Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 08:38:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 58
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: vernici...  (Pročitano 36991 puta)
02. Mar 2006, 13:16:42
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
LG 4X HD
"Cudni su putevi bozanski"
jedini odgovor koji vernici mogu da ponude na nelogicnosti u svojim  verama,bilo kojoj.E,pa to jednostavno nije dovoljno,i ne samo da nije dovoljno vec neodoljivo podseca na komunisticku retoriku jednoumlja.cuti i veruj nije na tebi da postavljas pitanja.
verovatno je to razlog sto je crkva i sve vezano za nju bilo proganjano u vreme komunizma,jednostavno gusenje konkurencije

Dakle,ako ja udjem u obdaniste sa automatom i pobijem 30-oro dece,otici cu u pakao,zar ne?A zasto?Bog je svemocan,on nas je stvorio i upravlja nasim zivotima,sve sto se desava je njegova volja.to znaci da je njegova volja bila i da ja pobijem tu decu,sto mene oslobadja krivice.ako nije u pitanju njegova volja,zasto me nije sprecio?ako nije mogao,onda nije svemocan,dakle nije bog i potpuno je beskoristan,ako nije zeleo onda nije "plemenit" i nema smisla traziti pomoc od njega tj moliti se njemu.jedini logican zakljucak je
bog NE postoji

kada se neko zakuca avionom u zgradu,podmetne bombu u metrou ili slicno,veruje da je oruzje u rukama svog boga,i sveti se za ono sto su mu "nevernici"ucinili
Pa i akcije tih "nevernika" su bozja volja,zar ne?zasto onda osveta?Neko ce reci,jeste ali i moja osveta je bozja volja.to valjda znaci da se bog zabavlja gledajuci nas kako se ubijamo
A jadan je taj bog kome si ti potreban kao oruzje

Sve religije se vrte oko coveka,kao da je jedino on bitan na celoj planeti,da vas podsetim,planeta je stara 5 milijardi godina,covekovo postojanje na njoj je vremenski gledano potpuno zanemarljivo.krokodili postoje 150 miliona godina,a covek tek
nekoliko desetina hiljada godina.ako sve ovo postoji samo zbog coveka,raj i pakao,zasto je bog cekao 5 milijardi godina da  ga stvori.ako je i od njega mnogo je
Pretpostavimo da on ipak postoji,ti njega ne mozes biti svestan ni  onoliko koliko je beli mis u labaratoriji svestan naucnika koji vrsi eksperimente nad njim
manite se corava posla.od straha zbog odmazde ili zelje za nagradom posle smrti prolazi vam zivot,jedini koji stvarno imate
ako nemate sta pametnije da radite.....molite se
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Pitace neki logicar vernika: Moze li Bog da pogresi? Vernik ce reci ne moze! Logicar ce onda reci, eto vidis da ima nesto sto Bog ne moze, znaci nije svemoguc.

Malo je ironican ali besmislen zakljucak. Logika je upotrebljiva do granica razumnog shvatanja, preko granica razuma nista ne pomaze nego samo vera. Oni koji misle da je sve do razuma, neka iznesu neki dokaz, jel oni vole dokaze, da iza razuma nema niceg viseg.

Covek je kao ikona Bozija, obdaren i slobodnom voljom. Slobodna volja se sastoji u tome da se prihvati Bozija volja ili ne. Jer treceg puta ne moze biti. Slobodna volja je i Bozija volja.

Ako je neko pobio 30 dece u vrticu, to nije bila Bozija volja, a nije ni volja tog ubice jer je on ocigledno svoju volju izgubio, vezao je za nesto zlo.

Covek je jedino i najvaznije razumno bice u celom kosmosu. Sve sto postoji postoji zbog coveka. Sunce ne grije zbog sebe nego zbog coveka. Drvo radja plodove ne zbog sopstvenih potreba nego zbog coveka. Zvezde nisu nista drugo nego ukrasi nebeski, i sluze jos da budu znaci vremenima. Bog moze stvoriti citav univerzum za jednu sekundu ili za milijarde godina. Njegova je volja. Ni u Svetom Pismu se ne navode rokovi, nego Jom znaci odredjen vremenski period. Zato nije ni navedeno vreme, jer apsolutno je ne vazno i nema veze sa covekom i njegovom velcinom i vaznoscu , vreme stvaranja kosmosa.


Vernik ne veruje zbog straha od odmazde, jer Bog nema nista s paklom. Ne veruje ni zbog nagrade, jer Bog nema nista sa nagradom, jer je Sam nagrada. Covek je stvoreni Bog. I kao takvom jedini smisao je uz Boga, biti s Bogom i ljubiti Boga. Bez Boga je nebice, nista.

