Doduse, ovo se dalo i ocekivati... Blizzard planira da se prica igre zavrsi sa Diablom 3 ali da to sigurno nece biti poslednja igra u Diablo svetu.
"We're not saying [Diablo 3] is the end of the Diablo universe, but we are trying to bring this storyline to a close," lead designer Jay Wilson said to MTV Multiplayer. "It's not just Diablo 3--we've got plans beyond." They added: "We also tried to focus a little more on bringing characters back, and not just from Diablo 2 but from Diablo 1. People can expect to see characters from Diablo 1, more characters from Diablo 2, and characters from some of the books."
"Teška" nadogradnja TF-a 2 Poznata je stvar da Valve stalno nadograđuje mrežnu pucačinu Team Fortress 2, bilo da je riječ o manjim zakrpama ili velikim kao što je bio nedavni dodatni sadržaj za klasu Pyro.
Prema obavijesti na službenim stranicama, izmjene i dopune koje stižu pod nazivom The Heavy još su masivnije, a autori ih namjeravaju svaki dan pomalo otkrivati sve do 19. kolovoza kada bi Heavy trebao postati dostupan svim igračima Team Fortressa 2.
Dopune uključuju nova oružja, dostignuća, novi mod igranja, te nekolicinu novih mapa. Odlična je vijest da idućeg vikenda, točnije u petak 22. kolovoza započinje još jedan vikend besplatnog isprobavanja i igranja Team Fortressa 2, a više o svemu potražite ovdje.
Blizzardovi hitovi uz Radeone Poznata je stvar da ulaznice za svaki BlizzCon jednostavno planu, a ove su godine razgrabljene u samo par minuta nakon što su se našle u prodaji. BlizzCon 2008 koji se održava 10. i 11. listopada donosi i jedan "globalni strateški dogovor", odnosno partnerstvo AMD-a i Blizzarda.
Prema službenom izvješću, sve strojeve na BlizzConu 2008 pokretat će Radeoni serije 4800 što je nama manje važno, ali nas je definitivno razveselila vijest da ovo partnerstvo dozvoljava AMD-u uvrštavanje Blizzardovih igara uz sve grafičke kartice. Dodatne informacije koje će otkriti o kojim je igrama riječ i kada će se prvi bundleovi naći u prodaji slijede u narednim tjednima.
Nova šansa za Ryzom MMORPG Ryzom, prvobitno prikladnije znan kao Saga of Ryzom prema dostupnim informacijama umire posljednje dvije godine no uvijek se pronađe neko rješenje koje ga uskrsne. Nakon najave o promjeni vlasnika zbog bankrota prethodnih, serveri Ryzoma su neko vrijeme bili ugašeni, no ovih su dana nanovo pokrenuti uz obećanje kako stvari (ponovo) kreću na bolje.
Trenutni ulazak u svijet Atysa dozvoljen samo igračima koji od ranije imaju korisnički račun (makar i probni), a dok se stvari ne srede pretplatnici će igrati besplatno. Nakon što prođe "uhodavanje" sve se vraća na staro, a više informacija o Ryzomu pročitajte ovdje.
Pomrčina za Xbox 360 Atari je danas izbacio demo svoje nove igre Alone in the Dark, koja se nedavno pojavila na tržištu. Demo igre je namijenjen korisnicima Xbox 360 konzola.
Alone in the Dark je avanturistička igra u kojoj igrate ulogu heroja Edwarda Carnby-a, istraživača paranormalnih pojava (nešto kao Mulder iz x-fajlsa), koji u jednoj zastrašujućoj apokaliptičnoj noći mora da se bori kako bi preživio i stigao do Centralnog Parka u New York-u i otkrio zastrašujuću tajnu koja leži tamo.
Igrači će u demo-u moći isprobati prvih par nivoa prve i druge epizode ove igre, u kojima će moći kombinovati razne predmete i tako praviti ubitačna oružja.
