Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:45:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Подржавате ли увођење веронауке у школама
Да
Не
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Веронаука у школама  (Pročitano 94415 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
OK.. sad sam shvatila... ti patis od kompleksa Mesije... dosao si da nas prosvetlis i da nam otvoris trece oko.... Smile
Naravno, svet je zao... jako zao i mi moramo da se dobro cuvamo u njemu k'o Crvenkapica...
E, pa da sad ja tebe prosvetlim... svet je ovakav i onakav, ali to je svet u kome mi zivimo... ima apsolutno dobrih i apsolutno losih stvari, i gomila sitnica izmedju ta dva kontrapunkta koje nam stavljaju osmeh na lice svakog dana...
Svet nije toliko pokvaren, vec je pokvareno tvoje uskogrudo vidjenje tog sveta... Znaci, nije problem u svetu, vec u tvojim pogledima na svet...
Takodje, digni glavu sa tih knjiga.. ne postoji knjiga sa nazivom: "Zivot - upustvo za upotrebu!", "Covek - upustvo za upotrebu", "Seks - upustvo za upotebu", "Sreca - upustvo za upotrebu"...
Knjige su samo odraz necijeg tudjeg iskustva, necijeg tudjeg zivota....
Umesto da nama govoris kako mi da zivimo svoje zivote, kako se mi osecamo i kakvi smo mi zli, zli i opaki ljudi, idi i zivi svoj zivot...  Izadji, prosetaj se, stekni prijatelje, bavi se sportom, nadji devojku, praktikuj ljubav i\ili seks, posmatraj ljude kako prolaze gradom, raduj se svakom danu...
Ne postoji ni jedan izgovor za zivotarenje... mentalni i fizicki hendikep nece te spreciti da uzivas u zivotu...
Jer slovo na papiru ili na monitoru je samo slovo...
Onog trenutka kad prestanes da izigravas ucveljenu i razocaranu osobu bice lakse svima.. i tebi i ljudima koji te okruzuju...
Toliko...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

Knjige su samo odraz necijeg tudjeg iskustva, necijeg tudjeg zivota....
Umesto da nama govoris kako mi da zivimo svoje zivote, kako se mi osecamo i kakvi smo mi zli, zli i opaki ljudi, idi i zivi svoj zivot... Izadji, prosetaj se, stekni prijatelje, bavi se sportom, nadji devojku, praktikuj ljubav i\ili seks, posmatraj ljude kako prolaze gradom, raduj se svakom danu...
Ne postoji ni jedan izgovor za zivotarenje... mentalni i fizicki hendikep nece te spreciti da uzivas u zivotu...
Jer slovo na papiru ili na monitoru je samo slovo...

Ne da mi se da gledam na koga se sve ovo odnosi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Anei cvetic za pouku nasem Joci  Smile

Jedna religiozna prica na slicnu temu:

Cuveni Sufi pesnik, filozof i mudrac Rumi (savetujem Joci da procita njegove pesme) je nasledio knjigu mudrosti od svog oca, takodje Sufija i velikog ucitelja. U toj knjizi je imao sve molitve, zivotne mudrosti, odgovore na sva pitanja i jos mnogo sto sta. Nikada se nije odvajao od nje. Jednom prilikom je Rumi sede na obali reke sa svojim ucenicima i po predanju se ispred njega posavio andjeo koji mu je uzeo njegovu knjigu mudrosti i bacio je u reku. Rumi je skocio i zapitao:

- Zasto si to uradio, to je knjiga mudrosti mog oca, moj spiritualni vodic, i jedina kopija koju sam imao

- Andjeo mu je rekao: : Ako zelis m cemo je lako izvaditi iz reke ali je sada vreme da pocnes da zivis ono sto si citao i propovedao drugima svo ovo dugo vreme.

Ako se Joca vrati na ono sto mu je Anea rekla moze prepoznati andjela u njoj i zato joj treba dati mnoooog vishe cvetica  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
 Smile

vi namecete joci neke stvari kojih nema u njemu i za koje on nema potrebe. Nisu svi ljudi jednakih, interesa, potreba, zelja... To sto joco nema potrebu da se zabavlja i da puno uziva u zivotu svjedoci da je on vise naklonjen duhovnim vrjednostima, za razliku od vecine koja se promovise kroz zelje i potrebe tjela, srecne sudbine i naslade, komfora...
U nasem podrucju ljudi u glavnini teze ZAPADNOM nacinu razmisljanja koji promovise zelju za uzivanjem. ISTOK je sustinska suprotnost ovoj tendenciji, za nju su glavna stvar duhovne vrjednosti, uzdizanje i jacanje duha, trganje korjena ljudske svjsti iz nametnutog kruga zelja.

