Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vernici iz Srbije i RS nosili krstove ka mestu raspeća Isusa na Golgoti  (Pročitano 22218 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung S7
Pritajeni tigar, hodajuci vernik?




























Sova!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Isfrustrirani jadnik , hodajuci robot.















Bluesoniq !



Da li androidi sanjaju električne ovce ?
« Poslednja izmena: 12. Apr 2015, 21:24:17 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung S7
Shaban medj sljivama, patrljak od coveka!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Dobro, ok, onda te ljude sto nisu mogli da dodju Isus nece ni pogledati sledece godine?

Baš te grize na današnji dan ? Imaj razumevanja za one kojima je danas praznik.

Nije lako takvima ali evo jednog edukativnog teksta da se bolje sa takvima razumemo:


Pet stvari koje nikako ne treba da kažete ateisti na Uskrs


Autor teksta:
24 sata

  

Već negde oko Velikog petka ateisti prolaze kroz vrtlog pitanja koja se uglavnom završe neprijatnom tišinom ili još neprijatnijom svađom. Posebno u vreme praznika jednostavnu izjavu "ja sam ateista" mnogi vernici tumače kao psovku ili ličnu uvredu.

Evo kako da neprijatnu tišinu, barem na današnji dan, zamenimo osmehom razumevanja tako što ćemo obratiti pažnju na ovih pet stvari.

1. Ne očekujte otpozdrav

Doviknuli ste komšiji "Hristos voskrese" i dobili uljudno klimanje glavom ili čak "hvala". Sada vam je pomalo glupo, ali nema potrebe. Kako biste se vi osećali da vam neko čestita Hanuku ili katolički Božić? Svakako vam ne bi bilo krivo što vas se neko setio, ali to naprosto nije vaš praznik.

Ateistima je često besmisleno da govore "Vaistinu voskrese" jer ne veruju da je Hrist vaistinu vaskrsao tako da to ne shvatajte kao neljubaznost. Takođe, nemojte se iznenaditi ako vam pošalju poruku sa hrišćanskim pozdravom na ovaj dan. Takav je običaj i to rade jer znaju da vam znači, mada će se mnogi pre opredeliti za "srećan Uskrs".

2. Ne insistirajte da se oduševljavaju

Za ateiste jedino što je praznično na Uskrs je eventualno odustvovanje sa posla. Ne insistirajte da "pokažu duh" i idu okolo lepo raspoloženi zato što je crveno slovo u kalendaru. Verovatno je svaki ateista barem malo uzdržan kada je okružen religioznim ljudima koji često pretpostavljaju da svi dele njihove stavove, pa čak umeju da budu i napadni. Umerenost i tolerancija su ključ za obe strane...

 3. Ne pretpostavljajte da su namćori


... Što nas dovodi do sledeće stavke. Neki ateisti vole Božić i Uskrs jer ih proslavljaju sa najmilijima. Mnogi čak i farbaju jaja, posebno ako imaju decu, jer to mališane raduje. Uz to, iako ne veruju, mnogi ateisti uživaju da gaje tradiciju. Suzdržavanje od komentara tipa "šta će to tebi kada ne veruješ" je odličan recept za držanje nosa van tuđeg posla. Takođe, slobodno pozovite ateistu da provede praznik sa vama, ne kaže se uzalud - ponuđen kao počašćen.

4. Ne čačkajte mečku

Ljudi su čudne zverke i vole da napadaju u čoporu, često u najgore vreme. Skoro da nema tog ateiste koji bar jednom nije "bocnut" od članova familije tokom prazničkog ručka, a česte su i rasprave pa i otvoreni napadi. Većina se suzdržava od takvih prepucavanja, posebno na veće praznike, ali mnogi ne znaju kada je dosta. Ako na objašnjenje da je neko ateista odgovorite sa "pa kad nisi normalan", ne očekujte ni da razgovor bude takav.

5. "Ti si nezreo, predomislićeš se"


Snishodljivost je nekada gora od uvrede. Vrlo je teško govoriti o religiji koja je za mnoge vrlo emotivno osećanje, a da se ne pritisne par pogrešnih dugmića. Zato su ovakve rasprave minska polja sujete, ličnih ubeđenja i intimnih stavova. Izbegavajte ih sa ljudima koje ne poznajete dobro ili su neprijatni sagovornici.

Bez obzira na to da li verujete ili ne, na svetu je toliko loših stvari da nema razloga da ne uživamo u lepim prazničnim gestovima, bili vernici ili ne.

* S tim sto se nevernici prosto lepe na ovakve teme tokom verskih praznika  Smile

IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Bluesoniq, zasto me vređaš ?
Ja uostalom nisam nikakav vernik , samo želim da ispoštujem one koji to jesu. To u šta ja verujem teško može da se nazove Hrišćanstvo. Danas je dan koji je Hrišćanima veoma bitan , pa ako možemo to da ispoštujemo nekako. To što si se ti okomio na svako temu koja ima neke veze sa ovim praznikom i nije baš ok.

