Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 269
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesti iz domaceg i stranog "Jet Set-a" ~ I bogati placu  (Pročitano 237596 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
RUKOMETAŠICA I KOŠARKAŠ
Sportsko venčanje Dragane Zlatković i Branimira Jovanovića iz Zaječara u emisiji "48 sati svadba"

Svadba

Ekipa emisije "48 sati svadba" ovonedeljne mladence, Draganu Zlatković i Branimira Jovanovića, iznenadila je na njihov mali jubilej - na proslavi šest meseci zabavljanja. Oboje su iz Zaječara i oboje se bave sportom. Dragana je rukometašica, dok mladoženja igra košarku, a gledaoci ove popularne šou emisije moći će da ih vide i na treningu.
Voditeljka Irena Spasić je sa svojom ekipom prvo startovala mladu, a potom i mladoženju, kog je zatekla u ozbiljnim radovima na kući.
Iako se zabavljaju tek šest meseci, to im je bilo sasvim dovoljno da shvate da žele da provedu ceo život jedno pored drugog. Njih dvoje se zaista obožavaju i to nimalo ne skrivaju - stalno se grle i ljube, a koliko su romantični i zaljubljeni pokazali su i tako što je na dan svadbe mladoženja nosio mladu dok su ih trubači pratili. Gledaoci će se upoznati sa mladinom i mladoženjinom porodicom, komšijama i njihovim prijateljima, a zaljubljeni sportisti će nam iz njihovog ugla pokazati rodni Zaječar.
Gde je bila svadba, kako izgledaju rukometašice u venčanici i koliko su vesele zaječarske svadbe imaće priliku da saznaju gledaoci RTS-a u utorak i sredu u 21 čas.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako sam Titu rekao "NE"!!!

Reditelj Veljko Bulajić opisuje šta se stvarno dešavalo posle odluke da lik Josipa Broza izostavi iz filma "Neretva"

Kako sam Titu rekao NE!

Otišao sam na razgovor sa Titom. Otvoreno sam mu rekao da pravi heroji filma moraju biti masa: seljaci, ranjenici, vojska! On je bio zatečen!

Nisam hteo da radim "Sutjesku" jer bi to bilo ponavljanje, kao da jedem svoj vlastiti rep. To su mi zamerali čak i u Titovoj bližoj okolini

Reditelj Veljko Bulajić, bard revolucionarne kinematografije i čovek koji je, prema tvrdnji upućenih, za svoja ostvarenja dobijao više sredstava nego Džordž Lukas i Stiven Spilberg, ponovo je u žiži balkanske javnosti. Crnogorac (rođen 1928. u selu Vilusi), koji se već dugo deklariše kao hrvatski reditelj, posle 18 godina vratio se na veliku scenu i na Pulskom festivalu publici je predstavio film "Libertas", političko biografsko ostvarenje o dubrovačkom piscu disidentu Marinu Držiću.
U intervjuu za "Jutarnji list", čovek čija su dva ratna spektakla ("Kozara" i "Neretva") za titoizam bili ono što su gotske katedrale za srednji vek, otkriva kako je doneo odluku da lik Josipa Broza izostavi iz "Neretve", najskupljeg filma snimljenog u Istočnoj Evropi izvan SSSR-a:
- Moj brat Stevo, Ratko Đurović, Italijan Ugo Piro i ja, dakle scenaristi, odlučili smo da u filmu Tita ne bude, samo da u jednoj sceni stižu njegove naredbe na komadu papira. Ja sam scenario odneo Titovim saradnicima i užoj okolini, i oni su svi smatrali da je to greška. Tvrdili su: kakav je to film gde se ne vidi glavni junak? Onda me je Tito pozvao na razgovor i otvoreno sam mu izneo moje argumente. Rekao sam mu da to ne bi bilo dobro, da će svi reći da snimamo propagandistički film. Rekao sam da pravi heroji filma moraju biti masa: seljaci, ranjenici, vojska. On je bio zatečen, ali je na kraju rekao - u redu, neka bude tako. Razišli smo se, a ja sam neko vreme iščekivao hoće li se njegova podrška filmu ohladiti. Međutim, nije - objašnjava Bulajić, i demantuje da zbog "izbacivanja" Tita nije dobio režiju sledećeg spektakla - "Sutjeska":
- Ja nisam hteo da radim "Sutjesku" jer bi to bilo ponavljanje, kao da jedem svoj vlastiti rep. To su mi zamerali čak i u Titovoj bližoj okolini. Na kraju je film režirao Stipe Delić, Tito se u filmu pojavljuje i glumi ga Ričard Barton. "Sutjeska" je bila skuplja od "Neretve", a nigde nije prikazana. Bio je to bačen novac. I tu se pokazalo da sam bio u pravu - zaključuje Veljko Bulajić.
(P. T.)

