 5400rpm SATA II Hitachi / 15.6 " HD LED (1366x768)
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
objavljeno juce

Nilski konj iz Oberhauzena uz Nemce, a hobotnica uz Srbe

Nemci pronalaze svakakve načine da opuste, zabave i pripreme navijače za predstojeću utakmicu reprezentacije sa Srbijom.



Tako su još pre početka Mondijala, u Zoološkom vrtu u gradu Oberhauzenu "uposlili" pigmejskog nilskog konja Peti i hobotnicu Paula da pre svake važnije utakmice "prognoziraju" pobednika šutiranjem ili guranjem lopte u nečiji improvizovani gol, piše nemački Ekspres.

Peti i Pol su do sada doslovno bez greške prognorizali slavljenika i gubitnike mečeva Argentina - Nigerija, Srbija - Gana, Nemačka - Australija i Španija - Švajcarska.



Stoga su danas "zamoljeni" da svojim umećem unapred daju odgovor na pitanje ko će slaviti sutra od 13:30 časova. Nilski konj je brzo prihvatio loptu i ugurao ju je u "gol Vladimira Stojkovića" dok je nešto kasnije hobotnica Pol šokirala posetioce stajući na stranu Srbije.

Dakle, životinje su prvi put podelile javnost koja sad ne zna kojoj više da veruje. Znači li to da će i sutrašnji meč biti tako neizvestan?
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
objavljeno danas

Mediji: Hobotnica je bila u pravu, Srbi šokirali Nemačku

Vest o pobedi fudbalera Srbije nad Nemačkom brzo je obišla svet. U komšiluku se hvali odlična strategija Radomira Antića protiv Joakima Leva.



Hrvatski portal “24 sata” prisetio se prognoze hobotnice Paula iz Zoološkog vrta u Oberhauzenu, o čemu smo pisali juče, pa je izveštaj započeo naslovom: “Hobotnica je bila u pravu, Srbi pobedili Nemce”.
Portal Indeks konstatuje da Nemci ne znaju sa Balkancima uz naslov “Srbi se nakon žestokog dvoboja vratili u život”, zatim Jutarnji list bez mnogo emocija donosi tekst “Srbi pogotkom Jovanovića savladali Nemce”, dok bosanski portal Sarajevo-X piše da je Stojković odbranio penal, a Srbija trijumfovala.

Nemačka je u šoku zbog poraza a tiražni Bild upravo to i potvrđuje naslovom: “Šok na Mondijalu, Klose isključen, Poldi promašio penal”, a Kiker piše da je loše izvedeni jedanaesterac odlučio pobednika.

Britanski mediji hvale igru Srbije. Bi-Bi-Si piše da je Jovanović golom šokirao Nemce, a San se naslovom “Gospodin Uzvišeni” klanja Stojkoviću uz tvrdnju da se Nemačka srušila posle crvenog kartona i promašenog penala.



Gardijan hladno konstatuje da je Srbija pobedila Nemačku, a Dejli mejl da je Srbija zaustavila Nemačku zahvaljujući Jovanoviću. Španska Marka piše da se Srbija pobedom izjednačila sa Nemačkom na tabeli, dok As donosi naslov: “Promašaj Podolskog koštao Nemce poraza”.


Najbolji i najkraći opis pobede nad Nemcima dao je francuski L’ekip: “Senzacionalni Srbi!”.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.