Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 04:29:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vertex  (Pročitano 25439 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
ja vertex nikad ne tumačim u natalnoj kao dio osobe, već ga samo pratim u sinastriji i u vrijeme važnih tranzita.

kod sebe sam primjetila da svaki put kad planet (isključivši brzi mjesec) tranzitira moj vertex dešava mi se nešto na ljubavnom planu (pošto mi je vertex u 5. polju). zadnje dvije značajnije veze sam započela pod izrazitom aktivacijom vertexa tranzitnim planetima.

kod sinastrija mi je također bitan - s jednom prijateljicom osjećam posebnu povezanost (ko da smo sudbinski vezane) -  moj mjesec je na njezinom vertexu, a moj vertex na njezinoj veneri Smiley

također ih primjećujem u kompozitima i kombinima ako je veza značajnija Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
evo nesto o Vertexu ako nekom treba  ali na engleskom


Use of the Vertex in astrology is debated—some astrologers swear by it, and others question its validity. Those who use the Vertex generally feel it is a point of karmic or fated connection. Some consider it a point of "wish fulfillment". It is perhaps most widely used in synastry. The Vertex is said to be activated at major turning points in our lives, most notably when we meet a significant other or end a significant relationship, and some believe it is triggered when there is a birth or death.
In synastry, it is often prominent in significant relationships: one person's personal planet or ASC conjuncts or opposes the other person's Vertex, generally conjuncts.Use rather tight orb of 2 degrees. These interaspects are not present in all significant relationships, but when they are present in romantic connections, there is a rather common theme in place: the individuals meet and do not fall in love right away. In fact, there can be some feeling of reluctance, and, unlike South Node connections in synastry, they don't feel an instant sense of recognition. When they do fall in love, it is much like an "epiphany"(1)—sort of on the lines of "Wow, I really do like you—I didn't expect this!" The feelings come "out of the blue" and in a rush of feeling.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
super m28 !

hvala ti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Pa mogle biste i prevesti Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Pa stvarno, nema smisla  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Moj Vertex je u lavu, vrlo blizu Venere, i do sada sam zapazila da sam se na oba tranzita ( Jupiter, pa Saturn) preko njh zaljubila.... Ne znam samo je li to zbog Vertexa ili Venere.
(Jovetić je rekao da tranziti Jupitera i Saturna preko Venere ili Mjeseca donose  nove emocije u život, a u skladu tranzitirane     planete. Saturn i Jupiter su okidači. Ali sad sam se opet udaljila od teme, zar ne?)

Moj muž je lav, a i kćer mi je lavica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Pa mogle biste i prevesti Smile
da, ne znamo svi, nažalost, engleski. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 84
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Use of the Vertex in astrology is debated—some astrologers swear by it, and others question its validity. Those who use the Vertex generally feel it is a point of karmic or fated connection. Some consider it a point of "wish fulfillment". It is perhaps most widely used in synastry. The Vertex is said to be activated at major turning points in our lives, most notably when we meet a significant other or end a significant relationship, and some believe it is triggered when there is a birth or death.
In synastry, it is often prominent in significant relationships: one person's personal planet or ASC conjuncts or opposes the other person's Vertex, generally conjuncts.Use rather tight orb of 2 degrees. These interaspects are not present in all significant relationships, but when they are present in romantic connections, there is a rather common theme in place: the individuals meet and do not fall in love right away. In fact, there can be some feeling of reluctance, and, unlike South Node connections in synastry, they don't feel an instant sense of recognition. When they do fall in love, it is much like an "epiphany"(1)—sort of on the lines of "Wow, I really do like you—I didn't expect this!" The feelings come "out of the blue" and in a rush of feeling.
Prevod bi otprilike bio:
Oko koriscenja vertexa u astologiji se raspravlja, jedni astrolozi se kunu u njega dok drugi sumnjaju u njegovu vrednost. Oni koji koriste verteks smatraju ga tackom karmicke i sudbinske povezanosti.
Neki ga samtraju tackom ispunjenja zelje. Najvise se upotrebljava u sinastriji. Kazu da se vertex aktivira kod velikih preokreta u nasim zivotima,najcescse kad upoznamo znacajnu osobu ili zavrsimo znacajnu vezu, a neki veruju da se aktivira vezano za rodjenje ili smrt.
U sinastriji , zapaza se u znacajnim vezama : kada su licne planete ili asc u konjukciji ili opoziciji sa vertexom druge ososbe, generalno povezane. Koristiti odstupanje od 2 stepena. Ovi aspekti nisu prisutni u svim znacajnim vezama, ali kada se pojave u romanticnim vezama najcesce se desi sledece: osobe se upoznaju ali ne zaljube se odmah. u stvari moze se cak javiti osecaj odbojnosti i za razliku od  povezanosti sa juznim cvorom u sinastriji osobe se ne prepoznaju odmah.
kada i dodje do zaljubljivanja na neki nacin to je kao bogojavljanje, praceno izjavom kao sto je : "Jao stvarno mi se svidjas - nisam to ocekivao!" Ovo osecanje se pojavi  "kao grom iz vedra neba" i u naletu..
nadam se da sam bar malo pomogla, nek me ispravi neko ako sam negde pogresila...

« Poslednja izmena: 17. Nov 2006, 13:35:13 od dilka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
HVALA ti Dilka na prijevodu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Dilka tnx  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 04:29:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.