O četnicima, ustašama i Vuku Draškoviću...

Veljko Bulajić osvrnuo se na konstataciju da u "Neretvi" nema sasvim negativnog lika, jer su Nemac i Italijan prikazani s naklonošću, dok četnici ostavljaju utisak tragičara:
- Alberto Moravija je isto to primetio i pisao je o humanizmu tog filma. Inače, Hardi Kriger je za njega, za ulogu nemačkog oficira Krancera, dobio čak nemačku državnu nagradu. U stvarnoj bici na Neretvi četnici su bili glavni protivnici partizana, ustaše su tu imale marginalnu ulogu. To je istorijska činjenica. A posle pedeset godina dogodilo se da Vuk Drašković drži govor na Ravnoj gori i kaže: "Mi smo bili prvi antifašisti, mi nismo četnici iz filmova Veljka Bulajića!" Zanimljivo je da su srpski četnički emigranti u Čikagu kamenovali tri bioskopa u kojima je igrala "Neretva", pa je morala da interveniše i policija - kaže Bulajić.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
ŠTEK ZA VUTRU

Marina Perazić od ćerki na poklon dobila narukvicu koja služi za čuvanje marihuane

Narukvica je napravljena od specijalne kože, ispod koje je zakačen sakriveni dodatak koji se otvara rajsferšlusom i kog je u slučaju racije teško provaliti

Jedna od pevačkih seks-ikona osamdesetih, Marina Perazić, dobila je nedavno od svoje dve ćerke neobičan poklon - narukvicu koja kao dodatak ima prostor za čuvanje marihuane.
Sagovornik Pressa, koji je insistirao na anonimnosti, kaže da je nekadašnja članica dueta "Denis i Denis" poklon dobila za rođendan:
- Marina je od ćerki, jedanaestogodišnje Lune i četrnaestogodišnje Mije, koje žive u Rijeci sa Marininim ocem, nedavno dobila narukvicu sa štekom za travu. Narukvica je napravljena od specijalne kože, ispod koje je zakačen dodatak koji se otvara rajsferšlusom i koji je dobro sakriven. U slučaju racije teško ga je provaliti ukoliko ga sama vlasnica "ne iznese na videlo" - tvrdi naš izvor koji je ovaj zanimljivi podatak saznao lično od Marine Perazić.
Odgovor na pitanje odakle dvema tek stasalim tinejdžerkama ideja da će njihovu mamu posebno obradovati takva narukvica može se potražiti u činjenici da je Marina godinama važila za slobodoumnu estradnu zvezdu.
- Kada se udala za Firčija, bubnjara grupe "Ekatarina Velika", Marina se malko primirila, ali izgleda da je posle razvoda ponovo ušla u tinejdž fazon, koji, po njoj, izgleda podrazumeva pomalo cirke i duvke - kaže naš sagovornik, koji dodaje da, iako je prema sopstvenom priznanju uvek srećno zaljubljena, Marina je jedna od najbrižnijih majki na estradi.
- Marinin odnos sa ćerkama je kao odnos sa dvema najboljim drugaricama - zaključuje sagovornik Pressa

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
NEMA KOD NEMANJE...

