Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:06:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vepar sejao strah  (Pročitano 1970 puta)
07. Nov 2007, 22:15:32
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Razjareni, gotovo podivljali nerast "mešanac", star dve godine i težak oko 150 kilograma, nasrnuo je u utorak na gazdu Slavka Radovanovića (75), iz pomoravskog sela Miločaja kod Kraljeva. Ujeo je gazdu za nogu, a domaćin je iskrvario na smrt na putu do kraljevačke bolnice!
Razuzdana životinja potom je krenula selom i "usput" izujedala komšiju Panteliju Šljivića (70), koji je sa teškim ozledama, ipak, imao sreće da stigne do kraljevačke bolnce, gde su mu lekari ukazali pomoć i pustili ga na kućno lečenje.
Sejući smrt i strah selom, vepar je umalo stigao i do osnovne škole! Zbog toga, seoske učiteljice nisu ni dozvolile deci da izlaze iz školske zgrade i idu kućama, sve dok lovac Milomir Šljivić nije sa četiri metka nekako "smirio" ko zna zašto razgoropađenu životinju.
- Vepar je bio miran, i služio je i nama i komšijama samo za oplodnju krmača - pričaju Vera Radovanović (70) i Milan Gojković (30), Slavkova supruga i unuk. - Nikad do sada nije ni pokazivao znake uznemirenosti. Voleo je da se igra po dvorištu. Krenuli smo kod komšinice da vepar oplodi krmaču, ali je nerast zgrabio Slavka za nogu ispod kolena. Šiknula je krv i Slavko se onesvestio.
Zdravstveni radnici iz seoske ambulante mogli su da stignu za nekoliko minuta, ali oni su se pojavili tek kada su stigla i kola hitne pomoći iz Kraljeva! Na putu do bolnice Slavko je preminuo.
U Miločaj su stigli policajci i veterinarska inspekcija, koja je uzela uzorke tkiva sa ubijene i već zakopane životinje.


BESAN?
DA li je vepar bio besan - utvrdiće Veterinarski specijalistički institut u Kraljevu. Narednih dana se očekuje da će biti urađene neophodne analize uzetih uzoraka sa ustreljenog vepra.
Doktor Zoran Debeljak, direktor ovog instituta, napominje da za ovakvo ponašanje "pobesnelog" vepra uzrok ne mora da bude zarazna bolest.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple iPhone SE 2020
Nezapamćena tragedija u kraljevačkom selu Miločaj
Krmak ubio gazdu i povredio komšiju
Autor: S. R. Trifunović | 08.11.2007 - 06:17

KRALJEVO - Slavko Radovanović (75) iz kraljevačkog sela Miločaj iskrvario je na smrt nakon što ga je prekjuče u dvorištu porodične kuće za nogu ujeo krmak. Razjarena životinja je potom, lutajući kroz selo, došla do kuće Pantelije Šljivića (70) koga je, pre nego što ju je usmrtio njegov rođak Milomir Šljivić, ugrizla za potkolenicu.

Pantelija Šljivić
Slavkova supruga Vera (75) kaže da je kobnog jutra u njihovu kuću došla komšinica Zdravka Đorđević i zamolila ih da u njen obor doteraju krmka na parenje.
„Nabavili smo ga pre dve godine. Od tada je narastao na 150 kilograma i sve vreme nam je koristio za priplod. Slavko ga je u utorak, po molbi komšinice, izveo najpre u dvorište. Krmak je počeo da se šeta, a onda je iznenada nasrnuo na Slavka i ujeo ga za unutrašnju stranu butine. Sav krvav, Slavko je uspeo da se otrgne. Ustao je i došao do česme. Počeo je da pere krv sa sebe, a onda se odjednom srušio...“, kroz suze priča Vera.
Kada je čula zapomaganje, ćerka Anđa Gojković, koja živi u komšiluku, dotrčala je u roditeljsku kuću i odatle pozvala lokalnu ambulantu. Hitna pomoć iz Kraljeva i seoski lekari u kuću Radovanovića su stigli tek pola sata posle napada. Tada je, kaže Vera, već bilo kasno.
„Slavko je iskrvario na smrt“, priča supruga.
Razjarena životinja je u međuvremenu izašla iz dvorišta i počela da luta po selu. Pošto se vest o tragediji brzo proširila, majke su najpre alarmirale školu kako deca ne bi izašla na ulicu, a meštani su se u strahu povukli u kuće.
Krmak je, posle izvesnog vremena, stigao do imanja Pantelije Šljivića koji je na životinju naleteo po povratku sa njive.
„Zatekao sam ga kako rije oko obora. Udario sam ga lopatom, jer sam se uplašio da ne nasrne na unuka, koji se spremao da krene u školu. Povukao se, ali se ubrzo vratio. Nastavio je da nasrće na obor. Ponovo sam ga udario, i tada sam video nešto što nisam nikada. Krmak je prvo kleknuo na prednje noge, a onda se, kao vuk, propeo na zadnje noge i nasrnuo na mene“, priča Šljivić.
Da ga je nerast ujeo za potkolenicu video je tek kada je njegov rođak, lovac Milomir Šljivić sa četiri hica iz puške ubio razjarenu životinju. Šljiviću je pružena pomoć u bolnici u Kraljevu, dok su uzorci ubijene životinje upućeni na analizu u Specijalistički veterinarski institut kako bi se pre svega utvrdilo da li se radi o besnilu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
VEPAR UBICA