Zar je moguće da je V. Jerotić bio u pravu kad je napisao:

"Ono što je, međutim, svim ateistima zajedničko, to je neko, njima lično poznato ili nepoznato, oštecenje koje su pretrpeli u detinjstvu ili adolescentnom dobu."

Ali pošto imam prijatelje ateiste koje uopšte nije briga , ja bih rekao da je Jerotić mislio na antiteiste , tzv. "Bogoborce".

P.S.

Kada kažem da nisam nikakav vernik ja mislim na način na koji živim svoj život.   
« Poslednja izmena: 12. Apr 2015, 23:38:38 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung Galaxy S2
« Poslednja izmena: 12. Apr 2015, 23:33:54 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118

1. Ne očekujte otpozdrav
 

Ja vala uvijek otpozdravim i prvi pozdravim. Tradicija je ako nista.

I ne bih da trolujem temu, nek ljudi uzivaju u svojoj vjeri.

E sad da me neko pita direktno, da li Bog postoji, rekao bih ne, stvarno ne vjerujem.
 
Ali s obzirom da je ta ideja Boga pozitivna i zasnovana na ljubavi i sl. ja to postujem.

† Христос Васкрсе народе. †
 
 E sad ima raznih ateista, ima i antiteista.. seratora.. kao sto su npr Ateisti Srbije. Ne bih zelio da me neko dovodi u vezu s njima.
Mislim ako se bave naukom, sto je lijepo.. sto su uzeli naziv u vezi s necim drugim.   Smile
I kako pretenciozan naziv.. kao "svi ateisti Srbije".. e pa nisu takvi ateisti vala... nisu "nikakvi".. tj. ima nas raznih.

Dooosta ljudi koji slave slavu uopste nisu vjernici.. ali eto nece da budu smaraci.
« Poslednja izmena: 12. Apr 2015, 23:49:14 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung S7
@sova
Nisam te uvredio kad sam ti rekao da si pritajeni vernik, nego si ti mene odmah potom. Pa sam ti vratio posle toga u drugom postu.

V. Jerotic je lik ciji je mozak popila ta indoktrinacija verskim tekstovima pa mu zivot ne postoji van vere i propovedanja iste. Njegovo misljenje nije zapravo njegovo kao uostalom i kod vecine vernika, nego se samo svodi na prepricavanje vec poznatih i uhodanih mantri ciji je jedini cilj da kod pripadnika verskih zajednica stvori neki zaverenicki osecaj da su vise vredni, da su pametniji i bolji ljudi, cak i mentalno zdraviji od ostalih - nevernika, agnostika i skeptika.

Osecaj koji stvara pripadnistvo jednoj socijalnoj grupi, bilo to horda navijaca, batinasa pedera, glasaca SNS i seseljevaca, lomitelja mlade hrastovine ili sekaca glava je svojstven samo pripadnicima intelektualno i mentalno ogranicene grupe ljudi. Ako mi ne verujes pogledaj i posmatraj obrazac ponasanja hordi i sve ce ti biti jasno.

Kad si ti video da su recimo visoki intelektualci uzeli bejzbol palice u ruke i isli da biju recimo sektase u nekoj zabiti koji zrtvuju device i kolju jaganjce i prosipaju im krv po oltaru? Nikad.

Nacin na koji ti vodis zivot je nepoznat nama koji citamo tvoje postove, i mozemo samo na osnovu toga da zakljucimo ko si kakav si i sta si. A da si vernik, pa sad, mozda jesi, mozda nisi, nije to sramota priznati.

@Slagvort
Oni koji nisu vernici a slave slavu su licemeri. Kome se dodvoruju? Svojim rodjacima i pajtosima, komsijama mozda? Tradicija kazes? Pa po srpskoj tradiciji tamo neki matoran je morao prvi da kresne devicu pre nego njen zakoniti muz. Bah!

@Arijada

Uputstvo za nevernike i ostale

1. Ocekuj da ce da te vernici smaraju za svaki crkveni praznik, ma koliko beznacajan bio. Nemoj slucajno da si jeo pljeskavicu za veliki petak ima da ti mozak popiju od zanovetanja i kletvi.

2. Ocekuj da ce da te najgore izvredjaju da si mentol i bolesnik, retard ili onaj koji ne razume nista. U najboljem slucaju proci ces kao balavander.

3. Nemoj nikako u srednjoj skoli da se deklarises kao nevernik jer ce da te prebiju navijaci rada, partizana ili zvezde.

4. Ako si peder, dobices jos duplo vise batina od nevernika, jer si em peder em nevernik jer bog sigurno ne bi dozvolio da postoje pederi medju vernicima. Takodje ako si peder i snazno se pokajes zbog toga, mozes se izleciti.

5. U bolnicama pored dezurnih hirurga koji 72 sata operisu pacijenta i on prezivi zbog toga, svejedno ocekuj da se masa zahvali bogu. Ukoliko pacijent umre, bog nije kriv, nego pijani hirurg ili nesposobna med. sestra.