Nemanja Vidić pre venčanja potpisao predbračni ugovor sa suprugom Anom, i to na insistiranje svoje familije, koja sumnja u "časne" namere njegove izabranice

Predbračni ugovor...Nemanja Vidić

Fudbalski reprezentativac Srbije Nemanja Vidić potpisao je predbračni ugovor sa suprugom Anom, i to nedelju dana pre venčanja koje je obavljeno pretprošle subote na Zlatiboru. Sve to ne bi bilo toliko čudno da se Nemanja na taj potez nije odlučio na nagovor i insistiranje svoje familije, koja sumnja da novopečena gospođa Vidić nije sa njim samo zbog emocija?! Pošto se ne radi baš o dugogodišnjoj ljubavi iz školskih dana, rodbina štopera Mančestera očigledno misli da Ana želi da iskoristi njegovu slavu i bogatstvo kako bi se, narodski rečeno, "udomila".
- Ugovor je sklopljen i potpisan u Prvom opštinskom sudu u Beogradu. Nemanja se obavezao da će u slučaju razvoda obezbediti Ani stan i da će izdržavati decu. S druge strane, Vidić je predbračnim ugovorom osigurao sebe od mogućnosti da dođe do podele imovine prilikom eventualnog razvoda. Na tu foru pale su mnoge poznate ličnosti, i to ne samo iz sveta sporta, ali fudbalski reprezentativac je ovim potezom izbegao mogućnost da ga lepša polovina opelješi u slučaju da se jednog dana raziđu - kaže izvor Pressa.
Naši zakoni dugo nisu predviđali instituciju prebračnog ugovora, ali ga je novi zakon o porodici uveo u praksu prošle godine. Od tada su mnoge poznate i pre svega bogate ličnosti pribegle ovom načinu obezbeđenja lične imovine, koji je inače veoma popularan na Zapadu. Vidić je tu promenu iskoristio, po sistemu "što je sigurno, sigurno je".
Inače, Nemanja i Ana (devojačno Ivanović) zabavljali su se oko godinu i po dana, a jedno vreme živeli su u Moskvi dok je on igrao za Spartak. Mladi par je na venčanju u hotelu "Srbija" na Zlatiboru dobio brdo poklona, a kako Press saznaje, najvredniji je bio koverat u kom se nalazilo 20.000 evra! Mada Vidić odlično zarađuje na "Old Trafordu", ovaj novac će mu dobro doći da opremi kuću u kojoj namerava da se skrasi u Mančesteru, pošto je mlada nedavno dobila englesku boravišnu vizu.
(S. R.)

Vidić zarađuje 50.000 evra nedeljno

Nemanja Vidić zarađuje u "Mančesteru" 50.000 evra nedeljno, što u prevodu znači da godišnje inkasira oko 2,5 miliona evra, i to bez premija, sponzorskih ugovora i ostalih "sitnica". To znači da Vidić u narednih deset godina karijere (njemu je tek 25 leta) ima priliku da zaradi ukupno čak 25 miliona evra. Ako se zna da Nemanja iza sebe ima odličan ugovor sa moskovskim Spartakom i da je već sada sjajno situiran, onda predostrožnost njegove porodice i nije tako nerazumljiva, čak i u slučaju da se Ana pokaže kao "mila i krasna".

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
PIKIRAO DIVCA

Press otkriva da je prevarant koji je od Vlade Divca uzeo 10.000 evra Čačanin Dimitrije Eminović (44). Ocenio je da je košarkaš lak plen jer svima pomaže