Srbija je nekada dok je uticaj crkve bio od znacaja svoj prostor nalazila na istoku, a danas je na zapadu. Ocajan prirodni prrastaj kod Srba je glavni pokazatelj nase duhovnosti. Prema tome nema smisla da vi zapadnjaci namecete joci neke svoje poglede na svjet koje njega ne interesuju. Ja ga podrzavam jer prica iz svoje potrebe, ne zarad necije druge. Svako ko osjeca potrebu da svoje uporiste nalazi na istoku, ne zeli da mu mnogo sta bude nametnuto. Sva culna uzivanja su nam, dragi moji nametnuta. Sto puta sam se pitao da li ja zaista uzivam kada gledam neki film ? Trazio sam odgovore u sebi samom a ne u crkvi, ( koju smatram doslednom ) niti u misljenju drugih koja zavise od njihovih potreba. Srece je uvijek, i sada, i za vijek vijekova bila i ostala i bice izvan blata prekomjerne duhovnosti i zelje, duboko ispod toga. Zapad nije srecniji od istoka, niti je istok srecniji od zapada. Vjeronauka nas uci drugim modelom razmisljanja od puke potrebe da ugodimo samo sebe, da samo nama dobro bude, da u uzivotu objzbjeimo sto bolji komfor. Znam to jer sam 8 godina ucio vjeronauku, za razliku od mnooogih koji pricaju napamet (volio bih da ne pricaju nista).
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Одличан пост!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
vi namecete joci neke stvari kojih nema u njemu i za koje on nema potrebe. Nisu svi ljudi jednakih, interesa, potreba, zelja...

On namece nama zabrane...
I meni je na pp kukao kako mu mi branimo da ne upraznjava seks, ali on nama zabranjuje da to radimo...
Ako je normalno da se ljudi razmnozavaju seksualnim putem, onda je to normalno stanje... to ne treba zabranjivati...
Da li ce neko da upraznjava seks ili ne, to je vec stvar licnog izbora... i to niko ne negira... ali zabranjivati nesto sto jeste normalno jeste napad...
Mi njemu ne govorimo: ti moras da radis to i to... ti ne mozes da ne radis to i to...
A, on nama govori: vi ne mozete da radite to i to... jer je to greh\zlo\dno dna...
Pa.. cekaj stani...  Smile

Citat
U nasem podrucju ljudi u glavnini teze ZAPADNOM nacinu razmisljanja koji promovise zelju za uzivanjem. ISTOK je sustinska suprotnost ovoj tendenciji, za nju su glavna stvar duhovne vrjednosti, uzdizanje i jacanje duha, trganje korjena ljudske svjsti iz nametnutog kruga zelja.

Pa, jeste.. i Buda je preporucavao skromnost, a umro je od prejedanja..
Hriscanske crkve su propovedavale skromnost, pa su ratovale zbog teritorija i blaga..
Jevreji su propovedali skromnost, pa ipak pripadnici te vere predstavljaju najvece finansijske magove...
Muslimani su takodje propovedali skromnost, pa su sultani imali po 500 ljubavnica i 300 decaka ljubavnika...

Takodje, ko je ikad rekao da se duhovnost kosi sa materijalizmom, putenoscu...
To su neke normalne stvari... eto.. uzmi Kama Tantru.. ako znas o cemu je rec...  Smile
« Poslednja izmena: 21. Okt 2006, 22:44:29 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
- Andjeo mu je rekao: : Ako zelis m cemo je lako izvaditi iz reke ali je sada vreme da pocnes da zivis ono sto si citao i propovedao drugima svo ovo dugo vreme.
Да у параву си дела треба да прате оно што смо прочитали и знам да је она мој учитељ или како ти рече анђео зато и шаљем цвеће. Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
И хвала јој.
И никоме ја не браним да ради ста хоће слободно ви упражњавајте секс и на улиции али немој те мене наѕивати лудим ако то не радим.Моју пп си погрешно сватила.И молим те да ми на исту одговориш.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
И никоме ја не браним да ради ста хоће слободно ви упражњавајте секс и на улиции али немој те мене наѕивати лудим ако то не радим

Niko tebe ne naziva ludim, vec te ja kritikujem sto se postavljas na nacin: ja sve znam, vi nista ne znate i totalno niste u pravu jer je taj i taj rekao...
E, pa vecinu tih i tih, praksa svakodnevno opovrgava..
Na poruku cu odgovarati kad budem imala vremena..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Не ја ништа незнам,а ви ми обљасните.Ја само желим да чујем и ваше мишљење а не да ми увек кажете да сам глуп или иди у пустињу и сл.Можемо лепо да причамо без увреда.Ти мисли тако ја ћу овако.И да видимо ко је у прву.Ти износи свој став ја свој
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Problem je sto nema stava,
tako da je stav kritika zdravih stavova koji imaju uporiste u necemu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:45:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.