Ima te oci da vidie, a ne vidite, imate usi da vidite a ne cujete. Bog je i previse prisutan, pa zato od drveta ne vidite celu sumu, kao riba od mora sto ne vidi vodu.

Kada bi mi dali svo bogatstvo sveta, sva uzivanja za koja se ljudi grebu na jednu stranu, a Hristosa i vasljivu tamnicu na drugu, privolecu se Hristosu.
Kada bi mi na stranu ponudili istinu, a na drugoj strani Hristosa, opet cu se privoleti Hristosu, jer je on Istina.




« Poslednja izmena: 02. Mar 2006, 15:36:09 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
LG 4X HD
lepa propaganda.ipak bolji odgovor od "cudni su putevi bozanski "ne umes da ponudis
Citat
vezao je za nesto zlo.
ako zlo postoji kao entitet,jel i njega bog srvorio?


lepo bi bilo,al zar ne smatras malo egoisticnim da Pluton,Neptun i sve ostalo postoji samo zbog coveka
Citat
Covek je jedino i najvaznije razumno bice u celom kosmosu
otkud ti to?covek nije jedino razumno bice ni na ovoj planeti a o kosmosu ne vredi ni pricati

opet,drvece je radjalo svoje plodove milionima godina pre nego sto se covek pojavio,sta su bili dinosaurusi?nekakva bozja proba?pa kad su mu dosadili sve ih je pobio?
usput,sveto pismo su napisali ljudi,a ne bog
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Ja tebi nudim odgovor, ali ti jos uvek ocekujes da bude logican, ili zasnovan na dokazima. U casu za vodu, ne moze stati ceo okean. Niti se shvatanje o Bogu moze smestiti u ogranicen razum.

Zlo ne postoji kao entitet. Kao sto tama nastaje kada nema svetla, tako i zlo nastaje kada Boga nema. Zato zlo ne postoji kao samostalno, niti tama moze pobediti svetlost, tako ni zlo ne moze pobediti Boga, tj Dobro. Onaj ko se vezao za zlo, u njega Boga nema. A Boga nema jer ga taj zlocinac nije ni zeleo. Zato Bog nikoga ne sili da da veruje, nego mu je na sopstvenoj volji dato kako ce se opredeliti.

Zasto bi bilo egoisticno? U tome se i ogleda ljubav Bozija prema nama, i koliko smo mi vazna bica. Toliko nam je dato za badava, a samo mrva toga kosmosa nam je potrebna da bi smo spoznali Boga.

Covek jeste jedino razumno bice. Zivotinje poseduju nagonski razum. Odnosno mehanicki razum. Biljke ga uopste ne poseduju.

O tome da su dinosaurusi izumrli pre 150 milionima godina su samo prazne naucne teorije. Nijedan naucnik nije spreman da prihvati da su dinosaurusi izmurli usled neke katastrofe koja je pogodila celu zemlju u relativno mladom periodu zemlje, znacilo bi priznati poraz nauke pred Svetim Pismom. Nedavno su nadjeni u Americi otisci stopala coveka i stopala dinosaurusa u istom sloju. Nijedan naucnik evolucionist nije mogao objasniti kako se dinosaurusovo stopalo nije razgradilo ako je starije nekoliko miliona godina od ljudskog.

Sveto Pismo su pisali prorci i Apostoli Boziji nadahunuti Svetim Duhom, Znaci Sveto Pismo nije ljudska mudrost nego Bozija, i to samo zrce premudrosti Bozije. Cela premudrost Bozija se ne bi mogla staviti ni u beskonacno mnogo knjiga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
LG 4X HD
Hm,crkva je uvek imala dobre copywritere,da se izrazim modernim zargonom,ali ipak nisam zadovoljan odgovorom.ako nisam sposoban da nesto shvatim svojim razumom onda ne vredi se ni baviti time.jer ako nas je bog takve stvorio,nesposobne da ga shvatimo cemu onda sva ta prica o njemu?cemu te knjige,kao da procitas prvu stranicu knjige a ostale su ti nedostupne
naravno,meni ne treba bog da bih bio dobar.
a mnogo je zlocina pocinjeno u bozje ime,od krstaskih ratova do dzihada,inkvizicije itd.
covek je samo zivotinja koju je evolucija posluzila da bude inteligentnija od drugih kao sto je pas inteligentniji od krave.a cak i zivotinje imaju osecanja,cistija i iskrenija nego sto ce  covek ikad imati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Krstaski ratovi nisu zlocinacka zamisao. Krstaski ratovi su planirani zato da se oslobodi Sveta Zemlja od islama. Medjutim povedeni uvek zeljom za vlascu Papa umesto da posalje vojsku da se brani Jerusalim, posalje vojski da pokori Vizantiju, i pokatolici je. Tako da ako bi nekome trebalo da smetaju krstastki ratovi su to pravoslavni vernici, a ne oni koji ne veruju. Medjutim nijedan pravoslavni vernik ne uzima za ozbiljno to. Pape ce odgovarati pred Bogm sto su uzele vlast.