BEOGRAD - Vladu Divca, našeg poznatog košarkaša, za 10.000 evra prevario je Dimitrije Eminović (44) iz Čačka, otkriva Press. Ovaj Čačanin je, kako Press saznaje, prevarant sa debelim dosijeom u policiji. Iako se veruje da je prevario više ljudi, među kojima i fudbalera Dejana Stankovića, Divac ga je jedini prijavio policiji.
Vlade Divac je, podsetimo, pre dve nedelje naseo na Eminovićevu priču o bolesnom detetu. Naime, prevarant mu se predstavio kao sveštenik sa Kosova koji traži pomoć za bolesno dete s Kosova. Divac, koji je poznat kao veliki humanista, pristao je da mu da 10.000 evra, koliko je navodno nedostajalo da dete ode na operaciju. Naš čuveni košarkaš, međutim, počeo je da sumnja u verodostojnost "sveštenikove" priče kada ga je prevarant pozvao po drugi put i predložio mu da pomogne i 3.600 čuvara manastira na Kosovu. Za svakog od njih "brižni sveštenik" tražio je po pet evra, što je oko 18.000 evra. Divac je sve prijavio policiji i na njihov predlog pristao da pomogao pri hapšenju. Ugovorio je primopredaju novca sa Eminovićem kod stadiona Partizan. Na sastanak je poneo 10.000 dolara, koje je policija obeležila. Eminović je "pao" u trenutku kada je uzimao pare.
Dimitrije Eminović proveden je istražnom sudiji, a prema rečima izvora Pressa iz policije, izjavio je da je mislio da je Divac lak plen.
- Dimitrije je rodom iz Čačka. Preko nekih poznanika čuo je da Divac pomaže skoro svima koji mu se obrate. Puno su ga ishvalili, pa je bio uveren da će prevara biti laka. Tako bi i bilo da Divac nije posumnjao i prijavio sve policiji. Eminović je, inače, prevejani prevarant i ima debeli dosije u policiji. Osim prevara, on je hapšen i zbog krađa, falsifikata... Vlade Divac je zasad jedina njegova žrtva koja se obratila policiji - kaže Pressov sagovornik.
Divac je, prema njegovim rečima, insistirao da se ovaj slučaj ne iznosi u javnost.
- Policija je planirala da izda saopštenje sa fotografijom, ali je Divac insistirao da se to ne radi. On je rekao da mu nikad nije palo na pamet da proverava da li oni koji traže pare od njega govore istinu. Kazao je da ne može da veruje da neko laže da je neko bolestan. Pomogao je mnogima i stalno to radi, jer zna šta je muka i nevolja, ali ovako nešto mu se nije nikada desilo - kaže naš sagovornik.
Dimitrija Eminovića su, prema njegovim rečima, uhapsili inspektori u civilu.
- Kada ih je video, sve mu je bilo jasno. Nije pružao otpor i mirno je krenuo sa njima - kaže Pressov izvor.
(NA. S. - I. D.)

Paspalj: Sportisti su uvek na meti

Sportisti i druge javne ličnosti često su na meti prevaranata. Žarko Paspalj, takođe naš proslavljeni košarkaš, kaže za Press da mu se u životu često događalo da mu se razni ljudi obraćaju za pomoć.
- Svakome od nas sigurno se dogodilo isto ili slično što i Divcu. Meni su se mnogi obraćali za pomoć. Ne znam da li je neko od njih bio prevarant, jer to nikada nisam proveravao. Verujem da sledi kazna svakome ko laže da je bolestan. Sportisti su naročito na meti prevaranata jer dobro zarađuju. To nije ništa novo. Živimo u svetu prevare. Odavno su moralni principi u drugom planu. Niko od nas nije imun na priče o bolesti deteta ili na tako neke teške situacije u kojima se ljudi nalaze. Vremenom, međutim, svako od nas nauči da razlikuje kada je u pitanju prevarant, a kada zaista nekome treba pomoć. Divac je, kao i uvek, imao dobru nameru, ali se, nažalost, ispostavilo da je u pitanju prevara - kaže Paspalj.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
ŽIGON NASLEDNIK
Glumica Ivana Žigon juče se porodila i postala mama prelepog dečaka!

Postala mama...Ivana Žigon

Ivana i otac njenog novorođenčeta, 11 godina mlađi Grigorije Brković, razmišljaju da sinu daju ime Steva, po Žigonkinom nedavno preminulom ocu

