Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:10:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vertex  (Pročitano 25440 puta)
29. Sep 2006, 15:37:41
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Vertex  

predstavlja teoretsku, (teoretsku - ali kao što je to i Asc ili Mc) astronomsku tačku na nebu gde se seku ekliptika i prvi meridijan.
Vertex se uvek nalazi u zapadnom delu karte, njčešće u prostoru od 5-8. astrološke kuće.
180* nasuprot Vertexa se nalazi Antivertex, tako da ove dve tačke obrazuju osu.

Sama reč Vertex je latinskog porekla i znači vrtlog, okretanje, glavu, vrh, šiljak, preokret...
Vertex se dovodi u vezu i sa Vertumnusom - rimskim bogom pravilne promene godišnjih doba (ali i svake vrste promena), zaštitnikom voća, darivaocem cveća. On je takođe i bog kojem je pripisivana sposobnost da menja svoja obličja, zbog čega su za ljude nestalnog karaktera u Rimu govorili da su rođeni u znaku Vertumnusa. Koristeći tu svoju moć uzimanja različitih obličja, pokušavao je da osvoji Pomonu, boginju voća.
Svakoga dana dolazio je u njenu baštu i uzimao likove vojnika, baštovana, lovaca, na kraju je čak uzeo i oblik starice. Ipak, Pomona je ostajala nezainteresovana... sve dok on nije uzeo svoj pravi oblik...

Šta bismo mogli zaključiti iz ovog mita i povezati sa astrološkim Vertexom? On zapravo predstavlja onu tačku života gde se suočavamo sa svojim pravim licem, momenat u kojem nam to suočavanje i otkrivanje sebe donosi preokret. Prihvatanjem svog pravog lica i tog preokreta moći ćemo da sjedinimo različite principe na kojima se temelji naša ličnost, zavolećemo sebe. Mit o Vertumnusu i Pomoni će se odigrati u nama; zagospodarićemo promenom i moći ćemo da uživamo u plodovima života...

Prema tome, Vertex označava ključne i sudbonosne trenutke, dogadjaje i susrete u životu osobe (koji su pritom izvan/iznad naše kontrole),  Neki astrolozi Vertex nazivaju  Kapijom sudbine .

Vetrex mogu aktivirati tranziti, osobe i mesta... ali, naravno, njegov značaj opisuje i položaj u natalnoj karti.

Vertex ima i značajnu ulogu u sinastriji i kompozitima. Npr. ukoliko Vertex jedne osobe pravi konjukciju, ili neki drugi značajniji aspekt sa liščnim planetama, uglovima, čvorovima ili asteroidima, sasvim je izvesno da će te osobe imati utisak da je u njihov odnos sudbina umešala prste...

U svakom slučaju, Vertex predstavlja instrument sudbine koji deluje kroz osobe ili događaje, koji se poput Vertumnusa koji odlazi u Pomoninu baštu, pojavljuju u našim životima. Položaj Vertexa-Antivertexa kroz kuće i znakove ukazuje na to o kakvim se događajima i ljudima radi, i u kojim oblastima života...

 Kim Falconer Has Anyone Seen Vertumnus 
« Poslednja izmena: 11. Nov 2006, 12:21:40 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 146
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da li je on uopste oznacen na karti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ukoliko se uključi opcija da se iscrta na karti (akokoristiš neki program) a preko astro.com-a selektuješ ono što želiš da vidiš na karti- Lilith, Palas, Juno, Hiron...i naravno Vertex  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Atomski mrav

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 195
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung D500
Jedna osoba ima konjukciju Vertexa s mojim Suncem i DESC.
I dosta je to dobro rečeno.... osjeća se povezanost, neka pripadnost... Pogotovo ako se radi o konjukciji s osobnim planetama...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


I vrag citira sveto pismo za svoje potrebe

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 92
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja samo znam da je moj vertex u Lavu. Ne znam aspekte, mislim da sam cula da ako u sinastriji neciji Vertex padne da vertex osobe cije se 2 natalne usporeduju, da je odlicno slaganje. Ili ako su vertexi vrlo blizu.
IP sačuvana
social share
Lijecnici prekricaju svoje greske grobom, lijecnici mamorom, a zene dekolteom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 256
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Moj je u 6. kuci, na 18. stepenu Vodolije, i u konjukciji sa Uranom.    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 

Vertex

Vertex ima i značajnu ulogu u  sinastriji i kompozitima  . Npr. ukoliko Vertex jedne osobe pravi konjukciju, ili neki drugi značajniji aspekt sa liščnim planetama, uglovima, čvorovima ili asteroidima, sasvim je izvesno da će te osobe imati utisak da je u njihov odnos sudbina umešala prste...

U svakom slučaju, Vertex predstavlja instrument sudbine   koji deluje kroz osobe ili događaje, koji se poput Vertumnusa koji odlazi u Pomoninu baštu, pojavljuju u našim životima. Položaj Vertexa-Antivertexa kroz kuće i znakove ukazuje na to o kakvim se događajima i ljudima radi, i u kojim oblastima života...

 Kim Falconer Has Anyone Seen Vertumnus


E nece ljudi da pretrazuju forum,pa moram ja da im vadim teme Smile

P.S.Ovo je zbog p.p.
« Poslednja izmena: 11. Nov 2006, 11:48:29 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Vertex u Ovnu - ukazuje na narcisoidnost, Edipov kompleks, i takav bes da čovek nije svestan šta radi;

Vertex u Biku - ukazuje na sebičnost, osećaj inferiornosti, potreba da mu drugi ugadjaju;

Vertex u Blizancima - Ukazuje na kleptomanije, fobije i fiks ideje;

Vertex u Raku - ukazuje na histerično ponašanje, probleme muškaraca sa majkom i ženom, uopšte probleme sa porodicom, sa sopstvenim osećajima;

Vertex u Lavu - može da podstakne narcisoidnost, depresiju, strah od smrti, bezosećajnost, sadizam;

Vertex u Devici - ukazuje na opsesije, autizam;

Vertex u Vagi - ukazuje na emotivno- zavisničke probleme, fiks ideje:

Vertex u Škorpiji - ukazuje na asocijalnost, ekstremizam, agresiju;

Vertex u Strelcu - ukazuje na psihoze, hipohondriju, fiks ideje;

Vertex u Jarcu - ukazuje na paranoju i depresiju, probleme sa figurom oca i autoritetima, sa porodicom, nestalno raspoloženje, konfuzija;

Vertex u Vodoliji - ukazuje na potiš¡tenost, teskobu, zlobu, inat;

Vertex u Ribama - ukazuje na velike oscilacije izmedju pasivnog i agresivnog ponašanja;

Sve u svemu - niš¡ta lepo  Smile

p.s. prikupljeno sa nekog foruma...imate li bilo kakav tekst na ovu temu?  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 146
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
imam vertex u lavu a ako je ovo tacno imam dosta razloga za brigu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Nemaš razloga za brigu dok ne sagledaš celu natalnu kartu... Ne treba pojednostaviti stvari. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:10:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.