Daleko vise zlocina cinili su nekad nevernici, a i danas. Svo zlo koje danas vlada svetom, nisu potakli vernici nego oni koji nemaju ni trunke obraza Bozijeg u sebi.

Razum ce uvek padati pred prirodom. U 19 veku smatralo se da je deterministicki koncept konacan koncept, i da sve pojave mogu objasniti njutonovskim determinizmom, medjutim sve je to palo u vodu otkricima u polju fizike mikrosveta. I fizika mikrosveta vec pocinje da bude labilna, i neko novo otkrice ce pobiti sve sto je mikrofizika otkrila. Tako ce biti non stop. Taman kada pomislis da si resio tajnu, pojavi se nova. Eto to ti je razum.

Medjutim pitanje razumnih dokaza nije tehnicke prirode, vec moralne. I kada bi ti se pred ocima brdo pokrenulo i bacilo u more, i kada bi ti se ukazao Hristos i rekao evo vidis me, hoces li verovati sada u mene. Ti bi prvo stao, cek trebaju mi dokazi da se Hristos pojavio, ili se nije pojavio pa mi se cini. A ako se jeste pojavio bilo bi dobro da mi neko dokaze da li se to on pojavio i kao se pojavio. I na kraju bi opet zaboravio na Hristosa i vratio bi se svojim uobicajneim mislima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
LG 4X HD
otkrivanje novih tajni i njihovo rasavanje se zove napredak,koji ja meni i tebi omogucio da komuniciramo na ovaj nacin.bez toga,mi bi i dalje verovali da je zemlja ravna ploca kako je crkva propovedala nekad i proganjala svakog ko je mislio drugacije(otkrivao nove tajne i resavao ih).kao sto se to pokazalo netacnim, za 200-300 godina ono sto danas crkva propoveda opet ce se pokazati netacnim,i opet nikom nista.
a nauka uvek dozvoljava  mogucnost da gresi dok je crkva u svojim stavovima iskljuciva bez obzira koliko puta se oni pokazali pogresnim.

kazes da je bog sve stvorio zbog coveka,i milione sazvezdja i planeta u svemiru i morske dubine i sve ostalo.bez nauke i resavanja tajni,covekovo oko ih nikad ne bi ugledalo i njegova noga na njih nikad stupila ne bi,pa tako ne bi ni imali smisao svog postojanja posto covek njih ne bi bio svestan.ako ih je bog sve stvorio zbog coveka onda je i mauka u sluzbi njegovoj.da bi dozvolila coveku da dozivi ono sto je za njega stvoreno.

Kazes da je bog podario coveku slobodnu volju,slepo verovanje u nesto,kao sto ti slepo verujes u njega,ponistava tvoju slobodnu volju
jer ti ne vodis svoj zivot po njoj vec po nekoj knjizi i nevazno je da li je ta knjiga Sveto pismo,"Komunisticki manifest" od Marxa ili veliki narodni kuvar. ti si se svoje slobodne volje odrekao
spustio si se na nivo jedne pcele ili mrava koji zive svoj zivot ne razmisljajuci o njemu vec prateci svoj instinkt kao sto ti pratis svoju religiju.na taj nacin odbacivsi svoju slobodnu volju ti odbacujes njegov najveci poklon.
Dakle,sto vise verujes u Boga to si gresniji prema njemu.Kontradiktorno,zar ne?

Moram jos jednom da se vratim na zlocine pocinjene u ime crkve i religije.ako bog nije nasao za shodno da reaguje kada su vrseni zlocini
u njegovo ime,mislis li da ce reagovati kada se ti molis za npr.necije zdravlje.ako nije reagovao u slucajevima kada su "nevernici" kako ih ti nazivas vrsili zlocine.cemu onda on,zasto mu se moliti i postovati ga kad je to ocigledno beskorisno

a crkva i religija sluze samo kao instrument vlasti i to je jedini razlog njihovog postojanja.da bi siromahu bilo jasno da je njegovo siromastvo i nesreca bozja volja a ne lopovluk vlastodrzca.da bi razne "pape" imale cime da objasne svoje bolesne ambicije

Ako je bog sve stvorio zbog coveka iskoristicu priliku da mu se "zahvalim"  na kugi,eboli,decijoj paralizi.......itd,itd.