Glumica Ivana Žigon postala je juče rano ujutru prvi put majka. Naslednica legendarnog glumca Steve Žigona dobila je sina, a porođaj je, prema rečima sagovornika Pressa, protekao u najboljem redu. Naš izvor, koji je insistirao na anonimnosti, tvrdi da Žigonova i otac njenog novorođenčeta, 11 godina mlađi Grigorije Brković, razmišljaju da sinu daju ime Steva, po Ivaninom nedavno preminulom ocu.
- Ovo je samo kruna Ivaninog životnog trijumfa. S obzirom na to da je nedavno prebrodila tešku bolest (Ivana Žigon je imala rak dojki) i da je izgubila oca, kog je volela najviše na svetu, bilo je pitanje da li će uspešno održati trudnoću. Na sreću, sve je proteklo u najboljem redu i Žigonova se prirodnim putem juče rano jutru porodila na jednoj beogradskoj klinici. I Ivana i beba su dobro i upravo se odmaraju - zaključuje naš izvor koji je insistirao na anonimnosti.
Žigonova, koja je dugo bila u vezi sa svojim kolegom, glumcem Nebojšom Kundačinom, pre dva meseca iznenadila je javnost kada je na veliki srpski praznik Vidovdan brakom ozvaničila vezu sa Grigorijem Brkovićem, iskušenikom manastira Prohor Pčinjski i ocem njenog deteta. Venčanje Ivane i Grigorija, koje će ljudi pamtiti po svojoj neobičnosti, započeto je na grobu Ivaninog oca Steve Žigona, kome je na taj dan bilo tačno deset meseci od smrti. Sam čin svadbene ceremonije održan je na prelepom brodiću koji je bio usidren na ušću reka Save i Dunava.
N. PAJIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
SOCIJALNI SLUČAJ

Dubravka Nešović, bard srpske muzike i magistar pevanja, 1. avgusta naći će se na ulici posle otkaza u Domu penzionera u kome živi

Hladni vetar njenim poljem piri...Dubravka

Pevačica evergrin hitova ("Kad bi ove ruže male", "Hladan vetar poljem piri"...) ne može više od svoje penzije da plaća život u Staračkom domu na Karaburmi

Niko mi nikada nije pomogao iz Ministarstva kulture. Poštujem Dragana Kojadinovića, ali nisam nikada mogla da dođem kod njega jer bi ljubazna sekretarica uvek rekla kako "nema vremena" i "previše je zauzet"

Bard srpske narodne muzike i jedini magistar pevanja, Dubravka Nešović (73), uskoro će, po svemu sudeći, ostati bez krova nad glavom. Iako je istaknuti estradni umetnik, član Udruženja džez muzičara Beograda i nosilac brojnih društvenih i strukovnih priznanja, pevačica čiji se evergrin hitovi ("Kad bi ove ruže male", "Hladan vetar poljem piri", "Sažaljenja mi daj") nalaze u svim muzičkim enciklopedijama, Dubravka Nešović od svoje penzije više nije u stanju da plaća troškove u Staračkom domu u kome stanuje. Već petnaest godina profesorka Nešović je u penziji. I pored svih priznanja i titula, prima skromnu državnu penziju 14.200 dinara. Nema kuću, niti stan, i više od četiri godine živi u beogradskom Domu penzionera, u Plješevičkoj ulici na Karaburmi. Nedavno je saznala da od 1. avgusta cena usluga Doma košta 19.000 dinara, i da će, ukoliko nema da plati, morati da se iseli.
Vesela u duši, puna energije, Dubravka Nešović kaže za Press da se prvi put u životu oseća izgubljeno, jadno i bezvredno.
- Hvala na svemu direktoru Doma penzionera, gospodinu Petru Mišiću, koji mi je mnogo pomogao i uvek izlazio u susret. On nije svemoguć, iako na sve moguće načine pokušava da reši moj životni problem. Verujem da će mi pomoći neko od čitave plejade pevača koje sam uputila u svet muzike i pomogla im da naprave uspešnu karijeru. Ceo svet poštuje svoje pevačke vrednosti. U svojim zemljama se i danas klanjaju jednoj Melini Muskuri, Mirej Matje, Aznavuru, Ćelentanu, Ali Pugačovoj, Areti Frenklin, a u Srbiji se odbacuju estradni umetnici čim napune 50 godina!
Dubravka Nešović priča kako nema koncerata, i kako su sve ređi mladi pevači koji žele da školuju glas, i nastavlja:
- Svaki muzički analfabeta i šuša sa ovih prostora pravila je koncert u Beogradu, a ja do danas nisam imala sredstava da održim solistički nastup. Istovremeno sam otpevala na hiljade dobrotvornih koncerata. Niko mi nikada nije pomogao iz Ministarstva kulture Srbije. Poznajem dobro i poštujem gospodina Dragana Kojadinovića, ali nisam nikada mogla da dođem kod njega jer bi ljubazna sekretarica uvek rekla kako "nema vremena" i "previše je zauzet". Kada treba napraviti uspešne akcije i koncerte solidarnosti, skupiti novac sa humanitarnih koncerata, svi zovu estradne asove. Kada mi nekome pokucamo na vrata, zamolimo za najsitniju uslugu, niko za nas "nema vremena"! Pa ipak, optimista sam po prirodi. Verujem u Boga, u moj Beograd, moju Srbiju i svoju branšu i naći će se valjda za mene neki poslić, sobica - zaključuje profesorka muzike svoju tužnu životnu storiju.
(D. Aćimović)


antrfile
Učila pevanju braću Teofilović!