6. Ako si nevernik neces dobiti dan za slavu koju ne slavish, ali ti svejedno imas ista prava kao i vernici, a mozda i nemas.

7. Ocekuj da Skole u sekularnoj drzavi imaju svoju slavu. Takodje i grad u kome zive svi a ne samo vernici jedne konfesije.

8. Ocekuj da svako raskalasno ponasanje verskih poglavara bude zanemareno, oprosteno i objasnjeno time da nece valjda sad oni da jasu magarce!

9. Ocekuj da ako si zena, onda si prokleta, dugacka kosa je oznaka bludnica, iz kuhinje neces vala izaci nikada, a ako te muz bije i ako je alkos onda si ti definitivno kriva za to.

10. Ocekuj da ces bar 5 puta dnevno u javnom prevozu da vidis pored sebe coveka koji se krsti dok bus prolazi pored verskog objekta cak i ako je taj objekat udaljen vise od 15 metara.

11. Ocekuj da ce ves biti prljav nekoliko dana ako je kojim slucajem neki tamo lik nekada pre 300 godina odlucio da je toga dana neki minorni svetac ili nesto sl vazno toliko da se zacrveni broj datuma u godisnjem kalendaru. E sad kako taj svetac brani domacicama da peru ves i zato bi se on ljutio, ljudima nikako nije jasno, ali ipak...

12. Ocekuj da molitve lece 0,0001 posto bolesti, ali ce ljudi i dalje da zovu baba Janku nego da odu kod lekara.

13. Ocekuj kad udjes u pekaru da ce najdeblja osoba u tom trenutku jos sa vrata viknuti pitanje: Jel ima nesto posno danas? Da svi cuju i vide.

14. Ocekuj da je obicna voda "osvestana" sposobna da leci skoro sve. Naravno samo kad nije.

15. Ocekuj da ce bar jedan kolega u firmi da bude fanaticni vernik koji je spreman cak i da ti pesnicama pokaze da bog postoji i da te voli. I on i bog naravno.

16. Ocekuj da ....


.... nastavice se


« Poslednja izmena: 13. Apr 2015, 10:22:14 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118

@Slagvort
Oni koji nisu vernici a slave slavu su licemeri. Kome se dodvoruju? Svojim rodjacima i pajtosima, komsijama mozda? Tradicija kazes? Pa po srpskoj tradiciji tamo neki matoran je morao prvi da kresne devicu pre nego njen zakoniti muz. Bah!
 

Pa ako forsiraju da su mega vjernici onda su licemjeri.  A nekih 5-10% ljudi koji slave slavu i ucestvuju u drustvenom zivotu su laki vjerniki da ne kazem ateisti.

Pa je izbor hoce li malo da proslave s ljudima... ili da budu jedini u drustvu koji ne slave, iako ih svi pozivaju na slavu.
 
Duhovnost je apstraktna, ima mnogo medjukategorija gdje ljudi nejasno vjeruju "ima nesto", "nisam neki vjernik" "nije to dzaba".. i slicno.
Nije nozen podijeljeno anti-teista..  ... religiozni fanatik.

Istina je i za tradiciju da ima cak i ruznih stvari - lapot, itd. zatim neke stvari koje ponavljamo ne znamo ni zasto.. mentalitet, skupa kola, gastrabajterske kuce..

Ali slava (i praznici) su lijepe, gledano cisto "funkcionalno".. potrude se ljudi da izdvoje vremena izmedju obaveza i obidju rodbinu i napricaju se, da se ne bi otudjili. Ima i jela i pica, a  to je "mamac".. da covjek dodje i da se opusti.

 Tako je bar kod moje rodbine.  E to je "svetinja". Nije sveto samo u duhovnom smislu, nego zato sto je veoma vazno da ljudi budu u kontaktu.

Samo sto su dosta ljudi duhovna bica.. i ne mozes im se naobjasnjavati racionalno koliko je bitno da se rodbina druzi, zaboravice, nece stici...
 Ali ako pristupis kroz religiju i kazes kako je to sve zbog neke vise svrhe, postignes isti vazan cilj.
Taj biljeg "svetosti" se obicno pripisuje stvarima koje su veoma vazne .. brak, rodjenje djeteta, i sl.

Meni mozda ne znaci puna to duhovno, vise volim da iste stvari ispostujem, postignem svojim razmisljanjem, na svoj nacin ali mnogima znaci.
« Poslednja izmena: 13. Apr 2015, 12:55:18 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung S7
Slazem se.
Mislim da je ovo sto si rekao kljucno: Jebes rodjendan deteta, bog cete kazniti ako ne dodjes kod Milomira na slavu!

Naravno kod nas Srba je to sve dignuto na veci nivo seljobizma nego sto je to funkcionalno neophodno, tako se daju 5-6 plata za slavu, a za ostalo nema, a ka'ce ne znamo!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.