Citat
Kao sto tama nastaje kada nema svetla, tako i zlo nastaje kada Boga nema
ovo je neprihvatljiv koncept,ako je bog sve stvorio,onada ne moze da ga nema,i tu tamu je on stvorio.
hoces da kazes da je sve samo po sebi zlo(tama) dok nema boga(svetlosti)da intervenise,gresis,kao sto ti je jasno,ja ne verujem
pa ipak sam dobar covek,ne nanosim zlo nikome i nije mi potreban bog da bi to bilo tako.za razliku od mnogih u mantijama za koje se isto ne moze reci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Ako hoces da optuzis Crkvu za nesto onda izuzmi pravoslavnu kao jedinu pravu Hristovu Crkvu koja nije cinila nikave zlocine, niti se drzala nekakvih kvaziteroija.

Nauka nista nije oborila sto je napisano u Svetom Pismu. Pogotovo u Svetom Pismu nista ne pise o tome je li zemlja okrugla ili ne.

To sto ti zoves napredak, to je nula od napretka! Jel mislis da si bolji covek zato sto komuniciras telefonima, vozis se kolima, imas struju, od onoga koji je ziveo u mraku, jahao magarca u srednjem ili starom veku? Jel mislis da si bolji covek od onoga koji je mislio da je zemlja ravna, a ti znas da je okrugla? Napredak nije tehnicke nego moralne prirode! Kada ljudi postanu bolji, onda ce biti napretka, a ovako mozemo da kazemo da je svim tim tehnickim cudima covek i postao gori, losiji. Tako da covecanstvo nije uposte napredovalo nego je nazadovalo. Medjutim to ne znaci da su naucna otkrica losa. Nema tehnickog proizvoda koji je los sam po sebi. Ljudi su ti koji mu daju losu namenu. Zato nauka treba da je u sluzbi vere coveku. Da se kroz nauku otkriva Bozanstveno nacelo i poredak u prirodi.

Slobodna volje nije u tome da se ponasas kako hoces. Jer tako neces daleko dogurati ni u zivotu. U obicnom zivotu kada upises fakultet, ne mozes reci ja cu uciti ono sto ja hocu i kako ja hocu, nego te profesori trebaju uciti, a ti prihvatas njihove znanje. U tome je tvoja slobodna volje, da prihvatis profesorsko ucenje ili ne. Isto ti je i sa Bozijom voljom. Ovaj nas zivot su kao studije gde se ucimo ne gresiti u usavrsavati se moralno sto ne moze bez Bozije pomoci. Jer moral je od Boga, ne od ljudi. Mi nista ne znamo o vom svetu. Iduci voljom protiv Boga neizbezno se dolazi do zablude, u koju je vec upao Anglo-Americki svet. Covekova slobodna volja se sastoji u tome da prihvatis Boziju volju ili ne.

Kada bi izneli pred tebe, sve misli ljudske, i sve postupke koje ljudi cine, ti bi se zahvalio Bogu na eboli i decojoj paralizi, jer bi shvatio da je ebola nesto jako prijatno u odnosu na ljudski greh. Ebola i druge bolesti su samo odgovor prirode na ljudsko gresno ponasanje.

Tamu ne treba povezivati sa zlom. To je bilo poredjenje, koje vrlo dobro oslikava sta se desava kada nema Boga. Sunce mozes porediti sa Trojicnim Bogom, ali to nikako ne znaci da je i sunce Bog.

« Poslednja izmena: 03. Mar 2006, 13:39:07 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
LG 4X HD
Velike reci koje nista ne znace...
nauka nema potrebe da obara nista sto pise u svetom pismu,to bi bilo kao da obara bajku o Snezani i sedam patuljaka.
znam da u svetom pismu ne pise da je zemlja ravna ili okrugla ali to je ono sto je crkva propovedala,pogresno.isto kao sto je pogresno ono sto danas propoveda.
moral nije nastao od boga,najjaci dokaz za to je da se vidjenje morala razlikuje od zemlje do zemlje,od nacije do nacij,od kulture do kulture, i ono sto je najbitnije od vremena do vremena.Ono sto se smatra nemoralnim ovde je potpuno normalno u drugim sredinama.ono sto je bilo nemoralno pre 100 godina danas je potpuno normalno.da je moral dosao od boga to bi bilo nemoguce.



Posto se nikada necemo sloziti,malo sale: upravo je usla moja devojka,pogledala sta pisem i kaze "sta bre,ja sam za tebe i bog i batina" Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sta reci!!!!!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 18675
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mala opaska ne postoji definicija normalnosti i moralnosti to je nesto sto odredjuje drustvo i time kordinira i ne moze se reci da je

moral od Boga, a ne od ljudi
IP sačuvana
social share
....................................
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 58
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 08:38:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.