Dubravka Nešović je od svoje treće godine na sceni, uz majku i oca koji su bili glumci našeg jedinog Novosadsko-banovinskog putujućeg pozorišta. Osvojila je bezbroj nagrada na festivalima i snimila sijaset trajnih hitova gradske muzike i romansi za arhivu Radio Beograda. U svojoj vitrini ima snimljenih osamnaest singl-ploča, pet LP-a i dva CD-a. U kući Đure Jakšića u boemskoj Skadarliji godinama je vodila svoju školu pevanja. Ne želi da pominje sve poznate pevače koji su kod nje naučili pevanje i radosno kaže da su poslednji iz njene škole postigli uspešnu estradnu karijeru braća Teofilovići i Marko Bulat.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Pavaroti: Pevaću ponovo!
Slavni italijanski tenor uspešno se oporavlja posle operacije raka gušterače

Slavni italijanski tenor Lučano Pavaroti, kome je pre nekoliko dana operisan rak gušterače, izrazio je nadu da će ponovo pevati "početkom sledeće godine", u intervjuu koji je objavio italijanski dnevnik "La Stampa". Pavaroti (70) je izašao iz njujorške bolnice, gde je bio pod nadzorom posle operacije, i u svom prvom intervjuu izjavio da se oseća "bolje" i da je "jako lep osećaj da može ponovo kući".
Pevač je rekao da na svoje zdravstvene probleme gleda "filozofski".
- U životu sam imao sve, zaista sve. Ako mi to sve bude oduzeto, dobri Bog i ja bićemo kvit. Dakle, sve je u redu - rekao je Pavaroti. Slavi tenor, koji je prošle godine gostovao u Beogradu, za 15 dana krenuće na odmor u Italiju. Posle toga "svakako namerava da ponovo počne da peva".
- Želim da završim oproštajnu turneju, prekinutu u Londonu zbog bolesti. Još ne mogu da kažem tačan datum jer moram da slušam lekare, ali mislim da bih mogao da je nastavim početkom sledeće godine - prognozirao je Pavaroti.
(R. J.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
MLADOŽENJA

Haški optuženik Nebojša Pavković u petak se tajno venčao sa Majom Pitulić (26), koja mu je pre četiri meseca rodila ćerku Leposavu

Može Karla da mu pljune pod prozor

BEOGRAD - Bivši načelnik Generalštaba VJ i haški optuženik, general Nebojša Pavković, u petak po podne venčao se u strogoj tajnosti sa Majom Pitulić (26) iz Leštana, koja mu je pre četiri meseca rodila ćerku Leposavu! Kako Press saznaje, mladenci su posle venčanja sa malobrojnim zvanicama proslavili venčanje u restoranu "Slast" kod Boleča. Zbor svatova bio je ispred vile u Leštanima, gde srećno oženjeni general živi u zajednici sa suprugom, tastom i taštom. Komšije su od poznatijih "faca" među gostima prepoznale jedino mađioničara Big Laleta.
- Pavković je bio srećan kao nikada. Veselio se, pevao iz sveg glasa, nazdravljao punom flašom viskija i otpijao ga u velikim gutljajima... U jednom trenutku je i zaigrao kolo u dvorištu... - opisuje sagovornik Pressa.
Jedan od Pavkovićevih komšija, koji je zahtevao anonimnost, požalio nam se da je haški optuženik samo dan posle svog venčanja prema komšijama bio "neviđeno agresivan".
- Svima nam je, da izvinete, jebao majku! Njegova tašta Rajka Pitulić je odranije u sukobu sa nekoliko komšija. U subotu je jednog čoveka napala ni krivog ni dužnog samo zato što joj se našao na putu dok je unuku vozila u kolicima! Kada je čovek sišao sa bicikla, ona ga je namerno iz sve snage udarila kolicima u noge! On je zanemeo od šoka, dok je dete od udarca kolicima počelo da plače. Sve se završilo tako što se gospođa požalila zetu da ju je komšija navodno prvi napao, pa je morala da se brani... General je tada ceo komšiluk psovao i vređao, na sav glas je vikao: "Vi ste Cigani! Sve ću vas iseliti odavde. Baciću vam bombu! Meni je i onako svejedno - ja idem u Hag!" - kaže zaplašeni meštanin Leštana.
Inače, Maja Pitlulić-Pavković, najnovija, peta po redu Pavkovićeva supruga, radi u Republičkom zavodu za penziono i zdravstveno osiguranje. General i Maja upoznali su se krajem 2003. godine, neposredno pošto se posle 15 godina braka razveo od tadašnje supruge Glorije Sotirov. Par se verio u vili "Baković" u Kotoru početkom 2004. godine, a Maja se porodila 22. marta ove godine u beogradskom porodilištu "Narodni front". Maji je ovo prvo dete, a Pavkoviću šesto. Ćerki je dao ime Leposava, po svojoj majci.
(S. DŽ. S.)