Demo igre je dostupan naravno na Xbox Live Marketplace. Igra je trenutno dostupna za PC, Xbox 360, Wii i Playstation 2, dok bi PS3 verzija trebala izaći nekada u jesen ove godine.
21. novembra u Evropi Rockstar Games je danas objavio informaciju da će verziju igre Grand Theft Auto IV za PC početi distribuirati u novembru. Igra će se na američkom tržištu pojaviti 18.novembra, a ne evropskom 21. novembra.
Zadnja nastavak ultra popularne igre Grand Theft Auto je smješten u Liberty City-u i pun raznih detalja koje će igrači moći otkriti. U ovoj verziji igre, koja je namijenjena PC korisnicima, nalaze se svi detalji iz verzije za konzole, a ubačen je novi i prošireni multiplayer mod.
U sjedištu Rockstar Games-a, kako kažu, svi rade marljivo kako bi ovu igru što bolje prilagodili PC sistemima, te tvrde da su svi uzbuđeni oko toga. Pored toga tvrde da je igra za PC izgleda prelijepo i da je njen gameplay odličan.
Od sada bez CD-ova JaWooD Productions je danas službeno otvorila svoj novi online shop, JaWood Download Shop. U JaWood-u su zadovoljni uspjehom novog download shopa, tako da će uskoro u ponudu ubaciti veći broj naslova koje ćete online moći kupiti i odmah ih downloadovati i instalirati. CD-ovi i DVD-ovi su sada prošlost.
Na stranici shopa se možete registrovati i za novosti koje će JaWood periodićno slati svim prijavljenim na taj servis. U mailu će se nalaziti informacije o novim naslovima i specijalnim ponudama.
Konfiguracija za godinu prije havarije Deep Silver je prije nekoliko dana objavio konfiguraciju računara koja će biti potrebna za igru S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky.
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky je nastavak popularne FPS igre S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Ovaj nastavak nas zapravo vrača u period jedne godine prije dešavanja iz orginala S.T.A.L.K.E.R.-a u 2011. Ova igra je zamišljena tako da vas vodi kroz dešavanja koja su prethodila havariji drugog nuklearnog reaktora u Černobilu, sve do perioda odakle počinje orginalna igra S.T.A.L.K.E.R.. Igra bi na tržištu trebala da se nađe 29. avgusta ove godine.
Da bi igrali novi nastavak Stalker-a minimalna konfiguracija vašeg računara bi trebala da izgleda ovako:
Microsoft® Windows® 2000(SP4)/XP/Vista (SP1) Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+ 512 MB RAM 10 GB slobodnoga prostora na disku 128 MB DirectX® 8.0 kompatibilnu karticu/ nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600 LAN / Internet za Multiplayer
Preporučena konfiguracija izgleda ovako:
Microsoft® Windows® XP/Vista (SP1) Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+ 1.5 GB RAM 10 GB slobodnoga prostora na disku 256 MB DirectX® 9.0c kompatibilna kartica / nVIDIA® GeForce™ 8800 GT / ATI Radeon® HD 2900 XT LAN / Internet za Multiplayer
Nakon velikog uspeha igre Overlord (prodato preko milion primeraka) Codemasters je objavio da sledece godine izlazi Overlord 2 za PC i next-gen konzole dok ce posebne edicije Dark Legen i Overlord Minions izaci za Nintendove konzole. Zna se da ce biti novih svetova, minioni ce moci da koriste zivotinje kao prevoz (vukovi npr.) a sigurno je da ce ostati isti nivo otkacenosti koji je krasio originalnu igru i ekspanziju. Jos samo da bude bolje optimizovano...
Velvet Assasin dobio zvanični sajt Vesti - Igre | Autor Nenad Milosavljević | 14 avgust 2008
Igra Velvet Assasin dobila je svoj zvanični website, na kome se mogu pronaći nove informacije vezane za istu. Igru je najlakše opisati kao Splinter Cell za vreme Drugog Svetskog Rata.