Nerast težak 150 kilograma ubio gazdu Slavka Radovanovića (75) i ranio njegovog prvog komšiju Panteliju Šljivića (70)



KRALJEVO - Razjareni vepar ‘’mešanac’’, težak 150 kilograma, usmrtio je svog gazdu Slavka Radovanovića (75) iz pomoravskog sela Miločaja, a potom je ujeo i komšiju Panteliju Šljivića (70). Selom je zavladao strah od razjarene životinje koja je išla sokacima i došla na nekoliko stotina metara od osnovne škole, pa učiteljice nisu dozvolile đacima da posle nastave krenu svojim kućama, sve dok lovac Milomir Šljivić, s četiri kuršuma, nije ustrelio vepra ubicu. Nesrećni Slavko Radovanović iskrvario je na putu do bolnice, a Pantelija je, nakon ukazane pomoći, pušten na kućno lečenje. Stručnjaci utvrđuju da li je vepar bio besan.

Prema priči Slavkove supruge Vere Radovanović (70) i unuka Milana Gojkovića (30), vepar star dve godine oplođavao je komšijske krmače i nikada nije pokazivao znake uznemirenosti. Bio je, kažu, miran i „voleo da se igra po dvorištu.’’

- Prekjuče izjutra došla je naša komšinica Zdravka Đorđević da oteramo našeg vepra do njene kuće da joj oplodi krmaču. Slavko ga je pustio iz obora i on je počeo da se igra i trči po dvorištu. U jednom trenutku, dok je prolazio pored Slavka, ujeo ga je ispod kolena i krv je počela da lipti. Slavku se brzo slošilo, došao je do dvorišne česme i tu je zanemogao. Odmah sam viknula ćerku Anđu, koja živi do naše kuće, a ona je telefonom pozvala seosku ambulantu. Rekli su joj da zove Hitnu pomoć - ispričala nam je Vera Radovanović.

Prema rečima Vere i Milana, iz obližnje ambulante mogli su brzo da stignu, „za nekoliko minuta’’, ali pojavili su se kad i kola Hitne pomoći. Slavka su odmah priključili na infuziju i pokušali da zaustave krvarenje, ali je on na putu do kraljevačke bolnice izdahnuo.

Razjarena životinja izašla je iz dvorišta i krenula niz sokak. Zaustavila se u dvorištu komšije Pantelije Šljivića, udaljenom oko 600-700 metara. Prišla je oboru u kojem se nalaze Pantelijine svinje.

- Tada sam i ja došao do obora da nahranim svinje i pokušao da oteram Slavkovog vepra. Udario sam ga lopatom, on se povukao, ali se opet vratio. Unuk Nikola trebalo je da pođe u školu, ali sam mu rekao da ne izlazi dok ne oteram vepra. Još jednom sam ga udario, on je poklekao, a onda se nakostrešio kao vuk i jurnuo ka meni. Nisam ni primetio kada me je ujeo ispod kolena. Osetio sam kako se krv sliva niz nogu. Brzo sam pobegao u kuću - priseća se Pantelija Šljivić.

Selom je zavladala panika, pa je učiteljicama telefonom dojavljeno da ne puštaju decu napolje. Pantelijin rođak i komšija, lovac Milomir Šljivić puškom je ustrelio životinju. Ubrzo su u Miločaj stigli policajci i veterinarska inspekcija. Oni su uzeli uzorak mesa s vepra, kojeg su u blizini Pantelijine kuće već bili zakopali.

RETKI SMRTNI SLUČAJEVI

Dr Zvonko Veselinović, direktor kraljevačke bolnice, izjavio je da je Slavko Radovanović imao teške povrede mekih tkiva i krvnih sudova u predelu buta i da, kad je dovezen, nije davao znake života. On kaže da su povrede od životinja česte, ali da ‘’još nije zabeležen smrtni slučaj’’.
Ispituju
Dr Zoran Debeljak, direktor Specijalističkog veterinarskog instituta u Kraljevu, kaže da se ispituje da li je životinja bila besna, ali napominje da uzroci agresivnog ponašanja ne moraju biti zarazne bolesti.

(Kurir)
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6300
 Smile  bože, šta se sve ne dešava. još samo fali da je ljudožder.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:06:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.