Izvor: Press
« Poslednja izmena: 26. Jul 2006, 10:38:52 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
CECA U BUGARSKOJ

Svetlana Ražnatović najavljuje veliki spektakl pred 100.000 ljudi na stadionu "Vasil Levski" u Sofiji

Ceca

Ceca se sprema da 14. septembra sruši rekord po broju gledalaca na jednom koncertu ikada održanom u Bugarskoj, koji još uvek drži Lepa Brena (80.000 ljudi, 1989. godine)

Osim širom Bugarske, ulaznice po ceni od deset evra naći će se u prodaji i u niškoj, zaječarskoj i vranjskoj regiji

Najveća balkanska folk diva Svetlana Ceca Ražnatović održaće 14. septembra veliki solistički koncert u Bugarskoj. Za očekivani spektakl na nacionalnom stadionu "Vasil Levski" u Sofiji poznavaoci tamošnjih koncertnih prilika tvrde da će nadmašiti slavu tri do sada najveća koncerta ikada održana u bugarskoj prestonici - nastupa Lepe Brene (1989) i bendova "Skorpions" (1992) i "Dipeš mod" (2006). Očekuje se da će u prodaju biti pušteno oko 80.000 ulaznica, što znači da će (zajedno sa "padobrancima") koncert uživo pratiti gotovo 100.000 ljudi.
Ovim povodom juče je u prostorijama bugarske nacionalne novinske agencije BTA održana konferencija za novinare na kojoj su saopšteni brojni detalji u vezi sa predstojećim spektaklom. Nastup će u velikoj meri podsećati na onaj koji je pre mesec dana održan na beogradskom Ušću, jer će se Ceca Bugarima predstaviti u pratnji 44 muzičara, a publici će pružiti trosatno uživanje. Specijalno za ovaj koncert pripremaju se i grandiozno ozvučenje i raskošni svetlosni efekti, kakvi su viđeni i u srpskoj prestonici.
Organizator Cecinog koncerta je muzička agencija "Pikandmore", na čijem čelu se nalazi Ivaila Bakalova, mis Bugarske iz 2001. godine. Pomenuta muzička agencija je do sada organizovala nastupe većine bugarskih muzičkih zvezda, kao i gostovanja slavnih svetskih džetsetera, poput Stinga i Fifti Senta.
Ceca u Bugarsku putuje 11. septembra, za kada je zakazana pres-konferencija u Sofiji, kao i posete tamošnjim medijima, za koje već sada vlada veliko interesovanje. Osim širom Bugarske, ulaznice po ceni od deset evra naći će se u prodaji i u niškoj, zaječarskoj i vranjskoj regiji.
Inače, Cecin prvi i poslednji nastup u Sofiji bio je na jednoj muzičkoj manifestaciji koja je pre šesnaest godina održana na istom ovom stadionu.


Izvor: Press \ A. DAČIĆ
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 269
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.